Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

pozbyłem się tego okropnego coolera coolermaster z galaxy7900gs.

Założyłem ACCELERO S1 bez wiatraczka i temperatura spadła w stresie o 15C.

Polecam przede wszystkim ze względu na ciszę ( moja padaka galaxy i tak się nie podkręca)

Edytowane przez 123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'problemik' z moja karta:

 

Pacjent: Gainward 7900 GS

Choroba: Pamieci tak gorace ze moglbym jajecznice usmarzyc....

Objawy:

Dołączona grafika

Historia choroby:

Karta zaczela 'leciec w kulki' na standardowym chlodzeniu gainwarda('Specjalnie zaprojektowanym'- sic!). Jako, ze nosilem sie z zamiarem zmontowania wc zmontowalem je- Na pamieci zalozylem dodatkowo radiatory.

 

Mimo tego karta dalej wali w ch..(patrz screen) mimo porzadnego (imo) chlodzenia.

GPU idle- ok29C Dołączona grafika

GPU stress - 37C (taka osiagnal po 8 godzinach loopa 3dmark03)

 

Pamieci- no wlasnie, pamieci! Po 10 minutach wyswietlania grafiki 3d sa tak gorace ze mooglbym ich uzywac zamiast pieca CO....

 

Obecnie dolozylem jeszcze wiatrak 80x80 schladzajacy radiatory, mimo to ciagle mam artefakty (po ok 30 min), zapusczenie 3dmarka w high detail bez tego nawiewu oznacza restart.

 

Pytania:

Jakis nie-gwarancyjny sposobik naprawienia tego? Biosowi odwalilo i podaje za duze napiecie na pamieci? (karta byla krecona tylko do testow na co najwyzej godzine)

 

Dodam ze sprawdzalem ja na roznych zasilaczach i plytach glownych oraz kilkunastu wersjach sterownikow. (sreeny robione na 93.71)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'

 

Pytania:

Jakis nie-gwarancyjny sposobik naprawienia tego? Biosowi odwalilo i podaje za duze napiecie na pamieci? (karta byla krecona tylko do testow na co najwyzej godzine)

 

Dodam ze sprawdzalem ja na roznych zasilaczach i plytach glownych oraz kilkunastu wersjach sterownikow. (sreeny robione na 93.71)

 

nie podales jakie takty masz na pamieciach! w/g mnie to za bardzo podciagnales wczesniej te pamiatki bez dodatkowego chlodzenia i mogly sie lekko przysmazyc!

zjedz z taktami na def i zobacz co bedzie - jesli dalej beda arty to dawaj odrazu na gware!nie ma sensu czekac az Ci calkowicie padnie

 

a tak wogole to z tego co pamietam to nie da rady w 7900GS zmienic napiecia na pamieci edytujac bios

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podales jakie takty masz na pamieciach!

Standardowe- 1400mhz ddr

 

w/g mnie to za bardzo podciagnales wczesniej te pamiatki bez dodatkowego chlodzenia i mogly sie lekko przysmazyc!

zjedz z taktami na def i zobacz co bedzie - jesli dalej beda arty to dawaj odrazu na gware!nie ma sensu czekac az Ci calkowicie padnie

 

a tak wogole to z tego co pamietam to nie da rady w 7900GS zmienic napiecia na pamieci edytujac bios

pozdro

Krecilem ja tylko do testu po kupnie- potem caly czas chodzila bez O/C, po 2 miesiacach zaczely sie problemy. Probowalem obnizac mhz na pamieciach- to samo :S

 

No coz- to czeka mnie troche czasu bez kompa ;[ ], thx za odpowiedz.

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowe- 1400mhz ddr

 

 

Krecilem ja tylko do testu po kupnie- potem caly czas chodzila bez O/C, po 2 miesiacach zaczely sie problemy. Probowalem obnizac mhz na pamieciach- to samo :S

 

No coz- to czeka mnie troche czasu bez kompa ;[ ], thx za odpowiedz.

mozesz jeszcze sprawdzic u kumpla jakiegos czy u niego tak samo sie dzieje!

wtedy bedziesz mial 100% pewnosci!

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI 7900GTO (1.1ns), karta ma założonego V-GPUmoda (1.6V) i musze przyznać, że wyniki OC są raczej kiepskie :mur:

Był też założony mod na pamięci ale troche przesadzony bo wyjściowe napięcie było 2.3V i siało artami bez kręcenia, ale karta szła ponad 1800MHz :lol2: - narazie mod ten jest zdjęty.

Ogólnie karta kręci się bardzo słabo :unsure:

GPU - 724 MHz

Memki - 1400MHz

 

Bez moda rdzeń szedł 710 pamięci bez artów wytrzymują do 1500MHz ale zdarza się, że niektóre gry wywali więc im odpóściłem te 100MHz.

 

Temp karty nie przekracza 70 stopni w stresie przy OC rdzenia 724.

 

Jakie są Wasze wyniki OC tej karty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery 169.01 dają trochę. U mnie w 3dMark 2006 przyrost o 100 pkt do 8 534 pkt.

Takty karty 783/1018. Procek 4050 MHz. Pamięci 4GB 562 MHz 5-5-4-11

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=3545042

http://www.hwbot.org/user.do?userId=4411

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzeń blok XG1 tutaj:

http://mcs.pc.pl/produkt1404.html

Pasta na rdzeń CLP

Pamięci i układy zasilania - małe samoprzylepne radiatorki Zalman.

Czy radiatory na układy zasilania pozwalają zwiększyć zegary karty, czy są tylko po to, żeby karta nie odeszła do krainy wiecznych elektronów? :P Ja mam co prawda 7900GS, ale też ładnie się grzeją, szczególnie układy zasilania pamięci na plecach karty. Tak w ogóle to karta ma jakieś 62C w stresie, ale czuć, że całe PCB emanuje ciepłem. Dlatego w najbliższym czasie inwestuje w Accelero S1 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem radiatory na plecach karty z profilaktycznie z obawy przed ich uszkodzeniem przed zrobieniem Vmoda. Była to częsta przypadłość wczesnych GT, były o tym informacje w tym temacie.

Warto też zapewnić dobry przepływ powietrza od strony pleców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko opłaca sie zmieniac 7900GT na 8600gt ? z tego co widzialem jakis wielkich roznic wydajnosciowych nie ma wiadomo karte stara sprzedac kupic nowa jakas kasa leci a czy wogole warto dac sobie na luz i za rok kupic 8800 np?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko opłaca sie zmieniac 7900GT na 8600gt ? z tego co widzialem jakis wielkich roznic wydajnosciowych nie ma wiadomo karte stara sprzedac kupic nowa jakas kasa leci a czy wogole warto dac sobie na luz i za rok kupic 8800 np?:)

Oczywiscie ze zamienic jesli ten 8600GT sie dobrze kreci.Moj 8600GT po OC w sanctuary uzyskuje srednio 90-93fps oraz ponad 1900 punktów co realnie przeklada sie na gry,kto z posiadaczy Gf 7900GS moze pochwalic sie takim wynikiem,i po za tym nowe gry lepiej chodza na 8600GT ze wzgledu na to ze sa bogate w shadery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naxt

A ja sie z Toba nie zgodze - przy obecnej sytuacji na rynku kart graficznych warto sie wstrzymac i pozniej celowac w 88gt lub odpowiednik od AMD/Ati.

ok ale taka zamiana bez dopłaty byłaby chyba dobry posunieciem,ale moze rzeczywiscie nie warto sie w to bawic i poczekac na tansze wersje 8800GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czasami w 3dmarkach i grach pojawiają mi się"arty" Nie wiem czy to nazwać artami. Czasami jest ich naprawdę dużo w każdej gierce a czasami trochę i bardzo rzadko a czasami ich w cale nie ma. To wszystko na oryginalnych taktach 600/1600. Jak jest ich dużo to nawet wyciągniecie karty ze slotu i włożeniu jej ponownie nie pomaga. Po prostu znikają i pojawiają się w najmniej spodziewanym momencie. Dzieje się tak na każdych sterach i nawet z zaniżonymi taktami. Trochę screenów:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dla mnie to są te lekkie arty

 

Czy wy też macie takie paski jak ja w pierwszym screeanie po prawej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnych artów nie widzę, a dobrze się przyglądałem :P W markach pojawiają się czasem takie różne cienie i inne tego typu rzeczy, co mogą wyglądać jak arty, a tak naprawdę to wszystko ok. Jak chcesz być spokojny to przeczyść coolerek z kurzu :D

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...