Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos z forumiczow z 7900gs i podobnym konfigiem,zrobic testy do porownania w grach

S.T.A.L.K.E.R.A 1280x1024

wszystko na Max z Render-Full dynamic light

Fear 1024x768 wszystko na full 8x/16x

TDU

1280x1024 detale High

Anti 4X

Oblivion 1280x1024

Anti 8X,self Shadows ON,shadows on grass ON,Tree shadows ON,Shadows Filtering High,Wather Reflection Soft,poprostu dalej wszystko na JAKOSC

zaraz po wyjsciu z CELI

A pozniej HDR ANTI OFF

Company of H

1280x1024 uszystko na max w ustawieniach gry

 

Z gory dziekuje.

Ciekawe jak ktoś z nasz moze zrobić testy z aax8 ;]. Chyba raczej nikt bo w 7900 aa jest tylko 8xS a to jest jakby emulowanie (chyba) i fpsy spadaja jak jabłka.

Z tych gier to ja mam tylko Obka i TDU. Problem w tym ze ni mam cd2 i nie używam 1280x1024 bo mi monitor nie potrafi zapewniec dobrego odświeżenia na niej (100hz a nawet 85 nie może tylko 75 :lol:). A z chęcia bym pomógł :).

Ponawiam pytanie. Znacie jakies linki z vmodami do Galaxy 7900gs (szczegolnie dla mem). na niecie nie moge znaleźć :? (nie wiem moze źle szukam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Znacie jakies linki z vmodami do Galaxy 7900gs (szczegolnie dla mem). na niecie nie moge znaleźć :? (nie wiem moze źle szukam).[/b]

zrobiłem rysunek i tu dawałem

 

http://img216.imageshack.us/my.php?image=vmody6oi.jpg

może by ktoś dodał te vmody galaxy i palita do faq

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o bardzo miarodajne porownanie i zlozenie tegod o kupy na forum,ze testy sa to ja wiem :mur:

miarodajne nie będzie, zawsze są różnice w sprzęcie pamięci taktowania, nawet w ustawieniach w grze, wersji gry, sterowników, testu itd itp

 

PALIT 7900GS, pewnie juz było ale podam: duzo o tej karcie, mod biosu,vmod GPU MEM:

http://forum.effizienzgurus.de/f37/review-...256mb-t296.html

 

wyczytałem na forum mvktech ze flaszowanie biosu w 7900GS nie zawsze pomaga na problem wyjącego wentylatora przy 3D, czy to komus się udało na 100% na tej karcie (PALIT 7900GS 256) po zmianie Fanspeed 3D na 60% ?? wentylator nie wchodzi na wysokie obroty ?

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem rysunek i tu dawałem

 

2604270[/snapback]

...

wyczytałem na forum mvktech ze flaszowanie biosu w 7900GS nie zawsze pomaga na problem wyjącego wentylatora przy 3D, czy to komus się udało na 100% na tej karcie (PALIT 7900GS 256) po zmianie Fanspeed 3D na 60% ?? wentylator nie wchodzi na wysokie obroty ?

Mi nie wchodzi juz a mam 80% ustawione w RT. W ogóle to dziwnie działa kontrola tych wiatraków (raz działa raz nie). Mi juz od paru tygodi chodzi na 80 i w 3d jest mało słyszalny (a napewno nie rozkreca sie na fulla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gmfriend

Wyrazilem sie chyba wyraznie z podobnym konfigiem,a wiec pamieci CPU(zawsze mozna zmniejszyc,ustawienia podane jakie maja byc gry,wiec jakie roznice???

Stery najnowsze od NV co obecnie sa.

No to wiec jak ktos sie taki znajdzie to roznic niebedzie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz o PALIT 7900GS i modyfikacji prędkości wiatraka:

 

Wszystkie programy się wysypują dlatego użyłem NIBITORa do zgrania biosu, zmiany prędkości wentylatora w 3D z 100% na 60%, następnie przeflaszowałem kartę używając NVFLASH i guzik ZERO EFEKTU, jak tylko włączę 3D wiatrak startuje na FULL 100%

 

EDIT: wstawiłem rezystor 100 Ohm i mam problem z głowy, pfff szkoda ze tego automatycznego sterowania nie da się używać, nTune działa po części bo co chwile obroty wracają do 80% a po kilku razach program przestaje działać i trzeba go restartować

 

Wyczytałem gdzieś ze winne są sterowniki (u mnie 93.71)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

jaki olowek najlepiej kupic - im miekszy tym lepszy ? bo cos robilem tego vmoda na palicie i napiecie ani drgnelo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moja karta galaxy 7900gs cooler master takty 600 1800. W riva tuner zmienilem na 640 1900.

Przed i po 3dmarku 2006 było 5882. Nie powinno być jakoś wiecej markow po oc.

Ps jak sprawdzić takty karty graficznej aby nie istalowac innego programu do tune up.Chcialbym po prostu nie zaleznie je sprawdzic od riva tuner.

 

3dmark bez licencji ustawienia defaultowe.

Edytowane przez ptasiaok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie MSI 7900GTO (1,1) oczywiście pod katem OC

zamontowalem, zainsalowalem stery fabryczne i puścilem testy

wyszlo super (tak mi sie zdaje) - np. w 3Dm05 milame kolo 10000

 

potem zabawa w OC - tez extra bo lata spoko (z 650/1320) na 715/1750

no i tu zonk :( bo OC nie daje zadnego efektu jesli chodzi o 3Dmarki - kolo 10500

 

myslalem ze zabraklo procka wiec dowalilem napiecie i z 2600 zrobilem 2800MHz na CPU

i dalek Q-pa bo w 3Dm05 dalej tosamo , zmiany w granicach bledu pomiaru czyli tesame 10400~10600

 

czy ktos mie moze oswiecic co sie dzieje i co na to zaradzic ?

 

grafa jest spoko bo narazie daje rade , ale szkoda takiego potencjału :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps jak sprawdzić takty karty graficznej aby nie istalowac innego programu do tune up.Chcialbym po prostu nie zaleznie je sprawdzic od riva tuner.

takty grafiki masz podane w sterownikach po odblokowaniu w rejestrach ukrytych opcji (coolbits)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje szybkiej rady :

co brac

Galaxy 7900GS 256mb CM 600/1600 nowa

czy

Galaxy 7900GT 512 Mb z zalmanem uzywana ???

 

co bedzie wydajniejsze i bardziej oplacalne? no i co lepiej sie podkreci.

No chyba ze uda sie wyrwac GTO za 650zl wtedy problem ginie.

 

Prosze o szybka rade

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HigBee zjedz troche z taktowaniami pamięci i GPU może ją przkręciłeś.

a jak to sie objawia ??

 

slyszalem cos ze po "przekreceniu" karta wraca do fabrycznych ustawień

czy to prawda ?

ale po testach i po graniu w zakladce sterownikow dalej sa ustawienia po OC

 

czy sa dla NV programy sprawdzajace max OC ?

(na ATI cos takiego mialem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla Nv coolbits, rivatuner jesli przekrecisz karte to faktycznie nastopi reset i karta wroci do standardowych ustawien a ustawienia O/C pozosta w zakladce.

Slei natomiast masz Arty w 3D markach i grach to masz nistabilne ustawienia. np procesor za wysoko ustawiles i nie nadarza albo memki za duze takty maja .

 

NP coolbits ma opcje wykryj optymalne ustawienia i program sam testuje ustawienia karty wykrywa np 690/1900 zpisz te ustawienia i pusc3D marka jesli przejdzie plynnie wszsytkie testy to jest ok jelsi nie to zejdz z tych ustawien o 10mhz i znnowu smark.

Ja zawsze tak podkrecam i jeli jest ok to ide nieco w gore aby przekonac sie czy to aby max z karty ,ale z regoly schodze z tych stawien 10-15mhzi karcicha smiga slicznie

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkch! Mam pytanie i wielką prośbe o doradzenie. Za kilka dni będe składał komputer . Zdecydowałem sie na karte geforce 7900 ( chyba że macie jakieś inne propozycje) . Mam już upatrzonego faworyta : Geforce 7900 Galaxy Coolermaster . W sklepie w ktorym będe składał kompa maja też:

 

EVGA GeForce 7900GS 256MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (1,4ns) (500/1380) w cenie 549zł

 

Czyli o ok 50 zł taniej od mojego faworyta. Co sądziecie o tej karcie ( wątek przegladałem pobieżnie ponad 120 stron) . Na Galaxy musiałbym czekac do poniedziałku . Czy warto brać tego EVGA ?.Czy między nimi jest duża różnica ?, Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do posiadaczy 7900gto ile macie FPS w TDU

ja przy procku E6600 nie kręconym i 2x1GB, mam 25-26 FPS w 1024x768 HDR bez AF.

Czy ktoś widział gdzieś test 7900GTO z wykorzystaniem TDU >?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...