Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż tak jak pisałem kartę już mam, MSI 7900GT.. no i mam problem, bo tak, karta miała mieć 450 na rdzeniu i 650 na pamięciach a tu... okazuje się, że i wg Riva tunera i wg sterownika MSI mam...500 na rdzeniu i 765 na pamięciach!!

 

ALE: największy problem to taki, że system wiesza się na marku '03, na którym chciałem zrobić pierwszy test...muszę ściągnąć '05 i dam znać co i jak...

 

W grach jest oki, STALKER chodzi aż miło....

Cóż, zobaczymy co i jak potem...śmieszne jest to, że rdzeń i pamięci są ustawione nie tak jak trzeba, ale :) jeśli tak będzie na stałe nie będe narzekał...

 

No i mam marka 05 i jest kaszana.wynik 8700, cienizna straszna ale nie to jest najgorsze, najgorsze jest to że po włączeniu marków komp głupieje, nawet jak marki wyłączę to mruga co 3 sekundy i pracuje jakby stracił 95% mocy..

 

nie mam pojęcia o co chodzi, czy to sterowniki? a może system trzeba by przeinstalować?

Edytowane przez maltana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh zwala, wzielem moja grafe do kumpla, ktory sobie zlozyl nowy sprzet i moja grafa u niego dziala jak narazie bez problemu :)

 

jutro/pojutrze dam znac na 100% aby nie zapeszac - aktualnie trwaja testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż tak jak pisałem kartę już mam, MSI 7900GT.. no i mam problem, bo tak, karta miała mieć 450 na rdzeniu i 650 na pamięciach a tu... okazuje się, że i wg Riva tunera i wg sterownika MSI mam...500 na rdzeniu i 765 na pamięciach!!

 

ALE: największy problem to taki, że system wiesza się na marku '03, na którym chciałem zrobić pierwszy test...muszę ściągnąć '05 i dam znać co i jak...

 

W grach jest oki, STALKER chodzi aż miło....

Cóż, zobaczymy co i jak potem...śmieszne jest to, że rdzeń i pamięci są ustawione nie tak jak trzeba, ale icon_smile3.gif jeśli tak będzie na stałe nie będe narzekał...

 

No i mam marka 05 i jest kaszana.wynik 8700, cienizna straszna ale nie to jest najgorsze, najgorsze jest to że po włączeniu marków komp głupieje, nawet jak marki wyłączę to mruga co 3 sekundy i pracuje jakby stracił 95% mocy..

 

nie mam pojęcia o co chodzi, czy to sterowniki? a może system trzeba by przeinstalować?

Może został wgrany bios z innymi ustawieniami i karta ma na tym biosie za duże zegary i głupieje :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos zrobic maly tescik,level 1

Dołączona grafika

frapsa wlaczyc jak bedzie sie na ziemi,idzie sie prosto sciaga sie dwoch gosci kolo plota,podchodzi sie do sciany,wylancza sie frapsa.

 

Najlepiej jak grafa po modzie,bez tez

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam istotne (przynajmniej dla mnie :) ) pytanie... gdzie znajde 7900GS/GT/GTX na czarnym PCB ? ...bankowo gdzies na necie widzialem taka karte tylko za zadne skarby nie moge sobie przypomniec kto byl jej producentem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam istotne (przynajmniej dla mnie :) ) pytanie... gdzie znajde 7900GS/GT/GTX na czarnym PCB ? ...bankowo gdzies na necie widzialem taka karte tylko za zadne skarby nie moge sobie przypomniec kto byl jej producentem

 

czy to nie czasem byla firma Evga lub BFG ?! tak mi sie cos wydaje ale pewny nie jestem B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to nie czasem byla firma Evga lub BFG ?! tak mi sie cos wydaje ale pewny nie jestem B-)

nie ...te sa bankowo zieloniutkie

 

znalazlem :lol2:

 

XFX B)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam istotne (przynajmniej dla mnie :) ) pytanie... gdzie znajde 7900GS/GT/GTX na czarnym PCB ? ...bankowo gdzies na necie widzialem taka karte tylko za zadne skarby nie moge sobie przypomniec kto byl jej producentem

Coś takiego XFX?

He,he _Vip_ byłeś szybszy o ułamek sekundy... ;)

Na allegro poszły ostatnio nowe po 376zł.

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam problem ze swoim 7900GS, tzn problem polega na tym, że wentylator ciągle kręci się na 100% Zalman podpięty jest bezpośrednio pod kartę graficzną w miejscu oryginalnego CM, Nibitorem sprawdziłem bios i w ustawieniach widać [ 2D 20%, 3D 30% ] nie mam pojęcia o co chodzi wgrywałem już Nvflashem biosa z innymi ustawieniami i wentylator ciągle pracuje na 100% obrotów ;/ Może ktoś miał taki problem ze swoją Galaxy 7900GS

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta posiada 2 biosy, przełączane zworką, w oby dwóch są takie same ustawienia, sprawdziłem miernikiem i wentylator ciągle dostaje 12V z karty graficznej, ze wcześniejszą 7900GS nie miałem takiego problemu na stałe ustawiłem obroty i flashowalem biosa :unsure: zobaczę jeszcze Nvtune

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, to znowu ja.

 

Cóż, trudno powiedzieć co się dzieje i dlaczego, najważniejsze że dzieje się TYLKO w markach a w grach karta chodzi dobrze. Choć, tak jak przypuszczałem, zawsze daję się "wciągnąć w maliny" bo myślałem że STALKER na 1280x1024 z 2x AA będzie chodził płynnie..cóż, NIE CHODZI :angry: ale na x800 GTO nie chodził przy 1024 x 768, więc... :-|

 

DWA: karta to nic innego jak MSI 7900GT Overclocked :lol: a to oznacza, że nieźle trafiłem. tutaj testy http://www.frazpc.pl/artykuly/472/RZUT/OKI...Z/INNO3D/7900GT gdzie można łatwo zauważyć, że na konfiguracji podobnej do mojej wyniki są zbliżone. Nie będę jej na razie podkręcał, poczekam z miesiąc aż będę robił reinstal systemu wtedy cosik skrobnę o podkręcaniu. Na razie: wsio w pariadkie, karta szumi trochę ale i tak 12cm wiatrak ją zagłusza.

 

Tyle na razie. Za 439 PLN całkiem niezła karta. Szkoda że bez gry, programów, pudełka i kabla HDTV, ale.... co tam, jak będę chciał obejrzeć sobie np. Canal Plus HDTV to sobie telewizor taki kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19

No ładnie lecisz... Jak stoisz z taktowaniem oraz napięciami? Zwodowałeś już GPU?

 

Gpu zwodowae od poczatku praktycznie :)

 

Test byl przeprowadzony na 2693493[/snapback]

Troszke sie pobawilem i narazie zrobilem

 

Mark 2001 - 55,8k

Mark 2003 - 27,7k

Mark 2005 - 11,6k

Mark 2006 - 6,8k

Aquamark - 176k

 

Male popraweczki...

 

Mark 2001 - 57,2k

Mark 2003 - 27,9k

Mark 2005 - 11,7k

Mark 2006 - 6,9k

Aquamark - 178k

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie lecisz. Widzę, że już Celeron w odstawkę poszedł... szkoda, że ja nie mam C2D, tylko San Diego, tak bym też się zmusił, do jakiejś zabawy, a z takim sprzętem to nie ma sensu specjalnie, bo samą grafiką dużo nie osiągnę.

Wyniki ładne, widzę ciągle nad nimi pracujesz, już niedługo zbliżysz się do atomel'a, chociaż inna grafa, to ładnie gonisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie lecisz. Widzę, że już Celeron w odstawkę poszedł... szkoda, że ja nie mam C2D, tylko San Diego, tak bym też się zmusił, do jakiejś zabawy, a z takim sprzętem to nie ma sensu specjalnie, bo samą grafiką dużo nie osiągnę.

Wyniki ładne, widzę ciągle nad nimi pracujesz, już niedługo zbliżysz się do atomel'a, chociaż inna grafa, to ładnie gonisz :)

atomel'a nie dogonie :P ale i tak z wynikow juz jestem zadowolony :) narazie TYlko podbijam wyniki nowym prockiem... a karta nie idzie na maxa B-) na to przyjdzie czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegajac od wynikow Sector'a (gratz!), wie ktos jak zmusic GPU na Galaxy 7900GS do pracy przy 1.4V?

 

Stock to 1.3, a wszystkie dostepne vmod'y pozwalaja to podbic do 1.35, 1.5 albo 1.55. Pierwsza opcja to raczej za malo, a 1.5V to juz spory skok i caly galaxian sie gotuje (radiatory na mosfetach i paru innych [ciach!]lach mam, ale do 24/7 to chyba za duzo?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sector jakie żeś tam takty karcie zapodał??:P I jakie masz tempy na tym 1,55v?? :wink:

Karta niziutko...

 

680(700)/850 tempy kolo 55*C LOAD

Procek E6750 @ 3680

RAm cos kolo 550-600MHZ 5-5-5-8 (nie pamieam ile a nie chce mi sie taktow teraz ustawiac...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arta niziutko...

 

680(700)/850 tempy kolo 55*C LOAD

Procek E6750 @ 3680

RAm cos kolo 550-600MHZ 5-5-5-8 (nie pamieam ile a nie chce mi sie taktow teraz ustawiac...)

Eee no to z takimi temperaturami to rozumiem że nie koniec jeszcze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta niziutko...

 

680(700)/850 tempy kolo 55*C LOAD

Procek E6750 @ 3680

RAm cos kolo 550-600MHZ 5-5-5-8 (nie pamieam ile a nie chce mi sie taktow teraz ustawiac...)

wczoraj swoją schłodzilem dodatkowym nawiewem i tez w stressie (atitool) 56*C a rdzen w markach przy 650 sie juz wiesza :/

chyba niedovoltowana jest - galaxy 7900gs 1.2ns wersja clocked

jakies pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj swoją schłodzilem dodatkowym nawiewem i tez w stressie (atitool) 56*C a rdzen w markach przy 650 sie juz wiesza :/

chyba niedovoltowana jest - galaxy 7900gs 1.2ns wersja clocked

jakies pomysły?

dovoltowac z wtyczki 6 pin :)...

 

Ps jakie masz napiecie na grafie??

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dovoltowac z wtyczki 6 pin :)...

 

Ps jakie masz napiecie na grafie??

a bo ja wiem - nie mierzylem - wtyka 6pin podpięta oczywiscie ;] ( cos innego miales na mysli - ja dawno graf juz nie krecilem i wypadłem z obiegu:P )

w biosie bedzie napiecie widoczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Galaxy wersja Super? Standardowe takty 600/800? Jeśli tak to napięcie na GPU masz 1.4V

dokladnie - z tym ze chlodznie zwykle raczej - nie zalmanik, jedynie dalem coolabolatory i radiatorki na memki

ps. da rade biosem zmienic volty?

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady, zostają Ci tylko vmody. Jest to wersja Super z chłodzeniem CoolerMaster, czyli napięcie masz 1.4V na GPU. Też mam tę grafikę i sprawdzałem jakie ma napięcie w standardzie.

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady, zostają Ci tylko vmody. Jest to wersja Super z chłodzeniem CoolerMaster, czyli napięcie masz 1.4V na GPU. Też mam tę grafikę i sprawdzałem jakie ma napięcie w standardzie.

pier zaopatrze sie w ciut lepsze chlodzenie - moze to cos jednak da a jak nie to vmody:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...