Skocz do zawartości
ciachowy

Co Jest Z Tym Obrazem?

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiem jak to nazwa sie profesjonalnie ani jak to profesjonalnie wytlumaczyc. Zauwazylem ostatnio, ze na moim lapku zaczynaj w niektorych miejsach robic sie widocznie pixele. Np. w Internet Exploler u gory na tym pasku gdzie jest /Back , Refresh, Stop, Pasek adresu itp/ , na zdjeciach rowniez. Co jest grane? Przeinstalowac sterowniki a moze laptop sie psuje? Laptopa mam niecale 2 tygodnie, porazdzie mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno pytanie:

Czy one beda dalej sie psuc i jak moze sie to skoczyc jezeli nie pojde na gwarancje? Czy zostanie tak czy jest czy stan sie pogorszy i jak bedzie wygladal tego wynik? Bo jak narazie szczerze tak to zle nie wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno pytanie:

Czy one beda dalej sie psuc i jak moze sie to skoczyc jezeli nie pojde na gwarancje? Czy zostanie tak czy jest czy stan sie pogorszy i jak bedzie wygladal tego wynik? Bo jak narazie szczerze tak to zle nie wyglada.

Nikt nie jest wróżką, uszkodzenie może Ci się pogłębiać, ale nie musi

Przeczytaj dokładnie punkty w gwarancji stanowiące o stopniu uszkodzenia matrycy nadającej się do naprawy gwarancyjnej, skoro masz laptopa na gwarancji to ja na Twoim miejscu wysyłałbym go, dlaczego masz użytkować laptopa z uszkodzoną matrycą, nie za to zapłaciłeś grube pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak to nazwa sie profesjonalnie ani jak to profesjonalnie wytlumaczyc. Zauwazylem ostatnio, ze na moim lapku zaczynaj w niektorych miejsach robic sie widocznie pixele. Np. w Internet Exploler u gory na tym pasku gdzie jest /Back , Refresh, Stop, Pasek adresu itp/ , na zdjeciach rowniez. Co jest grane? Przeinstalowac sterowniki a moze laptop sie psuje? Laptopa mam niecale 2 tygodnie, porazdzie mi.

Ale czy to na pewno hot/dead pixele?

 

ciachowey pisze ze na pasku internet explorera oraz przy wyswietlaniu zdjec mu sie jakies pixele krzacza.

 

a czy jak zminimalizujesz interneta i wszystko to te pixele ciagle tam sa? dokladnie w tych samym miejscach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to na pewno hot/dead pixele?

 

ciachowey pisze ze na pasku internet explorera oraz przy wyswietlaniu zdjec mu sie jakies pixele krzacza.

 

a czy jak zminimalizujesz interneta i wszystko to te pixele ciagle tam sa? dokladnie w tych samym miejscach?

No wlasnie oto mi chodzi, ze zminimalizowaniu np. IE tych pixeli NIE MA. To niejest tak, ze one sa stale i wystepuja tylko w tych miejsach. Przewaznie robia sie jak jest jakies przejscie z koloru jasnego na ciemny czy cos takiego :|. Sa one w niektorych momentach, np. jak w Adobe Photoshop zrobilem granited ktory przechodzi z koloru bialego na czarny to zamiast plynnego przejscia sa takie paski - niepotrafie tego wytlumaczyc lepiej, przepraszam.

 

EDIT:

Moze tak to powiem, to wyglada jakbym pracowal na jakiejs tandetnej, okrojonej grafice.

Edytowane przez ciachowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem ze sie grafika posypala z dokladnie pamiec, jesli pomachasz oknem a dziwne anomalia sa w jednym miejscu to matryca. Jesli przeklamania beda sie porszac razem z oknem przesuwanym lub beda dynamicznie reagowac na machanie myszka to defekt karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ruszam okienkiem explolera to te "pixele" ruszaja sie razem z nim :|. Czyli co jest defektem? Jak sprobuje od nowa postawic system to nic nie pomoze?

 

EDIT:

Wlaczylem wlasnie gry i gry chodza tak samo jak wczesniej. Wyciagaja tyle samo fps a obraz w nich ani troche sie nie popsul.

Edytowane przez ciachowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-133596-1140806217_thumb.jpg

post-133596-1140806229_thumb.jpg

 

EDIT:

Wrzucilem screeny, wlaczylem 2 kompa (deskopa) zeby sprawdzic jak to wyglada. Odziwo na dekopie te screeny wygladaja tak jak wygladac powinny, tylko na laptopie sa z[ciach!]e. Wy je bedziecie widziec bez tego zniszczenia tak jak ja to widze na deskopie. Dziwne.......

Edytowane przez ciachowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesintalowalem windows, sterowniki zainstalowalem te ktore mialem na poczatku i wszystko ladnie chodzilo. Te "zepsunie" zmniejszylo sie, ledwo widac te pixele w IE ale w adobe i na fotkach dalej jest zle chociaz musze przyznac ze lepiej. Jak mowilem gry chodza tak jak chodzily wczesniej zadnych problemow z nimi. Co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ludzie ale macie problem - ustaw po prostu 32 bity głębi koloru we właściwościach ekranu :D

Na 100% to zadziała, też tak miałem ;)

Edytowane przez meehoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest moze tak, ze ta twoja matryca po prostu uwypukla jakies elementy grafiki? Np na lcd czasem widac roznice w kolorach obrazka i tla ktorych nie widac na crt itd. Chociaz moze sie myle, tak mi sie po prostu skojarzylo po przeczytaniu Twoich postow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ludzie ale macie problem - ustaw po prostu 32 bity głębi koloru we właściwościach ekranu :D

Na 100% to zadziała, też tak miałem ;)

Mowisz, ze mam ustawic " Highest (32 bit) " tam gdzie sie ustawia rozdzielczosc ekranu? Baaa, a myslisz ze mam ustawione moze 8bit :blink: dzieki chociaz za checi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz, ze mam ustawic " Highest (32 bit) " tam gdzie sie ustawia rozdzielczosc ekranu? Baaa, a myslisz ze mam ustawione moze 8bit :blink: dzieki chociaz za checi.

No ja miałem domyślnie ustawione 16 bit...

Skoro to nie pomaga to ja już nie wiem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-133596-1140806217_thumb.jpg

post-133596-1140806229_thumb.jpg

 

EDIT:

Wrzucilem screeny, wlaczylem 2 kompa (deskopa) zeby sprawdzic jak to wyglada. Odziwo na dekopie te screeny wygladaja tak jak wygladac powinny, tylko na laptopie sa z[ciach!]e. Wy je bedziecie widziec bez tego zniszczenia tak jak ja to widze na deskopie. Dziwne.......

 

Jeżeli coś jest widoczne gołym okiem a na zrzucie ekranu nie występuje to chyba logiczne jest to że problem leży po stronie matrycy. Po co ta dyskusja? Jeśli na matrycy widać wypalone punkty, przebarwienia to pora iść do serwisu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy masz cos takie w zakladkach ati jak power play (wlasciwosci wyswietlania/ustawienia/zaawansowane/powerplay), jak masz to wylacz ta opcje, bo generalnie przewidywane ustawienia redukcji kolorow dla pracy bateryjnej lubia sie wpitalac z zasilaczowa.

Na marginesie - omegi ladnie rozwiazuja ten problem bo maja oddzielna opcje czy oprocz obnizenia taktowania karty ma byc tez redukcja kolorow.

 

Ps HPX 4000 - mylisz sie, redukcja kolorow objawia sie na matrycy, na tomiast na zrzucie jest wszystko ok. Tak notabene to wszyscy snuli teorie z kosmosu, od kiedy koles napisal o schodkowaniu na gradiencie w szopie, wiadomo ze chodzi o glebie barw - pewnie objawia sie to tez przy gradientach na oknach windy i IE.

tyle

Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy masz cos takie w zakladkach ati jak power play (wlasciwosci wyswietlania/ustawienia/zaawansowane/powerplay), jak masz to wylacz ta opcje, bo generalnie przewidywane ustawienia redukcji kolorow dla pracy bateryjnej lubia sie wpitalac z zasilaczowa.

Na marginesie - omegi ladnie rozwiazuja ten problem bo maja oddzielna opcje czy oprocz obnizenia taktowania karty ma byc tez redukcja kolorow.

 

Ps HPX 4000 - mylisz sie, redukcja kolorow objawia sie na matrycy, na tomiast na zrzucie jest wszystko ok. Tak notabene to wszyscy snuli teorie z kosmosu, od kiedy koles napisal o schodkowaniu na gradiencie w szopie, wiadomo ze chodzi o glebie barw - pewnie objawia sie to tez przy gradientach na oknach windy i IE.

tyle

Power play wylaczylem, po przeinstalowaniu windy wylaczeniu powerplaya efekt tego wszystkiego zmniejszyl sie, ale i tak dalej to jest. Powiedzcie mi co mam zrobic? Isc tam gdzie kupilem laptopa i powiedziec ze jaki mam problem? Zeby tego glupio nie nazwac:) Komputer kupilem w stanach i jeszcze tu jestem dlatego jezeli mam isc do serwisu to pasuje zebym poszedl jak najszbyciej? Jak mam im wytlumaczyc co sie dzieje zeby zrozumieli? Dziekuje:)

 

EDIT: Jezeli ustawie na 16bit to gradientach widac te wszystkie zniszczenia bardziej, przy 32bitach mniej to widac choc dalej jest lipa. Zauwazylem ze to wszystko dzieje sie tylko wtedy gdy sa gradienty, gdy ich niema niema tez zadnych zniszczen i obraz jest normalny :mur:

Co sie wkoncu wogole posypalo? Matryca, grafika? Niech mi ktos na spokojnie napisze co sie wogole z tym wszystkim dzieje.. prosze

Edytowane przez ciachowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power play wylaczylem, po przeinstalowaniu windy wylaczeniu powerplaya efekt tego wszystkiego zmniejszyl sie, ale i tak dalej to jest. Powiedzcie mi co mam zrobic? Isc tam gdzie kupilem laptopa i powiedziec ze jaki mam problem? Zeby tego glupio nie nazwac:) Komputer kupilem w stanach i jeszcze tu jestem dlatego jezeli mam isc do serwisu to pasuje zebym poszedl jak najszbyciej? Jak mam im wytlumaczyc co sie dzieje zeby zrozumieli? Dziekuje:)

 

EDIT: Jezeli ustawie na 16bit to gradientach widac te wszystkie zniszczenia bardziej, przy 32bitach mniej to widac choc dalej jest lipa. Zauwazylem ze to wszystko dzieje sie tylko wtedy gdy sa gradienty, gdy ich niema niema tez zadnych zniszczen i obraz jest normalny :mur:

Co sie wkoncu wogole posypalo? Matryca, grafika? Niech mi ktos na spokojnie napisze co sie wogole z tym wszystkim dzieje.. prosze

moze tak - sprobuj zainstalowac omegi - u mnie poprawily obraz, shodki delikatne beda zawsze - matryca TN prawdopodobnie, sprobuj poustawiac krzywymi rbg - jak nic nie pomoze idz do serwisu bo ciezko wywnioskowac troche o co ci biega - wiadomo ze obraz na lcd TN nigdy nie bedzie taki jak na crt, obciete pasmo kolorow itp.

 

A nie jest moze tak, ze ta twoja matryca po prostu uwypukla jakies elementy grafiki? Np na lcd czasem widac roznice w kolorach obrazka i tla ktorych nie widac na crt itd. Chociaz moze sie myle, tak mi sie po prostu skojarzylo po przeczytaniu Twoich postow.

otoz to .... Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem Omegi v.38221, obraz jest o wiele wiele lepszy :) Pixele z IE znikly, jezeli bede uparczywie je szukal patrzyl pod kątem od dolu to jeszcze je zobacze, ale patrzac normalnie obraz jest czysty ;) Porownanie gradientu przez napisaniem pierwszego posta z problemem a teraz to jest o niebo lepszy! Po zainstalowaniu omeg nic nie zmienialem, jedynie wylaczylem powerplaya tak jak ktos wczesniej radzil. Da sie jeszcze w omegach to jakos zrasowac jeszcze troszeczke? Tak pozatym to dziekuje wszystkim:) Wielki problem stal sie malutkim:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem Omegi v.38221, obraz jest o wiele wiele lepszy :) Pixele z IE znikly, jezeli bede uparczywie je szukal patrzyl pod kątem od dolu to jeszcze je zobacze, ale patrzac normalnie obraz jest czysty ;) Porownanie gradientu przez napisaniem pierwszego posta z problemem a teraz to jest o niebo lepszy! Po zainstalowaniu omeg nic nie zmienialem, jedynie wylaczylem powerplaya tak jak ktos wczesniej radzil. Da sie jeszcze w omegach to jakos zrasowac jeszcze troszeczke? Tak pozatym to dziekuje wszystkim:) Wielki problem stal sie malutkim:)

Podaj adres email to ci przeszlę program ,który wyjaśni wszystko (bo to co robisz to tylko dorażne zabiegi) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a ja mysle, że kolega ma doczynienia z kompresją jpg :)

I nie wie, że jest ona stratna, a szczególnie widać to na jednolitych tłach, właśnie typu gradient czy np. niebo na zdjęciach.

 

pzodro

Edytowane przez freez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem Omegi v.38221, obraz jest o wiele wiele lepszy :) Pixele z IE znikly, jezeli bede uparczywie je szukal patrzyl pod kątem od dolu to jeszcze je zobacze, ale patrzac normalnie obraz jest czysty ;) Porownanie gradientu przez napisaniem pierwszego posta z problemem a teraz to jest o niebo lepszy! Po zainstalowaniu omeg nic nie zmienialem, jedynie wylaczylem powerplaya tak jak ktos wczesniej radzil. Da sie jeszcze w omegach to jakos zrasowac jeszcze troszeczke? Tak pozatym to dziekuje wszystkim:) Wielki problem stal sie malutkim:)

hmm czyzby oryginalne ati byly zjeb .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a ja mysle, że kolega ma doczynienia z kompresją jpg :)

I nie wie, że jest ona stratna, a szczególnie widać to na jednolitych tłach, właśnie typu gradient czy np. niebo na zdjęciach.

 

pzodro

Teraz zes wypalil... szczegolnie mozna taka kompresje zobacczyc w swiezo zaczetym projekcie w Photoshopie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...