Skocz do zawartości
n0nick

Hp Nx8220 Czy Toshiba L20-100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

sprzet ma sluzyc generalnie do netu, winamp... nic wymagajacego i pytanie:

Czy warto inwestowac w Centrino (toshiba l20-100) kiedy wazne jest dla mnie dlugi czas i cicha praca? Czy lepiej wybrac HP nx8220 z celeronem ? Jaki czas pracy rozni te procki? Nie zalezy mi na panoramie, ktory z nich ma lepsza matryce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sprzet ma sluzyc generalnie do netu, winamp... nic wymagajacego i pytanie:

Czy warto inwestowac w Centrino (toshiba l20-100) kiedy wazne jest dla mnie dlugi czas i cicha praca? Czy lepiej wybrac HP nx8220 z celeronem ? Jaki czas pracy rozni te procki? Nie zalezy mi na panoramie, ktory z nich ma lepsza matryce?

1.Warto inwestować w Centrino.

2.Lepiej wybrać Toshibę z Celeronem M zamiast HP z Celeronem (markowość podobna a taniej) i lepsza konfiguracja lub HP nx6110/Toshibę z Centrino

3. niewiele 3-5h Toshiba vs 4h HP (według producenta)

4. Obie matryce to zwykłe XGA więc się nie różnią

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)Warto w centrino dla cichej pracy i dluzszej pracy na bateriach.

2)nx8220 ma coprawda gorszy procesor ale ma o niebo lepsza karte graficzna(choc ona zrzera wiecej pradu).

3)Nie wiem

4)Toshiba ma matryce 15"XGA a HP 15.4"WXGA ... one sie troche roznia :lol:

 

Dluzsza praca na baterii Toshiba .. nowsze gry hp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z zywotnoscia matrycy? 12h w 356 dni roku... po ilu latach moze wysiasc? Czy na tej toshibie beda chodzic gry typu pes, fifa przez najblizsze kilka edycji ? (nie koniecznie full detal - maja po prostu dzialac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z matryca to nigdy nie wiadomo .. ja mam 3,5 roku.Komp chodzi prawie na okraglo,matryca do 10h dziennie ;)

na 1.470.000 pixeli ani jeden nie jest martwy ;)

Od X200 i intel900 nie wymagaj zbyt wiele.JEsli chodzi o wydajnosc sa slabsze od mojego leciwego Mobility Radeona 7500 32mb(choc nie wspiera on dx9.0 w odroznieniu do tych UMA/IGP)

W najnosza fife mozesz juz nie pograc... zreszta najlepiej pojdz do salonu,wez z soba gre i sprawdz czy dziala,powinni ci pozwolic sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z matryca to nigdy nie wiadomo .. ja mam 3,5 roku.Komp chodzi prawie na okraglo,matryca do 10h dziennie ;)

na 1.470.000 pixeli ani jeden nie jest martwy ;)

Od X200 i intel900 nie wymagaj zbyt wiele.JEsli chodzi o wydajnosc sa slabsze od mojego leciwego Mobility Radeona 7500 32mb(choc nie wspiera on dx9.0 w odroznieniu do tych UMA/IGP)

W najnosza fife mozesz juz nie pograc... zreszta najlepiej pojdz do salonu,wez z soba gre i sprawdz czy dziala,powinni ci pozwolic sprawdzic.

U mnie GTA SA chodzi fajnie na 910 GML. Nie ma przycięć na 800x600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi powiedziec ze wszystkie matryce ktore nie sa glare/brite czyli te "lustrzane" sa takie same :lol: Rozumiem ze jak ktos napisal w tescie ze duzo lepsza matryca jak na notebooku X to dla tego ze jego notebooku musi byc lepszy bo jego ? Czyanie nie boli :lol: FAKT ;) Ale odpowiedz ze sa takie same bo SXGA roche tak.. chyba jakas dziwna srednia robiles bo SXGA to 1280x1024 ;)

 

Lepsza to kwestia samego uzytkowinka.Ja nie kupie nigdy matrycy o mniejszej rozdzielczosci niz SXGA+(no chyba ze nie bede mial wyboru).

Dla innych obraz na matrycy jest za malutki ;) Mnie sie podobaja wysokie blondynki tobie moze brunetki sredniego wzrostu ale nie mozemy powiedziec ze sa to zwykle kobiety i nie roznia sie :lol:

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tutaj zakrciliście w rodzielczościach matryc:

XGA - 1024x768

SXGA - 1280x1024

WXGA - 1280x800

 

Co do jakości matryc; żadna z tych firm nie produkuje sama matryc i kożysta z produktów innych firm (głównie LG-Philips lub Samsung) więc różnica w jakości obrazu będzie raczej znikoma (ten sam poziom)

 

Co do jakości wykonania, designu itp to już indywidualna decyzja (ja mam Toshibę i nie żałuję)

 

Z tych dwóch (mimo że nie podałe całego konfigu, a szkoda) wybrałbym laptopa z centrino; dlaczego? Dla błogiej ciszy, której nie zakłuca mi żaden system chłodzący kiedy surfuję po necie itp (wiadomo że na pełnym obciążeniu musi czasami zakręcić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od X200 i intel900 nie wymagaj zbyt wiele.JEsli chodzi o wydajnosc sa slabsze od mojego leciwego Mobility Radeona 7500 32mb(choc nie wspiera on dx9.0 w odroznieniu do tych UMA/IGP)

W najnosza fife mozesz juz nie pograc...

moze na swoim leciwem MR 7500 nie pograsz:) na intel 915 a tym bardziej na X200 spokojnie zagrasz na fifie 06 i PES 5. wiem bo sam mam asusa z zintegrowanym intelem. odpalisz tez w NFS MW (ale gra chodzi tak srednio) i spokojnie na GTA SA. jesli nie jestes wielkim graczem X200 cie zadowoli. ja tez przed kupnem lapka zastanawialem sie dlugo nad wyborem, glownie ze wzgledu na grafe. na tym forum wielu sadzi ze na intel 915 to w pasjansa mozna zagrac, musze ich "zmartwic", bo na tym go.. tez wiele rzeczy chodzi:)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograsz pograsz ... w 3dmarku2001se wyciagam 4800pkt.Intel cos okolo 4000 ;) Nie grywam czesto,w NFSa do sie pograc na srednich detalach.Mozna uoglolnic ze poza dx9.0 wydajnosc podobna jest leciwego MR7500 i IGM900 ;) Nie nalerzy sie jednak napalac na granie na takich kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym forum wielu sadzi ze na intel 915 to w pasjansa mozna zagrac, musze ich "zmartwic", bo na tym go.. tez wiele rzeczy chodzi:)

pozdro

Mnie też bardzo pozytywnie zaskoczyła to karta,po przeczytaniu samych krytycznych uwag o niej[teraz sądzę ,że przez osoby które jej nie używały tylko opierały się na testach] stwierdziłem że jak dla mnie jest OK.Mimo ,że nie jestem wielkim graczem to do gier mi wystarcza bez problemów[FIFA 2006 chodzi ok],a dzięki niej mogę korzystać dłużej z baterii[po to jest laptop,żeby być mobilnym]i jest cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo ,że nie jestem wielkim graczem to do gier mi wystarcza bez problemów[FIFA 2006 chodzi ok],a dzięki niej mogę korzystać dłużej z baterii[po to jest laptop,żeby być mobilnym]i jest cicho.

mysle dokladnie to samo:)

 

a tak na marginesie ja na swoim intel 900 na 3DMark 2001 se mam okolo 5300, a na 2003 1371 markow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...