Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rozebrałem chłodzenie mojego Gainward'a, poniewaz niepokoiły mnie temperatury w okolicach 80c...Odkręciłem tą metalową siatke ktora jest nad kartą, odczepiłem cooler, posmarowałem rdzen arctic ceramique, wszystko skręciłem (oprocz tej siatki) i...temperatura 50c w stress :D Czyli tak jak Zalman na Galaxy albo lepiej :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde grzesiu jak dales rade tyle wyciagnac na swoim GS, ja mam gainward 7900GT 512MB Golden sample i jak daje o 10% OC to od razu komp w grze albo zwias albo arty i potem zwis.

 

Moze to zasilka, jest co prawda 500W ale to jakis colorit i te 500w to moze byc tylko na tabliczce.

 

Tagan 430W-U1 styknie mi do obslugi takie karty? dodatkowo athlon am2 3200 na asusie m2n-e i 1 naped combo 1 HDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde grzesiu jak dales rade tyle wyciagnac na swoim GS, ja mam gainward 7900GT 512MB Golden sample i jak daje o 10% OC to od razu komp w grze albo zwias albo arty i potem zwis.

 

Moze to zasilka, jest co prawda 500W ale to jakis colorit i te 500w to moze byc tylko na tabliczce.

 

Tagan 430W-U1 styknie mi do obslugi takie karty? dodatkowo athlon am2 3200 na asusie m2n-e i 1 naped combo 1 HDD

Po prostu karta na tyle działa ;) Na maxa udało mi się wyciągnąć 647/1710, Co do Twojego zasilacza, prawdopodobnie on jest problemem, colorsit produkuje bardzo słabe i badziewne zasilacze, zmien to czym prędzej, bo kiedys mozesz ujrzec niebieski dymek i sprzet za duzo kasy zrobi pa pa ;) Ten Tagan powinien bez problemów uciągnąc (nawet moj leciwy chieftec daje rade). Rozejrzyj się jednak za jakims enermaxem liberty, slyszalem ze to swietne zasilacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie zakupilem u Arche.net.pl Galaxy 7900GS 256 mb z zalmanem, moje poprzednie 7600gt (bfg i asus) padly, takze mam nadzieje ze ta podziala troche dluzej :). Jak podlacze do kompa za jakis tydzien to z checia podziele sie wyniczkami :]

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś dziwny problem na swojej karcie

 

eVga 7900 GT KO SuperClocked

 

Karta na deflaucie jest taktowana 580/1580, bez problemu leci tez 650/1700, więcej jeszcze nie próbowałem ale dam znać jak porobie testy.

 

Ale do rzeczy w czym tkwi problem. W niektórych benchmarkach mam artefakty :sad:

 

http://www.republika.pl/dr_misiek/3DMark03_03.JPG

 

http://www.republika.pl/dr_misiek/3DMark03_08.JPG

 

http://www.republika.pl/dr_misiek/3DMark03_09.JPG

 

To nieprzyjemne doświadczenie zaobserowwałem wyłącznie w nastepującyh testach:

 

2001 SE - Point Spiritis

 

2003 - Battle of proxycon i Troll's Lair

 

2005 - CPU Test

 

2006 - DEEP FREEZE

 

Musze dodać, że czasem jest tak, że przechodzi bez aktefaktów czyściutko.

 

W żadnej z wynienionych poniżej gier niezaobserwowałem śmieci na ekranie:

QUAKE 4

DOOM3

NFS HS

NFS HP2

NFS U

NFSU2

NFS MW

Cywilizacja 4

Quake 3

Unreal The Atakening

Undying

 

Więcej gier chwilowo nie mam na kompie.

 

Generalnie W Grach jest obraz idealny i w sumie o to chodzi, mimo wszystko bardzo mnie niepokoją te artefakty w benchmarkach. Próbowałem obniżyć taktowanie karty i troche pomogło ale niewiele. Dzowniłem do serwisu i powiedzieli mi, że w 6800 GT/ULTRA ponoć były podobne problemy, że jakies kondziołki były źle dobrane i w nastepnych wersjach już to poprawiono, póki co na temat 7900 jeszcze nic takiego nie wiadomo, czy ktoś ma podobny problem??

 

Karta przywieziona z USA i nie wchodzi w gre odesłanie jej do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moich obu 7600Gt zarowno BFG jak i na ASUSie mialem dokladnie to samo. Te same arty, po czym jak probowalem wylaczyc 3dmarka to ekran robil sie czarny, potem wracal na pulpit badz do 3dmarka i tak wkolko.

Nie udalo mi sie tego naprawic. Jeszcze w grze FEAR czasem mialem tez takie bledy. Wg tego co mi znajomy napisal to padly w niej shadery od podkrecania. Wiem, to dziwne ale moze byc prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie.Ja miałem DOKŁADNIE to samo w swojej Galaxy 7900GS.Na szczęście od ręki wymienili ją na nowy egzemplarz.Ten nowy egzemplarz również padł i jeszcze raz wymienili go na nowy.Wiem że obniżenie taktowania na pamięciach pomaga w 100%.W serwisie powiedzieli,że może to być również wina zasilacza.Sam naprawdę nie wiem co to może być i również czekam na odpowiedź.

Zapomniałem dodać że te cuda zaczęły się dziać gdy spróbowałem podkręcić kartę RivaTunerem na rdzeniu o całe 5 Mhz!!!!.Ekran zaczął wtedy migać a na pulpicie pojawiły się artyfakty.Obniżenie taktowania pamięci z 1400 na 1200Mhz pomogło i arty w 3DMark 2003 zniknęły.Teraz nie kręce wogóle karty,bo boję się że mój trzeci egzemplarz 7900GS,też trafi szlak,gdy tylko spróbuję ją podkręcić nawet o 1Mhz.....

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widze, że coraz częściej wypuszcza się karty na rynek i testerami są pierwsi użytkownicy którzy zdecydują się kupić takie coś za niemałe pieniądze. Da się z tym żyć w koncu w grach jest czysto.

 

Kinslayer - mam to samo z tym migającym pulpitem wtedy tylko restart kompa :mur:

Nie sądze aby to były padnięte SHADERY bo arty były by cały czas na wszystkich efektach shaderowych, a tu jest czasem dobrze czasem zonk. Uwalone jednostki to (potoki czy shadery) można było zaobserwować na legendarnych już 6800LE. Wiadomo było, że są uwalone ale często odblokowanie i tak było opłacalne gdyż w większości aplikacji nie było zauważalne nieprawidłowe wyświetlanie obrazu i takie karty często sprzedawało się jako "MODOWALNE".

 

 

To troche nie fair, że takie drogie karty i tyle kłopotu z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie jest już pierwszej młodości to:

 

CHIEFTEC 420W Dual Fan

 

Kupiłem go ponad dwa lata temu wówczas był to naprawde świetny sprzęt, ale powiedziano mi że powinien oblecieć do tej karty i mojego procka.

Mam taki sam zasilacz, nie ma problemow ze sprzętem z siga ;) No chyba, ze masz wersje z jedną linią +12v (stare modele) to faktycznie moze byc za mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podkrecaniu mtez mam problem, jak tylko rusze wyzej niz default (550/1400) to w grach arty i zwis, w 3dmarku po prostu zwis.

 

Ale u mnie to zasilka wlasnie na bank. ColorsIT mi tu siedzi i moze zabrac ze soba caly sprzeta jak siadze, doszedlem do dwoch modeli Tagan TG430-U22 2force albo enermax liberty 400 - w sumie oba w podbnych cenach i chyba nawet podobna jakosc. Grzesiu mi juz doradzal enermaxa, a moze jest jakis zwolennik Tagana? Niestety w dziale zasilaczy moje pytanie zostalo lekko pominiete :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co narazie wytestowałem to w grach jest OK, nie ma swisów nie ma artów chodzi OK, tylko te kila testów w 3D Markach. Wstepnie sprawdziłem OC to 650/1700 na 1 rzut poszło i było OK. Myśle że proc pociągnie może 700, pamieci już raczej wiele ponad 1700 nie wyjadą. Mam jeszcze nie założone WC na grafe bo nie miałem czasu, ale poprzednik X800GTO2 na tym chłodzeniu był podkręcony do 560/1220 i temp w stresie nie przekraczała 40/41 stopni, tak że ten GF nie powinien przkraczać tych temp, w końcu X800 to był niezły grzejnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Chiefteca 420W.Chyba tą nową wersję,bo mam wtyczkę 24 pinową i takie śmieszne łapki na molexach.

A tego Athlona 64 3000+ i GoldenSample 7900GS masz podkręconego?

 

Jedna czy dwie linie w Chieftecu 420 nie robią żadnej różnicy,bo i tak na lini 12V możesz mieć maksymalnie 216W,co daje maksymalnie 18A natężenia.

 

Nvidia zaleca do kart 7900 zasilacz minimum 350W 20-22A na lini 12V

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tagana 580W-u22 wiec to raczej nie jego wina. Obie karty (7600gt) w ten sposob padly poprzez podkrecanie wiec kolejnej, tym razem galaxy 7900gs nawet o 1Mhz nie podkrece, bo juz mnie to draznic zaczelo

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda że karty padają podczas podkręcania w Windowsie,bo tak właśnie padły dwa moje egzemplarze 7900GS.Obydwa padły od razu,jak podkręciłem je dosłownie o kilka Mhz.

A gdyby podkręcać karty w biosie,to może nic by się nie stało.

Już naprawdę myślałem że to wina mojego zasilacza ale skoro przy Taganie 580W i karcie 7600GT,było dokładnie to samo co u mnie i Miśka,to znaczy tylko że to coś zupełnie innego.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Chiefteca 420W.Chyba tą nową wersję,bo mam wtyczkę 24 pinową i takie śmieszne łapki na molexach.

A tego Athlona 64 3000+ i GoldenSample 7900GS masz podkręconego?

 

Jedna czy dwie linie w Chieftecu 420 nie robią żadnej różnicy,bo i tak na lini 12V możesz mieć maksymalnie 216W,co daje maksymalnie 18A natężenia.

 

Nvidia zaleca do kart 7900 zasilacz minimum 350W 20-22A na lini 12V

 

Proc chodzi na 2.7GHz @ 1.45v, karta na 645/1710. Wiatrak w zasilaczu (ten ktory ma pomiar rpm) kręci się z prędkością 1350rpm, wiec zasilacz nie jest za bardzo wysilony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z cyklu prawie jak wydajnosc.

jakies cienkie te karty bo rdzen idzie na 600 a memki tylko na 1520 :| dodatkowo procek nie radzi sobie z nakarmieniem 2 kart i wyniki sa jakie sa :/

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9063505

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4992690

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2251678

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=540598

post-5013-1160322319_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc chodzi na 2.7GHz @ 1.45v, karta na 645/1710. Wiatrak w zasilaczu (ten ktory ma pomiar rpm) kręci się z prędkością 1350rpm, wiec zasilacz nie jest za bardzo wysilony...

czyli na 100% nie jest to wina mojego zasilacza.Chyba faktycznie jest kłopot z kartami graficznymi.Tylko czemu do cholery dwie sztuki padły mi od razu,jak tylko podkręciłem je o 5 Mhz??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehmm.... to do mojej sztuki 7900GS trafiły chyba jakieś inne pamięci:

*1740Mhz DDR ATiTool czysto

*1860Mhz DDR 3DMark05 czysto,

 

a co do rdzenia - małe V ma, więc nie ma co się dziwić.

 

Strone wcześniej dałem linka gdzie ustawiłem 2GHz podczas szukania artów w MostWanted, jednak wydajność nie jest taka jakiej by się wtedy oczekiwało:)

Edytowane przez krasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...