Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

sam jej nie testowalem ale z tego co mowil mi znajomy to podobno jest ciszej niz stock z 7300 i 7600 galaxy. cooler sprawia wrazenie niezlego.

No to ok, jezeli jest cichsze niz 7600 ref, to kupuje...gdyby tak jeszcze były w action... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przesiadka z Galaxy 7600GS Zalman na Galaxy 7900GS takze Zalman jest dobrym posunieciem? bo wlasnie sprzedalem swojego 76GS i zamowilem juz 79GS i chcialbym uslyszec od "wiecej wiedzących" czy to dobry manewr :P

Zobacz wyniki na 7900gs taktowanym defaultowo i 7600gs. Nie bedzie wątpliwosci, ze to dobre posuniecie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ok, jezeli jest cichsze niz 7600 ref, to kupuje...gdyby tak jeszcze były w action... :?

kart bez zalmana pojawilo sie malo a nawet bardzo malo i rozeszly sie chwila-moment. jak cos to pisz pw :)

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przesiadka z Galaxy 7600GS Zalman na Galaxy 7900GS takze Zalman jest dobrym posunieciem? bo wlasnie sprzedalem swojego 76GS i zamowilem juz 79GS i chcialbym uslyszec od "wiecej wiedzących" czy to dobry manewr :P

No ja własnie tak zrobiłem, kupiłem 2 tygodnie temu 7600GS by po tygodniu zmienić na 7900GS i nie żałuję B-) , różnica w wydajności bardzo wyraźna. A 7600GS lezy na półce :mur: ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Pobawiłem się nibitorem, ale bez efektu karta nie reaguje na zmianę taktowania :unsure:

 

Bachus81:

 

 

Na moje oko to ty w RivaTunerze podkręcasz swoja kartę ale zapomniałes przestawić na podkręcanie trybu "performance 3d". Podkręcasz po prostu tryb 2d a w 3d pozostaje bez zmian - sprawdź to zanim zaczniesz zmieniać biosy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

bachus81 ja zgralem biosa "dumpbiosem" jak masz inne narzedzia to podaj nazwe i wrzuce ci bios w takiej postaci jakiej chcesz :) mi karta kreci sie wysmienicie wiec moze ci to cos pomoze :)

 

ja zgrywam nvflashem v33

 

Grafa ma rozszerzenie rom a nie bin więc potrzebuje rom

 

zgraj mi prosze bios nvflashem

 

komenda

 

nvflash.exe -b bios.rom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ich fizycznie nei mam, od reki mam tylko 1,4 bez zalmana.

 

Dobrze że zmieściłem się w pierwszej aukcji.Jak narazie graficzka śmiga jak trzeba tylko raz w smarku 01 na końcu co chyba są screeny to pojawił się czarny obraz,ale trzech króli pomogło i następne testy już bezproblemu.No i chłodzonko w 2D jest ciche a w 3D w miare ciche.

Tylko reszta teraz cieńka. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się 7600GT, teraz tylko czekam az w hurtowni będą dostępne 7900GS. Miałem wybrać wersje bez zalmana, ale stwierdziłem, ze jak się bawic to się bawic, i kupię z zalmanem Teraz zastanawiam się co z zasilaczem, jak myslicie, poczciwy chieftec 420w da rade pociągnąć tą grafe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się 7600GT, teraz tylko czekam az w hurtowni będą dostępne 7900GS. Miałem wybrać wersje bez zalmana, ale stwierdziłem, ze jak się bawic to się bawic, i kupię z zalmanem Teraz zastanawiam się co z zasilaczem, jak myslicie, poczciwy chieftec 420w da rade pociągnąć tą grafe?

spokojnie, jak widzisz w podpisie moją kartę ciągnie jeszcze bardziej poczciwy modecom 350W i nie marudzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1900XT 256MB 1000 zł czy Galaxy 7900GS zalman 540/1500 za 750 zł ?

radek jesli kasa nie gra roli http://xtreview.com/review147.htm

 

"Consequently Radeon X1900 XT 256 Mb has our preference the more so as the image quality is higher at ATI and than antialiasing with HDR is supported there." :D

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje, ze nie pójdzie z dymem od razu :P Zresztą jak narazie to sobie siedze na S3 i 800x600 na LCD 19', nieciekawe połączenie.

 

BTW ciekawe czy będą takie same jazdy z tymi PCB jak w przypadku 7600GS ddr3, pięćdziesiąt wersji kart, i kazda inna xD

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek jesli kasa nie gra roli http://xtreview.com/review147.htm

 

"Consequently Radeon X1900 XT 256 Mb has our preference the more so as the image quality is higher at ATI and than antialiasing with HDR is supported there." :D

Gdy przesiadłem się z 7900GT na X1900 zauważyłem niesamowitą poprawę w jakości obrazu w szczególności w 2D gdy wyświetlam obraz na projektorze wszystkie czcionki są 4 razy ostrzejsze niżeli miało to miejsce na karcie nvidii. Na monitorze różnica też rzuca się w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu zrobił tak samo jak ja - pozbycie się 7600 GT i kupno 7900 GS.

Podobno mają być w środe - czwartek u arche....podobno ;)

To dobrze zrobił. Teraz najlepiej właśnie opylić 7600 i kupić niewiele drożej 7900.

Sam mam nadzieje tak zrobię, jak karta wróci z serwisu.

 

Miejmy nadzieje, ze nie pójdzie z dymem od razu :P Zresztą jak narazie to sobie siedze na S3 i 800x600 na LCD 19', nieciekawe połączenie.

To jakiś kiepski ten twój S3 :D Mój ciągnie także LCD 19' i rozdziałke 1280x1024 Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na http://mvktech.net/ można znaleźć biosy zmodowane na 1.3v do 7900gs.

Działają w 100%.Wystarczy podesłać Mavke oryginalny bios od 7900GS a on zmoduje nam go na 1.3v.

Niestety żeby uzyskać 1.4v konieczna jest przeróbka sprzętowa.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...