Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedłem do elitarnego klubu >60k w 3dmark 2001 z jedną kartą grafiki 7900GT. Zauważyć warto że zegary conroe znacznie poniżej 4Ghz a zegary karty to 748/931.

 

Dołączona grafika

 

Nowe wyniki w innych markach to:

 

3dmark 2003 - 30402 http://service.futuremark.com/compare?2k3=5002911

3dmark 2005 - 13303 http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2249443

 

Nie widziałem żadnej 7900 w wersji GS czy GTO na forum, która byłaby szybsza od mojej GT w tych dwóch ostatnich markach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bym po teście nie odblokował :lol2: to bym się pochlastał chyba :lol:

 

A jak tam wyniki w marku 2006, podkręcony conroe >4GHz powinien chyba przebić moje 7532 ?

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=512998

 

No do roboty panowie, modować biosy i kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak grafa w stanie jak od producenta - zero modów, chłodzenie fabryczne - po prostu wsadzona i zakręcona

:D to mi coś takiego pasi. Ciekaw tylko jestem jaka bedzie różnica (przy tych samych taktach qpu/ram) w pkt miedzy e6600 a a64@2.7 ;] ?

 

EDIT

Jakie miełeś ustawienie def qpu/ram ? 650/1320 ?

jak jest długość karty ? ;)

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, Galaxy czy Gainward 7900gs? Oba mają pamięci 1.2, ceny też podobne. Chłodzenie mi różnicy nie robi, bo i tak zakładam blok. Z której więcej wycisnę?

Jesli gainward kreci sie na rdzeniu tak samo jak palit (najlepiej ze wszystkich gs) to bralbym gainwarda.

 

Ja jestem zdecydowany na Palita, najlepsze OC na rdzeniu i najtanszy GS jednoczesnie :D

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni jestem w posiadaniu MSI 7900GTO, od Niemca brałem, nie pytać jakie memki - nie chce mi się ściągać chłodzenia. Poza tym chętnie odpowiem na inne pytanka :)

Co do OC, narazie dałem 700/800(1600) i śmiga bez problemu. Jak znajdę czas to pokuszę się o wyższe zegary.

Wyniki w smarku 3D05 ok. 11200 pkt. na zasyfionym systemie sprzed roku i ok. 5600 w 3D06.

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D to mi coś takiego pasi. Ciekaw tylko jestem jaka bedzie różnica (przy tych samych taktach qpu/ram) w pkt miedzy e6600 a a64@2.7 ;] ?

 

EDIT

Jakie miełeś ustawienie def qpu/ram ? 650/1320 ?

jak jest długość karty ? ;)

Karta jest długa - krótsza o ok 2cm od P5W64

W 2005 najniżej jak ją puszczałem 650/700 CPU 3GHz i 11k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie. Jeżeli dodatkowo kręcisz proca i zamierzasz kręcić grafikę (jest ktoś na forum kto nie kręci swojego gs-a ?!? ) to na 90% wg mnie nie uciągnie. Szczerze to bałbym się trzymać na tym zasilaczu Twój obecny konfig. Pozdrawiam.

Jak narazie to j anie rece, gdyz moje poprzednie dwa 7600gt zrypaly sie prawdopodobnie przez krecenie wiec wole narazie odczekac:P.

Bez krecenia mam w 3dm03 - 21050, 3dm05 - 9300 niecale. Wiec mysle ze wyniczki sa dosc dobre.

Temp w idle 44 w stresie to max 60 co widzialem na wykresie Riva Tunera.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie. Jeżeli dodatkowo kręcisz proca i zamierzasz kręcić grafikę (jest ktoś na forum kto nie kręci swojego gs-a ?!? ) to na 90% wg mnie nie uciągnie. Szczerze to bałbym się trzymać na tym zasilaczu Twój obecny konfig. Pozdrawiam.

No ja nie krece :lol2: ani proca ani pamieci ani grafy :lol2:

Na razie nie krece ;) bo to krecenie dla 'sztuki" a power'a poki co nie trzeba. Zreszta ten 7900GS to okres przejsciowy do G80 B-)

 

@Pawel7332

Prawie na 100% bedziesz miał zwiechy, resety i inne grymasy jak na tym zasilaczu zrobisz jakiekolwiek OC. Moc niby powinna wystarczyć ale z tym roznie bywa. Ja np po przesiadce z D940 + P5WD2 E-Premium + 7600GS na C2D + P5B DLX + 7600GT musiałem zmienić 500W Topowera na inny bo wstać nie chciał;) Chiefa wziałem ale jak wkładałem 7900GS to mi serducho pikało ze znów cuda wianki będa :mur:

 

@Kinslayer

Twoj GS ne def robi 9300 a moj 8300. Obydwoje mamy Galaxy, moj ma 512 MB a twoj 256, ciekawe skąd takie różnice. Az normalnie sie człowiek powiesic chce...

Edytowane przez michal_fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dlugim zastanawianiu sie miedzy roznymi producentami 7900gs dokonalem zakupu MSI 7900gto od niemca za 1009zl !!! na allegro cena rewelacja az mi kopara opadla :D

Ktos sie orientuje czy jest duza roznica miedzy 7900gs a 7900gto ?

 

I powiedzcie jeszcze jakie sa dokladne roznice miedzy Msi7900gto a Msi 7900gtx, bo wygladaja identycznie ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dlugim zastanawianiu sie miedzy roznymi producentami 7900gs dokonalem zakupu MSI 7900gto od niemca za 1009zl !!! na allegro cena rewelacja az mi kopara opadla :D

Ktos sie orientuje czy jest duza roznica miedzy 7900gs a 7900gto ?

 

I powiedzcie jeszcze jakie sa dokladne roznice miedzy Msi7900gto a Msi 7900gtx, bo wygladaja identycznie ?

MSI 7900GTO to tak na prawde GTX z zanizonym taktowaniem pamięci, podkrecaj pamięć i bedziesz miał GTXa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...