Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

O ile pamiętam, to karty Galaxy z CoolerMasterem osiągały takie temperatury z paru powodów: po pierwsze, jeśli masz wersję z taktami 600/1600 to ona ma napięcie rdzenia 1.4V (stąd się kręciły do 660-680MHz), a zwykła 7900GS ma 1.2V (ja mialem ~65C na mojej karcie z coolerem, trochę większym od standardowego), po drugie ten CoolerMaster to badziew jest z tego co słyszałem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakbym ja jeszcze krecic zaczal to bym mial kaloryfer na zime :wink: Chlodzenie badziewne jest najwyrazniej skoro ma takie temp, no ale nie bede chlodzenia zmienial bo mi sie nie oplaca, jak dziala, chyba ze sie spali to sie wtedy bede martwil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się z problemem który nie pozwala mi w nic grac :F Posiadam Galaxy 7900gs 256mb 540/1400.Ściągnąłem właśnie demo gry Kings Bounty i po 5-15 minutach wyskakują artefakty, komputer pod reset, zero reakcji.Grając w CoDa 4 rzecz miała się podobnie, jednak po zmniejszeniu detali i wyłączeniu filtrowania anizotopowego problem nie występował.Rzecz w tym, że w tej grze filtrowanie domyślnie jest 2x lub więcej, nie można wyłączyć...Zastanawiam się czy zmienić to może sterownik (obecnie posiadam 93.71) czy też może karta jest wadliwa i mógłbym wysłać ją na gwarancji z pewnością zwrotu naprawionej/nowej/kasy?

Reszta sprzętu:

E4300

Abit ab9

2gb goodram 667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz jaka temp w Idle, a jaka w stresie (odpal gre i przeskocz szybko na winde)

 

Ogolnie 7900GS jesli mamy chłodne wersje (mój fartowny Palit) w Idlu grzeje się na 30C - jeżeli dobije go np. w GoW na 52C samoistnie artefaktuje przy defie na 450/1320

 

Nie mówiąc juz o OC, które i tak jest ładne

 

630/1850 - Idle 33C ; Stress 54C - ARTEFAKTOZZZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak pisałeś i...zonk, temperatura dochodzi do 100C przy obniżonych taktowaniach z 540 na 500 i 700 na 640...Sytuacja ma miejsce przy graniu.Kartę odsyłać na gwarancje?Może radiatorki na pamięci wystarcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorki na pamięc - bzdura...

 

Aktywne chlodzenia - 100C niemożliwe

Więc albo coś zepsute, albo wiatrak nie kręci ( ale to i tak max temp to by z 55C było)

Oddaj na gwarancje, zmień stery, nie wiem juz poprostu ale 100C to 7900 się pali : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img76.imageshack.us/my.php?image=temp23cpg8.jpg

To jest mój rekord, ciekawe czy ktoś robi mniej na boxowym : )

 

 

 

W piątek dojdzie nowy wentyl z gory, oraz zastanawiam sie nad vcoolem od Anteca = 15C na GPU : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorki na pamięc - bzdura...

 

Aktywne chlodzenia - 100C niemożliwe

Więc albo coś zepsute, albo wiatrak nie kręci ( ale to i tak max temp to by z 55C było)

Oddaj na gwarancje, zmień stery, nie wiem juz poprostu ale 100C to 7900 się pali : )

Zalozony wentylator 92mm na sprawdzenie i jeszcze sie temp. podniosla... na wentylatorze CM temp o 13st mniejsza.

post-134323-1221907654_thumb.jpg

Edytowane przez Cygan21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nic artami nie sypie. 60st to ona ma w idle czasem. Faktycznie to chlodzenie jest badziewne. A karta jest niekrecona ;) Wazne ze mam kupca na czesci do kompa wiec teraz mnie to szczyka aczkolwiek jest to dziwne nie powiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, bo mój 7900gs galaxy cm przegrzewa się i to dość bardzo :/ standardowo karta ma takty 600/1600. Mam ją od ponad roku, ale dopiero w trakcie grania w race driver grid (po chwili), albo katowaniu COD4 (po ok.1h) zaczyna piszczeć, bo ma ponad 110*, i to przy otwartej obudowie ;/ dopiero po 450 na rdzeniu daje rade...

Karta poleci na gware, ale jeszcze nie teraz bo potrzebuje kompa.

 

I teraz pytanie, czego moge się spodziewać po serwisie? myślicie że jeszcze mają 7900gs'y na wymiane? czy naprawiać bedą, czy może wymieniają grafe na jakieś 8600? :/ z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora odkopać temat ;)

 

Na swojej karcie w grach tj. Cod 4MW, NFSU 2, BF2 czasami wyskakują tekstury, po czym znikają, czasami tekstur brak. Najnowsze sterowniki i najnowszy directx. Wcześniejsze drivery wyczyszczone driver cleaner'em ;). Na 178.24 i 178.19 obraz mryga w NFSU2 po jakimś czasie i trwa to cyklicznie co ileś sekund. Na 175.19 obraz nie mryga, ale czasem brakuje tekstur. Nie wiem, czy czekać na rozwój wypadków, czy reklamować kartę.

 

Dołączona grafika

 

edit

 

temperatury w normie :)

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze problem przegrzewania sie galaxy 7900gs dotknal nie tylko mnie

Mam wersje 600/1600 1.2 ns z CoolerMasterem

 

sypie artami w grach niemilosiernie

W grach spokojnie ponad 110 stopni robi.

w FurMarku udalo mi sie ja nagrzać do 130 stopni w pol minuty, a pewnie grzalaby sie jeszcze jakby nie to, ze przy tej temp. sie juz rdzen wylacza wiatrak czyszczony, radiator czyszczony, wentyl napiernicza na 100% i nic to nie daje. Odnosze wrazenie, ze wentyl sprawny, przesmarowalem go nawet na wszelki wypadek, wydaje mi sie ze kreci podobnie jak dawniej.

Po obniżeniu taktów do 450/1400 dojście do 130 stopni w FurMarku zajelo 2 minuty.

 

Mam jeszcze kilka miesiecy gwarancji, lepiej ja odeslac bezposrednio do serwisu czy ze sklepem negocjowac ?

 

zastanawiam sie czy lepiej ja odeslac w takim stanie, czy moze zakatowac w nadziei ze sie w koncu spali ?

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna rzecz zauwazylem, podczas pracy cala plytka karty jest tak goraca ze ciezko jej dotknac, natomiast radiator, nie jest jakis szczegolnie goracy, no ale dlaczego nagle mialby sie spieprzyc system odprowadzenia ciepla z karty, skoro wczesniej bylo ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna rzecz zauwazylem, podczas pracy cala plytka karty jest tak goraca ze ciezko jej dotknac, natomiast radiator, nie jest jakis szczegolnie goracy, no ale dlaczego nagle mialby sie spieprzyc system odprowadzenia ciepla z karty, skoro wczesniej bylo ok ?

Mówisz że radaitor chłodny a płytka gorąca... Sam zauważyłeś że być może wina leży w odprowadzeniu ciepła do radiatora. Próbowałeś wymienić pastę? Możliwe ze od tych wysokich temperatur właściwości starej pasty diametralnie się zmieniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

od jakiegoś czasu doświadczam problemów z moim Galaxy GF7900, takich jak na poniższych screenach:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Karta nie jest zakurzona, ani podkręcona. Temperatury są w porządku. Zasilacz to Tagan 380W.

Czy to jej kres i należy oddać na gwarancję?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 7900GS z CoolerMasterem od Galaxy (600/1600) też chyba się już kończy. Miałem jakiś czas temu z nią problem - przeczyściłem i pochodziła względnie ok, ale teraz znowu nawala. W spoczynku ma 56-60°C, natomiast w stresie powyżej 80-90°C (GPU-Z wskazuje, że jej went. chodzi nonstop na 20% obrotów :/). Na szczęście mam jeszcze gwarancję. Teraz najchętniej kupiłbym coś z pasywnym chłodzeniem, bo hałas zaczyna mnie dobijać, tylko pewnie takie coś pociągnie za sobą słabsze osiągi? Czy się mylę? Jest coś o podobnych osiągach z pasywnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz najchętniej kupiłbym coś z pasywnym chłodzeniem, bo hałas zaczyna mnie dobijać, tylko pewnie takie coś pociągnie za sobą słabsze osiągi? Czy się mylę? Jest coś o podobnych osiągach z pasywnym?

To już zależy tylko od budżetu... takie coś totalnie zmasakruje jakąkolwiek 7900-tkę wydajnościowo i jest pasywne:

 

http://www.allegro.pl/item611695632_sapphi..._ddr3_w_wa.html

 

Taniej to jw., 8600GT SilentPipe od Gigabyte - wydajnosć zdaje się podobna do 7900 (na pewno nie słabsza)

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą niecałe 2 lata temu płaciłem aż 495,-, więc może mi zamienią na coś innego z tego pułapu cenowego. Dzięki za propozycje.

Pewnie dostaniesz 9600gt mulicore albo coś podobnego.

Przynajmniej powinieneś, ale z tego co wiem to 9500gt był wymieniany za 8600gt, więc bądź dobrej myśli :wink:

Wszystko zależy do tego czy Twoja karta trafi w łapska cwaniaka czy kogoś normalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją kartę też poślę na serwis - pamięci na normalnym taktowaniu nie wyrabiały od zakupu. Trochę obniżałem i dało się grać. Ale teraz to przestaje skutkować i blue screen coraz częściej widzę :sad: Dałem 405 zł w czerwcu '07, ciekawe czy zamienią na coś czy też zwrot $. To drugie byłoby oczywiście lepsze :wink: Wymiana karty na inną leży w kwestii serwisu nie sklepu? Wtedy więc dalej od Galaxy karta będzie, czy też inna marka wchodzi w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...