Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

ChrisG - moglbys zrobic porownanie roznych wersji sterow dla 7900, tak jak to zrobiles dla 8600?

Na stanie mam 7600GT,wiec mozna zrobic porownanie co dajaa dla serji 7,niebedzie mialo znaczenia ze niemam 7900gs akurat jak beda roznice to beda widoczne taksamo na 7600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chris to poprosimy bo wkońcu wyjaśni sie pytanie ,,jakie stery najlepiej,, :wink:

Dopiero z pracy wrocilem,wiec pare H musicie poczekac.Uwas gdzies rano niedziela.

Gry to RS vegas,COH,COD2,XRX,Q4,G3,Lost planet,dirt,,S.T.A.L.K.E.Rwiecej niebede robil.

Podajcie z serji 9x.xx stery do ktorych mam porownac(waszym zdaniem najszybsze)

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ,,moje ulubione,, 91.47....prosze :wink: Więc podsumowując, porównaj 93.71>>94.20>>91.47>>XTreme-G 162.18>>94.24 jak za dużo to wywal jakieś :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XTreme-G 162.18 XP 32bit,94.24 juz zrobione zaraz wykresy bede robil,jest to porownanie czy stery od serji 8 cos daja 7 i dlatego 2 zestawy jak chcecie wicej sciagac i sami testowac.

WYkresy

 

Test robiony na PNY 7600GT 600/800.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak widac niema najmniejszego sensu instalowac sterowniki od serji 8 dla serji 7,to co mieli zrobic dla 7 to zrobili w sterownikach9x.xx.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy 7900GS 540/1500 1,2ns Zalman...

 

Stery: zauważyłem że 162,15 (na których jade od paru dni) dają sporego kopa w markach względem 94,24.

TDU i BF2 też nieźle pomykają...

 

OC: 620 core & 1690 mem :blink:

Na pamięciach jak dam wyżej to pojawiają się takie poziome czarne mrówki/kreski - macie takie objawy?

Może to wina sterów - pamiętam że na radku 9800pro też miałem arty w FarCry a karta była sprawna...

 

Potoki: ja mam rewizję rdzenia G71-N-A2 (bez GT), odblokowanie w rivie nie zmienia stanu rzeczy - nadal 20/7.

Zastanawiam się czy bios od gt mógłby je odblokować bo skoro są widoczne w rivie (tak jak w moim poczciwym 6800LE) to raczej nie są pocięte.

Ciekawe czy ktoś znajdzie tutaj na to radę...

 

Testowaliście ten programik galaxy do oc i monitoringu? - na stronie Galaxy niestety go nie ma...

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę po teście Chrisa, stery od 8 serii dają minimalnie wyższe rezultaty. Czemu, więc nV sugeruje używanie starszych sterów do serii 7?

A ja widze tak 3 gry dla nowych sterow,5 dla starych jeden remis.Jest sens i nadodatek takie roznice 1-2 fps widac wyraznie ze niema najmniejszego sensu zmieniac na 1x.xx lepiej zostac na 9.x.xx wiekszosci przypadkow szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec przeskok ma sens jedynie w przypadku ostrego konfliktu gry ze sterownikami... Co uswiadczymy najprawdopodobniej przy nadchadzacych must-have alias COD4, Crysis... moze 3 latka do NFS:pr0st33t ect. [;

 

Maksymalna temp dla rdzenia to 130*C, tak? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A ja wszystkim czytajacym owe wykresy polecam spojrzec na skale ;) Jak dla mnie to te stery sa po prostu porownywalne, bo roznice gdzieniegdzie wynosza az 0.1 fps :P

A wlasnie , trafna uwaga. Sam chcialem to napisac , ale Costi mnie ubiegl. Zauwazcie jedno : nie wazne , ktore bedizecie mieli , to praktycznie to samo , zero roznic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie , trafna uwaga. Sam chcialem to napisac , ale Costi mnie ubiegl. Zauwazcie jedno : nie wazne , ktore bedizecie mieli , to praktycznie to samo , zero roznic.

 

roznicy w wydajnosci zazwyczaj nie ma,ale za to jest roznica w IQ(Image Quality) i dlatego polecam stery z Tweakrus bo maja najlepsza jakosc obrazu przy takiej samej wydajnosci co oryginalne Forcewar'y

 

pozdro

 

p.s. jak ktos chce sie bardziej wglebic w temat sterow XG to polecam tu http://www.tweaksrus.com/forums/index.php?showforum=146

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem 7900GS (super) wymienili mi na nową kartę w serwisie, karta ma zworki buzzer i Dual bios, właśnie montuje na niej zalmana VF-900Cu i radiatory na pamięci :)

 

edit

 

Pomęczyłem trochę kartę na standardowych taktowaniach ( 600/ 800 ), w idle pod windą rdzeń ma 38~40 stopni a pod obciążeniem 53~56 stopni, także o wiele lepiej niż moja poprzednia grafa :)

 

edit 2

 

Już wiem dlaczego temp są tak niskie w porównaniu z moją porzednią grafą która padła, rdzeń ma w standardzie 1.3V, we wcześniejszej było 1.4V, muszę sprawdzić jak przełoży się to na OC :wink:

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie stalem sie posiadaczem karty z serii 79xx i... chcialbym sie zapytac jaki jest rekord na naszym forum na 7900GS i innych czyli GT GTO i GTX?? Bo przeszukiwalem cale forum i [gluteus maximus] jasia :)... nie wiem a mam zamiar cos powalczyc :P :wink: :wink: :wink:

 

Wyglada na to ze atomel ma najwiecej :) (patrze na single gpu)... no to nie pozostaje mi nic innego jak wlaczyc tryb hunter i gonic za Nim :P... chociaz czy ja TYLE MHZ na pamieciach uzyskam... hmmmm nie wiem ojj nie wiem...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od jutra będę posiadaczem tej karty http://www.allegro.pl/item212056182_pci_e_...4_potoki_z.html

 

Ciekawi mnie co z nią jest nie tak że tyle kosztuje :) iComp twierdzi że wszystko jest w najlepszym porządku i że karta jest 100% sprawna. Cóż, zobaczymy,jak bedzie napiszę. Zmieniam z x800 GTO więc pewnie troszku zyskam na szybkości.

 

Już niedługo kolejne wpisy na tym forum :) back to the NVidia :), hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poratujcie, kaarta zaczyna chyba wariowac a objawy dosc znajome wiec spodziewam sie najgorszego:

- karta uzywana od ok 2 tyg, przeszedlem na niej HL2, robilem kilka testow 3dmarkiem- nie bylo zadnych problemow.

Ostatnio zaczalem grac w Hitmana Blood Money i podczas 3ciej misji gra zaczynala sie wysypywac. Raz za razem. W innych grach (CoH, Prey) po odpaleniu zaraz wyskakiwal blad, a teraz nawet nie chca sie juz wlaczyc (hitman sie wlacza ale po kilku min gry wysypuje sie)

 

Oczywiscie zanizylem zegary (sporo ponizej defaultowych) bez rezultatow..

 

Jakies propozycje?

jedyne co mi przychodzi do glowy to zmiana sterow ale sam nie wiem czy to ma jakis wplyw

any ideas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19 a jaką masz konkretnie wersje tej 7900? Jakie pamięci itd?

Narazie nie zapeszam... bo pokladam w niej duze nadzieje... potem sie rozpisze :P

 

Ciekawi mnie co z nią jest nie tak że tyle kosztuje :)

Wszystko z NIa OK... Powiem tak sam stalem przed zakupem tej grafiki... ale wkoncu zdecydowalem sie na 7900gs'a...

 

Ten MSI jest bardzo ok... kreci sie zazwyczaj kolo 550-600mhz gpu i 1500-1600mhz mem wiec nawet daje rade ZWLASZCZA ZA TAKA CENE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...