Skocz do zawartości
ath

F.e.a.r. 2: Project Origin

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec Monolith zapowiedzial wydanie sequela wspanialej i rewolucyjnej gry F.E.A.R. Vivendi Games posiada prawa do nazyw f.e.a.r. wiec prawdopodobnie (aczkolwiek nie wiadomo do konca) gra nie bedzie sie nazywala juz f.e.a.r. , ale bedzie kontynuacja historii zawartej w czesci pierwszej.

Info: http://www.gamespot.com/news/6144629.html

 

---

 

updt 22 wrzesien

 

Kontynuacja gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon od dziś nosi nazwę Project Origin – poinformował koncern Warner Bros. Interactive Entertainment, który opublikuje produkt studia Monolith Productions na rynku. Tytuł ten został wybrany przez fanów w specjalnym konkursie, zorganizowanym na początku czerwca przez wydawcę.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie powiedzial, ze f.e.a.r. byl rewolucyjny. Jak dla mnie to byl nudny jak flaki z olejem, zeby pobiegac po biurowcu to ja sie moge do zusu wybrac. Jedyne co bylo dobre to inteligencja przeciwnikow, ale to nie ratuje calej gry.

 

Ale jesli w dwojce urozmaica nieco otoczenie i przeciwnikow to mozna zagrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie powiedzial, ze f.e.a.r. byl rewolucyjny. Jak dla mnie to byl nudny jak flaki z olejem, zeby pobiegac po biurowcu to ja sie moge do zusu wybrac. Jedyne co bylo dobre to inteligencja przeciwnikow, ale to nie ratuje calej gry.

 

Ale jesli w dwojce urozmaica nieco otoczenie i przeciwnikow to mozna zagrac.

mam takie same zdanie co do tej gry , dwojka nie bedzie sie nazywac f.e.a.r , musza zmienic nazwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli by engine troche poprawić i zoptymalizować... Mnie sie pierwsza częsć bardzo podobała ( trzeba było się wciągnąć w fabułe :P ), także czekam z niecierpliwością na kolejna i mam nadzieje że mój komp ją jeszcze jakoś łyknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic wspolnego? przecież to tez akcja + horror a wlasciwie 100% grozy w zajebis*ym opakowaniu :)

 

Mi chodziło o warstwę fabularną :wink: Gatunkowo są oczywiście bardzo podobne.

 

 

Żeby nie było całkiem OT, to końcówka FEARa raczej nie pozostawiła wątpliwości, iż kolejna część powstanie. Pytanie tylko, czy będzie to bezpośrednia kontynuacja, czy też zupełnie oderwana historia. Obie perspektywy wydają się równie kuszące :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Mi chodziło o warstwę fabularną :wink: Gatunkowo są oczywiście bardzo podobne.

Żeby nie było całkiem OT, to końcówka FEARa raczej nie pozostawiła wątpliwości, iż kolejna część powstanie. Pytanie tylko, czy będzie to bezpośrednia kontynuacja, czy też zupełnie oderwana historia. Obie perspektywy wydają się równie kuszące :wink:

Mi by sie marzyl prequel calej historii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

A jesli ktos nie gral (lub gra, ale gry jeszcze nie skonczyl) i wszedl do tego tematu, to nie sadzisz, ze moze sie wkur*Łc czytajac o tym, co jest na koncu? SPOILER! Wiesz do czego to sluzy?

Napisal specjalnie spoiler,czyli jest zasloniete,nikt nikomu nie kaze tego czytac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

hydro2 - to spojrz na jego posta i pokaz mnie palcem, zebym ja wiedzial, ze snie, w ktorym miejscu jest u niego ten spoiler. Spoilera ja zrobilem w jego cytacie, bo mialem nadzieje, ze chlopczyk to zmieni i nie chcialem, zeby potem byly pretensje, ze teraz ja spoileruje. Ale jak widze, nadal nic nie zmienil.

BTW: Wiesz, kto zabija w "And then there were noone?" - czyli w przygodowce ktorej polski tytul to pewnie "I potem nie bylo juz nikogo"? Bo moge Ci napisac. Administracja moze zmienic post tego ktosia chwalacego sie chyba tym, ze skonczyl gre, bo innego celu dla podawania takiej informacji nie widze.

A to sory,patrzalem na Twoj cytat :) :oops: Pozdroawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie czym podniecac. Zrobia to samo co z jedynka. Niezla grafika + SI i nic wiecej. Co prawda w jedynke gralo sie przyjemnie przez 20 min a potem juz wszystko nudne.

 

Mam nadzieje, ze nie zwala tej gry tak jak jedynki, btw wole pograc w AvP2 niz w feara, mimo ze przeszedlem gre kilka razy, nadal gra mi sie swietnie, nie to co w fear :? .

 

Naprawde watpie aby Fear 2 byl lepszy od poprzedniej czesci, baaa sadze nawet, ze bedzie gorszy, ale pozyjemy zobaczymy.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Nie ma sie czym podniecac. Zrobia to samo co z jedynka. Niezla grafika + SI i nic wiecej. Co prawda w jedynke gralo sie przyjemnie przez 20 min a potem juz wszystko nudne.

 

Mam nadzieje, ze nie zwala tej gry tak jak jedynki, btw wole pograc w AvP2 niz w feara, mimo ze przeszedlem gre kilka razy, nadal gra mi sie swietnie, nie to co w fear :? .

 

Naprawde watpie aby Fear 2 byl lepszy od poprzedniej czesci, baaa sadze nawet, ze bedzie gorszy, ale pozyjemy zobaczymy.

1. Dlaczego piszesz na temat F.E.A.R. tutaj a nie w temacie mu poswieconym? Tutaj byl juz spory OT na temat pierwszej czesci, admini go wysprzatali. W temacie o FEAR nie znalazlem ani jednej Twej wypowiedzi. Jesli Ci sie nie podobal, dlaczego nie napiszesz o tym tam?

2. Jaki jest Twoj poziom angielskiego? Rozumiesz jezyk angielski na tyle dobrze, zeby nie musiec sie zastanawiac nad kazdym zdaniem?

3. AvP2 a FEAR to dwie kompletnie rozne gry, w ktorych nacisk polozono na kompletnie rozne rzeczy. Laczy je widok z pierwszej osoby.

 

Jak mi odpiszesz na te pytania, byc moze zaczne Cie traktowac jak kogos myslacego, bo na razie to mi wyglada na marudzenie dziecka, ze cukierek mietowy jaki dziecko dostalo od dziadka nie jest ciastkiem z kremem.

 

A co do Twych odczuc co do "jedynki" - ja po pierwszych 20-40 minutach bylem wkurzony nieziemsko, ze kasa poszla w bloto na jakas bezmyslna rabanke, bo spodziewalem sie czegos z fabula i dopiero potem przestalem narzekac. To tak, jakbys do Quake Arena siadal z nastawieniem na rozrywke umyslowa i wzbogacanie swego wnetrza. Przepraszam za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Fera 2, napisalem co spodziewam sie po tej grze. Myslisz ze nie da sie porownywac 1 czesci z 2, jezeli tak to sie grubo mylisz.

 

Porowanie Fear z AvP2 tez jest na miejscu, bo te gry laczy cos wiecej niz tylko widok z pierwszej osoby, nie widzisz tego ? Obie gry buduja klimat grozy, i maja przestraszyc gracza. IMO w AvP2 o wiele lepiej to wychodzi, bo okres "grozy" nie konczy sie po pierwszych 30min tylko rosnie wraz z rozwojem gry, nie to co Fear.

 

Jak mi odpiszesz na te pytania, byc moze zaczne Cie traktowac jak kogos myslacego,

Sorry po przeczytaniu tego nie bede juz z toba rozmawial, bo uwazam cie za osobe nie myslaca i denna. Twoja wypowiedz jest w stylu : " W pierwszych zdaniach mojego listu mam cie w d***e.

 

Co do znajdowania moich postow. Ja widze twoj "nick" po raz pierwszy a nie mam do ciebie wyrzutow przez to :?

 

Skonczylem.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. AvP2 a FEAR to dwie kompletnie rozne gry, w ktorych nacisk polozono na kompletnie rozne rzeczy. Laczy je widok z pierwszej osoby.

ROTFL :lol:

A ja cały czas uważam że obie gry to horrorki fpp z czego przynajmniej jednego można sie bać [avp] a przy drugim zasnąc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

ROTFL :lol:

A ja cały czas uważam że obie gry to horrorki fpp z czego przynajmniej jednego można sie bać [avp] a przy drugim zasnąc....

Znam ludzi, ktorzy zasypiaja przy Silent Hill... Nie rozumiesz, ze w tej gierce klimat buduja nie tysiace wrogow, tylko fabula ktora nie jest prosta jak budowa cepa jak to ma miejsce w AvP przez co zeby straszyc tworcy uzywali nieco innych srodkow wyrazu (w przypadku grania komandosem pik... pik... pik...)

Zreszta to nie watek o FEAR 1 tylko o FEAR 2 o ktorym wiadomo tylko tyle, ze nie wiadomo nic.

 

Co do Buu - moje pytania odnosily sie bezposrednio do tego, co napisales w swoim poscie: Niezla grafika + SI i nic wiecej. Co prawda w jedynke gralo sie przyjemnie przez 20 min a potem juz wszystko nudne. - bo jakos nie tylko moim zdaniem jedynka to cos wiecej niz niezla grafika + dobre SI, ale jeszcze przede wszystkim fabula

Ale rozumiem, ze gra, ktora zdobywa na wszystkich anglojezycznych serwisach noty powyzej 8 (najczesciej w okolicach 9) wlasnie za ciekawa fabule i odejscie od schematu, ze jak FPP to krwawa jatka bez pomyslunku, z fabula na poziomie 5-latka, jest przez polskich graczy traktowana jako zwykly, nudny shooter, bo jest malo wrogow i niezroznicowane korytarze. Jesli ktos cos ma do dodania na temat jedynki - jest temat tej grze poswiecony. Jakos nikt w tamtym temacie nie pisal nic na temat fabuly i nagle jak pojawia sie temat o dwojce, zjawiaja sie eksperci, ktorzy narzekaja na czesc pierwsza, ze kiepska fabula i w ogole lipa, bo malo wrogow.

To ja mam prosbe: wskazcie mi jedna gre FPP - obojetne czy z tego roku, czy z ostatnich 10 - ktora ma lepsza fabule. Dziekuje za uwage.

 

Co do Fera 2, napisalem co spodziewam sie po tej grze. Myslisz ze nie da sie porownywac 1 czesci z 2, jezeli tak to sie grubo mylisz.

 

Porowanie Fear z AvP2 tez jest na miejscu, bo te gry laczy cos wiecej niz tylko widok z pierwszej osoby, nie widzisz tego ? Obie gry buduja klimat grozy, i maja przestraszyc gracza. IMO w AvP2 o wiele lepiej to wychodzi, bo okres "grozy" nie konczy sie po pierwszych 30min tylko rosnie wraz z rozwojem gry, nie to co Fear.

 

Co do znajdowania moich postow. Ja widze twoj "nick" po raz pierwszy a nie mam do ciebie wyrzutow przez to :?

Ja wiem, ze pierwsze paredziesiat minut FEAR to byla zwykla jatka, porownywalna z DOOM III czy Quake IV. Potem fabula zaczyna grac wieksza role. I to, czego nie widac, to straszy. Porownywanie AvP2 z FEAR ma taki sam sens jak porownywanie Silent Hill i Resident Evil - obie gry to survival horrory, prawda?

Pytalem o znajomosc angielskiego, bo bez co najmniej dobrej znajomosci tegoz z tej gry zakumasz tylko, ze biega jakas dziewczynka, a ty spowalniasz czas. A tu dochodzi mnostwo drobiazgow. Ale to nie temat o FEAR1, tylko o FEAR 2, ktorego de facto nawet nie ma jeszcze i nic o nim nie wiadomo.

W temacie o FEAR na temat fabuly sa moze w sumie 2 strony. Na kilkadziesiat! I nagle pojawia sie info na temat 2 i 3/4 ludzi marudzi, ze jak bedzie taka lipa jak w 1 to do [gluteus maximus]. I jedyny argument: bo nudno. A nie pomysleliscie, ze tutaj akcja jest dostosowana do fabuly a nie na odwrot? Podajcie mi jednego FPP z ostatnich 10 lat, ktory ma lepsza fabule niz FEAR. HL2? Wolne zarty. Wesole miasteczko pokazujace jak najwiecej mozliwosci silnika i fabulka doszyta do tego na sile niemal. Half Life 1 - moim zdaniem jedyna gra ktora stoi na podobnym poziomie. Jakos wszystkie zachodnie serwisy daly grze wysokie noty wlasnie za klimatyczny nastroj i ciekawa fabule. Ale oni sie nie znaja, bo nie wiedza, ze fabula = rozwalka. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale o czym ty pierdzielisz??? Jakos tylko ty uwazasz ze rozwalka = fabula.

Twoim zdaniem Fear ma piekna fabule, a moim jej nie ma. Taaa znajomosc anglika, jezeli jej nie mam to nie rozumiem? Styknie jezeli powiem, ze przynajmniej raz w miesiacu mam gadke z panami ( i paniami ) z Brukseli, glownie na temat swojej pracy ?

 

Budowanie klimatu w Fear odbywa sie glownie "przez" dziewczynke, i nic wiecej, bo co innego? Mowisz ze AvP to tylko rozwalka, a czym jest fear? de facto rozwalka !!

 

W fear sprawdza sie schemat:

 

- idziesz idziesz, wieksze pomieszczenie, wrog atakuje, zabijasz ich, gasnie swiatlo, idziesz sprawdzic co i jak, dochodzisz do przyczyny i pojawia sie wrog, zabijasz go, pojawia sie dziwczynka albo koles. I tak w kolko macieja. Jezeli Fear 2 bedzie na takiej samej zasadzie to ja dziekuje.

 

Btw: Czy mam oceniac gre wedlug zachodnich serwisow? nic mnie nie obchodzi ocena gry wedlug ww serwisow. Ja gram w gre a nie ktos i ja mam odczucia takie a nie inne. Fear mogly dostawac same 10 ale i tak dla mnie bylby kiepski i przecietny.

 

Oby dwojka nie byla taka. Fear zapowiadal sie genialnie. ehhh abym sie pomylil i 2 okazala sie genialna.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Buu,zalezy tez jaki masz sprzet :P A co do fabuly to tu tez sie zgadzam z sialala,ze to ona wlasnie podbudowuje klimat a dwojka bedize wyraznym dokonczeniem i jesli ktos gra dla fabuly,umie wczuc sie w bohatera,to na bank dostrzeze w tej grze cos pieknego (no i jeszcze ten sprzet o ktorym mowilem na poczatq, mimo,ze napisalem kiedys,ze grafa mimo slabej grafy ladnie wyglada,to prawda,ale tez musi ladnie chodzic :D)

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

grze cos pieknego (no i jeszcze ten sprzet o ktorym mowilem na poczatq, mimo,ze napisalem kiedys,ze grafa mimo slabej grafy ladnie wyglada,to prawda,ale tez musi ladnie chodzic :D)

eee :blink: ?

 

sialala, wiesz, że masz pewien problem ze sobą, prawda? Jesteś mistrzem pisania nie na temat i tylko to ci dobrze wychodzi (oraz wciskanie ludziom kitu, że twoje SUBiektywne zdanie ma się stać czymś na kształt prawdy objawionej, dogmatu wręcz :lol2: ). Po raz drugi sabotujesz temat o FEAR 2 i stąd moja dobra rada- zamiast tworzyć te swoje koszmarki, pośpiewaj sobie i zakończ tą krucjatę- daj nam, biednym graczom z Polski grać po naszemu, ciemnogrodzkiemu.

 

 

"a um sialala nie mam pieniędzy a um sialala mam dwie lewe ręce a um sialala nie mam ochoty a um sialalala wziąć się do roboty" :lol2:

 

PS. Nie dziwię się, że tylko na fabułę w FEAR zwróciłeś uwagę- oprawa audiowizualna przy ustawieniach low/20fps avg. raczej nie powalała u Ciebie? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

PS. Nie dziwię się, że tylko na fabułę w FEAR zwróciłeś uwagę- oprawa audiowizualna przy ustawieniach low/20fps avg. raczej nie powalała u Ciebie? :rolleyes:

Uhmmm... Dokladnie tak. Za to jak zobaczylem przez moment w 1024x768 high detail i srednim FPS 40 to natychmiast wrocilem do ustawien podanych przez Ciebie, bo nie moglem sie skupic na fabule. O czym Ty belkoczesz?

 

Po raz drugi sabotujesz temat o FEAR 2 i stąd moja dobra rada- zamiast tworzyć te swoje koszmarki, pośpiewaj sobie i zakończ tą krucjatę- daj nam, biednym graczom z Polski grać po naszemu, ciemnogrodzkiemu.

Jak juz napisalem: jesli chcecie gadac o FEAR 1 zapraszam do tamtego watka. Buu chyba ma klopot ze zrozumieniem jezyka pisanego, bo ponownie caly post walnal na temat jedynki.

Ten temat do zamkniecia, bo o FEAR2 wiadomo tyle, ze nic nie wiadomo. I rownie dobrze moge zalozyc temat Fifa Soccer 2007 - bo wiadomo, ze powstanie.

 

edit: Aha - nadal nikt nie podal jednego przykladu FPSa (poza Half Life 1) z lepszym watkiem fabularnym niz FEAR. To tak na marginesie.

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: Aha - nadal nikt nie podal jednego przykladu FPSa (poza Half Life 1) z lepszym watkiem fabularnym niz FEAR. To tak na marginesie.

deus ex , system shock 1/2 , thief deadly shadows chociaz thief ma malo wspolnego z fps bo to stealth ale tez sie strzela :) , wystarczy ?

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...