Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Eee no ja mam ponad 10tyś blink.gif

nic dziwnego...

 

C2D E6300@3,325GHz...

założę się o zielony moher mojej babci że 11k bym na takim procu zrobił...

 

10k na S939 będzie mi ciężko...SanDiego E4 by pewnie rozwiązało problem...ale nie poddam się :]...

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dziwnego...

założę się o zielony moher mojej babci że 11k bym na takim procu zrobił...

 

10k na S939 będzie mi ciężko...SanDiego E4 by pewnie rozwiązało problem...ale nie poddam się :]...

przy 580 na rdzeniu na 939 robie >10k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REPLAY

A co powiecie na to? Stery 93.71, tempy w normie od 52 w idlu do 70 st. Krew mnie już zalewa. Karta przechodzi wszystkie 3D Marki itp. Możliwe, że za mocno podkręcona? Bo ja już sam nie wiem. Też tak macie? SPRAWDŹCIE U SIEBIE!

Dołączona grafika

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie w sterach to samo ale karta dziala normalnie bo te logi to jeszcze z grudnia co ja mam ale tez mnie to zdziwilo. a co do pkt w 2k5 to tak jak w podpisie robie ~10100 i max oc to ~10250 jeszcze jak proca o te 50mhz podciągnąłem to sie wyniki troche jeszcze zwiekszyly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie w sterach to samo ale karta dziala normalnie bo te logi to jeszcze z grudnia co ja mam ale tez mnie to zdziwilo. a co do pkt w 2k5 to tak jak w podpisie robie ~10100 i max oc to ~10250 jeszcze jak proca o te 50mhz podciągnąłem to sie wyniki troche jeszcze zwiekszyly :)

Ooo nie jestem sam. A jakie tempy masz? Na kartę jakiś nawiew?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam najbardziej prozaiczne pytanie: sprawdziłeś, czy Zalman dobrze przylega do rdzenia karty ? Przy okazji sprawdź jak rdzeń jest przesmarowany pastą. A jeśli wykonałeś te czynności i nie przyniosło to rezultatu, to karta na gwarę. Może ma uszkodzony jakiś czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo nie jestem sam.

hehe, przy mnie to wasze skromne błedy się chowają ;)

 

Dołączona grafika

 

co w koncu jest tego przyczyną? U mnie napewno ODPADA kwestia za wysokich temperatur, sprawdzałem sam programem RT.

 

Aha, dodam ze z racji tych błedów nie zauwazam jakiegokolwiek spadku wydajnosci w grach czy cokolwiek podobnego.

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, przy mnie to wasze skromne błedy się chowają ;)

 

 

 

co w koncu jest tego przyczyną? U mnie napewno ODPADA kwestia za wysokich temperatur, sprawdzałem sam programem RT.

 

Aha, dodam ze z racji tych błedów nie zauwazam jakiegokolwiek spadku wydajnosci w grach czy cokolwiek podobnego.

Ja też tempy mam dobre itp i też spadku wydajności nie zauważyłem. Więc nie jestem sam, jakieś pocieszenie zawsze. Już 2 osoby się znalazły. 7900 ssie B-) .

 

Zadam najbardziej prozaiczne pytanie: sprawdziłeś, czy Zalman dobrze przylega do rdzenia karty ? Przy okazji sprawdź jak rdzeń jest przesmarowany pastą. A jeśli wykonałeś te czynności i nie przyniosło to rezultatu, to karta na gwarę. Może ma uszkodzony jakiś czujnik.

W moim przypadku Zalman dobrze przylega, pasta jest etc. Na gwarę? A po o/c wyniki wyższe w grach (timedema), 3D Marki etc. I co oddam i co mam powiedzieć, że jakiś syf od nvidia sypie głupim komunikatem? Twierdzisz, że nasza 3 ma uszkodzony jakiś czujnik? Ciekawe jaki? Z tempami w porządku. Więc nie rozumiem.

 

Co niektórzy nie mają odblokowanej tej opcji w sterownikach(nie użyli coolbitsów etc). Sprawdźcie sobie u was. W ogóle przedziwna sytuacja.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tempy mam dobre itp i też spadku wydajności nie zauważyłem. Więc nie jestem sam, jakieś pocieszenie zawsze. Już 2 osoby się znalazły. 7900 ssie B-) .

ssie czy nie ssie, wydajność swoją ma.

 

edit: jakby ktoś pytał, skąd ta zakładka, to polecam zapoznać się z tym co to jest "Coolbits".

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh...to ja wychodzę na drugie miejsce po pisarzu...tak mniej więcej o połowę mniej tych logów mam ;p

 

też nie zauważyłem żadnych problemów więc raczej przejmował się nie będę...

 

a temp maksymalnie ~75 stopni...nawiew z boku puszczony na 5v...jeszcze muszę kartę na 12v puścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działają wstecz. BTW pościągajcie sobie coolbitsy i popatrzcie. Myślę, że znaczna większość będzie mieć to samo. Więc raczej nie ma się czym przejmować.

Ja też mam masę tych logów. Proponuję olać sprawę...To tyle :D Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z nowym gs od palita...a więc podkrecanie pamięci zatrzymuje się praktycznie na 700mhz....tzn. W riwa tuner nei przechodzi wewnetrzengo testu wiecej niż 722...i to też tylko czasami w ati tool wogule jazdy ciagle artefakty powyżej 700 a czasem uruchamiam ati i komp sie rresetował...w sterach podkręcanie (wybór znajdź max ustawienia) znajduje zero....czyli nic nie podkręca....No i czasem wywala taki problem(testwoalem stersprime 2 okna plus memtest jednoczesnie 9 godzin i ok) komp się przywieszał myszka działa dzwięk leci(tuner albo winamp) ale nie reaguje... Zasilacz w teorii powinien być sprawny (brak miernika) A i jak ustawie np. 730 w ati tool i oleje artefakty to w 3dmarku 05 i 03 i 01 zero artów. I przechodzi wszystko..a jednak komp szaleje

Edytowane przez nie.tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z nowym gs od palita...a więc podkrecanie pamięci zatrzymuje się praktycznie na 700mhz....tzn. W riwa tuner nei przechodzi wewnetrzengo testu wiecej niż 722...i to też tylko czasami w ati tool wogule jazdy ciagle artefakty powyżej 700 a czasem uruchamiam ati i komp sie rresetował...w sterach podkręcanie (wybór znajdź max ustawienia) znajduje zero....czyli nic nie podkręca....No i czasem wywala taki problem(testwoalem stersprime 2 okna plus memtest jednoczesnie 9 godzin i ok) komp się przywieszał myszka działa dzwięk leci(tuner albo winamp) ale nie reaguje... Zasilacz w teorii powinien być sprawny (brak miernika) A i jak ustawie np. 730 w ati tool i oleje artefakty to w 3dmarku 05 i 03 i 01 zero artów. I przechodzi wszystko..a jednak komp szaleje

mój palit lata stabilnie na maxa tak że np w ati tool nie wywala bledow na 612@1626 dalsze jazdy z pamieniami czy to z gpu powoduja w ati toolu jakies bledy tzw delty, mi to ogolnie wystarczy jak za karte za tak niskie pieniadze mozna byc zadowolonym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój palit lata stabilnie na maxa tak że np w ati tool nie wywala bledow na 612@1626 dalsze jazdy z pamieniami czy to z gpu powoduja w ati toolu jakies bledy tzw delty, mi to ogolnie wystarczy jak za karte za tak niskie pieniadze mozna byc zadowolonym :)

no tak 800 z chakiem to rozumiem ale że przy 700 ma problemy?...rdzeń to mi chodzi ładnie ale te pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z nowym gs od palita...a więc podkrecanie pamięci zatrzymuje się praktycznie na 700mhz....tzn. W riwa tuner nei przechodzi wewnetrzengo testu wiecej niż 722...i to też tylko czasami w ati tool wogule jazdy ciagle artefakty powyżej 700 a czasem uruchamiam ati i komp sie rresetował...w sterach podkręcanie (wybór znajdź max ustawienia) znajduje zero....czyli nic nie podkręca....No i czasem wywala taki problem(testwoalem stersprime 2 okna plus memtest jednoczesnie 9 godzin i ok) komp się przywieszał myszka działa dzwięk leci(tuner albo winamp) ale nie reaguje... Zasilacz w teorii powinien być sprawny (brak miernika) A i jak ustawie np. 730 w ati tool i oleje artefakty to w 3dmarku 05 i 03 i 01 zero artów. I przechodzi wszystko..a jednak komp szaleje

 

no tak 800 z chakiem to rozumiem ale że przy 700 ma problemy?...rdzeń to mi chodzi ładnie ale te pamięci...

No po prostu brak słow. Wystarczy, ze wpiszesz w obojętnie jakim temacie o kartach z serii GeForce na dole w szukacje "Riva Tuner" "błąd sterownika" to wyskoczy masa odpowiedzi, poniewaz ciągle ktoś taki jak Ty, ktoremu nie chce sie szukać przychodzi i je powtarza. W Riva Tuner jest możliwość wyłączenia testu sterownika, ktory jest...głupi, blokuje tylko niepotrzebnie oc karty. ATT jest jak sama nazwa wskazuje - do kart ATi. Podkręcaj karte Riva Tunerem z wyłączonym testem (jak to zrobić -> szukajka), a artefakty sprawdzaj grami, bo do tego chyba karte się kupuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po prostu brak słow. Wystarczy, ze wpiszesz w obojętnie jakim temacie o kartach z serii GeForce na dole w szukacje "Riva Tuner" "błąd sterownika" to wyskoczy masa odpowiedzi, poniewaz ciągle ktoś taki jak Ty, ktoremu nie chce sie szukać przychodzi i je powtarza. W Riva Tuner jest możliwość wyłączenia testu sterownika, ktory jest...głupi, blokuje tylko niepotrzebnie oc karty. ATT jest jak sama nazwa wskazuje - do kart ATi. Podkręcaj karte Riva Tunerem z wyłączonym testem (jak to zrobić -> szukajka), a artefakty sprawdzaj grami, bo do tego chyba karte się kupuje...

Kurde takie rzeczy to ja wiem. Ja Cie tu nie pytałem jak w tych programach podkręcić bo to żaden problem mogę równie dobrze power stripem to zrobić ale co z tego skoro 3dmarki przejdzie a w systemie bądź np gothic się wywala. Przejdzie marki ale będzie niestabilny w grach i systemie( tuner włączony )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja dalej nie wiem co to zElman :!: :?:

Moze chodziło o Zelmera? Tego od AGD zdaje się...

 

BTW. Ma ktos jeszcze procz mnie moda na 7900GTO? Bo nie wiem jak to pudełeczko obsługiwać <_<

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...