Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

W związku z coraz większymi wymaganiami nowych gier uznałem, że wypadało by podkręcic kartę. Z doświadczenia nabytego przy legendarnym Radku 9550 oraz 6600gt w pierwszej kolejności pomyślałem, że można poszukać jakiegos fajnego biosu. Na stronie KLIK jest bios do Galaxy 7900GS z zegarami 600/800. W moim sprzęcie na ustawieniach stock'owych jest 540/750.

W tym miejscu rodzi się pytanie, czy można wrzucić bios o wyższych taktowaniach. Nie wiem co prawda jakiego producenta mam pamięci, ale z podanego na stronie opisu wynika, że Samsungi, bo tylko przy nioch jest adnotacja że [pracują na 1.2

Czy udało się komuś wgrać ten biosik?

Jak sprawdzic producenta pamięci bez odklejania radiatora?

 

Jeżeli ten temat był już poruszany, to z góry przepraszam za zaśmiecanie, ale ponad 150 stron do przejżenia to jest dość sporo ;)

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzej_ka

Imo nie ma potrzeby zmieniania biosu, szczególnie, że nie wiesz jakie masz pamięci. Jak już chcesz coś robić z biosem, to możesz swój zmodyfikować - taktowanie, timingi itd. Nie lepiej po prostu ją podkręcić?

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Narmer za odpowiedż. Oczywiście próbowałem podkręcić moją kartę i stabilnie pracuje przy ustawieniach 610/880. Zastanawiałem sie natomiast, czy po wgraniu wspomnianego biosu nie będzie się dało podskoczyc troszeczkę wyżej :) Znalazłem na sieci informacje, że bios o ustawieniach 600/800 jest fabrycznie zmodyfikowany dla Galaxy 7900GS Zalman Edition. Ja mam właśnie Zalman Edition (co prawda zmieniłem na miedzianego Zalmana) ale zegary mają ustawienia standardowe. Co do pamięci to jestem na 99 % pewny, że to Samsungi. Niestety pozostaje 1% niepewności.

 

 

EDIT: No, to pojechałem :D Pomyślałem "ryzyk - fizyk" i zmieniłem bios. Popełniłem to za pomocą nvflash_557. Jednak wcześniej koniecznym było zmienić rodzaj pliku z .bin na .rom Do tej operacji wykorzystałem NiBiTor.v3.7. Tuż przed akceptacją flash'owania NvFlash pokazał mi dane dotyczące starej i nowej wersji biosu. Niczym się nie różniły, więc to był dobry omen. Miałem nawet wątpliwości, czy napewno wgrywam bios z taktowaniami 600/800. Oznaczenie wersji biosu również się nie zmieniło, jednak po uruchomieniu Windowsa odczyty w programie Everest były takie, jakich oczekiwałem.

 

Pragnę jednak zaznaczyć: TO JEST BIOS DO GALAXY 7900GS ZALMAN EDITION Z PAMIĘCIAMI SAMSUNG 1.2

 

P.S. Wyniki testów podam później ;)

post-105950-1200211652_thumb.jpg

Edytowane przez andrzej_ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wydaje mi się, żeby Ci to coś dało. Ale sprawdź zobaczymy ;)

 

Ja też mam Galaxy 600/800, ale wersja Super, a w niej jest chyba bios z kwietnia 2007 (czy coś w ten okres).

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem kilka testów i muszę przyznać, że nie ma żadnej różnicy (a jeśli nie widać różnicy... :D). Miałem nadzieję, że napięcie na rdzeń będzie odrobinę wyższe i będę mógł podwyższyć taktowanie. Niestety nie więc wróciłem do oryginalnego biosu, ponieważ sprzęt jest jeszcze na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja trochę z innej beczki:P Jako,że ciężko znaleźć to co mnie interesuje w tym temacie(ilość stron)napisze tutaj.Mam Galaxy 7900gs 540/1400cm i od jakiegoś czasu spore problemy z grami...Gram w cod4 na najniższych możliwych detalach(wszystko off albo low) i w rozdzialce 1024/768, po pewnym czasie następuje zwiecha kompa.Na ekranie mam takie paseczki, delikatne przesunięcia części pikseli i muszę ręcznie resetować.Od rana problem wystąpił 6 razy...Problem pojawia się też w grze Mythos(śmieszne wymagania)

Sprzęt:

Abit ab9

E4300@2,7

2x1gb GR 667@750

Galaxy 7900gs 540/1400 (sterownik: FW93.71)

Hunt key hk350-ap

SB Audigy.

 

Proszę o pomoc, karta jest jeszcze na gwarancji(ma dopiero pół roku) więc w ostateczności(jeżeli będę miał pewność co do jej wadliwości)mogę ją odesłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie CoolerMaster(od nowości).Przy włączonym skanowaniu dla artefaktów w atitool po 30 minutach nic nie wykrywa a temp nie przekracza 70 stopni.Przy grach jest mniej bo to nie są specjalnie wymagające gry(np.Mythos graficznie podobna do Diablo 2 więc przegrzanie zdecydowanie wykluczam).Obiło mi sie jakiś czas temu o uszy, że te tańsze wersje ze słabszymi pamięciami mają jakieś problemy i często padają.Prawdopodobnie była o tym mowa w tym temacie niestety brak czasu uniemożliwia mi szukanie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co do vmoda do 7900GS (jutro mi powinien lakier przyjść) - dotychczas spotkałem się z tym, że max bez lutowania to 1.5V, ale znalazłem moda na 1.55V - http://img458.imageshack.us/my.php?image=7900vmod1552oc.jpg To też jest sprawdzone, czy lepiej nie próbować? I jeszcze jedno pytanie - Accelero S1 @ 92mm 12V da radę na 1,55V? Na razie mam temperatury 31C/38C w zamkniętej budzie po OC oczywiście :wink: Wydaje mi się, że nie powinno być problemów, ale wolę się upewnić.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie CoolerMaster(od nowości).Przy włączonym skanowaniu dla artefaktów w atitool po 30 minutach nic nie wykrywa a temp nie przekracza 70 stopni.Przy grach jest mniej bo to nie są specjalnie wymagające gry(np.Mythos graficznie podobna do Diablo 2 więc przegrzanie zdecydowanie wykluczam).Obiło mi sie jakiś czas temu o uszy, że te tańsze wersje ze słabszymi pamięciami mają jakieś problemy i często padają.Prawdopodobnie była o tym mowa w tym temacie niestety brak czasu uniemożliwia mi szukanie:/

jaki masz bios, timingi pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz bios, timingi pamięci?

Jest to wersja 540/1400 z 1,4ns o ile sie nie myle.

Bios wg. Everesta:Version 5.71.22.42.00

 

Właśnie czytałem kilka postów znalezionych na google i nie wygląda to ciekawie...

Wg. niektórych opini ta karta po prostu tak 'ma', jest wadliwa od urodzenia...

Można jakoś udowodnić w domowych warunkach jej wadliwość w 100% tak żebym na gwarancję mógł oddać i mieć pewność co do naprawy/wymiany/zwrotu kasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem już lakier i chciałem zrobić moda na 1,4V. Malowałem dwa razy lakierem Electon i za każdym razem bezskutecznie. Suszyłem za każdym razem jakieś pół godziny (pod lampą biurkową - wg porad Sectora z tematu o FSB modach do C2D - używał tego samego lakieru), za drugim razem jeszcze pomogłem suszarką i dalej nic - na GPU jest dalej 1,2V tak jak było :mur: W ogóle ten lakier jest jakiś dziwny - jak sprawdzałem miernikiem przewodzenie, to zachowuje się tak, choćby był izolatorem :mur: Wydaje mi się, że powinno być inaczej, a już na pewno powinno być połączenie pomiędzy dwoma punktami łączonymi, a nie ma. Włożenie dwóch końcówek do kropli tego lakieru również nie powoduje jakichkolwiek wskazań miernika. Mógłby ktoś szerzej coś na ten temat napisać - szukałem, ale problemu takiego jak mój nie znalazłem (oprócz tego na poprzedniej stronie tego tematu, ale tam nie było odpowiedzi).

 

EDIT: Już się zorientowałem jak to ma być - próbowałem najpierw na sieciówce koło 13-14 i dopiero teraz (21) mi zaczęło przewodzić. To zdaje się cholernie długo schnie i dopiero po czasie nabiera właściwości przewodzących prąd. Jutro rano jak się obudzę, to na grafie powinno być 1,4V :P

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to wersja 540/1400 z 1,4ns o ile sie nie myle.

Bios wg. Everesta:Version 5.71.22.42.00

 

Właśnie czytałem kilka postów znalezionych na google i nie wygląda to ciekawie...

Wg. niektórych opini ta karta po prostu tak 'ma', jest wadliwa od urodzenia...

Można jakoś udowodnić w domowych warunkach jej wadliwość w 100% tak żebym na gwarancję mógł oddać i mieć pewność co do naprawy/wymiany/zwrotu kasy?

ja tam mam kartę identyczną jak twoja i nie mam zadnych problemów więc z ta "wadliwością od urodzenia" to lekka przesada chyba, że mówisz o swoim konkretnie egzemplarzu :wink: wyedytuj bios Nibitorem i podaj timingi pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu mi się udało (3 próba) i mam te 1,4V na rdzeniu. Punkty na laminacie muszą być dobrze wyczyszczone - wtedy się uda. Do zmywania lakieru idealny jest rozpuszczalnik Nitro - rozpuszcza od razu i żadne ślady na karcie nie zostają :wink: Jutro poprawka na 1,55V i pencil mod na pamięci :D Dzisiejszy mod dał mi 675-693MHz na rdzeniu (najniższe takty mam w 2k3, a najwyższe w 2k5 i AM3). Do tego na pamięciach 954-990MHz (bez moda B-) ) i zrobiłem kilka ładnych wyników. Co najlepsze - temperatura w idle na Accelero S1 @ 92 mm 12V to 33C (bez moda 31C), w stresie nie sprawdzałem, ale pewnie nie przekracza 45C. To chłodzenie ma potężną wydajność :wink: Screeny z 2k3, 2k5 i 2k6. Aquamarka i 2k1 też zrobiłem, ale z racji słabego proca nie ma się czym chwalić :-|

 

3D Mark 2003 25607

Dołączona grafika

 

3D Mark 2005 - 12020

Dołączona grafika

 

3D Mark 2006 - 6698

Dołączona grafika

 

 

EDIT: Po zrobieniu moda na 1,5V udało mi się uzyskać 720-729MHz na rdzeniu. Co ciekawe - AM3 spokojnie znosił 729MHz, 2k5 też, 2k6 już 720MHz, a 2k3 nie chciał działać nawet na 684MHz :/ Pierwszy test zawsze przechodził i wieszał się zaraz na początku drugiego - obraz zamierał i pojawiały sie straszne artefakty. Normalnie, gdy przesadziłem z rdzeniem miałem tylko zwiech bez artefaktów i trzeba było chwilę poczekać, to można było wyjść z aplikacji. Zauważyłem, że największe zegary idzie uzyskać zaraz po modzie - im dłużej puszczam testy, tym gorzej - na koniec 2k6 się zawiesił na 720MHz w pierwszym teście, mimo, że przedtem przeszedł cały. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Temperatury raczej nie - w idle mam 36C, w stresie ~45-46C. Do tego spory nawiew na całą kartę. Może włącza się jakieś zabezpieczenie? Z tego co wiem to do 1,55V jest spokój z zabezpieczeniami karty. Napięcie jakie zmierzyłem - 1,508V. Oprócz tego na pamięci dałem jeszcze 2,15V - to z kolei dało mi 1026MHz :wink:

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Panowie, czy widocznie na screenie kropki to juz zmierzch mojej karty graficznej? W grach pojawiaja sie artefakty, a wlasciwie to ostatnio po wlaczeniu bardziej zaawansowanych gier komp lapie zwieche, a monitor traci sygnal. Da sie jeszcze cos z tym zrobic, czy karta do wymiany?

 

[edit] Na tym screenie cos slabo je widac, ale sa to roznokolorowe plamki, ktore przy przewijaniu stron zostawiaja smugi.

Edytowane przez piwek86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupilem sobie karte grafiki Asusa 7900GS ze standardowym taktowaniem 450/1320 na Athlon-ie 64 X2 3800+ w 3Dmark06 wynik byl niewielki 4075, gdzie znajomy na swojej galaxy 7900GS z taktowaniem 540/750 i na tej samej platformie wynik zrobill sporo lepszy bo okolo 4700 na defaultowych ustawieniach po wejsciu w wlasciwosci kart grafiki znalazlem opcje do OC i jest tam funkcja "Wykryj optymalne czestotliwosci" po okolo 30 sekundach wyskoczylo mi w moim Asusie taktowanie 589/784 gdzie po ponownym przetestowaniu w 3Dmarku06 dalo mi wynik ponad 5000 pkt (w galaxy tylko "Wykryj optymalne czestotliwosci" wykrylo 580/800 i wynik w 3Dmarku06 4920 pkt). Z tego wynika ze karty galaxy sa same w sobie juz taktowane i sprzedawane z podwyzszonymi parametrami i w sprawie tego mam pytanie.

1 - zatem waszym zdaniem ktora karta bedzie lepsza galaxy z wyzszym taktowaniem gdzie slabiej sie podkreca czy asus z nizszym ale ma mocniejsze OC 2-gie pytanie czy jak juz podkrecilem tego asusa do 589/784 MHz czy bezpieczne bedzie uzywanie takich wysokich parametrow caly cas ? czy musialbym zastosowac w karcie dodatkowe chlodzenie zeby nie doszlo do spalenia karty?

 

Asus przed podkrecanie

post-146748-1201045881_thumb.jpg

 

po OC

post-146748-1201045898_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

... czy jak juz podkrecilem tego asusa do 589/784 MHz czy bezpieczne bedzie uzywanie takich wysokich parametrow caly cas ? czy musialbym zastosowac w karcie dodatkowe chlodzenie zeby nie doszlo do spalenia karty?

woooow, to aż tak niesamowicie się kręci? Ja bym jak najszybciej wrócił do default (najlepiej w tym celu przeinstalować system), bo karta Ci się na bank spali i jeszcze stracisz gwarancję :lol2:

 

sorry, ale siedzisz na tym forum prawie rok - nie sądzisz że na takie pytania napisano już pewnie kilkaset odpowiedzi?

Nie trzeba być expertem, żeby efektywnie korzystać z wyszukiwarki...

 

Żeby nie było że post jest "pusty": zegary masz co najwyżej "takie sobie" (o ile są stabilne). Podkręcanie bez modyfikacji zasilania rdzenia/pamięci praktycznie nie ma szans uszkodzić karty ;) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupilem sobie karte grafiki Asusa 7900GS ze standardowym taktowaniem 450/1320 na Athlon-ie 64 X2 3800+ w 3Dmark06 wynik byl niewielki 4075, gdzie znajomy na swojej galaxy 7900GS z taktowaniem 540/750 i na tej samej platformie wynik zrobill sporo lepszy bo okolo 4700 na defaultowych ustawieniach po wejsciu w wlasciwosci kart grafiki znalazlem opcje do OC i jest tam funkcja "Wykryj optymalne czestotliwosci" po okolo 30 sekundach wyskoczylo mi w moim Asusie taktowanie 589/784 gdzie po ponownym przetestowaniu w 3Dmarku06 dalo mi wynik ponad 5000 pkt (w galaxy tylko "Wykryj optymalne czestotliwosci" wykrylo 580/800 i wynik w 3Dmarku06 4920 pkt). Z tego wynika ze karty galaxy sa same w sobie juz taktowane i sprzedawane z podwyzszonymi parametrami i w sprawie tego mam pytanie.

1 - zatem waszym zdaniem ktora karta bedzie lepsza galaxy z wyzszym taktowaniem gdzie slabiej sie podkreca czy asus z nizszym ale ma mocniejsze OC 2-gie pytanie czy jak juz podkrecilem tego asusa do 589/784 MHz czy bezpieczne bedzie uzywanie takich wysokich parametrow caly cas ? czy musialbym zastosowac w karcie dodatkowe chlodzenie zeby nie doszlo do spalenia karty?

Po pierwsze to przetestuj stabilność po podkręceniu, najlepiej jakaś gierka, bo sam 3DMark to za mało jeśli chcesz na takich ustawieniach pracować. Po drugie każda karta kręci się inaczej i to tego samego produceta, albo innego - po przez różne standardowe napięcia na rdzeniu, inne zastosowane pamięci, chłodzenie itd. Dlatego na pytanie, którą lepiej to już patrz z kwesti wyposażenia, gwarancji, ceny czy zastosowanego chłodzenia. Bo np model od Galaxy w wersji Super ma chłodzenie słabe, ale za to rdzen ma napiecie 1.4V w standardzie, dzieki czemu lata powyzej >650mhz na rdzeniu.

 

Takie parametry nie sa wysokie - typowe. Dlatego nie bedzie problemu z ciagla praca, chociaz te karty same w sobie sie dosc grzeja, dlatego dobrze jest miec jakis maly obieg powietrza, zeby to sie nie zagotowalo.

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz pod uwage przegrzewanie sie karty?

A powinienem? Kropki sa zawsze od poczatku, zanim cokolwiek zdazy sie nagrzac. Dzisiaj, ku mojemu zaskoczeniu, jak wlaczylem z rana kompa kropek bylo mniej, a wlasciwie jedna, ale za chwile zaczely sie pojawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego mowie o mozliwosci przegrzewania sie karty - jesli z zimnego masz mniej artow...

Kiedy ostatnio zagladales do chlodzenia na tym GT? Moze czas przedmuchac z kurzu?

Ostatni raz zagladalem... godzine temu. Raczej dbam o takie sprawy. Te kropki praktycznie zawsze, w tej samej liczbie, pojawiaja sie od poczatku. Z rana to byl jakis wyjatek. Ogolnie rzecz borac, zaczely sie pojawiac juz jakis czas temu i robi sie ich coraz wiecej. Na poczatku moglem jeszcze normalnie grac, ale teraz np w PESa juz nie dam rady. Byl okres kiedy komputer nie byl uzytkowany przez dwa tygodnie i po tym okresie kropki zniknely. Niestety po tygpdniu czy dwoch wrocily i od tamtej pory tak jak napisalem, sytuacja tylko sie pogarsza. Powienem cos jeszcze pokombinowac z chlodzeniem, czy raczej nastawic sie na zakup nowe karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś z innej beczki.

W trakcie jeżdżenia po Viście w topiku o wpadkach technologicznych zeszłego roku, pojawił się powszechny, dość irytujący problem:

Otóż na Viście (moja to home premium 64bit) na karcie Galaxy GF7900GS zalman (ponoć i na innych 7900) przy różnych okazjach np. wylogowanie, wybudzenie z uśpienia, wciśnięcie crtl+alt+del, uruchomieniu gry itp. czasami na ekranie pojawiają się kolorowe paski i komputer wisi. Karta z pewnością jest sprawna bo na XP i Ubuntu (innych linuksach też) niczego takiego nie ma. Czy jest na to jakiś sposób, czy trzeba czekać aż się nvidia zlituje i poprawi sterownik pod viśtę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy warto zamienić:

Karta graficzna:

GALAXY GeForce 7900GS 256MB DDR3/256bit (Zalman) (1,2ns) (600/1600)

na

PALIT 8600GT 256MB 625/1800MHz 8600 GT SONIC+ 1ns

 

Jak sprawa wygląda z wydajnością ?

 

Pozdro icon_smile3.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie dostałem 8600GT OC od Galaxy i mam zamiar sprzedać ją i kupić 7900GT.

Czy to ma sens czy różnica w wydajności pomiędzy nimi jest raczej niezauważalna?

Szkoda zachodu - wydajność podobna. 8600GT ma DX10, którego i tak nie wykorzystarz (gry będą się snuć jak muchy w smole).

To moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zachodu - wydajność podobna. 8600GT ma DX10, którego i tak nie wykorzystarz (gry będą się snuć jak muchy w smole).

To moje zdanie.

No właśnie z tego co czytałem to np. w Company of Heroes 7900GT jest dużo wydajniejszy niż 8600GT :?

A to jest jedna z niewielu gier w które gram..

Edytowane przez Odishon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...