Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

no a ja mam problem ze swoja karta :( 49 stopni idle, stres 70...a w pokoju zimno ! nawet z dodatkowym nawiewem sa takie temp, pol dnia stracilem na kombinowanie z chlodzeniem i nic

 

 

edit:

 

dziala u was kontrola predkosci wentylatora w Riva Tunerze ?

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwóż bude imo. Wtedy popatrz czy tempy nadal są takie duże. Jak tak posprawdzaj czy radiatory w ogóle odprowadzaja ciepło (może chłodzenie sie "obluzowało" chociaż to mało prawdopodobne). Oczyść wszystko z kurzu (chyba ze nowa karta ;)).

Spodziewalem sie raczej odpowiedzi zebym to zalal ln2 B-)

 

Noobem nie jestem, all jest ok. tylko martwi mnie to ze regulacja w RT nie dziala. Jak podlacze wentyl bezposrednio pod 12V to slychac go wyraznie, a jak jest podlaczony pod karte, to obojetnie jaki tryb i jakie ustawienie w RT, zawsze ledwo co sie kreci. I wlasnie przy podlaczeniu go pod 12V mam w miare normalne temp, dlatego mnie ciekawi jak macie ustawione chlodzenie konkretnie przy swoich temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą wiadomość jest możliwość podbicia napięcia przez bios na kartach 7900gs/gt/gto , 7600gt/gs* , 7300gs*/gt* , 6800gs - nie dało się na tych kartach podpić napięcia bo była blokada

 

*- nie wszystkie modele

 

By nie osądzono mnie o pisanie pierdół , mały sampelek - 7900gs modded bios Leadtek

 

Bios po jakimś czasie zniknie z serwera.

 

Szczegółów nie zdradzam.

No to super, przerabiam swojego GS-a na "GSX-a" :D

 

Czy w tej chwili wiadomo jak te napięcia własnoręcznie podbić, czy tylko wiadomo że się da?

 

BTW. Pliczek został już usunięty przez uploadera. Szkoda bo chętnie bym popatrzył co w tym biosiku piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura z tymi napięciami.Na MVKTech jest pełno biosów do 7900GS z podbitym napięciem do 1.3 i 1.35V ale jakoś nikomu oprócz autorowi tych modów,te biosy NIC nie dają.Ściema i tyle.

Dajmy chłopakowi szansę - niech da też cuś na próbę to sie obada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super, przerabiam swojego GS-a na "GSX-a" :D

 

Czy w tej chwili wiadomo jak te napięcia własnoręcznie podbić, czy tylko wiadomo że się da?

 

BTW. Pliczek został już usunięty przez uploadera. Szkoda bo chętnie bym popatrzył co w tym biosiku piszczy.

procim pan:

7900gs_modded_bios_Leadtek.txt

po ściągnięciu trzeba zmienić rozrzerzenie na rar (mam nadzieję że nie naruszam żadnych praw autorskich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do 76GT znalazłeś może jakiś modowany bios? :>

Nie ten dział Caleb ;]. Zartuje ofc :P.

Testował ktoś juz tego mod biosa ? Daje on zwiekszone napięcie czy nie ? ;].

 

@yoto

a masz coś takiego pod 7900gto ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no właśnie. Zatem jasnym chyba jest, że podany bios fizycznie nie zmienił napięcia.

 

Pisząc "działa" miałem na myśli fakt, iż karta się zbootowała i została rozpoznana przez system (wg. producenta Galaxy GS z Zalmanem ma inne od standardowego PCB). Podczas flashowania wyskoczyły trzy warningi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieżko, jak ciężko, jak mi powiesz gdzie :]

 

Galaxy wygląda tak:

//na moje oczy to mody z GT tu nie idą.

Jak wygladaja Galaxy to ja wiem. Inne niz ref. PCB i klopot - jakby nie kombinowali to byloby latwo a tak :mur:

 

Mody z GT takze nie pasuja do GS :lol: Dziala tylko jeden dajacy 1.4V i nic wiecej. Na mem oczywiscie olowek.

 

 

Galaxy poslalem do nowego wlasciciela i nawet nie zaglebialem sie w to jakby sie dalo zrobic na niej vgpu, na XS byl niej temat, ale umarl.

 

EDIT : hmmm vgpu mod <_<

post-105041-1160921482_thumb.jpg

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod bios działa tylko na refencyjnych pcb , przecież niektóre pcb wogóle nie oferują zmiany napięcia przez bios pomimo braku blokady

 

Jeżeli mi nie wieżycie to spróbujcie podpić napięcie na 6800gs pci-express , oczywiście nie da rady , ta sama blokada jest w innych biosach gf7

 

Dajcie jakiś biosik od refencyjnej karty , to przerobie

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod bios działa tylko na refencyjnych pcb , przecież niektóre pcb wogóle nie oferują zmiany napięcia przez bios pomimo braku blokady

 

Jeżeli mi nie wieżycie to spróbujcie podpić napięcie na 6800gs pci-express , oczywiście nie da rady , ta sama blokada jest w innych biosach gf7

 

Dajcie jakiś biosik od refencyjnej karty , to przerobie

Side ;)

 

Wlasnie na Asusie z PCB ref. to robilem i mod nie zadzialal.

 

Do posiadaczy ( odwaznych ) sprawdzcie to co wstawilem wyzej :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś pewien , że to refencyjne pcb tzn trzeba inaczej przerobić , bardzo dużo kombinacji jest.

 

Przykładowo czasami włączali mi się pośrednie napięcia lub wracały do standardu widze , że każdą karte trzeba rozpracować osobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devilek, male omskniecie reki przy lutowaniu i bye bye i gwara tez nie pokrywa. Wiec ja na bank podziekuje

Z takim podejsciem to lepiej nawet nie ruszaj niczego w Riva Tuner, bo moze Ci sie reka omsknac i przesuniesz za daleko suwak. I co wtedy ? Klops :lol:

 

@Side : plyta Asusa 7900GS byla na 105% referencyjna ;)

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL toś mu pojechał. Po co wogóle ten gośc zadaje pytania o OC i modowanie. Nie wiem czy wie ale jak spierd*** coś podczas wgrywania biosu i nie będzie potrafil odtworzyć oryginału to też gware szlag trafi. Ja tam zawsze byłem za V-modowaniem jak na starcie masz 1,3V to 1,35V (zmodowane przez bios) pewnie wiele nie da, ale 1,5 czy 1,6V to juz zrobi robote ze hoho:) a temp na grafie sie nie martwie mam WC i to co widzicie w podpisie bez problemu leci na 650 rdzen i w stresie temp nie przekracza 44 stopnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka biosów 7900gs do modyfikacji posłużyłem się refencyjnym biosem od nvidii .

 

Wykorzystałem większość możliwości modyfikacji , jeżeli żaden nie zadziała jak powinien to jestem słaby siurek i tylko poradziłem sobie z biosem od 6800gs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devilek, male omskniecie reki przy lutowaniu i bye bye i gwara tez nie pokrywa. Wiec ja na bank podziekuje

polecam lakier do naprawy ogrzewania w szybach samochodowych - tylko miedziowy bo grafitowy to do kibla sie nie nadaje nawet ...

 

Przy okazji kilka wstępnych wyników z OC 7900 GTO:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka biosów 7900gs do modyfikacji posłużyłem się refencyjnym biosem od nvidii .

 

Wykorzystałem większość możliwości modyfikacji , jeżeli żaden nie zadziała jak powinien to jestem słaby siurek i tylko poradziłem sobie z biosem od 6800gs.

Jest 6 plików, o nazwach 1,2,3 itp ; p Moze jakiś mały opis co który zmienia? Bo nie wiem który moge wgrać, i czy w ogole bedzie działać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 6 plików, o nazwach 1,2,3 itp ; p Moze jakiś mały opis co który zmienia? Bo nie wiem który moge wgrać, i czy w ogole bedzie działać ;)

Każdy bios będzie działać - karta odpali itd , powinno być 9 plików a nie 6

 

Jeżeli gaiward ma cudowane pcb to bios nawet dobrze zmodyfikowany , może nic nie zmienić

 

Druga paczka 7900gs w tych biosach są większe zmiany , nie jestem czy karta odpali.

 

Mam nadzieje , że ktoś je ztestuje w sumie 13 biosów do testowania( 1 i 2 paczka)

 

Trzecia paczka biosów

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...