Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

haha :) 512ramu, HDR+FSAA, nowy chip ATI najwcześniej za pól roku.... może i warto. Ja często zmieniam grafiki, ale jedna zasada: cena ok 1200zł. Uznałem, że więcej to byłaby przesada. No ale co kto lubi (i go stać) ;)

GIGABYTE ATI Radeon X1900XT 512MB - 1501 brutto. Nic tańszego nie znalazłem. Troszkę duuużo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX wcale tani nie jest. Jeżeli miałbyś w planie wypuszczać tak podkręcone karty kupiłbyś "tansza partie kart klasy B "?

jezeli bylbym nieuczciwym producentam chcacym maxymalnie zarobic to TAK

 

X1800XT 512MB mozna miec juz za 1250 PLN czyli niewiele wiecej niz GF

jezeli za 1250 to nie ma sie co zastanawiac tylko brac zamiast x1900gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w ogóle bardzo ciekawa sprawa. Testowałem dziś tą kartę XFX7900GT z kwietnia tego roku. Numer seryjny prawie identyczny z moją. Ustawiłem identyczne taktowanie (pamięci lepiej się kręcą niż w mojej) i niespodzianka! We wszystkich markach wyniki niższe. Nie jest to bardzo duża różnica, ale zauważalna.W 03 prawie 800 punktów, w 05 ponad 500 a w 06 350-380. Sprawdzałem kilka razy. Szkoda, że już pojechała, bo teraz mi wpadło do głowy, że mogłem podejrzeć timingi. Wydaje mi się, że musiały być bardziej poluzowane niż w mojej. Pamiątki poszły na 880, w mojej obecnej 850. Karta, nawet podkręcona działała bardzo ładnie. Żadnych problemów. Co ciekawe nr biosu na naklejce był ten sam w obu kartach.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w ogóle bardzo ciekawa sprawa. Testowałem dziś tą kartę XFX7900GT z kwietnia tego roku. Numer seryjny prawie identyczny z moją. Ustawiłem identyczne taktowanie (pamięci lepiej się kręcą niż w mojej) i niespodzianka! We wszystkich markach wyniki niższe. Nie jest to bardzo duża różnica, ale zauważalna.W 03 prawie 800 punktów, w 05 ponad 500 a w 06 350-380. Sprawdzałem kilka razy. Szkoda, że już pojechała, bo teraz mi wpadło do głowy, że mogłem podejrzeć timingi. Wydaje mi się, że musiały być bardziej poluzowane niż w mojej. Pamiątki poszły na 880, w mojej obecnej 850. Karta, nawet podkręcona działała bardzo ładnie. Żadnych problemów. Co ciekawe nr biosu na naklejce był ten sam w obu kartach.

Poczekaj do jutra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że 7900GT pojawił się w sklepach gdzie go wcześniej nie było, a tam gdzie był ceny nieco spadły lub nie :) czyżby nowa dostawa? czy to możliwe że skończyły się zapasy starych serii i dopiero teraz trafi do nas więcej tych nowych wadliwych? Tak sie zastanawiam, do Polski (z uwagi że niby bida) nieraz trafiają troszkę gorsze wersje niektórych produktów. Ciekawe czy tak będzie z geforcami 7900GT o podwyższonym ryzyku awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że 7900GT pojawił się w sklepach gdzie go wcześniej nie było, a tam gdzie był ceny nieco spadły lub nie :) czyżby nowa dostawa? czy to możliwe że skończyły się zapasy starych serii i dopiero teraz trafi do nas więcej tych nowych wadliwych? Tak sie zastanawiam, do Polski (z uwagi że niby bida) nieraz trafiają troszkę gorsze wersje niektórych produktów. Ciekawe czy tak będzie z geforcami 7900GT o podwyższonym ryzyku awarii.

Myślę, że nie ma co snuć teorii spiskowych. Karty się sypią ludziom na całym świecie i - nie oszukujmy się - głównie dlatego, że są bardzo podatne na OC i ludzie to masowo wykorzystują. Rdzeń puszczony z 450 na 600MHz jest przetaktowany o 33%. Sporo. Do tego trzeba dodać, że wielu użytkowników nie zmienia na kartach fabrycznego chłodzenia. Porównajcie sobie cooler z 7900GT z tym z GTXa :) Poza tym nie pamiętam, żeby kiedykolwiek jakiś producent wypuszczał mocne karty przetaktowane fabrycznie o 25% nie zmieniając przy tym projektu PCB i chłodzenia. Układ zasilania na GTX jest także trochę inny, więc nic dziwnego, że karty nie wytrzymują. I tu jest chyba pies pogrzebany a nie w złej jakości samych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam francuskiego ale te stronie piszą że jakieś układy sie bardzo grzeją i trzeba zastosować radiatory http://forum.hardware.fr/hardwarefr/Hardwa...et-728846-1.htm

 

Z tego, co wyczytałem to idzie za duże napięcie na te układy i przez to się grzeją. Może zmiana, biosu by coś pomogła. Ciekaw tez jestem czy przy już zepsutych kartach założenie tych radiatorów coś da. Jest tam też coś napisane o chłodzeniu Zalman VF900 a ja właśnie go mam. Może ktoś więcej z tego zrozumie, bo wydaje mi się, że tu jest dokładnie opisane, co jest nie tak z tą kartą.

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskakuje i daje do myślenia fakt, że użytkownicy tamtego forum uszkodzili (lub same uległy uszkodzeniu) aż 87 karty z serii 7900gt(x). Rozumiem, vga ma świetny stosunek wydajność (po o/c) / cena i dlatego jest popularna. Jednak nie przypominam sobie, by kiedykolwiek podobne raporty o umieralności kart w tak dużej ilości miały miejsce. A przecież były już w "historii" równie popularne karty jak 7900gt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskakuje i daje do myślenia fakt, że użytkownicy tamtego forum uszkodzili (lub same uległy uszkodzeniu) aż 87 karty z serii 7900gt(x). Rozumiem, vga ma świetny stosunek wydajność (po o/c) / cena i dlatego jest popularna. Jednak nie przypominam sobie, by kiedykolwiek podobne raporty o umieralności kart w tak dużej ilości miały miejsce. A przecież były już w "historii" równie popularne karty jak 7900gt...

Ale co oni dokładnie piszą na tym forum, czemu one padają i co zrobić by się nie psuły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam francuskiego ale te stronie piszą że jakieś układy sie bardzo grzeją i trzeba zastosować radiatory http://forum.hardware.fr/hardwarefr/Hardwa...et-728846-1.htm

 

Z tego, co wyczytałem to idzie za duże napięcie na te układy i przez to się grzeją. Może zmiana, biosu by coś pomogła. Ciekaw tez jestem czy przy już zepsutych kartach założenie tych radiatorów coś da. Jest tam też coś napisane o chłodzeniu Zalman VF900 a ja właśnie go mam. Może ktoś więcej z tego zrozumie, bo wydaje mi się, że tu jest dokładnie opisane, co jest nie tak z tą kartą.

Jakbyś czytał dokładnie topic to byś widział że był już poruszany temat grzejących sie włąsnie tych układów, a jak nie znasz francuskiego to może tak Babelfish :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś czytał dokładnie topic to byś widział że był już poruszany temat grzejących sie włąsnie tych układów, a jak nie znasz francuskiego to może tak Babelfish :?:

Czy więc samo założenie radiatorów na te układy coś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się przyłączyć do tej pasjonującej dyskusji na temat 7900GT jako, że sam stałem się posiadaczem jednej z nich - a mianowicie karty Gigabyte. I tu moje pierwsze pytanie.

1. Po zainstalowaniu sterów 84.25 ze zdziwieniem zauważyłem że standarowymi ustawieniami dla mojej karty są 496/694(1388). Czy to normalne? :blink: O ile wiem to defaultowe taktowania to 450/660.

Po drugie, po dwóch dniach pracy bez vmodów powiedziałem sobie - dosyć pierduł i zrobiłem sobie vmoda na 1.4V na rdzeń B) co zaowocowało na razie wynikiem 640/830(1660) B) . Na tym nie koniec bo na razie żadnych artefaktów nie stwierdziłem, a skala dla pamięci się skończyła. Ale stwierdziłem coś innego co wiąże się z moim drugim pytaniem. Otóż po vmodzie zdaża się czasami, że przy zmianie ustawień taktowania w sterach na pulpicie sypią się kolorowe kropki :huh: . Co więcej po usunięciu vmoda efekt ten zotaje i czasem nawet zdaża się to na relatywnie niskich ustawieniach bliskich defaultowym. Często towarzyszy temu miganie ekranu. Zaznaczam zdaża się to CZASAMI i również po ZDJĘCIU vmoda i na niskich ustawieniach (np podniosę tylko pamięci z default o powiedzmy 5mhz)! Co więcej na tych samych ustawieniach raz nie przejdzie testów, a za chwilę po drugiej próbie przejdzie. Ale jeśli sterowniki przejdą już testy to potem już jest ok - wszystko gra, żadnych artefaktów w grach, przycięć, kropek, zwisów i restartów itp. Nie wiem co się stało, bo niby wszystko OK, ale mam świadomość, że przy następnej próbie zmian taktowań może powyższy efekt wystąpić. Wróciłem zatem do vmoda 1.4V. Ustawiłem 640/1660 przeszło testy, 1godz w ATItool i jest OK - śmiga.

2. Pytanie: co właściwie się stało i czy trzeba się tym przejmować? :blink:

3. No i trzecie pytanie czy standardowe chłodzenie wystarczy czy nie? U mnie w stresie temp sięga 73st przy otwartej budzie.

Edytowane przez JohonyDi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdziłem FEAR'a i w miejscu w którym podawał Elendir i wszystko OK, grałem też około 40-50min i było ok, żadnych artów zwiech etc i przy wychodzeniu z gry wszystko normalnie.

 

EDIT: te duże radiatory które dałem na układy zasilające i w stresie nagrzewają sie do ~40*C Oo jak na takie duże radiatory to chyba dużo.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdziłem FEAR'a i w miejscu w którym podawał Elendir i wszystko OK, grałem też około 40-50min i było ok, żadnych artów zwiech etc i przy wychodzeniu z gry wszystko normalnie.

 

EDIT: te duże radiatory które dałem na układy zasilające i w stresie nagrzewają sie do ~40*C Oo jak na takie duże radiatory to chyba dużo.

... to znaczy że bez radiatorów były artefakty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to znaczy że bez radiatorów były artefakty?

Nope,

ale dotykając je paluchem były mocno gorące co raczej nie pomaga elektornice ;) ale jeśli taki duży rqadiator nagrzewa sie do 40*C to pomyśl ile musiałby mieć ten układzik bez radiatora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi sie cos widze ze umnie chyba pamieci cos chyba sie kaszania bo rdzen moge krecic a pamieci jak chce podkrecic to zaczynaja sie kropeczki chyba :)No ale czy karta nadaje sie do zwrotu sam nie wiem obliwiona gralem wczoraj dlugo i nic COD 2 to samo wiec czy sam FEAR jest argumentem do zwrotu .. ciezko powiedziec moze to cos ze sterami sam juz nie wiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , tak wiec dzisiaj odebralem mojego Galaxy GT .

 

Wstepne zabawy na boxie pokazaly 550/1750MHz

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2059281

 

Wynik imo sredni , karta przeszla jeszcze na 560/i tu nie pamietam ile :lol: , ale zaczelo lekko sypac artami . Jak na zabawe z boxem to juz i tak troszke sie zagalopowalem ;)

 

Punktow mam zapas , system na ktorym siedze pamieta w sumie 4 grafy + jest niezle zasmiecony . Procek jeszcze tez moze ;) A na dniach przyjdzie bloczek . Na memki powedruje jakies solidne Alu + obloze radiatorkami te grzejace sie elementy na pcb...

 

Oczywiscie wszystko na 1.2v ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków ta wymówka "zaśmiecony system" jest guzik warta :lol: reinstall na 90% nic nie da albo da taki przyrost rzędu błędu pomiarowego :P

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z pewnoscia w przypadkach przesiadki z jednej grafy na druga ;)

 

U mnie byly juz slownie :cztery , bez driver cleanerow itp :lol: + do tego dochodzi system , ktory ma juz prawie rok :| Tak wiec imo format+dobra optymalizacja w moim przypadku da jakies darmowe 100pkt na pewno a moze i wiecej ;)

 

Z reszta co ja bede gadal , jutro prawdopodbnie obsadze na niej bloczek to zobaczymy z czym to sie je [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reszta co ja bede gadal , jutro prawdopodbnie obsadze na niej bloczek to zobaczymy z czym to sie je [;

U mnie blok nic nie dał :( temperatury 10 stopni niższe a nie wycisnę ani MHz więcej. Teraz tak patrzę na ten Twój kibelek i muszę powiedzieć, że to prawie kopia mojego. Też jestem w trakcie zmian. Bloki już mam, na grafę też, tylko dobrze, że mi śruby z abadona zostaną, bo te nowe to 2,5mm i nie wchodzą w otwory na karcie :angry: Trochę się boję tych węży. Mam wielką pompe CWU w układzie i już z 10/12 wyglądała śmiesznie. Myślę jeszcze cały czas na NB. Sorry za OT. :)

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z pewnoscia w przypadkach przesiadki z jednej grafy na druga ;)

 

U mnie byly juz slownie :cztery , bez driver cleanerow itp :lol: + do tego dochodzi system , ktory ma juz prawie rok :| Tak wiec imo format+dobra optymalizacja w moim przypadku da jakies darmowe 100pkt na pewno a moze i wiecej ;)

 

Z reszta co ja bede gadal , jutro prawdopodbnie obsadze na niej bloczek to zobaczymy z czym to sie je [;

 

U hu hu. Odgraża się i straszy.

:smile2:

 

Odnośnie fear i criminal origins brak jakichkolwiek problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam francuskiego ale te stronie piszą że jakieś układy sie bardzo grzeją i trzeba zastosować radiatory http://forum.hardware.fr/hardwarefr/Hardwa...et-728846-1.htm

 

Z tego, co wyczytałem to idzie za duże napięcie na te układy i przez to się grzeją. Może zmiana, biosu by coś pomogła. Ciekaw tez jestem czy przy już zepsutych kartach założenie tych radiatorów coś da. Jest tam też coś napisane o chłodzeniu Zalman VF900 a ja właśnie go mam. Może ktoś więcej z tego zrozumie, bo wydaje mi się, że tu jest dokładnie opisane, co jest nie tak z tą kartą.

elementy zaznaczone to pwm i dwa mosfety , które zasilają pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens brać w tej chwili 7900GT, bo nie jestem na 100% pewien, że jak zamontuje takie radiatory jak na tym forum to nic mi nie padnie.

http://forum.hardware.fr/hardwarefr/Hardwa...et-728846-1.htm

Chyba lepszym wyjściem jest dopłacenie i wzięcie Radlona X1800XT 512 ?

Na razie jest karta w serwisie, zobaczymy co powiedzą mi po dwóch tygodniach, bo może nie będą chcieli zwrócić kasy ani wymienić na inną :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...