Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

pomocy!

karta przechodzi w domyślne taktowania ale tylko dla GPU, tylko że nie ma ani artów ani wysokiej temp. , już głupi jestem, może przechodzi w tryb low 3D :?:

 

A co do Nibitora to nie działa :P

 

Jest jakiś prog. jak RT który wymusza na stałe tryb performance 3D :?:

 

@strom zrobiłem moda na 1.4V tylko mam problem z tym przechodzeniem na domyślne taktowania :/

spróbuj podkręcić najpierw gpu zatwierdzić a potem dopiero mem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie karta zmarla smiercia naturalna :( po resecie kompa juz nie wstala co zrobic trza czekac na wymiane :P

 

pozdr :)

No to po karcie, kręcenie, blok wodny, wszystkie powody do nie uznania reklamacji.

To tak dla śmichu.

 

 

 

...albo i nie...

 

 

Mam do was pytanko"do posiadaczy 7900gt" , kolega prosił aby zapytac czy macie problemy w grze FARCRY, on nie moze za cholere sobie proadzić z ta grą, marki po OC biegają inne gry także a podniesienie zegarów o 5mhz na farcry u za każdym razem kończy się zwisem!!!! Napiszcie prosze czy ktoś z was ma takie problemy" stery zmieniał na ró.żne i nic, jego znajomy ma taki sam problem :(

thx z góry

Pewnie far :cry: jest bardziej uczulony na kręcenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten modzik na 1.4V jest bajecznie prosty:

 

Dołączona grafika

 

 

Jedna osoba już zrobiła wstępne testy:

"Wow! At stock 1.2v I maxed the core at about 550mhz...at 1.4v, I am stable a 675mhz @ 42c Load

Picked up about another 2,000 points in 3dmark03. I'll run 05 & 06 tomorrow, time to call it a night hehe"

 

Nie mam pytań, pierwsze co zrobię przed wsadzeniem karty do budy (jak przyjdzie za jakiś tydzień) to będzie właśnie ten modzik :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po karcie, kręcenie, blok wodny, wszystkie powody do nie uznania reklamacji.

To tak dla śmichu.

...albo i nie...

Pewnie far :cry: jest bardziej uczulony na kręcenie.

 

eh jak slysze takie wypowiedzi to az mnie sciska no comments :/

 

 

Greg--> ktorego moda robiles na 1,4 ????????? ja niestety nie zdazylem sie za to zabrac i teraz trza czekac na wymianke :( a co do zmian taktowan to o co dokladnie ci chodzi ?????

 

 

pozdr storm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dokładne tego do którego dał zdj. Boxster.

Co do taktowań to narazie dochodze do ładu, 650Mhz mam i jest spokój, stabilnie.

Ale np w 1 grze marka 05 mam dziwnie niski poziom fps'ów, niższy niż przy taktowaniu 570, o co teraz biega :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn że coś jest przekręcone wystarczy , daj np 50mhz mniej na pamięci i zobacz lub kilka mhz mniej na rdzeniu , jak nie ma artów tzn że pamieć jest przekręcona , także może pomóc przydzielenie mniejszej ilości pamięci na texturowanie(256mb zmiana 128mb) można to zrobić za pomocą rivy

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten modzik na 1.4V jest bajecznie prosty:

 

Dołączona grafika

 

Jedna osoba już zrobiła wstępne testy:

"Wow! At stock 1.2v I maxed the core at about 550mhz...at 1.4v, I am stable a 675mhz @ 42c Load

Picked up about another 2,000 points in 3dmark03. I'll run 05 & 06 tomorrow, time to call it a night hehe"

 

Nie mam pytań, pierwsze co zrobię przed wsadzeniem karty do budy (jak przyjdzie za jakiś tydzień) to będzie właśnie ten modzik :-P

czym to jest zrobione jaki to specyfik jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czego użył ten gość, ale wiem że oni mają dostępne również taśmy miedzine przewodzące prąd, ja kupiłem w sklepie samochodowym taką srebrzanke do naprawiania ścieżek itd. za 9.90zł

 

@sideband, RT 15.8 nie współpracuje z 7900 :P, nie ma poprostu połowy opcji

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już wrzucał na 7900GT ACCELERO X1? Z tego co wyczytałem na aukcji głównego dystrybutora to jest jakiś problem, ale jaki...

Strona aukcji

 

@Greg_1

Za mało V, daj więcej na GPU! :wink: :razz:

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie kiedy będzie nowy RivaTuner :?:

 

EDIT: dobra tamten problem był wynikiem dziwnej pracy ATI Tool'a, ale za to mam nowy problem :P w trakcie gry w BF2 po ok 2-3min gry mam takiego freeza na ~5-7sec. to sie dzieje tylko raz na samym początku rozgrywki i powyżej 650Mhz, przy 650 nie ma, a przy 660 i 670 (wyżej już nie spr.) jest ten freez, jakieś pomysły :?: Przydałby sie ten monitoring z RT

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie kiedy będzie nowy RivaTuner :?:

 

EDIT: dobra tamten problem był wynikiem dziwnej pracy ATI Tool'a, ale za to mam nowy problem :P w trakcie gry w BF2 po ok 2-3min gry mam takiego freeza na ~5-7sec. to sie dzieje tylko raz na samym początku rozgrywki i powyżej 650Mhz, przy 650 nie ma, a przy 660 i 670 (wyżej już nie spr.) jest ten freez, jakieś pomysły :?: Przydałby sie ten monitoring z RT

 

 

jak tam benche Greg przy tych taktach pochwal sie :)

 

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale za to mam nowy problem :P w trakcie gry w BF2 po ok 2-3min gry mam takiego freeza na ~5-7sec. to sie dzieje tylko raz na samym początku rozgrywki i powyżej 650Mhz, przy 650 nie ma, a przy 660 i 670 (wyżej już nie spr.) jest ten freez, jakieś pomysły :?: Przydałby sie ten monitoring z RT

Freezy o dziwo mogą wynikać z przetaktowania pamięci. Zresztą podobnież 7900 czasami wykazuje efekt polegający na tym że im wyżej rdzeń tym gorzej z pamięciami. Może to wynikać z przeciążenia układu zasilania bo overcurrent protection podobno nie jest tutaj ograniczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, po co pchać się w 7900GT jak za 1300zł można kupić GeCube'a x1800xt 512mb, który zdaje się po testach być lepszy od 7800GTX 256mb (który ma moc zbliżoną do 7900gt z tego co wiem)

Pozdrawiam

Jak ktoś kocha NVidię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@quartzXXI dziwny post :? Wszyscy wiemy i cieszymy sie razem z Toba ,ze niedlugo bedziesz mial nowa vga :lol:

 

Co do jednego masz racje x1800xt jest lepszy od 7800gtx ,tylko jest jedno ALE :D Zobacz do czego zmusil Greg_1 swojego 7900gt :wink: Tak btw to ten x1800 jest ciekawym wyborem jak wymyslisz jakies dobre chlodzenie ,bo ten cooler mozna sobie w [gluteus maximus] wsadzic :lol2: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@quartzXXI dziwny post :? Wszyscy wiemy i cieszymy sie razem z Toba ,ze niedlugo bedziesz mial nowa vga :lol:

 

Co do jednego masz racje x1800xt jest lepszy od 7800gtx ,tylko jest jedno ALE :D Zobacz do czego zmusil Greg_1 swojego 7900gt :wink: Tak btw to ten x1800 jest ciekawym wyborem jak wymyslisz jakies dobre chlodzenie ,bo ten cooler mozna sobie w [gluteus maximus] wsadzic :lol2: pozdro

Accelero X2 B) , JEST NIEZłE ale seria x1800 ma jednego buga, włączam sobie grę splinter cell "tak wiem że stara", i co widze na 7800gt s.m 3.0 super wszytsko widac że to działa, włąvczam na ATI i co [gluteus maximus] nie obsługuje :( , sciągam patcha i niby działają ale wczoraj sprzedałam x1800xt 256/256 i dostałam kaskę+6600gt włączam splinterk i o niebo lepeij niż na ATI :( , zawsze byłam fanatyczką ATI do tego momentu troszkę mam niesmak :mur: , Chronicle of Ridick też s.m 2.0++ nie działa na ATI , nie wiem czego to wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Chronicle of Ridick też s.m 2.0++ nie działa na ATI , nie wiem czego to wina

To raczej wina programistow. Ta giera jest pisana pod OpenGL ,a jak wiadomo Ati nie radzi sobie dobrze w tym srodowisku. Tak wiec programisci doszli do wniosku ,ze jak karty nie radza sobie w tym srodowisku to co sie stanie po zapodaniu tego bajeru :rolleyes: Mozna sie tylko domyslac i owi programisci zdeaktywowali ta opcje aby oszczedzic rozczarowan posiadaczom Ati :D User'om nV dali to w prezencie ,ale ja dziekuje za takie prezenty LOL :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna sprawa. Dla mnie dość istotna ponieważ używam kompa jako media-center. Wspomaganie sprzętowe dla h.264. ATI na razie obiecuje tylko zaś nVidia ma już gotowe działające rozwiązanie. Niewykluczone, że to się zmieni ale pewności nie ma.

Niektórzy uważają za wadę kart nvidii brak możliwości równoległego HDR+FSAA. Dla mnie to bez znaczenia. Kiedy software będzie powszechnie korzystał z HDR dzisiejsze maszynki będą chodzić na tym jak ślimole i to bez włączania wygładzania krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej wina programistow. Ta giera jest pisana pod OpenGL ,a jak wiadomo Ati nie radzi sobie dobrze w tym srodowisku. Tak wiec programisci doszli do wniosku ,ze jak karty nie radza sobie w tym srodowisku to co sie stanie po zapodaniu tego bajeru :rolleyes: Mozna sie tylko domyslac i owi programisci zdeaktywowali ta opcje aby oszczedzic rozczarowan posiadaczom Ati :D User'om nV dali to w prezencie ,ale ja dziekuje za takie prezenty LOL :wink: pozdro

Ja wiem że ATI ma z tym problemy :mur: , ale podobno w seri x1800 poradzili sobie z tym , jakoś tego nie widać :( i do tego ten splinter cell, a było tak pięknie i jedna stara głupia gra mnie zrazaiła do ATI, chyba mam coś z głową " za kilka dni poród i mam dziwne jazdy :D "

P.S pIERWSZY RAZ NIE WIEM CO ZROBIć czy kupić 7900 czy x1900 a wczoraj miałam pomysł zeby kupić x1300 :(

Edytowane przez kassiunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że ATI ma z tym problemy :mur: , ale podobno w seri x1800 poradzili sobie z tym , jakoś tego nie widać :( i do tego ten splinter cell, a było tak pięknie i jedna stara głupia gra mnie zrazaiła do ATI, chyba mam coś z głową " za kilka dni poród i mam dziwne jazdy :D "

P.S pIERWSZY RAZ NIE WIEM CO ZROBIć czy kupić 7900 czy x1900 a wczoraj miałam pomysł zeby kupić x1300 :(

Kobietom w ciąży zdecydowanie nie wolno walić głową w twarde przedmioty dlatego lepiej odpowiedz sobie na pytanie czy zamierzasz wyciskać z tej karty ostatnie soki, robić overvoltage i taktować ją niebotycznie czy też nie. Jeżeli to drugie to nie bierz 7900GT, weź x1800xt 512MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobietom w ciąży zdecydowanie nie wolno walić głową w twarde przedmioty dlatego lepiej odpowiedz sobie na pytanie czy zamierzasz wyciskać z tej karty ostatnie soki, robić overvoltage i taktować ją niebotycznie czy też nie. Jeżeli to drugie to nie bierz 7900GT, weź x1800xt 512MB.

Ale ja kocham OC B) , HARDMODA wiem kto mi pomoże zrobić :), już widze jak yoto mnie wywala przez okno :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak moze nie smiagac z sm 3.0??

zap...... aż miło - o niebo lepiej niz na odpowiedniku nv

mimo wszystko jakosc gafiki pozostaje dyskusyjna (HDR FP16 vs HDR FX16), a wydajnosc wyzsza o jakies 5-10% imho nie rekompensuje tych roznic. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...