Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawily sie:

 

GAINWARD BLISS 7900GT PCX 256 DDT - 1339zl - juz nie ma :o

 

XFX GeForce 7900GT 256MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E - 1239zl - beda jutro 4szt. Jedna sprzedana ,druga moze czyli wolne zostaly 2szt (wysylka gratis ;) )

 

Update: Zostala juz tylko 1szt :)

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troszkę i strzeli 13000pkt. w 3DMark05 - Link :razz:

 

Kolejny modzik - rozwinięcie poprzedniego - tym razem dajemy na GPU 1.55V:

 

Dołączona grafika

 

 

Jak widać również banalny w swojej formie.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troszkę i strzeli 13000pkt. w 3DMark05 - Link :razz:

 

Kolejny modzik - rozwinięcie poprzedniego - tym razem dajemy na GPU 1.55V:

 

Dołączona grafika

 

Jak widać również banalny w swojej formie.

 

no niezle ja chce juz moja grafe spowrotem hyhyhhyyhhyh :)

 

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety Vmod na 1.4V dał tylko do 660Mhz na rdzeniu, powyżej nie ma artów tylko są te śmierdzące "freezy" i wtedy spadają marki na łeb na szyje np. przy 670 w 05 spadał do 8.6k a z 660 jest już 11k :P

Trzeba jeszcze pobbic napięcie na memkach do 2.2V i rdzeń jeszcze tak 1.45V-1.50V :]

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz moze jaki jest rozstaw otworow na tym Gigabyte 7900GT? Nie wiem czy mi wejdzie X1 - wymiary. Boje się wtopić, bo jak już wspominałem goścu na Allegro krzyczy, że nie włazi na większość GT - aukcja.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxster na mojego MSI 7900 GT ACCELERO X1 nie wejdzie chociaz bym go mlotkiem mial nawalac, zachacza hetpipami o sledzia i wtyki co sie monitor podlacza. Musial bys chyba je polamac zeby wszedl, poprostu grafe skrucili w strone sledzia :/. Idzie sie wnerwic, teraz accelero bedzie sobie lezal i czekal na 7900GTX...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie sie wnerwic, teraz accelero bedzie sobie lezal i czekal na 7900GTX...

a jaki to bedzie mialo sens? chlodzenie oryginalne gtx'a jezeli nie jest lepsze to juz na pewno prezentuje podobny poziom, bo bardzo watpie, aby bylo gosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie chłodzenie na 7900gtx jest bardzo dobre nie ma sensu zmieniać , już pisałem w temacie o accelero , że to chłodzenie nie pasuje na serie 7900(kolo który jest właścicielem tej karty pytał bezpośrednio u producenta) , napewno niedługo wyjdzie nowa rewizja kompatybilna z 7900

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale wydaje mi sie ze na GTX chlodzenie i tak bedzie wylo jak porypane (jak to kazde stockowe chlodzenie) wiec jakos wole accelero zalozyc. A tak pytanie z innej beczki, da sie zmienic VCore na GPU bez modowania fizycznego grafy ? Jakos w biosie czy sterownikach czy innym programikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale wydaje mi sie ze na GTX chlodzenie i tak bedzie wylo jak porypane (jak to kazde stockowe chlodzenie) wiec jakos wole accelero zalozyc. A tak pytanie z innej beczki, da sie zmienic VCore na GPU bez modowania fizycznego grafy ? Jakos w biosie czy sterownikach czy innym programikiem ?

i potem z takiego gdybania rosną mity. Stockowe = wycie. Nawet nie zaciekawiłeś się jak sprawuje się chłodzenie na gtx, nie przeglądnełeś pewnie żadnego testu GTX gdzie by mówili o chłodzeniu na tej karcie. A tak się składa że w każdym teście twierdzą że chłodzenie na GTX jest bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troche chyba inaczej będzie , jak się zakurzy do temp wzrośnie , ale obroty wentyla także spadną , ponieważ będzie zakurzony (większe opory) poza tym można manualnie zmnieniać obroty

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troche chyba inaczej będzie , jak się zakurzy do temp wzrośnie , ale obroty wentyla także spadną , ponieważ będzie zakurzony (większe opory) poza tym można manualnie zmnieniać obroty

z doswiadczenia wiem, ze kazde AC jak sie zakurzy zaczyna halasowac (przynajmniej u mnie) dlatego waznym dla mnie kryterium przy zakupie chlodzenia jest to czy latwo sie czysci, natomiast stockowe zazwyczaj sie ciezko czysci (np w 7800 gt)

co do temperatury i obrotow nie wnikam, powiem tylko ze jak 7800 gt mi sie zakurzylo to strasznie wylo ale temp. na karcie nie zmienilo

Edytowane przez co oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, nV daje inne egzemplarze do testów jakieś lepsze, bo na in4.pl wykręcili rdzeń tam na 605Mhz chyba, a teraz na frazpc.pl na 620Mhz, a patrząc na userów XS i u nas na tweaku nikt tyle nie wykręcił na standardowym napięciu :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Greg_1

Gdzieś czytałem, że nV do redakcji wysłała "lepsze" sample z pierwszej serii. Widać, że to się potwierdza.

Na szczęście modzik jest banalnie prosty i skuteczny, aż do bólu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakby zrobić vmoda na takim egzemplarzu, uuuuuu to 700Mhz na gpu przy 1.4V pękłoby jak nic 8)

Bo szczerze mówiąc jak nabyłem swojego i nie mogłem wykręcić go do takiego poziomu jak na In4.pl (605) to sie troche zawiodłem, ale teraz patrząc to te moje 570Mhz bez moda to wcale nie tak źle ;)

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to moj ledwo idzie 535 na rdzeniu bo na 540 juz sa artefakty w 3D Smarkach :? . To dopiero tragiczny wynik :-| .

 

EDIT :

 

firma to MSI . Po zrobieniu vmoda powiem ile poszedl (o ile cokolwiek pojdzie a nie zjara sie)

Edytowane przez Draxan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a moze mi ktos jeszcze powiedziec jakim programikiem i gdzie sprawdzic jakie napiecie idzie ne GPU ? Aha i jaka farbka zrobic ta sciezke co w tym modzie na 1.4 ? Srebrzanka taka zwykla wystaczy czy to jakis kosmos musi byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka czy ktoś z was widział testy tej karty:XFX 7900 GT EXTREME 520/1500, czy warto inwestować w nią i liczyć na lepszy OC jak innych firm, i czy przesiadka z tego co mam w podpisie ma sens, oczywiscie przy minimalnej dopłacie, i jakiej max, czy wogóle ?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki juz sobie poradzilem sam :P . Do moda uzylem poprostu tego : http://www.allegro.pl/item92051705_coollab...100_metal_.html przypomnialem sobie ze przeciez lezy mi to na polce a to czysty metal :D . Napiecia niby dalej nie wiem jak sprawdzic ale co tam ;) . Po modzie rdzen poszedl mi na 630 z czego jestem zadowolony (szkoda ze nie 650 dla ladnego rownego wyniku :P ). Tylko qrde nie wiem jak podkrecic bardziej pamieci gdyz skonczyla mi sie podzialka w panelu NVidia i coz... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do OC wyższego niż 800Mhz, można użyć: ATI Toola, PowerStripa, albo jeszcze może podwyższyć taktowanie w biosie karty i wtedy w zakładce automatycznie zwiększy sie podziałka.

A do pomairu napięcia na GPU tylko miernik :P

IMO szkoda Coollaboratory Liquid Pro na robienie ścieżki, pozatym nie jest ona do tego przeznaczona, za ~10zł można kupić specjalną farbe/paste na bazie miedzi lub srebra która służy do naprawy ścieżek.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziś zaopatrzyłem się w grafe 7900GT XFX, zabrałem się do podkręcania, oczywiście bez żadnych ingerencji w sprzęt na początek. Rdzeń dało radę wykręcić na 570, a pamięci na 760. W obydwu przypadkach zostałem zblokowany przez komunikat sterowników, tzn. zanim zatwierdzę zmiany musze przeprowadzić test nowych ustawień i tu właśnie wystąpił problem. Ruszam o 1 MHz i się okazuje, że szybkiego testu mi karta nie przechodzi, a na poprzednich ustawieniach zero błędów, nic, co by mogło wskazywać na to, że karta się kończy.

Może mi ktoś coś poradzić?

Druga sprawa jest taka, że zamówiłem chłodzenie Zalman FS-V7 Fatal1ty i jak nie ma sensu zmieniać standardowego, jak dalej będę miał ten komunikat to zakup będzie zupełnie nie potrzebny. Może mi ktoś coś doradzi?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, przetestowałem PowerStipem i okazło się że gdy podniosę o 5 MHz z 570 rdzeń mam dziwne rozbłyski, a o 10 w górę to juz wogóle jest kaszana. Wszystko było testowane w marku 06 test 4 Cayon, mam nadzieje że zmiana chłodzenia na rdzeniu pomoże.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Jeszcze troszkę i strzeli 13000pkt. w 3DMark05 - Link :razz:

 

Kolejny modzik - rozwinięcie poprzedniego - tym razem dajemy na GPU 1.55V:

 

Dołączona grafika

 

Jak widać również banalny w swojej formie.

czyli ten żółte kreski to vmod na 1.55 V??

 

wystarczy połączyć te dwa elementy i będzie napięcie 1.55 V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis sposob na vmoda do tego 7900gt ktorego da sie potem calkowicie usunac w przypadku np uszkodzenia karty i oddawaniu jej do gwarancji? gdzies czytalem o usuwaniu zrobionych sciazek spirytusem...

Sa tu osoby pracujace w sklepach przy sprzecie mozecie mi troche swiatla na to rzucic?

 

bo jednak ryzyko utraty sprzetu za 1300zl studzi moje zapedy overclokerskie:/

nawet nie chodzi ze przez vmoda by sie zapsula ale wiadomo jak jest z czesciami, czasem psuja....

 

druga sprawa czy zmieniajac stockowe chlodzenie na jakies inne nie tracimy prawa do gwarancji? czy po prostu trzeba przed oddaniem karty zamontowac stare chlodzenie ? :) mysle ze na upartego ktos moglby sie zorientowac ze np jest inna pasta na rdzeniu :/

 

i 3cia sprawa z tego co widze na zdjeciach nie ma radiatorkow na pamieciach czy przy mocnym podrecaniu karta rowniez radzi sobie baz nich? bo mam Pentagram Freezone XC-80 Cu i sa do niego wlasnie radiatorki i niewiem czy oplaca sie je zakladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...