Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

ktorego 790GS brac

Galaxy 256 CM 600/1600 i O/C +zmiana chlodzenai -535zl

Palit 256 540/1500 i O/C +zmiana chlodzenia -485zl

 

zmienie chlodzenie na zalamana lub pentka z radiatorami.

lub wersje z 512 Mb widzialem juzgalaxiaka za 640zl a palita 635.?

Tylko teraz pytanie co brac wersje tanasz Palita za 485zl ale czy wyciagnie min 600/1600 a licze na 645/1750-1850.

Czy brac Galaxy i podciagnac ile sie jeszce da .

No i ta pamiec wiem ze lepiej by bylo 512 mb wsumie ma karte mam 650zl ale chcial bym jak najnizszym kosztem nabyc owa karte.

Co mam zorbic ?

600/1600 w palicie to takie socjalne minimum, które powinna osiągnąć każda karta. Mój poprzedni Palit 7900gs na stock V na Gpu leciał na 620-630mhz. Po dowoltowaniu rdzenia jakieś 730mhz :) . Pamięci nie zdążyłem modowac(zdechł z mojej winy),ale szły spokojnie na 1600-1650mhz.

Pakowanie sie w karte z 512Mb pamięci to bezsens.

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy istnieja jakies serowniki zmodyfikowane, zeby mona bylo ustawic AA x16 bez pomocy rivy?

 

zadaje pytanie tu bo chodzi o stery do 7900, chyba sie nikt nie obrazi :unsure:

Edytowane przez Bogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy istnieja jakies serowniki zmodyfikowane, zeby mona bylo ustawic AA x16 bez pomocy rivy?

 

zadaje pytanie tu bo chodzi o stery do 7900, chyba sie nikt nie obrazi :unsure:

A ta karta ma w ogóle możliwość ustawienia takiego AA ? Mi się wydaje, że max AA jakie obsługuje seria 7 to 6x, a wszystko wyżej jest interpolowane (?). Jak na przykład 8xS itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem 7900GS od Galaxy z chłodzeniem coolermaster. Jakie są najlepsze stery do OC?

Rożnie z tym bywa ;]. Różnice miedzy sterami sa minimalne (no chyba ze wpywaja na jakosć obrazu). Ja jade na starych/dobrych 93.71. Rdzen bez modów spokojnie moze 615 pociągnąc ale pamieci to u mnie tragedia :lol:. W atitool arty mam juz od: uwaga 780mhz :lol: (w grach dopiero przy 825 coś widać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka możliwość nie istnieje. Potoków IMHO jest wystarczająco ;). I tak w dobie dzisiejszych gier robionych metodą olewawczo luzacką płynności na tej i innych lepszych kartach w maksymalnych a nawet średnich detalach nie uświadczysz.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka możliwość nie istnieje. Potoków IMHO jest wystarczająco ;). I tak w dobie dzisiejszych gier robionych metodą olewawczo luzacką płynności na tej i innych lepszych kartach w maksymalnych a nawet średnich detalach nie uświadczysz.

Zgadzam się - optymalizacja w nowych grach jest o kant tyłka rozbić. (największa porażka z nowości pod względem optymalizacji kodu = Colin Dirt ) Ale te cztery potoki dodatkowo to zawsze coś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam asusa 7900GT TOP, jest tam założony przez asusa radiator z wentylatorem przykrywający pamięci.

teraz w te upału temeratura idle 48C , ale jak gram już po wyłączeniu gry i właczeniu Everest pokazał mi temperat. 70C

Chcę zmienić chłodzenie,

Pytanie !!!

jakie chłodzenie bedzie najleprze na ta karte graf.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70*C podczas grania to i tak malo :P

 

moj kumpel po tescie artefaktow w atitoolu mial 94*C (Galaxy 79GS 600/1600 z ColerMasterem) :) - w pokoju bylo z 30*C

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam asusa 7900GT TOP, jest tam założony przez asusa radiator z wentylatorem przykrywający pamięci.

teraz w te upału temeratura idle 48C , ale jak gram już po wyłączeniu gry i właczeniu Everest pokazał mi temperat. 70C

Chcę zmienić chłodzenie,

Pytanie !!!

jakie chłodzenie bedzie najleprze na ta karte graf.??

Nie drygaj ;). 70C to dobra temperatura, normalna rzekłbym, ja bym się nie porywał na zmianę chłodzenia bo i po co tracić kasę niepotrzebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram w Paragraf 78 i co jakiś czas gra zostaje wstrzymana - błąd, myslałem że to może karta sie przgrzewa jak zobaczyłem temetat. po wyłączeniu gry było 70C , ale może to wina gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram w Paragraf 78 i co jakiś czas gra zostaje wstrzymana - błąd, myslałem że to może karta sie przgrzewa jak zobaczyłem temetat. po wyłączeniu gry było 70C , ale może to wina gry

Więc jeśli po wyłączeniu gry masz 70C to w czasie grania masz na pewno więcej z 80C bym stawiał, różnica temperatury między przejściem ze środowiska 3d do 2d i odwrotnie jest duża. Chłodzenie zmienić możesz gdyż na pewno nie zaszkodzi a nie każda karta wytrzymuje taką samą temperaturę, może twoja jest słabsza sztuka (gorsze elementy) i już przy niższej temperaturze się wiesza a druga inna wytrzyma dużo większą różnie to bywa. Nim kupisz to zdejmij bok obudowy i niech jakiś wiatrak mocny wieje na kartę i wtedy się przekonasz czy temperatura ma coś wspólnego z tym błędem

Edytowane przez orzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 606/1770 i w te upały temp. dochodzi do 85-87C, raz nawet sięgnęła 90C i jak się okazało załączył się następny level na Zalmanku - 40% mocy wentylka :razz: Po chwili już było 81C :) Przy tych tempach nie mam artefaktów ani gry nie wychodzą do windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlugo ci ta karta przy 90 stopniach nie pociagnie :]

Pociągnie, pociągnie ... nie gram dużo i nigdy przesadnie długo :razz:

 

PS

 

Jeśli lato będzie takie upalne to podepnę Zalmana w mobo i będzie na 100% chodził ... i po problemie B-)

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlugo ci ta karta przy 90 stopniach nie pociagnie :]

Nvidia zaleca nie przekraczać 115c, więc podejrzewam, że zanim GPU by padło od pracowania w nadmiernej temperaturze, to prędzej spaliłyby się układy zasilające, które przy słabo wentylowanej obudowie/braku nadmuchu lubią się mocno nagrzewać, a po pewnym czasie spalać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie wrazenie zrobilo dopiero 95*C przy 28*C pokojowej temperatury. I troche szkoda mi tego ze nie widze na rynku zadnego chlodzenia full cover... Trzeba bedzie szykowac sie na Evercool'a/Revolteca

Tez macie mozliwosc regulacji w ntune do 133% predkosci obrotowej wiatraka? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ou yeah, 7950GT AGP on board :) stery: NGO 158.22, leciutkie OC 550@570/650@700 - 3dmark05: 9200pkt, a wiec w normie (w porownaniu do ORBa).

Wynik bardzo dobry jak na karte na AGP ;)

Na mnie wrazenie zrobilo dopiero 95*C przy 28*C pokojowej temperatury. I troche szkoda mi tego ze nie widze na rynku zadnego chlodzenia full cover... Trzeba bedzie szykowac sie na Evercool'a/Revolteca

Tez macie mozliwosc regulacji w ntune do 133% predkosci obrotowej wiatraka? :lol2:

Ja mam normalnie do 100%. Najlepsze jest to ze znow mi regulacja w RT poszła. Czyli różnica ustawien wiatraka miedzy 25% a 100% jest znikoma :lol:. Pewnie przez ten upał :| (którego dziś wcale nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-2555-1180618152_thumb.jpg

 

I wtedy mamy suszarke [;

Ja nie ma m zadnej suszarki. Ma m cisze dzieki bloczkowi wodnemu :P. Moda musze zrobic na volty na gpu. Orgiusz probowales robic moda teg olowkowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zmienić chłodzenie bo standardowe asusa jest za głośne. Myślę nad jakimś tanim rozwiązaniem czy chłodzenie pentagram xc-70cu+ będzie dobre ? Czy pasuje bez problemu na gf7900gs ? Ciszej na pewno będzie tak mi się wydaje a chłodniej to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...