Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

ladny tescik ale do 7900GS tez by sie przydal stery 162.15 bo daj duzego kopa... 93.71 maja prawie rok

 

 

x1900Pro test na nowych sterach, 8600GT tez a 7900GS na starych ;/ - mimo tego i tak 7900GS daje rade :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie w serwisie wymienili mi po raz drugi 7900gs jak ktoś chce kupic to zapraszam na PW

Witam serdecznie!

 

KAMIL czy możesz podać dokładny model swojej karty? Mam GALAXY GF7900GS 256MB DDR3 AGP i mam super kwiatki z tą grafą.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moją grafa ver. 600/1600 nie było problemów, żadnych zwiech czy resetów, po prostu wieczorem nie wstała tzn pierw zwiecha pod winda, potem arty pod biosem a potem zgon ! wszystko przez to ze mam remont w domu i kurz i syf naleciał na grafę jak zassany z odkurzacza ;/ :? pojechała do serwisu i teraz poczekam z 2 tygodnie jak nie dłużej :mur: :cry:

 

PS

czy tez widzieliście tą wersje Galaxy 7900GS z zalmanem i taktami 600/1600, na alledrogo ?

 

KlyK

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moją grafą nie mam problemu jeśli chodzi o ustawienia 540/700(domyślne), przeszła 10 godzin skanu atitool'em, i na razie probowałem koło godzinki 3dmark2005, oraz godzinna sesyjka w farcry.

Natomiast jak zapuściłem w atitool na noc find max core, to rano w logu znalazłem max0.0MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanko-,

wlasnie kupilem Galaxy7900gs (niby) z taktowniamii 475/1400 ale nigdzie na pudelku nie widze takiej informacji ? Czy tak powinno byc ? pamieci to Hynixy zdaje sie 1.4

zobacz pod windowsem np. przy użyciu riva tunera lub Everestem jakie takty ma twoja grafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanko-,

wlasnie kupilem Galaxy7900gs (niby) z taktowniamii 475/1400 ale nigdzie na pudelku nie widze takiej informacji ? Czy tak powinno byc ? pamieci to Hynixy zdaje sie 1.4

Z tym taktowaniem pamięci to jakaś super ściema. Wszędzie wielkie woły na aukcjach 1400! 1600! a jak odpalasz program diagnostyczny czy jakiś inny, nawet dostarczony przez producenta, to masz 700, 800. Chyba, że ja o czymś nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wszędzie wielkie woły na aukcjach 1400! 1600! a jak odpalasz program diagnostyczny czy jakiś inny, nawet dostarczony przez producenta, to masz 700, 800. Chyba, że ja o czymś nie wiem...

Te woly wlasnie podaja po oc..problem w tym , ze ten 7900GS za 400 zl to moze i osiagnie takie takty...raz :lol2:

 

A na pudelku masz opicane tylko 600/1600 w przypadku tego za 530-550 zl na moim jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majki :-] hahaha ... dobry jestes :P

DDR znaczy DUBLE Data Rate (jakos tak) cyzli czestotliwosc pamieci kary jset tak jakby mnozona

---- wstyd----- mi :-]

jak masz dajmy na to 700MHz to w DDR jest to 1400

jak masz -- -- -- -- -- 800MHz to w DDR jest to 1600

 

niby sciema ale jaka realna :D

 

 

 

A TAK SWOJA DROGA (bo nie wiem na ktorej z 136stron jest watek o wydajnosci)

JAKIE WYNIKI w markach05 i 06 sa po podkreceniu galaxyGS taktowanej 600/1600 ?????

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich sterach w większości jedzie tutaj szanowna elita?? :-P

 

p.s te 162.15 takie dobre?

Równiez mnie to ciekawi. Uzywam sprawdzonych 91.37 i chyba czas juz je zmienic na swiezsze. Które polecacie?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majki :-] hahaha ... dobry jestes :P

DDR znaczy DUBLE Data Rate (jakos tak) cyzli czestotliwosc pamieci kary jset tak jakby mnozona

oraz RAMDAC jest podwojny czyli to tez cos znaczy - niech ktos lepsiejszy ci to wyjasni :P

jak masz dajmy na to 700MHz to w DDR jest to 1400

jak masz -- -- -- -- -- 800MHz to w DDR jest to 1600

Stary, poczytaj co to jest RAMDAC, bo zaczynasz tworzyc nowa nauke :lol: RAMDAC to konwerter cyfrowo-analogowy wykorzystywany do tworzenia sygnalu dla zlacza VGA. Musi byc podwojny, jesli karta na dwa wyjscia VGA ma podawac obraz w rozsadnej rozdzialce i odswiezaniu. Nie ma to nic wspolnego z pamiecia karty.

 

Co do DDR - zasadniczo masz racje. Pamiec DDR przesyla dwa bity danych w jednym cyklu zegara (stad nazwa) i jakos tak sie glupio przyjelo, ze podaje sie przy niej tzw. "taktowanie efektywne", wynoszace 2*taktowanie rzeczywiste. Jest to kompletna brednia, wymyslona przez specow do marketingu, ale ktos kiedys zaczal robic ludziom wode z mozgu i tak juz zostalo <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, poczytaj co to jest RAMDAC, bo zaczynasz tworzyc nowa nauke :lol: RAMDAC to konwerter cyfrowo-analogowy wykorzystywany do tworzenia sygnalu dla zlacza VGA. Musi byc podwojny, jesli karta na dwa wyjscia VGA ma podawac obraz w rozsadnej rozdzialce i odswiezaniu. Nie ma to nic wspolnego z pamiecia karty.

 

Co do DDR - zasadniczo masz racje. Pamiec DDR przesyla dwa bity danych w jednym cyklu zegara (stad nazwa) i jakos tak sie glupio przyjelo, ze podaje sie przy niej tzw. "taktowanie efektywne", wynoszace 2*taktowanie rzeczywiste. Jest to kompletna brednia, wymyslona przez specow do marketingu, ale ktos kiedys zaczal robic ludziom wode z mozgu i tak juz zostalo <_<

dobra :P ... sory ;)

czuje sie winny ... chcialem zablysnac ale braklo mocy w zasilaczu :P

zostalem "obity" ... ale na pytanie moje nikt nie odpowiedzial :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie jade na 91.47 ale też mi sie wydaje że trzeba by je wymienić :)

polecam Xtreeme-G 160.02 lub 162.01 z tej stronki http://www.tweaksrus.com/index.php?option=...ge&Itemid=1

 

i jeszcze szybkie porownanie nowych sterow http://www.tweaksrus.com/index.php?option=...3&Itemid=43

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moją grafą nie mam problemu jeśli chodzi o ustawienia 540/700(domyślne), przeszła 10 godzin skanu atitool'em, i na razie probowałem koło godzinki 3dmark2005, oraz godzinna sesyjka w farcry.

Natomiast jak zapuściłem w atitool na noc find max core, to rano w logu znalazłem max0.0MHz

nie cieszylbym sie za bardzo :) w tych benchach ani razu przez 2 tygodnie testowania mi sie grafa nie wywalia :P

 

dla przykladu w Cabalu Online pierwszy BSOD (najpierw freez, arty i reset samoczynny) mam po 4 dniach ostrego grania - ok 12h dziennie (a komp non stop wlaczony)

 

jak narazie nie jest zle :)

 

 

@hanti

 

i jak tam twoj biosik :)?

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

czuje sie winny ... chcialem zablysnac ale braklo mocy w zasilaczu :P

zostalem "obity" ... ale na pytanie moje nikt nie odpowiedzial :-]

:lol2: :lol2: :wink: Wypas :lol2:

 

Ja jade na 6.14.10.9371. Fakt , czas zmienic <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...