Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

A przypadkiem ta namiastka chlodzenia nie jest sterowana przez bios karty?

 

A ja napiszę że rozebrałem to coś (znaczy niby to chłodzenie)

Fakt że wygląda jak kawałek grubej blach CU z kilkoma listkami cienkiej blachy AL i to już wszystko.

Dla ludzi co mają słabe nerwy nie radzę rozbierać bo jak jest zmontowane to jakoś to wygląda ale jak sie rozbierze to serce ściska że cos takiego zrobili :mur:

 

Od strony stykowej to ta blacha jest tak beznadziejna że odrazu "szlifa" zrobiłem a potem zmieniłem pastę na lepszą AS5 lekko wygrzałem i dziś testy zrobiłem.

Przy idle miałem około 51-52C ale już po około 20 minutowym teście w 3Dsmarku2005

miałem tylko 65-67C a i dopiszę że karta była lekko podkręcona na 650/1720

Myśle że nie jest żle jednak jak by dodali wiecej CU to by chłodzenie było dużo lepsze

Chyba poszukam jakiś radiatorków na pamięci to moze dojdę na jakieś 1750-1790 Mhz

 

A i jeszcze jedno możliwe że jest sterowane przez bios ale chyba automatycznie

dodam że jest ciche i to nawet cichsze tego co było na 6600GT

 

 

Tynio

 

Pzodrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to na LCD sie ustawia jakieś odświerzanie ? Przecież ten monitor cały czas świeci, on sie nie odświerza. Nie ma różnicy czy masz 60Hz czy 120Hz ustawione ...

Za PCW:

Każdy piksel matrycy LCD jest aktywowany oddzielnie i znajduje się w stanie włączonym bądź wyłączonym. Dzięki większej bezwładności w monitorach LCD do prezentacji stabilnego obrazu nie jest potrzebne częste odświeżanie. Wystarczy częstotliwość rzędu 60 Hz, choć większość oferowanych obecnie modeli w połączeniach analogowych oferuje wartość odświeżania rzędu 75 Hz, a w komunikacji cyfrowej - kablem DVI - najczęściej 60 Hz.

 

Jak masz zły przewiew w budzie, albo jego brak to sie nie dziw, że jest tak ciepło...

Mam kilka wentylatorków, nawet dodałem przy samej karcie wysysający z obudowy - prawie żadnej różnicy.

 

Dodam, że kartę zwróciłem i znowu mam ciszę i 75 Hz na monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem bo umnie wentyl zawsze pracuje na 100%. Może spróbuj 94.22 i 93.82.

Ja używam 93.82 są dobre.

tak tylko ty masz 7800 a ja 7900GS a wbrew pozorom wydajnosc na tych samych sterach jest rozna (w/g tego co wyczytalem na forum tweaksrus )

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zmienilem stery z 94.20 na XG 158.16 no i w stalkerze czuc konkretnego kopa, nawet bez frapsa czuje to golym okiem. Wczesniej jak wychodzilem z tego tunelu od kupca to mialem takie lekkie jakby smuzenie, co czuc ponizej 25fps, teraz na nowych sterach chodzi miod malina, jakbym sobie counter-strike 1.5 odpalil :D

Jeszcze jestem ciekaw jak Test Drive bo na 94.20 mialem arty

 

EDIT: TDU chodzi jak zloto, arty ziknely, wydajnosc swietna.

 

EDIT2 po 12h: Arty zamienily sie we freezy, ,mysle ze to jednag wina gry a nie sterow

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zmienilem stery z 94.20 na XG 158.16 no i w stalkerze czuc konkretnego kopa, nawet bez frapsa czuje to golym okiem. Wczesniej jak wychodzilem z tego tunelu od kupca to mialem takie lekkie jakby smuzenie, co czuc ponizej 25fps, teraz na nowych sterach chodzi miod malina, jakbym sobie counter-strike 1.5 odpalil :D

Jeszcze jestem ciekaw jak Test Drive bo na 94.20 mialem arty

 

EDIT: TDU chodzi jak zloto, arty ziknely, wydajnosc swietna.

Wydaje mi sie tez ze sie poprawila jakosc obrazu na tych sterach, ale moze to tylko zludzenie :D

poprawioan jakosc o wiele pisali. I wlasnie tych sterownikow oficjalnei nie ma dla naszych kart, po to zeby pokazac wyzszosc seri 8xxx nad 7xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zmienilem stery z 94.20 na XG 158.16 no i w stalkerze czuc konkretnego kopa, nawet bez frapsa czuje to golym okiem. Wczesniej jak wychodzilem z tego tunelu od kupca to mialem takie lekkie jakby smuzenie, co czuc ponizej 25fps, teraz na nowych sterach chodzi miod malina, jakbym sobie counter-strike 1.5 odpalil :D

Jeszcze jestem ciekaw jak Test Drive bo na 94.20 mialem arty

 

EDIT: TDU chodzi jak zloto, arty ziknely, wydajnosc swietna.

Wydaje mi sie tez ze sie poprawila jakosc obrazu na tych sterach, ale moze to tylko zludzenie :D

Stery 165.01 są jeszcze lepsze , a sterowniki xg prawie zawsze mają mniejszą wydajność niż nie modyfikowane. Te sterowniki obsługują gf6/7/8 przy orginalnym inf-ie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam tez 165.01 (co prawda mam 7600) ale tez odczulem wzrost wydajnosci...

 

 

btw. sideband dasz rade zmodowac 165.01? (aby zajmowaly malo i mialy stary cp :)?) - bo tak to nawet temp. nie moge zobaczyc, ani podkrecac w sterach ;/

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie leżą na dysku okrojone do 17.0mb po spakowaniu , co do starego control panela będzie ciężko. Control panel klasyczny działa , ale znika po restarcie kompa lub po kilku restartach. Zobacze jak na tych się sprawuje klasyczny control panel , jak zmoduje to je znajdziesz w temacie o sterach.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, okaże się w praniu. Ściągam te XG 158.16 dla Win XP. One są do serii 8xxx?

 

EDIT

 

Ale ten nowy panel kontrolny jest poroniony, wolałem tamten był prostszy i bardziej przejrzysty.

 

DarkArrow użyj Riva Tunera do podkręcania.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakis tweaker do 165.1 ? bo ja tez "latam" na 93.71 a sa juz troche wiekowe. a nie usmiecha mi sie babrac z nowym panelem z NV .

bez problemu mozesz wlaczyc stary CP, wystarcz tylko dodac taki wpis do rejestru:

 

Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NvCplApi\Policies]"DevPolicies"=dword:00000000"ModePolicies"=dword:00000000"ModePersist_GPU:0_Mode:0"=hex:00,00,00,00,40, 00,0 0,00,00,00,00,00,00,00,00,00,\05,00,00,00,00,00,00,00,05,00,00,00,00,00,00,00,00 ,00,00,00"LutPersistDesktop_GPU:0_Head:0"=hex:00,00,00, 00,6 4,00,00,00,64,00,00,00,64,00,\00,00,64,00,00,00,64,00,00,00,64,00,00,00,64,00,00 ,00,64,00,00,00,64,00,00,\00"LutPersistFSVM_GPU:0"=hex:00,00,00,00,64,00,0 0,00 ,47,00,00,00,47,00,00,00,5a,\00,00,00,45,00,00,00,45,00,00,00,00,00,00,00,00,00 ,00,00,00,00,00,00"ContextUIPolicy"=dword:00000001"CplGroupUIPolicy"=dword:00000001"TaskbarUIPolicy"=dword:00000001

stary CP zostaje i sie nie usuwa po restarcie jak to mialo miejsce w innych 1xx.xx

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sterowniki dla polecacie do 7900GS pod XP 32-bit.

Obecnie siedzę na 93.71 i chyba przyszedł czas na zmianę.

CO prawda mam GTO a nie GS, ale jechalem na tych samych co ty 93.71, potem zmiana na 94.20 nie zauwazylem zadnej roznicy, dopiero zmiana na obecne 158.16 dala mi widoczny wzrost klatek w Stalkerze, jednak w TDU nadal wystepuja arty. Czekam jeszcze na 165.01 od Tweakrus, mam nadzieje ze problem TDU wreszcie zniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO prawda mam GTO a nie GS, ale jechalem na tych samych co ty 93.71, potem zmiana na 94.20 nie zauwazylem zadnej roznicy, dopiero zmiana na obecne 158.16 dala mi widoczny wzrost klatek w Stalkerze, jednak w TDU nadal wystepuja arty. Czekam jeszcze na 165.01 od Tweakrus, mam nadzieje ze problem TDU wreszcie zniknie

Stery od tweaksrus nic zmienią . Stery xg mają tylko lepszą jakość przy takiej samej wydajności lub nieco gorszej. Poza Nvidią to raczej nikt nie potrafi zoptymalizować sterów i wyeliminować błędów . Ale owe problemy z TDU to raczej wina gry , problem występuje tylko z włączonym hdr-em , tzn artefakty , zwiechy i ogólne kaszanienie się gry.

 

Do TDU najlepsze stery to 86.63 , testowałem 93.71 , 94.20 , 93.82 , 165.01 .

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wrzuciłem po formacie 165.01 i np. w 3dmark mam mniej pkt. :P ale nie wiem czy w grach jest jakas różnica z tego co wiem to każdy pisze ze na tych sterach jest wzrost ilości fps

gratulacje na 6600gt mialem 33% mniej punktow na modowanych steraxh, a w grach o wiele lepsza jakosc i wiecej klatek. poweidz mi czy te 3d marki to obiektywny bench ?:D. Orzypominaja mi sie czasy fx co titatnium byl lepszy. a w smarkach mial fx 2x wiecej klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO prawda mam GTO a nie GS, ale jechalem na tych samych co ty 93.71, potem zmiana na 94.20 nie zauwazylem zadnej roznicy, dopiero zmiana na obecne 158.16 dala mi widoczny wzrost klatek w Stalkerze, jednak w TDU nadal wystepuja arty. Czekam jeszcze na 165.01 od Tweakrus, mam nadzieje ze problem TDU wreszcie zniknie

Ta jasne 100fps więcej. Dzieciom takie bajki. Te sterowniki nic nie dają wydajności, są poprostu nowsze, nic więcej. A problem TDU zniknie po patchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Kurcze... Dlaczego mój palit robi tylko 620 max :/ ? Jak myślicie czy zmiana pasty coś da ? Nie chce mi sie robic vmoda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Dlaczego mój palit robi tylko 620 max :/ ? Jak myślicie czy zmiana pasty coś da ? Nie chce mi sie robic vmoda ;)

Bo ma za amlo voltow. moj asus Powyzej 560 sie wykrzacza , bo ma 1,2v. A galaxy co ma 600 to ma 1,4v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne 100fps więcej. Dzieciom takie bajki. Te sterowniki nic nie dają wydajności, są poprostu nowsze, nic więcej. A problem TDU zniknie po patchu.

Facet nikt tu nie mowi o 100fps, miedzy 20 a 30 juz jest odczuwalna roznica. Nie chcesz nie musisz wiezyc, mi sie gra lepiej w stalkera na tych sterach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ścisłości 5fps-ów to już ogromna różnica, jeśli chodzi o optymalizację sterowników do danej gry. Przy klatkowaniu rzędu 30-40fps np. przy ustawieniach HDR, Aniso te dodatkowe 5 może byc bardzo znaczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...