Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Śledze od jakiegoś czasu temat modowania kart i trafiłem na to forum. Interesuje mnie podniesienie napięcia na karcie Galaxy 7900GS. Do tej pory udało mi się osiągnąć taktowanie 640/925 i temperatura nie przekracza 50'C. Oczywiście dalsze podkręcanie uniemożliwia zbyt niskie napięcie. Próbowałem ingerować w bios karty zmieniając napięcie i prędkość chłodzenia Zalmana ale po flashowaniu karta nawet nie podkręcana dalej - zwieszała się przy w aplikacjach 3D, choć program NiBitor po wczytaniu obecnego biosu pokazywał wartości jakie faktycznie wprowadziłem a Zalman przyspieszał. Karta okazała się niemodowalna w ten sposób (a szkoda bo to najprostszy sposób :/ ). Moje pytanie brzmi zatem czy można zrobić Vmod mojej karty tak jak w 7600GS a jeżeli nie to czy możecie powiedzieć jak to zrobić ? Jeżeli przypadek Galaxy 7900GS to już inna bajka to może zainteresujecie się tym tematem i napiszecie jakiś artykuł ;) Tym bardziej, że nigdzie w sieci nie znalazłem tematu Vmoda w 7900GS. Pozdrawiam !

 

Witam. Śledze od jakiegoś czasu temat modowania kart i trafiłem na to forum. Interesuje mnie podniesienie napięcia na karcie Galaxy 7900GS. Do tej pory udało mi się osiągnąć taktowanie 640/925 i temperatura nie przekracza 50'C. Oczywiście dalsze podkręcanie uniemożliwia zbyt niskie napięcie. Próbowałem ingerować w bios karty zmieniając napięcie i prędkość chłodzenia Zalmana ale po flashowaniu karta nawet nie podkręcana dalej - zwieszała się przy w aplikacjach 3D, choć program NiBitor po wczytaniu obecnego biosu pokazywał wartości jakie faktycznie wprowadziłem a Zalman przyspieszał. Karta okazała się niemodowalna w ten sposób (a szkoda bo to najprostszy sposób :/ ). Moje pytanie brzmi zatem czy można zrobić Vmod mojej karty tak jak w 7600GS a jeżeli nie to czy możecie powiedzieć jak to zrobić ? Jeżeli przypadek Galaxy 7900GS to już inna bajka to może zainteresujecie się tym tematem i napiszecie jakiś artykuł ;) Tym bardziej, że nigdzie w sieci nie znalazłem tematu Vmoda w 7900GS. Pozdrawiam !

 

Zaznaczam, że zostałem tu przeniesiony z innego tematu dotyczącego Vmoda 7600GS. Nie zauważyłem, iż jest tu też mowa o 7900. Wczytam się więc w tą księge jak widze i dopiero będe zadawał pytania jak coś..Pozdrówki !

 

Witam. Śledze od jakiegoś czasu temat modowania kart i trafiłem na to forum. Interesuje mnie podniesienie napięcia na karcie Galaxy 7900GS. Do tej pory udało mi się osiągnąć taktowanie 640/925 i temperatura nie przekracza 50'C. Oczywiście dalsze podkręcanie uniemożliwia zbyt niskie napięcie. Próbowałem ingerować w bios karty zmieniając napięcie i prędkość chłodzenia Zalmana ale po flashowaniu karta nawet nie podkręcana dalej - zwieszała się przy w aplikacjach 3D, choć program NiBitor po wczytaniu obecnego biosu pokazywał wartości jakie faktycznie wprowadziłem a Zalman przyspieszał. Karta okazała się niemodowalna w ten sposób (a szkoda bo to najprostszy sposób :/ ). Moje pytanie brzmi zatem czy można zrobić Vmod mojej karty tak jak w 7600GS a jeżeli nie to czy możecie powiedzieć jak to zrobić ? Jeżeli przypadek Galaxy 7900GS to już inna bajka to może zainteresujecie się tym tematem i napiszecie jakiś artykuł ;) Tym bardziej, że nigdzie w sieci nie znalazłem tematu Vmoda w 7900GS. Pozdrawiam !

 

Zaznaczam, że zostałem tu przeniesiony z innego tematu dotyczącego Vmoda 7600GS. Nie zauważyłem, iż jest tu też mowa o 7900. Wczytam się więc w tą księge jak widze i dopiero będe zadawał pytania jak coś..Pozdrówki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Śledze od jakiegoś czasu temat modowania kart i trafiłem na to forum. Interesuje mnie podniesienie napięcia na karcie Galaxy 7900GS. Do tej pory udało mi się osiągnąć taktowanie 640/925 i temperatura nie przekracza 50'C.

Spytam tak na uboczu: to temp w idle czy w stesie ? (imo idle ale ja juz sam nie wiem :lol:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytam tak na uboczu: to temp w idle czy w stesie ? (imo idle ale ja juz sam nie wiem :lol:).

Pewnie LSiK mierzy temp na zasadzie:

włączmy sterowniki > właczamy 3d marka > wyłaczamy 3d marka > patrzymy na temp ;)

 

A jak wiadomo wtedy temp już jest niższa o parenaście * ;]

 

@LSiK

Temp mierz Riva Tunerem, włącz sobie najlepiej śledzenie temp przez rivę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uzywam rt i hardware monitora do patrzenia tempa. Btw jakie macie tempy w stresie ? Bo jak 68* bez oc w stresie miałem ale wiatraki lataja na 50% (chociaz wcale tego nie słychac - tzn słychać jakby jechały na 100% :|).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupić GeForce 7900GS Galaxy 256MB Zalman KLIK! i czy zasilacz be quiet! Straight Power E5-550W będzie dobry do jej podkręcenie? IMO czy nie ma słabej lini?

Zobacz jaki zasilacz ma osoba, która napisała post przed tobą i jaką ma kartę :)

 

Tak zasilacz będzie dobry do oc tej karty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie mam XFX GF7900GS XXX 600\1600 i nie mogę go podkręcić.Sterownikami mogę wykręcić o 5 na rdzeniu i 30 na kościach,więc to jest śmiech a nie kręcenie.Na płycie ze sterownikami jest niby funkcja do O\C i piszą aby dodać wpis do rejestru i jest plik wsadowy,co ma niby coś tam odblokować i pozwolić na podkręcanie.Po dodaniu wpisu do rejestru jednak nic się nie zmienia,kręci się tak samo beznadziejnie.Podkręcałem już różnymi programami i zawsze efekt był ten sam,jak ustawie więcej na rdzeniu i na kościach np.615\1650 to komp się zawiesza,ginie odraz i tylko restart pomaga.Czytałem że te karty można kręcić do 1850 na kościach.Co jest przyczyną że moja karta się nie chce kręcić???? :mur: :angry: Na C2D E6300@3200 miałem wyniki w 3D03 23000 punktów,w3D05 10150 punktów,a w 06 5700 punktów.Wyniki są zapewne dobre,ale dla czego ona nie chce się podkręcić???Miał ktoś z Was już podobny przypadek??Dodam że zasiłka to szef 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh w takim razie i ja się wypowiem ... otóz mam następujący problem z wynikiem w 3DMarku 05 ... moj Config to:

Athlon X2 4800+, 2GB ram GeiL i ... no wlasnie Gigabyte GeForce 7900 GT 256Ram na rdzeniu 450 i 1320 pamięciach ... przy ustawieniach standardowych mam okolo 7500+ punktów, co jest wynikiem optymalnym ... natomiast gdy podniosę taktowanie na 564 dla rdzenia i 802 dla pamięci wynik oscyluje w granicach 9000 punktów, wydaje mi się ze jest to wynik za niski jak na owe wartości, a ponadto w niektorych momentach podczas testu FPS gwaltownie spada ;/ momentami jest nawet gorzej niz na standardowych ustawieniach ;/

w czym problem? ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Wyniki raczej odpowiednie. Proc nie kręcony więc chyba więcej nie ma się co spodziewać.

 

PS patrz nad sobą jakie kolega ma wyniki tylko, że ona ma 3.2Ghz na procu ;]

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie mam XFX GF7900GS XXX 600\1600 i nie mogę go podkręcić.Sterownikami mogę wykręcić o 5 na rdzeniu i 30 na kościach,więc to jest śmiech a nie kręcenie.Na płycie ze sterownikami jest niby funkcja do O\C i piszą aby dodać wpis do rejestru i jest plik wsadowy,co ma niby coś tam odblokować i pozwolić na podkręcanie.Po dodaniu wpisu do rejestru jednak nic się nie zmienia,kręci się tak samo beznadziejnie.Podkręcałem już różnymi programami i zawsze efekt był ten sam,jak ustawie więcej na rdzeniu i na kościach np.615\1650 to komp się zawiesza,ginie odraz i tylko restart pomaga.Czytałem że te karty można kręcić do 1850 na kościach.Co jest przyczyną że moja karta się nie chce kręcić???? :mur: :angry: Na C2D E6300@3200 miałem wyniki w 3D03 23000 punktów,w3D05 10150 punktów,a w 06 5700 punktów.Wyniki są zapewne dobre,ale dla czego ona nie chce się podkręcić???Miał ktoś z Was już podobny przypadek??Dodam że zasiłka to szef 400W.

Riva Tuner + wyłączenie testu i możemy kręcić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie fakt ze na standardowych ustawieniach w niektorych momentach mam ponad 25 klatek, a po podkręceniu spada nawet do 15 ... to chyba nie jest normalne ;/ wydaje mi się ze przez to zaniżany jest wynik ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupić GeForce 7900GS Galaxy 256MB Zalman 2513479[/snapback]

dziwi mnie fakt ze na standardowych ustawieniach w niektorych momentach mam ponad 25 klatek, a po podkręceniu spada nawet do 15 ... to chyba nie jest normalne ;/ wydaje mi się ze przez to zaniżany jest wynik ;/
Czyżby silent runing ? ;) Sprawdz w opcjach debugowania:

Zobacz czy nie masz w sterownikach (ekran -> wlasciwosci -> ustawienia -> zaawansowane -> geforce 7900gs -> ustawienia debugowania)

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva Tuner + wyłączenie testu i możemy kręcić ;)

Już pisałem,że podkręcałem różnymi programami(np. Riva Tuner,Power strip, NV tuner) i to nic nie daje,nie mogę podkręcić więcej z 600\1600@605\1630.Jak ją podkręcić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem,że podkręcałem różnymi programami(np. Riva Tuner,Power strip, NV tuner) i to nic nie daje,nie mogę podkręcić więcej z 600\1600@605\1630.Jak ją podkręcić???

co ty chcesz od grafy podkrecanej fabrycznie. referencyjnie nvidia dala 450 na gpu. A tu masz 600. Tylko vmod pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

 

 

Tak sobie z kolegą złożyliśmy kompa xD, i znalazł się w zestawie palit 7900gs :)

 

Normalnie : 450Mhz - Core i 660Mhz - Pamięci

 

Po pierwszym uruchomieniu całego zestawu , nie czekaliśmy z kolegą i podkręciliśmy Kartę do 620Mhz na rdzeniu i 833Mhz na pamięciach :)

 

Powiedzcie czy to jest dużo wg. was czy nie ?

 

Temp. w stresie max. = 49 Stopni C. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zainstalowalem coolbits i rzeczywiście mam 4 zdarzenia: "Silent Running HW clock slowdown due to temperature" to coś wyjaśnia z moim wydajnościowym problemem? :(

 

pomoze ktos?

Edytowane przez Damiano69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jaka karta będzie się lepiej kręciła? Palit czy Galaxy z Zalmanem?

Czy obydwie tak samo? I która grafika będzie bardziej wydajna w grach? (jutro zamawiam kompa wybrałem GeForce 7900GS Galaxy 256MB Zalman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jaka karta będzie się lepiej kręciła? Palit czy Galaxy z Zalmanem?

Czy obydwie tak samo? I która grafika będzie bardziej wydajna w grach? (jutro zamawiam kompa wybrałem GeForce 7900GS Galaxy 256MB Zalman)

A co ma firma do wydajności ?

Palit 500/800 ma identyczną wydajność jak Galaxy 500/800.

 

A co do tego, która się lepiej kręci.

To kręci się lepiej Palit. Do tego do Palita jest banalny ołówkowy vmod :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kilku recenzji z kartą galaxy i palit, wybraliśmy z kolegą Palita i jesteśmy bardzo zadowoleni :), myśle, że rdzeń przy większym dociśnięciu, pójdzie na 700 jak nic :), a pamięci do 900Mhz(1800), no i wtedy będzie layt :)

 

p.s - czy ten mod, który już tu był opisywany, jest całkowicie bezpieczny ? :)

Edytowane przez PCHaCkiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a która karta jest cichsza? Bo komputer będzie pewnie zostawiany włączony na noc. Zdaję mi się, że Palit jest głośniejszy ale nie powinna byc to duża różnica, więc pewnie wezme Palita.

Dzięki za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekka poprawka :)

 

teraz jest 650 - rdzeń i 850 pamięci :)

I zero artefaktów?... moj Palit kręci sie na 600/800 <_< i teraz mam pytanie gdyż modowałem sobie BIOS i ciekaw jestem do ilu moge podnieść napięcie na GPU? bo teraz dałem z 1,2V na 1,3V no i lekka poporwa w OC jest bo mam 610/825... i 62*C w stresie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kilku recenzji z kartą galaxy i palit, wybraliśmy z kolegą Palita i jesteśmy bardzo zadowoleni :), myśle, że rdzeń przy większym dociśnięciu, pójdzie na 700 jak nic :), a pamięci do 900Mhz(1800), no i wtedy będzie layt :)

 

p.s - czy ten mod, który już tu był opisywany, jest całkowicie bezpieczny ? :)

Żaden mod nie jest całkowicie bezpieczny ;)

 

No dobra, a która karta jest cichsza? Bo komputer będzie pewnie zostawiany włączony na noc. Zdaję mi się, że Palit jest głośniejszy ale nie powinna byc to duża różnica, więc pewnie wezme Palita.

Dzięki za rady :)

Wiatrak zawsze na noc możesz odkręcić na minimum rpm. Fakt, że karta może mieć wtedy wyższe tempy, ale cieplej niż w stresie jej nie będzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zero artefaktów?... moj Palit kręci sie na 600/800 <_< i teraz mam pytanie gdyż modowałem sobie BIOS i ciekaw jestem do ilu moge podnieść napięcie na GPU? bo teraz dałem z 1,2V na 1,3V no i lekka poporwa w OC jest bo mam 610/825... i 62*C w stresie <_<

 

Zero artefaktów :)

 

Myśle nad tym modem... moze coś da więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko to fajna sztuka Ci sie trafiła :wink: ... a czym testujesz karte czy nie ma artefaktów?

i podaj linka do tego vmoda jak możesz (na PW jesli tu nie można wklejać)

 

EDIT:

 

Pality dobrze się kręcą poprzez wydłużone timingi pamięci... czy ma ktoś może jakieś linki co do ich modyfikacji?

Edytowane przez sentex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak w roli głównej wystąpili: palit 7900gs 250MB 1,4ns, ołówek B6, jakieś gó.wno udające multimetr z tesco za 15zł

- palit pierwszy lepszy z allegro, cienki strasznie 590/1660 po jakimś czasie pogorszyło mu się i oc spadło do 580/1660

- rezystorek ten co na fotce na moim prawie mierniku miał 625ohm, więc pobazgrałem gnoja i po pomiarze wyszło 570ohm co dało napięcie 1,45V z wcześniejszych 1.31V

- w atitool gpu radośnie idzie do 705, ale życie weryfikuje to do 680

 

Konkludując mod prosty, palit rulezz, szczególnie za tą cenę. Chcę jeszcze zdementować plotki jakoby fabryczne chłodzenie było ciche, owszem jest w 2D ale 3D już hałasuje.

Dołączona grafika

 

Oto mod :P, który napisał edek :), nie wiem czy działa... testował ktoś to ?

 

 

No w sumie to fajna sztuka się trafiła, kręce atitoolem, zero artefaktów :), tak samo w grach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...