Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem po wstępnych testach mojego 7900gs od Galaxy.

Komputer to Core2duo e6300 @ 460x7, 2x512 @ 920 cl5

Narazie przetestowałem tylko 3dsmarkiem 2003

Bez O/C wynik 20570

Wstępne OC (użyłem atitoola by sam wyszukał) 660/930(1860ddr), a wynik to 24115.

 

W normie?

Narazie mocniej nie kręce, bo całe chłodzenie stockowe +92 Papst na 12v na grafe, czekam na bloczki od Misia15go, dostanę, zobaczymy ile jeszcze wycisnę z karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie :/

Dlaczego ja mam tak mało w 3dmark03 czyli 14k pkt ?

 

Mam e6300 7x400

GoodRam 800Mhz 4.5.5.15

I GF7900GS od galaxy 256 MB 1.2ns ?

Płyta to ASUS p5w dh dlx

Grafa idzie mi max 590/790 i potem jak klikam na "Test" w Riva Tuner to mi wyskakuje okienko, że musze zmniejszyć :/ Dlaczego tak mało moge podkręcić ?

Edytowane przez GreenGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie :/

Dlaczego ja mam tak mało w 3dmark03 czyli 14k pkt ?

 

Mam e6300 7x400

GoodRam 800Mhz 4.5.5.15

I GF7900GS od galaxy 256 MB 1.2ns ?

Płyta to ASUS p5w dh dlx

Grafa idzie mi max 590/790 i potem jak klikam na "Test" w Riva Tuner to mi wyskakuje okienko, że musze zmniejszyć :/ Dlaczego tak mało moge podkręcić ?

Bo nie chciało Ci się poszukać, dlaczego wyskakuje te okienko, i jak to ominąc było opisywane kilkanascie razy w tym temacie, a kilkadziesiąt razy w samym poddziale Nvidia.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem po wstępnych testach mojego 7900gs od Galaxy.

Wstępne OC (użyłem atitoola by sam wyszukał..........

witam

Jaką wersję atitoola miałeś, ja ściągnąłem VER.0,24 i wywala komunikat że nie wykryło karty itd. /nie pokazuje zegarów...temp...itp./

Wcześniej miałem X800GTO i atitool i RadLinker super programy do ustawiania radków. NVidia pod tym względem cieniutko wypada :-) chyba że mnie oświecicie/ 7900 GS Galaxy mam od kilku dni /. chciałbym móc poustawiać kartę tak żeby tylko skręcone zegary były w kilku grach, a po wyjściu z gry ustawiały się zegary fabryczne./w radLinerze/ tak można było zrobić.

Użytkownikiem NVidii jestem kilka dni / od zawsze miałem radeony :-) także proszę o wyrozumiałość. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO przy okazji AtiToola ja sie dolacze, 7900GTO, wersja Toola 0.25 Beta15.

Wykrywanie max dla rdzenia dziala ok (730mhz mi wykrywa dla rdzenia), ale juz pamieci ida w gore nie zwazajac na arty, powyzej 800mhz sie zaczyna.

PS. Co to znaczy "Delta of 22 in 1pixels (22 avg) " bo artow nie widac

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wykrywanie traktujcie orientacyjnie, samemu trzeba maxy dobierać. Czasem atitool pokazuje błędy, a w markach/grach nic nie widać. Delta cośtam to oznaczenie ile błędów wystąpiło, czy cuś takiego.

Ja mam "delta in 1pixel, no artifacts" i leci dalej z testowaniem, jak sa arty to pisze, "artifact in 1pixels" naprzyklad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

panowie przymierzam sie do kupna MSI 7900GTO , co powiecie na temal jej halasu z punktu praktycznego?, raczej narazie nie bede jej krecic, i czy ma regulowana predkosc wiatraka w zaleznosci od obciazenia? czy to typowy odkurzacz? komp raczej bedzie chodzil 24/dobe wiec w nocy nie chcialbym sluchac wycia grafy. ale ma 80mm wiatrak wiec nie powinien byc szybko obrotowy, dzieki za jakies info

 

pozdrawiam

Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

panowie przymierzam sie do kupna MSI 9700GTO , co powiecie na temal jej halasu z punktu praktycznego?, raczej narazie nie bede jej krecic, i czy ma regulowana predkosc wiatraka w zaleznosci od obciazenia? czy to typowy odkurzacz? komp raczej bedzie chodzil 24/dobe wiec w nocy nie chcialbym sluchac wycia grafy. ale ma 80mm wiatrak wiec nie powinien byc szybko obrotowy, dzieki za jakies info

 

pozdrawiam

Po pierwsze co to jest 9700GTO? Jakiś Radek 9700 po modach? :wink:

Chłodzenie w GTO jest takie samo jak w GTXach czyli bardzo ciche i wydajne jednocześnie. Szybkość wentyla karta ustawia sobie automatycznie w zależności od obciążenia, ale można ją regulować ręcznie np. Rivą Tuner. Generalnie chłodziwo jest wypasione :)

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie slysze GTO nawet w stresie ! A sluch mam mocno przewrazliwiony :D

 

PS.

ECS :blink: zrobila 7900gs i 7950gt , ciekawe jaka cena, pewno zjedza Galaxy i innych :D

http://www.nvision.pl/news.php?extend.6073

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

panowie przymierzam sie do kupna MSI 7900GTO , co powiecie na temal jej halasu z punktu praktycznego?, raczej narazie nie bede jej krecic, i czy ma regulowana predkosc wiatraka w zaleznosci od obciazenia? czy to typowy odkurzacz? komp raczej bedzie chodzil 24/dobe wiec w nocy nie chcialbym sluchac wycia grafy. ale ma 80mm wiatrak wiec nie powinien byc szybko obrotowy, dzieki za jakies info

 

pozdrawiam

Witam!

Chlodzenie jest dosc ciche, ale ODRADZAM Ci zakupu tej karty!!! Mam ja jakis czas i jestem strasznie zawiedziony...w teorii (3DMarki) jest bardzo wydajna, ale jak przejdziemy to praktyki (gry) to karta jest porównywalna do 6600GT!!! Jednym slowem nie radzi sobie w grach, a zrobiono ja glownie do zabawy w 3DMarkach i o/c. Zaluje ze nie kupilem X1900XT :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chlodzenie jest dosc ciche, ale ODRADZAM Ci zakupu tej karty!!! Mam ja jakis czas i jestem strasznie zawiedziony...w teorii (3DMarki) jest bardzo wydajna, ale jak przejdziemy to praktyki (gry) to karta jest porównywalna do 6600GT!!! Jednym slowem nie radzi sobie w grach, a zrobiono ja glownie do zabawy w 3DMarkach i o/c. Zaluje ze nie kupilem X1900XT :mur:

Co Ty za głupoty wypisujesz? :blink: Nie radzi sobie w grach, no tak, przeciez 7900GTX to teraz taki słaby sprzęt... :lol:

 

EDIT: Moze podaj jakies przykłady z jakimi grami sobie ta GTO nie radzi, wyniki timedemo czy cos. BTW, porównywalna z 6600GT? o kurcze, i po co ja zmienialem w kwietniu mojego 6600gt na 7600, a niedawno 7600 na 7900? Tylko straciłem :lol2:

 

A wszeedzie ja chwala ... i co ja mam zrobic ?

Dopóki autor posta wyżej nie przytoczy jakis konkretnych przykładow, mozesz sie nie przejmowac. Zresztą, ta karta to praktycznie 7900GTX, a na 7900GTX wszystkie gry powinny chodzić na max detalach.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chlodzenie jest dosc ciche, ale ODRADZAM Ci zakupu tej karty!!! Mam ja jakis czas i jestem strasznie zawiedziony...w teorii (3DMarki) jest bardzo wydajna, ale jak przejdziemy to praktyki (gry) to karta jest porównywalna do 6600GT!!! Jednym slowem nie radzi sobie w grach, a zrobiono ja glownie do zabawy w 3DMarkach i o/c. Zaluje ze nie kupilem X1900XT :mur:

Nieźle przywaliłeś :D

Nie radzi sobie buhaha

i jeszcze to żenujące porównanie do 6600 ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle przywaliłeś :D

Nie radzi sobie buhaha

i jeszcze to żenujące porównanie do 6600 ehhh

To porównanie mialo byc zenujace! Wlaczam BF2(battlefield 2) - stara gierka, daje na max detale i nie moge sie ruszyc w grze, to dalem na srednie i....lepiej ale nadal rwie i nie da sie grac komfortowo! :mur: Na 6600GT gralem max/medium detale bez zacinek! Dalej:Oblivion i Call Of Juraez, na max detalach to ja moge zrobic sobie ładne screen'y i to wszytko, z plynnoscia to nie ma nic wspolnego! Przykladow jest wiecej jak np.Gothic 3! Własnie na tej podstawie napisalem ze "karta sobie nie radzi w grach"! Oczywiscie moge sie mylic...moge miec zle stery, zle ustawienia,jesli tak to niech ktos pomoze mi uporac sie z tym "problemem"...ale watpie poniewaz robilem formata, wgralem 91.47 i gry wlaczalem na "czystym" systemie. Kupilem ta karte z mysla, ze jak wlacze gre i dam max detale to bede mogl podziwiac grafike polaczona z plynnoscia...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porównanie mialo byc zenujace! Wlaczam BF2(battlefield 2) - stara gierka, daje na max detale i nie moge sie ruszyc w grze, to dalem na srednie i....lepiej ale nadal rwie i nie da sie grac komfortowo! :mur: Na 6600GT gralem max/medium detale bez zacinek! Dalej:Oblivion i Call Of Juraez, na max detalach to ja moge zrobic sobie ładne screen'y i to wszytko, z plynnoscia to nie ma nic wspolnego! Przykladow jest wiecej jak np.Gothic 3! Własnie na tej podstawie napisalem ze "karta sobie nie radzi w grach"! Oczywiscie moge sie mylic...moge miec zle stery, zle ustawienia,jesli tak to niech ktos pomoze mi uporac sie z tym "problemem"...ale watpie poniewaz robilem formata, wgralem 91.47 i gry wlaczalem na "czystym" systemie. Kupilem ta karte z mysla, ze jak wlacze gre i dam max detale to bede mogl podziwiac grafike polaczona z plynnoscia...

Pozdr

100% masz coś powalone w windowsie lub z konfiguracją kompa. na 7900GS wszystko śmiga więc na Twojej też musi. Sprawdź jeszcze raz na nowym systemie, a jak nie pomoże to jeszcze raz :). Sam windows + niezbędne sterowniki + gra Edytowane przez yoko240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% masz coś powalone w windowsie lub z konfiguracją kompa. na 7900GS wszystko śmiga więc na Twojej też musi. Sprawdź jeszcze raz na nowym systemie, a jak nie pomoże to jeszcze raz :). Sam windows + niezbędne sterowniki + gra

ale po co - najlepiej naflugać na grafe

ja bym wrócił do 6600GT na miejscu zawiedzionego :D

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porównanie mialo byc zenujace! Wlaczam BF2(battlefield 2) - stara gierka, daje na max detale i nie moge sie ruszyc w grze, to dalem na srednie i....lepiej ale nadal rwie i nie da sie grac komfortowo! :mur:

(...)

Wąski

 

nie jestem expertem ale na moje to duża szansa, że chodzi nie o kartę ale o proc/ram. BF2. -zajrzyj na diodę od twardziela. Pewnie zauważysz że czyta w momencie zacinek. 1gb to za mało. Nie wiem jak to możliwe co napisałeś że na 6600 miałeś płynnie. NIE DA się na 1gb mieć płynnie na w bf2 na max detalach. Do tego to co napisałeś - świetnie w markach a słabo w grach. NA ILE MASZ PROCKA? Jak nie kręconego to nie zauważysz w grze różnicy między 7600gt a 7900gtx -tak to już jest. Masz tak płynnie jak pozwala NAJWOLNIEJSZY element w kompie. Rozumiem zdenerwowanie. Sam kupiłem 6800gt (ultra) za grubą kasę i po zmianie z gf4 nie było płynniej. owszem wyższe rozdziałki tak, ale płynniej nie. Musiałem zmienić z soc. A na A64. i NADAL nie było idealnie. Ale potem przeczytałem test najszybszego wtedy procka i w recce napisali że w HL2 nawet na A64 na 2.9GHz są momenty, że spada ilość klatek, nie że tnie jakoś strasznie, ale jak masz 60fps i Ci spadnie do 30tu to boli.

 

Jeszcze jedna opcja - directX 9.0c niby ten sam a nie ten sam, są różne wersje 9.0c, wgraj najnowszą wersję, z października 2006. Może pomóc.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąski

 

nie jestem expertem ale na moje to duża szansa, że chodzi nie o kartę ale o proc/ram. BF2. -zajrzyj na diodę od twardziela. Pewnie zauważysz że czyta w momencie zacinek. 1gb to za mało. Nie wiem jak to możliwe co napisałeś że na 6600 miałeś płynnie. NIE DA się na 1gb mieć płynnie na w bf2 na max detalach. Do tego to co napisałeś - świetnie w markach a słabo w grach. NA ILE MASZ PROCKA? Jak nie kręconego to nie zauważysz w grze różnicy między 7600gt a 7900gtx -tak to już jest. Masz tak płynnie jak pozwala NAJWOLNIEJSZY element w kompie. Rozumiem zdenerwowanie. Sam kupiłem 6800gt (ultra) za grubą kasę i po zmianie z gf4 nie było płynniej. owszem wyższe rozdziałki tak, ale płynniej nie. Musiałem zmienić z soc. A na A64. i NADAL nie było idealnie. Ale potem przeczytałem test najszybszego wtedy procka i w recce napisali że w HL2 nawet na A64 na 2.9GHz są momenty, że spada ilość klatek, nie że tnie jakoś strasznie, ale jak masz 60fps i Ci spadnie do 30tu to boli.

 

Jeszcze jedna opcja - directX 9.0c niby ten sam a nie ten sam, są różne wersje 9.0c, wgraj najnowszą wersję, z października 2006. Może pomóc.

Pzdr

Procka mam na codzien ustawionego 2800Mhz (311HTTx9) 1.43v. Co do Battlefield'a 2 to na 6600GT gralem (jak juz wczesniej napisalem) na high/medium, czyli wazne rzeczy(tekstury itd) na medium, a te mniej wymagajace na high (swiatla itd). Chodzilo mi bardzo plynnie. Zmienilem grafe glownie do tej gry, bo w nia najwiecej gram! Bylem pewny ze bedzie mi chodzic na MAX detalach, poniewaz kolega z klanu ma +/- podobnego kompa do mojego tylko ze ma grafe X800GTO i mu odziwo chodzi plynnie na najwyzszych ustawieniach...Prosze podajcie przykladowe (znane) gry w ktore graliscie na 7900GTO i w jakich ustawieniach.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka mam na codzien ustawionego 2800Mhz (311HTTx9) 1.43v. Co do Battlefield'a 2 to na 6600GT gralem (jak juz wczesniej napisalem) na high/medium, czyli wazne rzeczy(tekstury itd) na medium, a te mniej wymagajace na high (swiatla itd). Chodzilo mi bardzo plynnie. Zmienilem grafe glownie do tej gry, bo w nia najwiecej gram! Bylem pewny ze bedzie mi chodzic na MAX detalach, poniewaz kolega z klanu ma +/- podobnego kompa do mojego tylko ze ma grafe X800GTO i mu odziwo chodzi plynnie na najwyzszych ustawieniach...Prosze podajcie przykladowe (znane) gry w ktore graliscie na 7900GTO i w jakich ustawieniach.

Pozdr

Sprawdź, tak na marginesie, na razy ile masz ustawioną magistralę PCI-E, wątpie czy to to ale może... Edytowane przez yoko240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, tak na marginesie, na razy ile masz ustawioną magistralę PCI-E, wątpie czy to to ale może...

100Mhz

16x

EDIT:Kazdy chwali ta karte i nie zgadza sie z moim zdaniem. To prosze o jakies konkrety...np.tylul gry+detale+fps. Najlepiej aby za przyklad posluzyl Gothic 3, Oblivion i Call Of Juraez.

Edytowane przez DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...