Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

kurde a ja mam zonka ;/ kable ladnie poukladalem (i teraz mam 2 molexy wolne na ta przjesciowke) ale jest inny problem :P

 

moge miec klopot z podlaczeniem tego dodatkowego zasilania... mam malo miejsca przez dysk stojacy w pionie (buda AC Silenitum T1)

 

mozesz podac ile wystaje ten kabel po podlaczeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem wczoraj na naszym forum czy ktoś zmieniał chłodzenie w nowej wersji Galaxy 7900GS CoolerMaster. Jako, że nikt nie odpowiedział a miałem Pentagrama Freezone XC-80 Cu z poprzedniej karty to dokonałem zamiany.

I co, jest lepiej ?

Powiem tak: szok! Poprzednio miałem w Iddle 58* a w stresie (ATITool 0.26 - sześcian) do 97* !

 

Teraz tak mi wykrywa automatycznie częstotliwości:

Dołączona grafika

 

a temperatury po O/C takim jak wyżej:

iddle 45* (w 2D mam GPU 200MHz); stres 74* (tak samo: ATITool 0.26 sześcian).

 

Dołączona grafika

 

Procesor przesmarowałem nie najnowszą pastą silikonową, może po Arctic Silver 5 byłoby lepiej jeszcze ze 2-3*

Na pamięci nakleiłem aluminiowe radiatorki z kompletu od Freezone - 8 szt.

Edytowane przez anx239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anx239

Też mam tą wersje grafy, w idle mam teraz z 55C (w kwietniu jeszcze 47C). Widzę, że opłaca się zmienić chłodzenie na XC-80 Cu, bo też takie mam. Całkiem przyzwoity spadek temperatury. Mógłbyś zrobić fotki jak to dokładnie wygląda? Chce zobaczyć czy byłby problem z założeniem większych radiatorów na pamięci.

 

Ładnie Ci się ta grafa podkręciła po zmianie chłodzenia. Puszczałeś jakieś 3DMarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki postaram się zrobić dzisiaj albo jutro - mam trochę roboty z wyjeciem karty z kompa.

Co do 3dmarków - cóż mam tylko nędznego celerona 3 GHz, który raczej nie pomaga w dobrych wynikach.

Może się skuszę i porobie jakieś testy 3dmark jeszcze dzisiaj.

Acha, radiatory wejdą większe bez problemów - jest sporo miejsca.

 

EDIT:

Dodałem fotki.

 

Karta Galaxy 7900GS CoolerMaster z wymienionym chłodzeniem na Pentagram Freezone XC-80 Cu:

 

Dołączona grafika

 

Widok na radiatorki na pamięciach:

 

Dołączona grafika

 

Widok od góry karty:

 

Dołączona grafika

 

Radiatory na pamięciach mają dużo miejsca:

 

Dołączona grafika

 

Widok na kartę zainstalowaną w komputerze:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez anx239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam BGA RAM Freezer i właśnie się zastanawiam czy wejdą jak założę tego Pentagrama, dlatego chętnie zobaczę foty.

Co do 3DMarków to bardziej interesuje mnie stabilność na tych wartościach co udało Ci sie podkręcić, niż jakieś konkretne wyniki, ale możesz jakieś pokazać.

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 3DMarków to bardziej interesuje mnie stabilność na tych wartośiach co udało Ci sie podkręcić, niż jakieś konkretne wyniki, ale możesz jakieś pokazać.

Jeżeli chodzi o stabilnośc to grałem dzisiaj kilka godzin (ok. 5h) w Call Of Duty 2 w rozdziałce 1280x1024 na full detal (wszystko co da się włączyć na max). Ustawienia karty jak wyżej (692/1882) i żadnych zwiech, artefaktów itp. Więc myślę, że stabilnośc jak najbardziej OK.

Może jeszcze się skuszę dzisiaj na 3dmarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy to jakis super wynik , te karty tak chyba maja standardowo :), moja chodzila na podobnych taktach, bez zadnych problmow (chodzila bo nie jest mi potrzebne podkrecanie tej karty), na oryginalnym chlodzeniu, jedynie na pamieciach mam te radiatorki co kolega anx239

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAMILcom ten vmod sie dawno szweda po necie, przynajmniej ja go dawno widziałem i chyba tez go tu wrzucałem, ale nie hu#@%34ja nie wiem jak go zorobic hehe. jak dla mnie za mała fotka :/ hmm to np jak jest 21 to zamalować je ołowkiem ?? czy OCB

 

 

ee czyli jak chce zrobić 1,5v to zamalowuje w ten sposób ??

Dołączona grafika

jeśli nie to mnie poprawcie :)

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy to jakis super wynik , te karty tak chyba maja standardowo :), moja chodzila na podobnych taktach, bez zadnych problmow (chodzila bo nie jest mi potrzebne podkrecanie tej karty), na oryginalnym chlodzeniu, jedynie na pamieciach mam te radiatorki co kolega anx239

Mi nie chodziło to, że uzyskałem jakieś niebywałe O/C tej karty. Raczej o duży spadek temperatury PO O/C przy zmianie chłodzenia.

Poprzednio bez O/C temperatura dochodziła do 97*. Teraz po O/C temperatura utrzymuje się na max. poziomie 74*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAMILcom ten vmod sie dawno szweda po necie, przynajmniej ja go dawno widziałem i chyba tez go tu wrzucałem, ale nie hu#@%34ja nie wiem jak go zorobic hehe. jak dla mnie za mała fotka :/ hmm to np jak jest 21 to zamalować je ołowkiem ?? czy OCB

ee czyli jak chce zrobić 1,5v to zamalowuje w ten sposób ??

 

jeśli nie to mnie poprawcie :)

później sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem czego nie instalowac na 79xx.

Kupilem ZEROtherm GX700 VGA Cooler.

Juz pierwszego dnia cos bylo nie tak.

Na czarnym tle wyskakialy jakies kropki. Wygladalo to jak badpixele.

Nie przywiazalem do tego duzej wagi. W grach zaczely sie pojawiac coraz czesciej artefakty i to przy domyslnych ustawieniach.

Zaciekawiony czym to moze byc spowodowane przylozylem reke do karty, byla dosc zimna, ale nie ta czesc PCB gdzie znajdowalo sie zrodlo zasilania. TO BYLO GORACE JAK PATELNIA.

Wkurzylem sie i zamontowalem domyslne chlodzenie. Nie mam juz problemow. Zerotherm jet bardzo cichy ale niebezpieczny.

Z racji tego ze chlodzenie bylo nowe, wymyslilem takie uzasadnienie.

Zerotherm korzyta z 3pinowego zrodla zasilania, na PCB jest tylko 2 pinowe.

Prawdopodobnie PEG dostarczal zbyt duza ilosc mocy do karty, a chlodzenie bylo podlaczone pod plyte glowna, dlatego tak sie grzalo.

NIe wiem czy dobrze to sobie wytlumaczylem, ale nigdy juz nie kupie takiego g...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem czego nie instalowac na 79xx.

Kupilem ZEROtherm GX700 VGA Cooler.

Juz pierwszego dnia cos bylo nie tak.

Na czarnym tle wyskakialy jakies kropki. Wygladalo to jak badpixele.

Nie przywiazalem do tego duzej wagi. W grach zaczely sie pojawiac coraz czesciej artefakty i to przy domyslnych ustawieniach.

Zaciekawiony czym to moze byc spowodowane przylozylem reke do karty, byla dosc zimna, ale nie ta czesc PCB gdzie znajdowalo sie zrodlo zasilania. TO BYLO GORACE JAK PATELNIA.

Wkurzylem sie i zamontowalem domyslne chlodzenie. Nie mam juz problemow. Zerotherm jet bardzo cichy ale niebezpieczny.

Z racji tego ze chlodzenie bylo nowe, wymyslilem takie uzasadnienie.

Zerotherm korzyta z 3pinowego zrodla zasilania, na PCB jest tylko 2 pinowe.

Prawdopodobnie PEG dostarczal zbyt duza ilosc mocy do karty, a chlodzenie bylo podlaczone pod plyte glowna, dlatego tak sie grzalo.

NIe wiem czy dobrze to sobie wytlumaczylem, ale nigdy juz nie kupie takiego g...

jeśli kupowałeś w sklepie internetowym to bezproblemu go oddasz/wymienisz na co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba i tak wiele więcej niż 700MHz na rdzeniu się nie zrobi nawet z v-modem.

I tu sie mylisz... IMO bez problemu można śmigać 750Mhz na rdzeniu 24/7 ;) A jak sobie zmienimy deltę to pod 800 pewnie karta bez problemu dojedzie ;) Ofc przy utrzymywaniu odpowiedniej temperatury (wpływ na działanie delty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu sie mylisz... IMO bez problemu można śmigać 750Mhz na rdzeniu 24/7 ;) A jak sobie zmienimy deltę to pod 800 pewnie karta bez problemu dojedzie ;) Ofc przy utrzymywaniu odpowiedniej temperatury (wpływ na działanie delty)

Właśnie o to mi chodzi żeby zrobić takiego Vmoda na 1.5V dla rdzenia bo aż się prosi o "papu" powyżej 700Mhz :D Jeśli już ktoś sprawdził tego Vmoda, to niech się pochwali :wink: Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja na 1,36v smiga na GPU660mhz to na 1,5v ponad 700 bez problemu powinna robic, tylko czy ktoś juz sprawdził tego nowszego moda. ?? Bo ten stary u mnie nie działa :/ co sie łączyło nóżki

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie dzisiaj wymarzona karcioszka, Galaxy 7900GS z chłodzonkiem CM, ja podłączam graficzkę wciskam power i w moje uczy uderza bardzo wysoki piszczący dźwięk, początkowo myślałem że wadliwe chłodnienie, zatrzymałem wiatraczek i dalej piszczy, wychodzi na to że to elektronika na karcie... spotkał się ktoś z czymś takim ?? Bo nawet gość ze sklepu sceptycznie do tego podszedł jak mu to powiedziałem...

 

PS.

kupowałem w KDO.PL

Edytowane przez Zawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myslalam od poczatku, ze nie oplaca sie wywalac 100 wiecej na ta mocniejsza grafe (600/1600) bo stwierdzilam, ze jakby co to sobie podkrece ta slabsza.

I co?

Ano sie troche rozczarowalam:

-grzac to sie grzeje mniej od palita 7600GT (ale tylko troche)

-pamieci ma 1.4 (the same Palit)

Ale podkrecac to juz duzo gorzej.

Pamieci nawet jak juz wyciagna te 1500 to w grach np. sh4 juz zaczynaly sie zwiechy.

Jak wczoraj przy wlaczonym fps pogralam w gothica to sie pojawily takie arty ze az hej (oczywiscie zwiecha).

Tym samym stwierdzam, ze w praktyce podkrecalnosci nie trafilam na demona ale dobrze, ze chociaz na def. widac w grafice 3d roznice ;-)

 

Mysle, czy nie kupic radiatorow na pamieci bo moze to daloby lepszy efekt.

Edytowane przez avoid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci slabo sie kreca w tych 79GS'ach za 400 zl ~1500 MHz to raczej max bez radiatorow, co do rdzenia to raczej normalnie

 

ja zamowilem w morele.net tego GS'a i radiatorki - wiec powiem w piatek czy cos one daja :P

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm slabo sie kreca mowisz? znaczy, ze juz ktos psioczyl? ;-)

 

BTW

jak ktos z Was juz kupil ta wersje tansza to niech looknie jakiej firmy ma pamieci bo moze to tez ma wplyw?

Skoro w tej 600/1600 sa samsy 1.2 to moze dlatego jest lepszejsza :D

Ja dodam raz jeszcze mnie sie trafily hynixy (czy wszystkie 1.4 wlasnie ta firme maja?)

 

Dodam jeszcze, ze podkrecajac rdzen do zdaje sie 569 i pamieci 1,52 3dMark05 ulegl zawieszeniu.

Odzyskal sprawnosc dopiero jak zmniejszylam pamieci do jakies 1,48.

 

Wowczas wynik oscylowal cos kolo 8800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro z tymi pamięciami w 79gs za ~400 jest tak jak jest, to może ktoś przedstawi wpływ oc samych pamięci na wydajność? Powiedzmy róznica pomiędzy 750 a 900 na samych pamieciach w grach, choćby w TDU czy R6vegas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daje tu linka do 05

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=3121543

 

zrobilam tez test na wyzszym rdzeniu (ok 590 a pamieci na 738) i bylo az 8798 (ale proc tez nie byl krecony)

 

BTW

widzialam ze kolega cos tam napomknal w temacie o kupnie.

Mnie sie zdarzylo dokladnie to samo:

jak przekrecilam za mocno pamieci to sie rozlozyl ekran (tzn. zwezyl; posrodku normalna winda po bokach jakies 8 cm czarne dziury :mur: )

 

Teraz przetestuje jeszcze raz 05 i obaczymy co pokaze.

 

Co do wywalonej kasy....zgadzam sie ma 140 w kieszeni a rekordu w zadnym 3dMarku i tak nie pobije wiec plakac nie bede.

 

EDIT

tamten juz nieaktywny daje nowy

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=3145289

Edytowane przez avoid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to taki szybki wynik

Dołączona grafika

 

pogram za moment w skopana gre stulecia na tych ustawieniach i zobacze czy cos wiecej daje hehe

 

Niestety nie mam chwilowo dostepu do miernika wiec nie moge Ci pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...