Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytaj sobie na egieldzie s3000 754 vs a3000 939 i wszystko bedzie jasne, pozdro !

ale chyba nie zrozumiales mojego pytania :wink: chcialem sie dowiedziec czy konieczna bedzie zmiana mojego fortrona 350W na cos mocniejszego, a o tym jaka roznica w wydajnosci jest miedzy s3000 na 754 a a3000 na 939 mam swiadomosc, tylko czy na tym antku 7900gs niebedzie sie dusic :wink: pozdrawiam i czekam na odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam 7900gs Galaxy 1.2 i problem to temp. Wiem że niektórzy też mieli/mają ten sam problem.

Przy o/c na 620/1760

Temperatury na podstawie loga z NvTempLogger

 

U mnie w idlu: 51-52st

Americas Army: 56st

Oblivion: przeważnie temp w przedziale 72-77 raz temp dobiła do 80st.

 

Martwi mnie temp już przy idlu (na 6800gs miałem 41st, a w Oblivionie 69max). Wymagające gry strasznie rozgrzewają tę grafe. Pytanie dlaczego jedni mają niższą ( i to znacznie) temp.

Zastanawiam się czy przesmarowanie rdzenia coś da.?.?.

 

ps otwarta obudowa 2st mniej.

U mnie w idle jest max 50*C, a w czasie gry w FEAR max 68*C. Niewiem czy to dużo, czy mało, ale jeżeli nic się nie dzieje, nie zwalnia, artów nie ma, nie resetuje się to tempki mnie nie interesują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba nie zrozumiales mojego pytania :wink: chcialem sie dowiedziec czy konieczna bedzie zmiana mojego fortrona 350W na cos mocniejszego, a o tym jaka roznica w wydajnosci jest miedzy s3000 na 754 a a3000 na 939 mam swiadomosc, tylko czy na tym antku 7900gs niebedzie sie dusic :wink: pozdrawiam i czekam na odp.

Fortron wystarczy bez OC.

Do 7600GT potrzeba a64@2700 zeby nie byl ograniczany przez procesor, wiec do 7900gs potrzeba analogicznie jeszcze wiecej, znowu polecam artykul na egieldzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak po dluzszym zastanowieniu moze zdecyduje sie na 7900gto :D widzialem te karty w komputronie i na allegro, ale cena troche wygorowana :P mozna gdzies taniej dostac ??

 

Proline - 999zl ale braki w magazynie.. a jeszcze jedno takie pytanie, czy jest sens kupowac teraz 7900gto czy moze poczekac troche, az ceny pojda w dol po premierze 8800 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny spadna dopiero za jakies 6 miesiecy kiedy NV wyda nowe slabsze karty z serii 8 ale na pewno nie beda to male pieniadze podejzewam z 1400 bedzie kosztowal 8800gts. Wiec lepiej w miare tanio kupic GTO i podkercic na GTX a mocy tej karcie jescze starczy spokojnie na pol roku albo i wiecej.....;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny spadna dopiero za jakies 6 miesiecy kiedy NV wyda nowe slabsze karty z serii 8 ale na pewno nie beda to male pieniadze podejzewam z 1400 bedzie kosztowal 8800gts. Wiec lepiej w miare tanio kupic GTO i podkercic na GTX a mocy tej karcie jescze starczy spokojnie na pol roku albo i wiecej.....;-)

w lutym ma wyjsc kolejny model, tylko jeszcze nie wiadomo jaki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600 / 8300 / 8100

 

Pewno bedzie taka sobie wydajnosc w DX10 (cos jak 7600gt w dx9)

Taka sobie? Zauważ, że w Polsce mieszkamy, a nie w USA. Nie te realia. Dla przeciętnego Polaka 7600GT to petarda. A wydajność wcale nie jest taka sobie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ja wziolem 7900gto na kredyt (przecietny Polak) i wcale nie jest to dla mnie petarda, jak widze spadki w cod2 do 19klatek (1280x1024 aax4 afx8), albo nie moge sobie komfortowo pograc w carbona w 1600x1200 z aax4 i anizo, to jaka to petarda.

Ciesze sie tylko ze nie wpakowalem sie w 7600 a mialem taki zamiar.

Co wiecej, przesiadlem sie z 9700pro, oczywiscie jest roznica, ale spodziewalem sie ze wszystko bedzie szlo jak przecinak, ze wydajnosc wgniecie mnie w stolek, a tak nie jest. Myslalem ze pogram sobie w Obliviona na max a tu [gluteus maximus]

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ja wziolem 7900gto na kredyt (przecietny Polak) i wcale nie jest to dla mnie petarda, jak widze spadki w cod2 do 19klatek (1280x1024 aax4 afx8), albo nie moge sobie komfortowo pograc w carbona w 1600x1200 z aax4 i anizo, to jaka to petarda.

Ciesze sie tylko ze nie wpakowalem sie w 7600 a mialem taki zamiar.

Co wiecej, przesiadlem sie z 9700pro, oczywiscie jest roznica, ale spodziewalem sie ze wszystko bedzie szlo jak przecinak, ze wydajnosc wgniecie mnie w stolek, a tak nie jest. Myslalem ze pogram sobie w Obliviona na max a tu [gluteus maximus]

Do obliviona troche ramu mało...no i proc zatyka karte. Cóz, gracz nie ma łatwego życia ;)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak... Gracz ma przechlapane :(

Ale za to jak szybko wirtualny świat pięknieje ;)

 

Raczej chodzi o ram, u mnie wszystko na max w 1280x960 Oblivion raczej płynnie chodzi.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obliviona troche ramu mało...no i proc zatyka karte. Cóz, gracz nie ma łatwego życia ;)

Ram. Na obliviona proc ma małe znaczenie. To takie OT.

 

Co do gto to nadal jest go bardzo mało :/. W sklepach szukałem to nie mieli a w necie strasznie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

zakupilem niedawno Glaxy 7900GS Zalman 256MB 1.2 540/1500!

narazie nie mam zamiaru jej krecic bo w zupelnosci mi wystarcza!

ale mysle ze za jakisz czas trzeba bedzie sie pobawic w OC :D

przeszukalem temat i widze ze podobo jest dzialajacy bios-mod na 1.3V!

probowalem podbic napiecie sam w Nibitorze 3.1 ale opcja jest zablokowana!

czy ktos posiada dzialajacy bios-mod do tej karty??

a i dlaczego nie moge zmienic predkosci wiatraczka w RivaTuner?

jest ustawione na 20% - 2d i 30% - 3d i wydaje mi sie ze to troche za malo

 

z gory dzieki za info

pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś moze 7900gs od galaxy ale tego bez zalamana? chodzi mi o oc rdzeń/pamięć i czy chłodzenie jest głośne,

Niemiec gdzieś na początku tematu wspominał, ze chłodzenie jest dość ciche. Oc pamięci możliwe, ze bedzie takie samo jak w wersji 1.2ns, bo często jest tak, ze kosci 1.4ns i 1.2ns nie róznią się od siebie niczym, oprocz napisu na kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ja wziolem 7900gto na kredyt (przecietny Polak) i wcale nie jest to dla mnie petarda, jak widze spadki w cod2 do 19klatek (1280x1024 aax4 afx8), albo nie moge sobie komfortowo pograc w carbona w 1600x1200 z aax4 i anizo, to jaka to petarda.

Ciesze sie tylko ze nie wpakowalem sie w 7600 a mialem taki zamiar.

Co wiecej, przesiadlem sie z 9700pro, oczywiscie jest roznica, ale spodziewalem sie ze wszystko bedzie szlo jak przecinak, ze wydajnosc wgniecie mnie w stolek, a tak nie jest. Myslalem ze pogram sobie w Obliviona na max a tu [gluteus maximus]

tak jak koledzy Ci napisali

1. procek

2. ram.

 

Ja mam a mialem sprzedac radka 1800xt 512.

Wymienilem jednak procka na c2 i widze duza poprawe w miejscach

gdzie byly bardzo duze spadki predkosci. W wiekszosci wypadkow

okazalo sie ze za drastyczne spadki predkosci odpowiadal procek a nie grafa.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

zakupilem niedawno Glaxy 7900GS Zalman 256MB 1.2 540/1500!

narazie nie mam zamiaru jej krecic bo w zupelnosci mi wystarcza!

ale mysle ze za jakisz czas trzeba bedzie sie pobawic w OC :D

przeszukalem temat i widze ze podobo jest dzialajacy bios-mod na 1.3V!

probowalem podbic napiecie sam w Nibitorze 3.1 ale opcja jest zablokowana!

czy ktos posiada dzialajacy bios-mod do tej karty??

a i dlaczego nie moge zmienic predkosci wiatraczka w RivaTuner?

jest ustawione na 20% - 2d i 30% - 3d i wydaje mi sie ze to troche za malo

 

z gory dzieki za info

pozdro :D

 

to i ja sie dołącze do pytania o ten biosik co podobno daje 1,3v posiada go ktoś ?? :) bo w sumie nibtorem da sie zmienic tylko nie wiadomo czy zadziała, i ciekawe czy na tej samej zasadzie jest zmodyfikowany

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chyba cos nie tak z moja karta (juz wczesniej o tym pisalem)!

Wlaczylem fear i chodzi na max'a, zainstalowalem quake 4 a tu haczy (co prawda czasami ale haczy) :mur:

Juz sam nie wiem co to moze byc, bo spycjalnie zrobilem znowu formata i quake nadal tak slabo chodzi! Nie pisac ze to proc lub ram bo ta gra nie wymaga 2 GB ramu i super proca bo na starej karcie (6600GT) chodzilo niemal ze identycznie!

Edytowane przez DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja własnie stoję przed wyborem karty i się zastanawiam co wybrać czy galaxy z zalmanem czy moze by tak tego gainwarda co jest na allegro tego gainwarda posiada go ktos jakie ma on osiagi i czy bedzie lepszym wyborem od zalmana ?? bo cena jest praktycznie taka sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja własnie stoję przed wyborem karty i się zastanawiam co wybrać czy galaxy z zalmanem czy moze by tak tego gainwarda co jest na allegro tego gainwarda posiada go ktos jakie ma on osiagi i czy bedzie lepszym wyborem od zalmana ?? bo cena jest praktycznie taka sama

 

karty sa bardzo porownywalne, choc galaxy jest popularniejszy.

tu masz jeszcze taniej tego gainwarda :)

http://allegro.pl/item140068219_gainward_7...mple_1_2ns.html

a przez PW bedzie jeszcze taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja własnie stoję przed wyborem karty i się zastanawiam co wybrać czy galaxy z zalmanem czy moze by tak tego gainwarda co jest na allegro tego gainwarda posiada go ktos jakie ma on osiagi i czy bedzie lepszym wyborem od zalmana ?? bo cena jest praktycznie taka sama

Ja posiadam ;) na codzień mam ustawioną karte na 640/800, max to 645/860 jezeli dobrze pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, ustawiam w Rivce pamieci na 800mhz a po restarcie przestawione sa na 400 i nie wiem jak to rozwiazac. Dzieki, pozdrawiam

Karta to 7900gto

 

Oraz problem nr 2 to jak w coolbits ustawie oc i dam zastosuj to mi sie przestawia odswiezanie, a jak przestawiam je spowrotem to wartosci zegarow ustawiaja sie na def

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...