Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Qrcze zauwazylam rzecz dziwna

otoz w programie mam ustawione pamieci na 1,46 a rdzen na 600

a w 3dmarku pokazuje

VGA Memory Clock 729.0 MHz

VGA Core Clock 621.0 MHz

 

zaraz zobacze czy przejdzie test

wczesniej przeszlo na tych samych pamieciach i rdzeniu 592 i wynik 9067

 

obaczym dalej.

 

To sa wyniki na rdzeniu 601 (chociaz niby podkrecilam na 605) z tego wynika, ze rdzen da sie podkrecic ale z pamieciami jest problem powyzej jakiejs wartosci

 

Aha temp. maksymalna jaka do tej chwili osiagnelam to 70 C

post-147380-1181767905_thumb.jpg

Edytowane przez avoid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilam pamieci na 2GB i tez juz widac roznice.

Procek jest taktowany na 3,1 i sporo to daje (jak mi durna plyta zresetowala ustawienia to od razu kolo 300 pkt mniej)

Jednak pamieci na karcie nie jestem w stanie pogonic (fakt, ze tez sie troche grzeja) i dlatego zanim czegos z tym nie zrobie raczej do 9200 (o 300 nie wpsomne) nie dobije.

 

BTW

ale mimo wszystko TA karta jest wyzwaniem ;-) niby taka slaba a cos sie z niej da wycisnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zawi mam to samo, tyle że zmieniałem cały zestaw i podejrzewałem płytę główną, a to może być ta karta też z kdo.pl

 

 

Karta na kościach hynix, z rdzenia można wytrzasnąć około 600, pamięci to nie warto nawet dotykać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sprawdzilam mozna spokojnie wyciagnac 615 na rdzeniu

Przy 620 zawiesil sie mark.

 

I tu jest jednak cos na rzeczy zegar ustawiony na 615 a mark pokazuje ok 637 wtf?

 

EDIT

wiecej na razie nie krece bo jest za goraco: rdzen 619 pamieci 1,46 wynik 9242

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=3145790

Edytowane przez avoid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zla wiadomosc :( wiekszosc tych 7900GS za ~400 zl jest juz nie dostepna, tzn. nie ma ich juz w wielu sklepach na stanie - mam nadzieje, ze jeszcze sie pojawia :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The project id is not valid - please check the URL.

 

wyskakuje takie info a to znaczy, ze albo Twoj wynik nie jest published albo nie jest aktywny.

Aktywny i widoczny moze byc tylko 1 wynik.

Jak nie jestes zarejestrowany to i tak masz mozliwosc podania 1 wyniku.

 

 

Jak ja zamawialam ta karte w zeszlym tygodniu to sprawdzalam w magazynie glownym w Proline i jezeli tam maja na stanie to dowioza do kazdego sklepu.

W innym przypadku trzeba czekac.

 

Tu np. link do proline http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7900GS+256+D3

Wiem cena 409 ale to i tak duza roznica w por. do 800/1600

Edytowane przez avoid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze taki ostatni tescik rdzen 620/1480

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=3146425

 

A tu zrobilam screen z biosa z timingami bo zdaje sie, ze ktos cos o tym wspomnial.

Tak mi sie cos wydaje, ze jednak temp. ma spory wplyw wiec przy lepszym chlodzeniu ta karta byc moze jakies pazureczki pokaze ;-)

post-147380-1181848257_thumb.jpg

Edytowane przez avoid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jak to nazwac.

Riva pokazuje defowy na 546 a mark na 567.

w biosie karty jest tak zwana 'geometric delta' i standardowo jest ustawiona na +20 i dlatego tak pokazuje!

polecam sciagnac najnowsza wersje programu do edytowania biosu NIBITOR!

zgrac oryginalny bios i zachowc wrazie W :D

 

potem wyedytowac orginalny bios i ustawic 'delte' na 0 tak jak na obrazku!mozna tez ustawic sobie wiatraczek w 2d i w 3d!

zapisujemy zmodowanego biosa,wrzucamy na dyskietke i flasciach!emy!

zreguly pomaga podciagnac rdzen o te 20Hz

 

 

pozdro B-)

post-114632-1181854682_thumb.jpg

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie...nibitora zapodalam dopiero dzisiaj bo nie zalezalo mi na zmianach w biosie, a ta delte po prostu przeoczylam.

Thx :-)

 

aha zmienily sie timingi pamieci jak nie zrobilam opcji autoselect timingset wrrrr

 

tRC: 12

tRFC: 14

tRAS: 8

tRP: 4

 

tRCDR: 4

tRCDWR:4

tRRD: 2

Edytowane przez avoid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafe juz dostalem, radiatorki tez zamontowalem

 

w IDLE na standardowym chlodzeniu w te upaly ma z 41-43*C, w STRESIE (wygrzewanie atitoolem) 60-62*C

 

 

nahh troche sie zabawilem w OC lecz mam problem... czemu jak puszczam marka 05 to rdzen zamiast leciec 600 (tak jak jest ustawione) leci na standardowym taktowaniu? z pamieciami nie ma tego problemu...

 

maybe mam za slaby zasilacz i taktowanie wraca do def. ?

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 7900GS od Palita poleciał tylko na 620/1640 :<. Więcej nawet nie próbuję, bo kilka programów pokazuje, że są to niemal graniczne wartości...

Ta moj asus leci na 550 na rdzeniu. I mu dalej juz voltow brakuje. A ma 1.2v. A pamieci wiecej podbic nie moge niz 1600. Bo sie przegrzewaja. A poznei jciekawe kwadraty lataja ;].a radiatorw nei bede kleil.a 1600 na pamieciach to wystaczajaca ilsoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu zalozylem sobie grafe :)

 

Na poczatek pare fotek:

- tak wyglada VF-900Cu, jakby ktos nie pamietal :P

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

- tak grafa ze stockowym chlodzeniem:

Dołączona grafika

 

- a tak z juz zalozonym Zalmanem (cos sie mojemu aparatowi balans bieli pokielbasil):

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

- fota w kompie:

Dołączona grafika

 

- tak sie swieci:

Dołączona grafika

 

Swiatlo jest delikatne i nie daje po oczach ani troche. Fajnie, ze niebieskie, komponuje mi sie z buda :P

Dodatkowy bonus, ze karta zmiescila mi sie bez modyfikacji chlodzenia na chipsecie - jest jeszcze dobre pare minlimetrow luzu.

 

Tyle lania wody na sucho. Na stosku testow nie robilem, nie chcialo mi sie (sorry Cro) - moge powiedziec tylko tyle, ze GPU w idle mial ok. 53 stopnie, a takty to (jak wszyscy) 540/700.

 

Po zmianie chlodzenia temp. w idle to okolice 40*C. Pobawilem sie troche Atitoolem i wyszlo mi tak:

- GPU daje rade do 615 spokojnie, Ati tool sie zatrzymal na 619, przy pamieciach na default, ale IMHO dalby spokojnie rade nawet na 620.

- pamieci marnie... jak puscilem automat, to doszedl do 766 MHz, po czym obraz znikl, a po chwili pojawila sie sieczka w 16 kolorach; z okienka na srodku z trudem udalo mi sie odczytac, ze "sterownik nv4_disp.dll przestal dzialac prawidlowo; zapisz wszystkie otwarte dokumenty i uruchom ponownie komputer" lub cos w tym stylu.

- przy ustawieniach 615/750 to samo co powyzej wyskoczylo po ok. 20 minutach Artifact Testera z AtiToola. Stery w obu przypadkach to 93.71 WHQL.

Jesli chodzi o tempy z Zalmanem - wyzej 53*C w load nie wychodzil, przy ustawieniu na 12V (nizszych napiec nie testowalem, bo nie mam regulatora obrotow jeszcze).

 

Aha, ostatnia rzecz: probowal ktos kiedys sklecic przejsciowke 3pin->2pin, zeby podlaczyc Zalmana do gniazdka na grafice (zakladam, ze wtedy powinna dzialac automatyczna regulacja obrotow)?

 

3dMark05 sie dopiero sciagnal, wiec spodziewajcie sie update'u z jakims wynikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki, pokombinuje potem.

 

maly update: Core 615, reszta def. - 8626 w 05: http://service.futuremark.com/orb/resultan...amp;UID=9710718

 

EDIT: i jeszcze raz ja: 615/730 - 8747 w 05: http://service.futuremark.com/compare?3dm05=3152858

 

Cos mi sie zalosne pamieci trafily, bo przed chwila, przy probie ustawienia 750 MHz, sypnely artefaktami i znowu sie pojawil komunikat o niepoprawnie dzialajacym sterowniku :| Sprobuje moze odkleic radiatorki, usunac tego standardowego Zalmanowego gluta i przykleic je na tasme 3M.

 

Chyba dam sobie spokoj z urywaniem zlacza i ogarne albo przejsciowke, albo jakis regulator obrotow ;) W ostatecznosci zostawie, jak jest - nie jest to az takie glosne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...