Skocz do zawartości
Mane

Audigy2 Zs Vs Audigy4

Rekomendowane odpowiedzi

Nosze sie z zamiarem zmiany mojego wysluzonego Live! Przeczytalem juz kilka tematow i z tego co sie orientuje nalezalo by kupic Audigy 2 zs (chcialbym tez z czasem okazyjnie na allegro dokupic panel), ale niestety w sklepach juz nie ma a na allegro ceny straszne :) i zastanawiam sie po co sie szarpac i szukac, czy nie kupic lepiej od razu Audigy 4 oem w esc.pl 199zl. Na allegro A2 zs kosztuja doslownie kilka zl taniej (z przesylka wyjdzie pewnie to samo) w zwiazku z tym mam pytanie. Czy warto brac ta karte Audigy4 oem i jak jest z ewentualnym dokupienie panelu .Czy mozna podpiac panel od modeli wyzszych pod zwykla A4, tak jak w A2 podpiac pod zwykla karte oem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4 OEM to okrojona wersja.

W prównaniu do A2 ZS brakuje firewire oraz złączy do joystica i panelu. Przetworniki są te same ale AC97 gorsze, co zapewne wpływa odrobinę na jakość nagrywania. DSP jest takie samo, ale sam scalak inny, bo bez Firewire.

A4 prawdopodobnie ma nowsze drivery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze spec producenta A 2 ZS ma lepsze przetworniki bo SNR=108 dB ale w pomiarach to może być różnie. Generalnie wolałbym A 2 ZS niż A 4 oem. A najlepiej kupić płytę główną z zintegrowaną kartą zgodną z HD ( wyjście cyfrowe 24bit 96khz np. Realtek 882 24bit 192khz na SP/dif ) i kupić głośniki z cyfrowym wejściem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, ale co ci bedzie liczycz eax`y i inne wynalazki procek ?

Jeśli masz na myśli zintegrowaną to zamiast kupować kartę dźwiękową zainwestujesz w CPU który to mysi liczyć.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jednak lepiej jednak kupic jakies audigy pomimo polaczenia cyfrowego, bo jednak 10-20% gorsze wyniki w grach (EAX HD) sa nieakceptowalne

Hmmm ... z drugiej strony po doinwestowaniu 200 PLN ( tyle kosztuje najtańsza w pełni sprzętowa Audigy 4 oem ) do CPU wydajnościowo pewnie wyjdzie na jedno. Wszystkie X-Fi i Audigy mają "tylko" 96 khz/24bit na SP/dif podczas gdy Realtek 882 ma 192 khz/32 bit. Rozwiązania te mają swoje wady i zalety, a najlepiej byłoby gdyby Creative montował Audigy na płytach głównych ( w rozsądnej cenie ) i zwiększył prędkość SP/Dif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec lepiej brac A4OEM czy A2ZS :?: Ktora jest lepsza i jak duza jest roznica :?:

ZS moge miec za 160zl a A4 za 200zl :)

Czy ZS obciaza procka czy zwieksza wydajnosc w grach? Slyszalem ze A4 tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec lepiej brac A4OEM czy A2ZS :?: Ktora jest lepsza i jak duza jest roznica :?:

ZS moge miec za 160zl a A4 za 200zl :)

Czy ZS obciaza procka czy zwieksza wydajnosc w grach? Slyszalem ze A4 tak

Jeśli masz możliwość zakupu 2ZS za 160 to bierz bo jest lepsza od A4oem. Wydajnościowo są takie same. Przydała by się dokładna analiza wyjścia A40em vs. A2ZS , ale tak czy inaczej ja wybrał bym 2ZS ( nie widziałem porównania ale zgodnie ze spec A2 ma lepsze przetworniki, dotego pozłacane złącza i bardziej solidne filtry - tak na widok ) nawet jak byłyby w tej samej cenie - pozostaje kwestia długości gwarancji.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4 ze sklepu - 2lata

2ZS 15miesiecy :D

Pozostaje jeszcze problem z softem i driverami... Na stronie Creative sa jakies sterowniki i bety. Jest tez duuuzo programikow. Jakie sterowniki i soft sciagnac :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4 ze sklepu - 2lata

2ZS 15miesiecy :D

Pozostaje jeszcze problem z softem i driverami... Na stronie Creative sa jakies sterowniki i bety. Jest tez duuuzo programikow. Jakie sterowniki i soft sciagnac :?:

Te najnowsze samodzielne z Creative ( 2006r ) do kart od A 1 do A 4 ( paczka 30 MB )

 

stery - ja mam te non beta 34 MB ale te drugie też by można sprawdzić, tak czy inaczej te pełne nie beta chodzą doskonale - napewno więcej potrafią niż te z płytki ( miałem max 32 efekty w grach teraz 64.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieudalo mi sie wylicytowac A2ZS na allegro. Uwazam ze 220zł za A2ZS to przesada... za 193zl moge sobie kupic A4 w Apollo (2lata gwarancji). A moze lepiej kupic A1 albo A LS i pobawic sie w mody? Jednak nie sadze aby jakos dzwieku oraz wydajnosc w grach dorownala A4. Trza bedzie wybulic 200zl :P

Do A4 nie musze sciagac jakis dodatkowych programow :?: Na stronie creativa jest tego duuzo. Czy oficjalne sterowniki beda najlepsze :?: Bede mogl zaistalowac kX :?: Czy da sie jakos zrobic zeby byly zainstalowane normalne stery(do grania) i kx(do muzy) i zeby mozna bylo swobodnie je przelaczac np zrobic 2 konta uzytkownikow w łindołsie :?:

Dzieki za wszelki info i help ;)

Edytowane przez Mr X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieudalo mi sie wylicytowac A2ZS na allegro. Uwazam ze 220zł za A2ZS to przesada... za 193zl moge sobie kupic A4 w Apollo (2lata gwarancji). A moze lepiej kupic A1 albo A LS i pobawic sie w mody? Jednak nie sadze aby jakos dzwieku oraz wydajnosc w grach dorownala A4. Trza bedzie wybulic 200zl :P

Do A4 nie musze sciagac jakis dodatkowych programow :?: Na stronie creativa jest tego duuzo. Czy oficjalne sterowniki beda najlepsze :?: Bede mogl zaistalowac kX :?: Czy da sie jakos zrobic zeby byly zainstalowane normalne stery(do grania) i kx(do muzy) i zeby mozna bylo swobodnie je przelaczac np zrobic 2 konta uzytkownikow w łindołsie :?:

Dzieki za wszelki info i help ;)

lol a co ty myslales ze zs za 160pln kupisz na allegro ?

a4 przy a2 zs to syf wiec nie wiem po co to porownanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha... roznica (na pewno) jest taka jak miedzy winampem a foobarem. Wszyscy mowia ze foobar jest super extra i cool gra a to jest bullshit. Teraz widzialem nastepna sprzedana A2ZS za... 255zł Kupilbys za tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol a co ty myslales ze zs za 160pln kupisz na allegro ?

a4 przy a2 zs to syf wiec nie wiem po co to porownanie

A2 ZS jest lepsze, jednak minimalnie i jeśli ktoś nie posiada monitorów studyjnych to nie wychwyci różnicy.

 

ps. między A2 ZS ( 108 dB ) a X-FI ( 109 dB ) różnica w przetwornikach jest już zupełnie pomijalna.

 

Co do playera to od wczoraj na dobre przesiadłem się na foobar ale dopiero po instalacji resamplera Otachan .... ten zwykły SSRC co był z Foobar grał gorzej niż winamp+HQSoftProc. Zaletą Foobara jest szybsza praca ( m.in. ładowanie, łatwa szybka konfiguracja podczas gdy winamp zamierał z resamplerem na chwilę po modyfikacji ustawień ). Do czasu pojawienia się nowego HQSoftProc moim zdaniem najlepszy jest foobar.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...