Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze... Dlaczego mój palit robi tylko 620 max :/ ? Jak myślicie czy zmiana pasty coś da ? Nie chce mi sie robic vmoda ;)

Myśle że może ci dać bardzo mało a może nawet nic.

Tylko bedziesz wiedział co masz za pastę oraz może sie uda kilka C

mniej.

Ja zmieniłem i tyle dało że mam mniej w stresie C o jakieś 3-5 C

U mnie poszło max na 655 Mhz i to już był koniec mojego Galaxy

jak wicej dawałem to już zaczynały sie problemy

A ile mam tam V to nie powiem bo nie mierzyłem

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła do mnie karta: Asus 7900GS standardowo taktowana 450Mhz/1320MHz z miejsca udało mi się ustawić rdzeń na 600Mhz i tak działa w pełni stabilnie (maksymalna wartość stabilna 611MHz) pamięci niestety poszły trochę gorzej gdyż 750Mhz, da się ustawić pamięć na 900Mhz i także działa ale wtedy pamięci się strasznie grzeją i po jakimś czasie artefakty się pojawiają (tu domyślam się że to problem iż pamięci są gołe więc może radiatorki załatwią sprawe). Ale chciałbym coś więcej z rdzenia wycisnąć czy zna ktoś jakieś sposoby ? Może jakiś v-mod gpu ? Drugie moje pytanie dotyczy najlepszych sterowników aby stalker na nich chodził najwydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny ale chyba te stery sa pod VISTE lub dla kart z rodziny 8xx0

i brak obsługi dla 7xx0 ale mogę sie mylić

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Oficjalnuyc h nie ma. Sa modowane. I mozemy zreszta oskarzyc nvidie o lamanie praw konsumenta. Poniewaz producent jest zobowiazany do udostepniania nowych sterownikow przez 5 lat, jesli stare zawieraja bledy, a zawieraja. o ile dobrze pamietam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to refencyjna karta ? Jeżeli tak , to robisz jak na screenie z tego tematu

Tak referencyjne, jak myślisz na ile mogę podnieść napięcie gpu na standardowym wiatraczku ? W stresie mam max 58stopni. O jedno oczko ? 1.3V czy 1.4V ? Bo 1.5V nie ustawie bo wiem że to przesada.

 

Właśnie przetestowałem ustawienie GPU 1.4V

rdzeń stabilnie poszedł na 670 MHz ale już robiło się ciepło ok 70-80 stopni na karcie.

 

 

Więc na chwile obecną chyba się wstrzymam i poczekam aż zmienię chłodzenie na coś wydajniejszego.

Edytowane przez orzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, tak patrzę na te wasze wyniki na 7900GS i mnie krew zalewa. Ja posiadam Galaxy 7900GS 1,2ns Zalman (540/1500) i maksymalnie wyciągam 590/1700. :/ Powyżej są już artefakty. :/ Napięcie na GPU to 1,3V (mierzyłem). Jakim cudem na Palitach osiągacie takie taktowania skoro default'owe są o wiele niższe niż na tym Galaxy? Co zrobić w takiej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak referencyjne, jak myślisz na ile mogę podnieść napięcie gpu na standardowym wiatraczku ? W stresie mam max 58stopni. O jedno oczko ? 1.3V czy 1.4V ? Bo 1.5V nie ustawie bo wiem że to przesada.

 

Właśnie przetestowałem ustawienie GPU 1.4V

rdzeń stabilnie poszedł na 670 MHz ale już robiło się ciepło ok 70-80 stopni na karcie.

Więc na chwile obecną chyba się wstrzymam i poczekam aż zmienię chłodzenie na coś wydajniejszego.

Na 1.4v możesz pracować bez stresowo , 70-80stopni to i tak nie duża temperatura. Refencyjne chłodzenie 7900gs to jest dokładnie to samo chłodzenie jakie jest na 7600gt. Na zmienionym chłodzeniu będziesz mógł zapodać wyższe napięcie , jednak nie zapominając o chłodzeniu mosfetów zasilającym gpu.

 

@sarmat Palit uzyskuje wysokie takty , bo ma obluzowane timingi. Ten myk nie daje żadnych pozytywnych efektów, jedynie negatywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak referencyjne, jak myślisz na ile mogę podnieść napięcie gpu na standardowym wiatraczku ? W stresie mam max 58stopni. O jedno oczko ? 1.3V czy 1.4V ? Bo 1.5V nie ustawie bo wiem że to przesada.

 

Właśnie przetestowałem ustawienie GPU 1.4V

rdzeń stabilnie poszedł na 670 MHz ale już robiło się ciepło ok 70-80 stopni na karcie.

Więc na chwile obecną chyba się wstrzymam i poczekam aż zmienię chłodzenie na coś wydajniejszego.

a nei robiles olowkoego? chip do selkcji chyba wszystkie maja taki sam :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nei robiles olowkoego? chip do selkcji chyba wszystkie maja taki sam :|

Podniosłem napięcie tak jak jest na tym linku od sidebanda. Zamiast ołówka użyłem lakieru i ustawiłem na 1.4V. Rdzeń poszedł stabilnie na 670MHz. Jednak musze zmienić chłodzenie gdyż układy zasilania na karcie aż parzą wręcz więc na razie będzie bez tych modów. Zamierzam zmienić chłodzenie na takie co owieje delikatnie chociaż te układy zasilania no i może radiatorki na pamięci założe, ale musze pokombinować bo szkoda mi na to kasy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem napięcie tak jak jest na tym linku od sidebanda. Zamiast ołówka użyłem lakieru i ustawiłem na 1.4V. Rdzeń poszedł stabilnie na 670MHz. Jednak musze zmienić chłodzenie gdyż układy zasilania na karcie aż parzą wręcz więc na razie będzie bez tych modów. Zamierzam zmienić chłodzenie na takie co owieje delikatnie chociaż te układy zasilania no i może radiatorki na pamięci założe, ale musze pokombinować bo szkoda mi na to kasy :P

GlacialTech GT-F1 to chce dokupic :D. I cyzm zmyjesz ten lakier jak ci padnie karta napisy zejda z laminentu przeciez :D

 

Akurat te stery są pod 2K/XP i nie ma problemu z obsługą serii 6.

 

Te stery można polecić tylko do stalkera.

A myslsisz ze dlaczego 8600gts wygrywal z 7900gs w stalkerze ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnuyc h nie ma. Sa modowane. I mozemy zreszta oskarzyc nvidie o lamanie praw konsumenta. Poniewaz producent jest zobowiazany do udostepniania nowych sterownikow przez 5 lat, jesli stare zawieraja bledy, a zawieraja. o ile dobrze pamietam. :)

 

to skąd <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> te nieoficjalne, modowane stery pod 7900gs??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to skąd <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> te nieoficjalne, modowane stery pod 7900gs??

Sideband przerabia na naszym forum znajdziesz w dziale Sterowniki&Biosy,

a jesli chodzi o XTremeG to na stronie www.tweakrus.com , osobiscie polecam jak na razie XG158.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GlacialTech GT-F1 to chce dokupic :D. I cyzm zmyjesz ten lakier jak ci padnie karta napisy zejda z laminentu przeciez :D

A myslsisz ze dlaczego 8600gts wygrywal z 7900gs w stalkerze ?:D

Zmyłem ksylonem i bez problemu zszedł i karta wygląda jak nówka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem FEAR pełną i to samo się dzieje co w TDU. Wcześniej grałem w demo FEAR XP i problem nie występował. Chyba mój Palit poleci na gwarancję.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko. Czy bezpieczne będzą skoki napięcia na GPU 1.2V-1.5V "w locie" czyli wlaczonym kompie w windowsach. Bo mam zamiar zamontować jakiś psytyczek włączający i wyłączający moda. Tak jak to jest narysowane na rysunku. Bo generalnie nie chce zmarnować drugiej karty przez poronione pomysły.....

Dołączona grafika

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko powinno być OK, przeciez w procesorach AMD z funkcją CnQ napięcie tez zmienia się skokowo o 0.3v i proce jakos działają ;). Zastanawia mnie tylko, czy nie lepiej byłoby wstawić potencjometr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego to juz nie wiem jade na GTO i XG dzialaja bez problemu

Moja wina, namieszałem w systemie :oops: XG158.16 działają faktycznie nieźle, ale mam jakieś koszmarne wyniki w smarku05, wiem że to stary smark i nijak się ma do gier niemniej 10000 vs. 10500 na 93.71 powoduje u mnie spory dyskomfort psychiczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wina, namieszałem w systemie :oops: XG158.16 działają faktycznie nieźle, ale mam jakieś koszmarne wyniki w smarku05, wiem że to stary smark i nijak się ma do gier niemniej 10000 vs. 10500 na 93.71 powoduje u mnie spory dyskomfort psychiczny ;)

a grasz w 3d marka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie wiem czego to wina ale w Far Cry i FEAR po załadowaniu mapy restart kompa. Mapa się załadowuje i gdy już powinienem wchodzić do gry zwis.

Oczywiście raz się załaduje dobrze a raz zwis.

Edytowane przez LudwiG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wgrane stery 93.71. Jakie polecacie do 7900gs na tą chwile do XPka? i z kąd moge je zassać? Na stronie od NV widze że brak nowości dlatego pytam.

Wszystkim ktorzy znaja dobrze angielski (mozna poczytac forum na temat nowosci/problemow/spostrzezen z dana zmodowana wersja) od dawna polecam modowane Xtreme-G ze strony www.tweakrus.com , osobiscie siedze w tym czasie na 158.16 , sa jakby lepsze do Stalkera, w TDU mam dalej problemy z Artami, wydajnosc ok. Podobno te arty w TDU to wina samej gry, trzeba czekac na patcha.

 

No i przy okazji mam pytanko:

Wrzucilem q4 i gra nie dosc ze dlugo sie wczytuje (ustawienie ultra) to jeszcze wydajnosc nawet w 1024x768 tragiczna (a moj sprzet bez problemu powinien ciagnac 1600x1200 z AAx4). Na 9700pro kiedys mialem lepiej, musze wykminic bo to chyba wina tych sterow modowanych XG158.16 , bo jakby nie patrzec sa dla serii 8 geforca (zmodowane do dzialania z 7). To takie niuanse w moim przypadku. Czy ktos ma XG158.16 na 7900 i moglby sprawdzic q4. Bede dzwieczny.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...