Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

w takim razie dobierz kartę do gier w które grasz, pamiętają o tym że 8600GT jest bardziej przyszłościowy i nie chodzi mi tu o DX10 tylko gry które w coraz większy stopniu wykorzystują shader'y niż ROP'y ( rendering tekstur)

Sam miałem 7900GS teraz mam 8600GTS i naprawdę 8600 szybsze xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi oc więc zależy teraz jaką wydajność będą miały karty po podkręceniu. 7900GT ma niezły zapas mocy, choć to i tak zależy od szczęścia, nie wiem jak jest w tym wypadku z 8600GT :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7900GT to jednak lepsza karta niż 7900GS z racji tego, że ma więcej jednostek cieniujących. Licząc czysto teoretycznie, 7900GS ma taką wydajność wypełniania przy 600MHz, jak 7900GT przy 500MHz. A 100MHz na rdzeniu więcej to dużo dla tych kart. Ja też grałem trochę w Company of Heroes, jeszcze na ustawieniach 587/882MHz w 1280x960 w detalach wysokich i było OK. Mógłbym zrobić parę testów, ale moja nagrywarka DVD w tej chwili jest na gwarze i nie mam takiej możliwości. W tej chwili moja karta ma zrobionego moda na 1,45V na GPU (uznałem, że na co dzień będzie w sam raz) i lata 702/900MHz i teraz dopiero jest wydajna :D Generalnie 8600GT i 7900GS to ta sama klasa wydajnościowa - raz jedna będzie lepsza, a raz druga. Może lepiej poszukać X1950XT albo 7950GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie chłodzenie kupić na 7900GS Asusa? Standardowy wiatrak wyje jak odrzutowiec. Zależy mi na czymś cichym i na tyle wydajnym, żeby wytrzymało oc - nie zamierzam (najprawdopodobniej ;) ) robić vmodów.

Chciałem kupić accelero S1, ale nie jest już praktycznie nigdzie dostępne. Thermalrighty to za duży wydatek jak dla mnie - poza tym nie mam zamiarau aż tak kręcić karty żeby wykorzystać ich potencjał. Mam więc dylemat - czy kupić Graphic Freezera Revolteca (albo Evercoola), czy czekać na Accelero S1 Rev.2 (nie wiadomo ile czasu), czy może polecicie coś jeszcze innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Ci czekać na drugą rewizję Accelero - reszta z tych chłodzeń wypada bardzo mizernie. Powiem tylko tyle, że na standardowym chłodzeniu (trochę większe od coolera Asusa) miałem w stresie 61C, idle 44C (po OC), a po założeniu Accelero S1 pasywnie było odpowiednio 33/42C. Teraz mam zrobionego vmoda na GPU na 1,45V i z wentylem 92mm nie widziałem nigdy więcej niż 38C. Po vmodzie na 1,55V, miałem w stresie coś koło 35-36C, ale to z wieloma wentylami dookoła i przy otwartym oknie :D Mi się udało jeszcze kupić używkę, jak w sklepach się już praktycznie skończyło. Wydaje mi się, że warto trochę poczekać no i śledzić po drodze allegro, bo może się jakaś używka pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko podczepie teraz:

 

Otóż wysłałem swojego trochę piszczącego Galaxy 7900gs do serwisu (oczywiście poza piszczeniem wszystko OK) i właśnie mnie poinformowano, że dostanę za niego 8600GTS 512mb ;).

 

Chciałem tylko napisać, że jak ktoś ma grafikę z podobnymi objawami, to może ją spokojnie wysyłać, bo już nie dają 7900GS w serwisach :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko podczepie teraz:

 

Otóż wysłałem swojego trochę piszczącego Galaxy 7900gs do serwisu (oczywiście poza piszczeniem wszystko OK) i właśnie mnie poinformowano, że dostanę za niego 8600GTS 512mb ;).

 

Chciałem tylko napisać, że jak ktoś ma grafikę z podobnymi objawami, to może ją spokojnie wysyłać, bo już nie dają 7900GS w serwisach :).

No to Cie zaskocze, w styczniu wyslalem Galaxy 7900GT i dostalem 7900GS z zalmanem :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pajak 28 - ale piszczala Ci caly czas czy moze tak jak mi, nie zawsze, np jak zmienie strone w necie to przestaje piszczec hehe :) Mam wersje CM, jak sadzicie, oddac ja na gwarancje i liczyc na 8600gts? :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas piszczała, co było trochę uciążliwe. Jednak bardziej było ją słychać podczas włączania komputera, włączania jakieś gry i czasem podczas przeglądania stron. W sumie możesz spróbować ją wysłać ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie, otóż wczoraj moja karta zaczęła sypać niemiłosiernie artami. Karta była podkręcona, odkręciłem obudowę i zobaczyłem że kabelek od wiatraka wylotowego wkręcił się w ten od chłodzenia karty no i uniemożliwił mu prace, przez co można powiedzieć że karta działała jakiś czas w trybie pasywnym. Uznaje, że to pewnie to jest przyczyną artefaktów. Teraz mam do Was pytanie, czy jeśli oddam ją na serwis to czy przyjmą ją ? Czy też powiedzą, że to moja wina itp ? Jak to teraz jest ? Naprawią ją czy dostanę nową 7900GS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie, otóż wczoraj moja karta zaczęła sypać niemiłosiernie artami. Karta była podkręcona, odkręciłem obudowę i zobaczyłem że kabelek od wiatraka wylotowego wkręcił się w ten od chłodzenia karty no i uniemożliwił mu prace, przez co można powiedzieć że karta działała jakiś czas w trybie pasywnym. Uznaje, że to pewnie to jest przyczyną artefaktów. Teraz mam do Was pytanie, czy jeśli oddam ją na serwis to czy przyjmą ją ? Czy też powiedzą, że to moja wina itp ? Jak to teraz jest ? Naprawią ją czy dostanę nową 7900GS ?

Jesli kabelek nie jest przeciety to oddaj ja, chociaz mozliwe, ze jesli sa arty to powiedza, ze jest to uszkodzenie spowodowanie przez Ciebie, chociaz zawsze mozna sprobowac :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoją Galaxy GF7900GS, otóż zaczęła mi się niemiłosiernie grzać sekcja zasilania (dochodzi do 55 stopni w idle'u), powoduje to takze wzrost temp rdzenia na 50 stopni -> wczesniej GPU w idle'u miała 40 stopni (chłodzenie Accelero S1 i dobra wentylacja obudowy). Ma ktoś może pomysł czym to może być spowodowane i jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, rowniez mam problem z temperatura.

Dzisiaj doszla do mnie karta Galaxy 7900 gs 1,2ns z allegro i strasznie sie grzeje - temperatury na gpu wynosza - idle: ok. 55*C, stres ok 70*C). Wszystko przy otwartej obudowie. Dopisze jeszcze, ze nie podlaczalem do niej dodatkowego zasilania (hm.. moj zasilacz nie ma ;/). Sprawdzalem palcem radiator na grafice i nie jest zbyt goracy - podobnie do procka, ktory ma niby <30*C.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczęły się problemy z moją 79gs, z rzadka trafiają się zwiechy z kaszaną na obrazie, podejrzewam pamięci ( w tej karcie to chyba częsty przypadek).

Jak udokumentować porządnie reklamację żeby nie było za dużo przeciągania liny (porobić fotki ekranu czy coś?). Co radzicie? Pewnie ktoś ma jakieś rady z własnego doświadczenia.

Edit

 

skopiowałem kod błędu po restarcie:

 

BCCode : 1000007e BCP1 : C0000005 BCP2 : BFAAD339 BCP3 : B7DD8C4C

BCP4 : B7DD8948 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

 

coś komuś to mówi?

Edytowane przez 123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mam kartę Galaxy 7900GS 600/1600 + Zalman VF700-Cu (+ pasta Zalman STG-1)

 

W ciągu tygodnia dwukrotnie zdarzyła mi się akcja (raz w czasie grania w Assasins Creed, drugi raz w Fifa 08), że podczas grania obraz nagle się zamraża, dźwięk przez chwile idzie dalej, potem się powtarza i trzeba resetować kompa. Karta niekręcona, standardowe 600/1600, temp. 40 idle / 60 stres

 

Sterowniki mam najnowsze 169.21, kartę mam od lipca 2007.

Dzień wcześniej 2 razy miałem akcję, że pod załadowaniu Windowsa obraz gasl i pisało "nie wykryto sygnału".... Potem jednak problem ustąpił...

 

Macie jakiś pomysł, zmienić sterowniki ? (jakie są najlepsze pod 7900GS ?), a może karta powoli zaczyna się sypać lub jeszcze coś innego. W Windowsie nic się nie dzieje jak nie gram, dodam że freezy są rzadkie, no ale są :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kartę GeForce 7900GS 256MB i 2GB RAMu i dziwią mnie trochę wskazania dotyczące pamięci karty graficznej w różnych programach, gdyż przekraczają one 1000MB. Poniżej zamieszczam screen'y. Czy wskazania są prawidłowe? Jak to wygląda u was w narzędziu dxdiag i Informacje o systemie w panelu sterowania NVIDII?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GF 7900GS i ostatnio textury mi sie wysypuja. Od WoW'a do Assassin's Creed (gdzie jest masakra)

Karta nadaje sie do oddania na gw? Czy to nie koniecznie jest grafa? Bo nie testowalem innej. A moze to wina sterownikow?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez meka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam 7900GS Galaxy wersje z chlodzeniem CoolerMaster (coś takiego). Od jakiegoś czasu cos dziwnego dzieje się z chłodzeniem. Kiedy komputer pozostaje wyłączony przez dluższy czas (np po nocy) po wlączniu kompa wiatraczek strasznie charczy.Po kilku minutach uspokaja się lecz w dalszym ciągu pracuje głośno (jakby na max obrotach).

Druga sprawa jest taka, że komputer nie zawsze chce się włączyć. Kiedy ma się pokazać niebieski ekran powitalny Windows, na ekranie wyskakuje napis "nie wykryto syganłu" i monitor wyłącza się. Strasznie denerwująca sprawa bo czasami musze resetowac kompa ok. 15 razy zeby zaskoczyło :/.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama tą samą kartę tylko z chłodzeniem nowym Zalman VF700-Cu

 

Z tym charczeniem to ci się pewnie chłodzenie kurzem zapchało, wyjmij kartę, oczyść z kurzu i powinno pomóc

 

Co do gaśnięcia monitora mam to samo, tylko że bardzo rzadko, raz na tydzień się trafi, zwykle 1 reset załatwia sprawę. Próbowałem zmieniać sterowniki ale dalej to samo mam, monitor mam BENQ FP91GP. W dodatku czasami w czasie grania obraz łapie freeza i kompa musze też resetować. Co z kartą jest chyba nie tak, spróbowałem zmienić taktowanie na mniejsze i na razie problemu nie ma...

 

Ale generalnie z tym gaśnięciem obrazu to widzę problem coś z kartą ewidentnie jest, jakby nie zaskakiwała przy odpalaniu Windowsa :/

 

Ale juz na horyzoncie jest GF 8800GT i się z chęcią tego Galaxego pozbędę (byle do wakacji)

Edytowane przez falcon1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte czyscilem juz kilka razy sprężonym powietrzem i nic nie pomaga...

 

Od jakiegoś czasu z gaśnięciem monitora u mnie tez juz było dobrze. Dopiero niedawno problem się pojawił na nowo... Dzisiaj juz myślałem ze nie wytrzymam i pojade do sklepu po nowa karte :P. Teraz strach kompa wyłączać ;]. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie jeszcze jakoś z nią przemęczę bo tragedii nie ma. I tak miałem zmienić kartę na wakacje na 8800GT, tylko czekam jak ceny będą w okolicach 500zł. Wtedy oddam ją na gwarancję jak już będę miał nową karte, jak przyjdzie jakaś nowa albo obecna naprawiona to ją sprzedam :)

 

Ale ciekawe skąd te gaśnięcia, czy to kwestia że karta jest przetaktowana fabrycznie za mocno, czy problem z kablem zasilającym...

 

A w grach problemów nie masz z tą kartą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z osiągów karty jestem zadowolony. W grach nic nie tnie wszystko chodzi ładnie ;) Tylko to gasnięcie...

Wątpie czy to wina przetaktowania, bo kiedyś wszystko było ok.

Trudno, trzeba się jeszcze troche pomęczyć i zrobić tak jak mówisz ;). Kupić 8800GT lub coś z 9xxx a tą odesłać na gwarancję i sprzedac ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...