Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie dzis przyjechal Gigabyte 7900GT, bez krecenia i na sterownikach 93.71 (lol) mam ~19500 w 3DMarku 2003, na jakie najlepiej stery zmienic? Bo najnowsze nie zawsze znaczy najlepsze.

zrob 2k6 marka

2k3 to loteria

kiedys udalo mi sie na 7900gs wykrecic 27k pkt a pozniej juz za chiny (na roznych sterach) nie przekroczylem 22k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja:)

a do mnie dzisiaj przyjechalo 7950gt :D

kreci sie calkiem niezle - 1.48V na core w zmodowanym biosie

a wyniczek taki (nieoptymalizowany OS)

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=4116958

Słabo coś. Dodaj 1300 pkt to się pościgamy :D

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=3545042

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Witam.

Posiadam taka karte graficzna:

GIGABYTE 7900GS 256MB DDR3 ZALMAN

Standardowo Taktowanie procesora 525 MHz

Efektywne taktowanie pamięci w 3D 1440 MHz

Po OC karta idzie, rdzeń 630MHz a pamieci na 1600MHz ida stabilnie na 1650MHz.

Tak samo jak w http://pclab.pl/art24311.html.

Jakie ster są najwydajniejsze do tej grafiki.

Jakie max OC na tej grafice.

Jakie radiatory na pamieci.

Jaka max temp?

Jle mi da SLI chce kupic drugą taka smaa, mialem druga ale kupiłem zepsuta od gośćia i mi kase zwrócił. Ale w styczniu kupuje taką sama.

Na razie moje skromne testy na 630@1600

Stery 93.81 Extreme-G

Zasilacz mój chyba pociagnie SLI?

Chciałbym miec taka 2 taka sama grafe ale z galaxy też powinno nie byc kłopotów w SLI.

post-118329-1197721953_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z tego co wiem, to nikt tutaj nie jest jasnowidzem i nikt Ci nie powie ile wynosi max Twojej karty. Zresztą sam napisałeś jakie uzyskałeś zegary, więc nie rozumiem pytania. Co do sterowników - polecam najnowsze oficjalne 163.75. W moim mniemaniu nie istnieje takie coś jak "najwydajniejsze" sterowniki - są oficjalne, modowane, każde z nich zwykle spisują się najlepiej w kilku wybranych grach i aplikacjach, które towarzyszyły ich powstawaniu. Np. obecne bety mają podobno poprawioną wydajność w Crysis. SLI sobie odpuść, bo po zakupie drugiej karty możesz nie odczuć większej różnicy - masz zbyt słaby procesor. Przypuszczam, że nieznacznie limituje już jedną kartę, a co dopiero dwie. Poza tym dwie karty do dwa razy większa cena, pobierana moc, wydzielanie ciepła, a niekoniecznie dwukrotnie większa wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

jak widac z testów SLI daje do 30% wzrostu wydajnośc i tak taniej wychodzi 7900gs w sli niz 8600gts dobrej firmy.

Procesor i tak nie długou pojdzie na jakis x2 4200

Zasilacz do 2 SLI mi powiniej styknac?

W tej mojej grafie to jakie sa czasy pamieci 1,4ns?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz coś na tym zdjęciu w ogóle? :) Bo ja nie :) Podsyłam zdjęcie tego samego vmoda, ale myślę, że wyraźniejsze :) O ile się orientuję, żeby uzyskać 1,5V, trzeba oba punkty połączyć z masą. Jak zadziała to napisz :)

http://img442.imageshack.us/img442/7436/7900gtns2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Poniżej znajduje się cytat z tego tematu: http://www.xtremesystems.org/forums/showth...177&page=20

Wynika z niego, że aby uzyskać pełną stabilność karty po modzie należy zastosować rezystor 47kohm w punktach zaznaczonych błękitnym kolorem. http://www.xtremesystems.org/forums/attach...mp;d=1148894066.

W związku z tym, że mam taki sam problem jeżeli chodzi o stabilność, chciałem zastosować ten rezystor, ale mam inny układ elementów na PCB. Wiem, że jeden punkt odpowiada 3 nóżce układu, ale nie wiem co z drugim punktem. Więc mam pytanie do użytkowników 7900gt: Czy ktoś mógłby mi jakoś pomóc w tym temacie, może ktoś to robił na swojej karcie?

Wydaje mi się że ten drugi punkt daje 5v, ale pewny nie jestem, więc chciałbym uzyskać jakieś potwierdzenie zanim zacznę kombinować na swojej karcie.

he first card that I modded was an XFX 7900GT.

I noticed that I had to connect a 47Kohm resistor from pin 3 to +5Volt creating an offset in Vref of -30mVolt.

With this resistor I could run "Comanche 4 demo" with 710Mhz on the core, without resistor not above 630Mhz.

Ati Tools ran 710Mhz in all cases.

 

The reason to my opinion can only be that in demanding applications, like Comanche 4, because of a large fluctuating current demand of the GPU, there is much fluctuation on the Vcore.

These voltage fluctuations go beyond the OVP, which then shuts down the GPU.

By making an negative offset of 30mV, there is 30mV more room before the OVP trips. At the same time Vgpu is lowered by 30 mVolt.

I did not experiment with other values, but 47Kohm gave me the stability I needed to run Comanche at the same speed as Ati Tool.

 

Now I have modified a second 7900GT ( 1.55Volt, 2.1Volt, 45Kohm), this time from Gigabyte.

Much to my surprise I had to apply the same 47Kohm resistor as before to get Comanche at the speed that Ati tool achieved.

 

So if you are having some stability problems, the best tool that I know to test this is Comanche 4 Demo, apply a 47Kom resistor between the points that I have encircled in light blue in the Jpeg.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/attach...mp;d=1148894066

 

Dodam jeszcze, że zastosowałem wszystkie inne metody proponowane w tym temacie aby uzyskać pełną stabilność karty, ale nie zdały one egzaminu. Zostało mi do sprawdzenia to co powyżej.

Edytowane przez K0para

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna jestem w posiadaniu Palita 7900GS 256MB DDR3 1,4 ns. Od paru dni dodatkowo przesiadłem się na X2 4200+ i przerobiłem już z 10 formatów, "bo ciągle coś nie działą", no ale nieważne. Problem polega na tym, że od wczoraj od ktoregoś momentu karta przestała się kompletnie kręcić. Standardowe zegary to 450/660. Po podkręceniu na 550/660 programy monitorujące dalej pokazują domyślny zegar. Próbowałem PowerStripa, RivaTuner i nTune, sterowniki z nvidii oraz z tweaksrus.com, ze 3 formaty, bez i z dual-core optimizer'em (na wszelki wypadek;) i nic, dla pewności puściłem test 3mark'a 05 Firefly Forest i wynik bez zmiany.. żal, szczególnie, że na chłodzenie dałem Zalmana VF900-Cu i aż prosi się o OC. Czy ktoś zna powód dlaczego karta tak świruje? Proszę o pomoc ;)

 

P.S. Zasilacz Chieftec 400 W. Dodatkowe zasilanie karty podłączone.

 

UPDATE: Zrobiłem kolejnego formata, tym razem zamiast 163.75 wrzuciłem sterki 162.18, a nTune zamiast 5.05.47 wrzuciłem 5.05.35 bodajże. Odpaliłem "dział podkręcania karty graficznej" w panelu nvidii, wrzuciłem 550 na gpu, ntune monitor pokazał nową częstotliwość, odpaliłem smarka 05 i fps poszło w górę. Działa, pomyślałem sobie. Reboot i to samo jeszcze raz. I znów [gluteus maximus].. jedyna różnica jest taka, że ntune monitor pokazuje poprawnie częstotliwość gpu, reszta dalej nie działa jak trzeba... Na dniach będzie nowy zasilacz, co byćmoże pozwoli wyeliminować ten czynnik ;) Jeśli macie jakieś sugestie, będę wdzięczny.

post-114994-1198366069_thumb.jpg

Edytowane przez Mafoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozesz wycofac sie z kupna nowego zasilacza to radze to zrobic, gdyz nie wierze, ze to on powoduje takie jaja. Sam krecilem Evge 7900gs na delcie 400W (taki niepisany chieftec) i zadnego braku mocy nie zauwazylem, delta nawet ciepla nie jest po kilku godzinach czesania w jakies giery. Do krecenia zasadniczo uzywalem tylko Rivatunera i nie bylo zadnych klopotow. Ostatecznie zmodowalem bios za pomoca nibitora i wrzucilem go na karte nvflasherem (uprzednio sprawdzajac stabilnosc ustawien uzyskanych rivatunerem w testach i grach). Max co uzyskalem to 600/1750 ale juz z artami. Na codzien jade na delikatnym 550/1550. Od razu co moge powiedziec. We wszystkich 7900gs (sprawdzone na 3 egzemplarzach roznych firm) nalezy unikac ustawienia pamieci na 1500MHz. Wystepuje wtedy dziwny blad podczas odtwarzania filmow Allplayerem, a mianowicie nie widac napisow, ktore powinny wyswietlac sie "na obrazie". Te na czarnym pasku pod filmem sa normalnie widoczne. Sterownik wersja 6.14.11.6218 z 26.06.2007. Zadnych problemow z kreceniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo, że nie fajne, pokaż prawdziwe wyniki :]

Ja sie serio pytam, bo to chyba zostanie na codzien i mam jeszcze mozliwosc "zwrotu" :wink: . A crapa nie chce :D

 

Jakis wynik masz np tu, na codziennym sys wiec tez srednio prawdziwy - w celach rozrywkowych puszczony http://service.futuremark.com/compare?2k1=9305662

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik wersja 6.14.11.6218 z 26.06.2007. Zadnych problemow z kreceniem.

Czyli te same które mam teraz (162.18). Modyfikowaine BIOSu póki co mnie niestety nie urządza, gdyż nie wiem na ile mogę sobie pozwolić ją podkręcić. Czy jest jeszcze dla mnie jakaś pomoc?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te same które mam teraz (162.18). Modyfikowaine BIOSu póki co mnie niestety nie urządza, gdyż nie wiem na ile mogę sobie pozwolić ją podkręcić. Czy jest jeszcze dla mnie jakaś pomoc?:P

http://img136.imageshack.us/img136/1678/79gttestcp2.png

 

zaznaczasz link sliders i dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie serio pytam, bo to chyba zostanie na codzien i mam jeszcze mozliwosc "zwrotu" :wink: . A crapa nie chce :D

 

Jakis wynik masz np tu, na codziennym sys wiec tez srednio prawdziwy - w celach rozrywkowych puszczony http://service.futuremark.com/compare?2k1=9305662

Wynik 2001 świetny dzięki wykręconemu prockowi i pamiątkom. Pokaż 2006 na co dzień :lol2:

Nowe gry zabijają już serię 79xx. Czas na zmianę, najlepiej za kilka miesięcy na serie 9xxxxx. Do tego momentu spędzę ma mojej karcie 2 lata. Jest to cała wieczność dla grafy. Uważam, ją za najlepszą grafę jaką dotychczas miałem ze względu na spełnienie oczekiwań a serię 79xx za kultową biorąc pod uwagę cenę i osiągi.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jednak sie zdecydowalem na 7900GS SLI !! chce dokupic druga taka sama karte ze stajni gigabyte i tu rodzi sie pytanko; czy zmieszcza sie one na plytce epoxa 9npaj sli z tymi zalmanami ;/ nie mam obecnie tu kompa bo jestem na swieta u rodzinki tak to bym sobie zobaczyl ;)

 

jesli sie zmiescza boje sie o temperaturke karty na gorze bo mam obecna puszczona na @5V zeby byla w windzie cichutka

post-14779-1198421900_thumb.jpg

post-14779-1198421910_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DamnIt

Z zalmanem może nie wejść. Miałem kiedyś na tej płycie 2x73gt na normalnym chłodzeniu i powiem Ci, że ciężko było a temperatury też nieciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...