Skocz do zawartości
Gość fredus

Nowy Pentagram Xc-70

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fredus

Tak sobie szperam po allegro i patrze Pentagram XC-70?? Myśle sobie pewnie koleś pomylił sie w opisie, ale wchodze i patrze a tu wszystko sie zgadza, konstrukcja nieco inna, przypomina Zalmana VF-900 :D Ciekawe jak z wydajnością... w nazwie znajduje sie znaczek + więc może ma więcej żeberek, a noi cena też wyższa no ale trudno, oto link do aukcji

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

ale ma żeberkowane finy :P

no i te mniejsze są wyższe troche :)

zapowiada sie nieźle :P

ale i tak za drogo :)

eee cos ~70 zeberek :)

nie rozumiem czemu nie mogą walnać ze 120 :)

no i wentyl wydaje mi sie hehym - cienko :)

Edytowane przez Chemik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Ciekawe czy jest wydajniejszy od XC-80... B) Czekam na jakieś testy :D Ale trzeba przyznac że całość wygląda ładnie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

nie jest taki wyjec :wink:

mam taki sam :) za 3 zł kupiłem w sklepie :lol:

to ma jedyne...... 7000 obr :lol:

a wiatru daje tyle co byś chuchał :P (te łapatki tam mają 0,7cm :) )

ale tanie :D

 

ja sie dziwie dlaczego pentka 120cu+ nie zrbili na grafe :lol:

to by moze cioś dało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik_89

lepiej evercool turbo2 :D

 

ale wsumie zelman 7-setka też jest te 30g lżejszy od xc-80 a jest wydajniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak ale ja to pisałem do koparki. Ja w mojej starej budzie otwory na wentyle wycinałem wyzynarka z koncówka do metalu. Za pierwszym razem mi to zbyt fajnie nie wyszło ale juz za drugim wiedziałem jak ciac i wyszło idealnie.

 

lepiej evercool turbo2 :D

 

ale wsumie zelman 7-setka też jest te 30g lżejszy od xc-80 a jest wydajniejszy :)

Nie jest tak super bardzo duzo wydajniejszy :-P Ale na pewno lepsze wykonanie, materialy, wiatraczek porzadnej jakosci. Gdyby nie to ze moj AiW tunerem zawadza to bym zalmana montowal. Ale niestety pozostaje mi xc-80. Ciekawy tez xc-70 ale chyba nie bedzie pasowal bo niski jest.Co mnie skusilo na to AiW :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Fakt XC-70 jest lżejszy od XC-80 ale zauważcie że XC-70 ma bardziej przemyślaną konstrukcje która rozproszy więcej ciepła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego tyle kasy za niego żądają? Przecież mniej materiałów = mniejsze koszty. Za tę kasę to już prawie można kupić miedzianego zalmana.

Materialy nie sa znowu tak strasznie drogie. Licza sobie za wykonanie i wydajnosc. Ale jesli zalman jest w tej cenie to jestem za zalmanem. Nie ma to jak reputacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vf-700cu wcale nie jest wydajniejszy od xc-80 cu

Jest wydajniejszy. Nie duzo ale mozna liczyc na jakosc wykonania. Pentagram "umila" nam zycie furkotaniem wentylka po kilku miesiacach. porownanie

Owszem oferuje swietne chlodzenie na poziomie zalmana ale nie oferuje tak dlugotrfalej konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dzej

Pamietaj ze XC80 trudniej sie montuje, ma gorszy wentyl i nie mozna potem wsadzic kart w SLI. Co do wydajnosci, jest bardzo zblizona. Uznalbym nawet niekiedy te wszystkie roznice jako blad pomiarowy. Zreszta Zalman byl pierwszy z tego typu konstrukcja, i co mnie cieszy, nie swieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to ten pentek to tak:

1. drozszy

2. mniej wydajny bo lzejszy (ok. 320 g ver. 80 vs ok. 280g ver. 70)

3. glosniejszy (1700 obrotow silent w ver 70 vs 1300 bodajze w ver. 80)

liczy się powierzchnia odprowadzania ciepła , a nie ciężar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wydajniejszy. Nie duzo ale mozna liczyc na jakosc wykonania. Pentagram "umila" nam zycie furkotaniem wentylka po kilku miesiacach. porownanie

Owszem oferuje swietne chlodzenie na poziomie zalmana ale nie oferuje tak dlugotrfalej konstrukcji.

A doczytałeś tę recke do końca? W tym arcie złe wyniki powychodziły bo gość źle załozył tego pentka. Na ostatniej stronie jest poprawka. Prawie we wszystkich dostępnych recenzjach w necie pentagram jest jednak wydajniejszy o 1-2*. Sprawa jest prozaiczna - zapinka w pentku lepiej dociska radiator do rdzenia niżeli u zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A doczytałeś tę recke do końca? W tym arcie złe wyniki powychodziły bo gość źle załozył tego pentka. Na ostatniej stronie jest poprawka. Prawie we wszystkich dostępnych recenzjach w necie pentagram jest jednak wydajniejszy o 1-2*. Sprawa jest prozaiczna - zapinka w pentku lepiej dociska radiator do rdzenia niżeli u zalmana.

Rzeczywiscie nie doczytalem. Ale w updacie i tak zalman jest wydajniejszy. A pewntagram jest mniej wydajny, trudny w montarzu, nie najwyzszej jakosci wykonanie i materialy, wentylek czesto nawala po pewnym czasie. Nie mowie ze jest zly, jak na swoja cene cx-80 jest spoko. Ale jesli komus zalezy na towarze z wysokiej polki.. najwyzszej wrecz to zalman jest tym czego szuka.

 

PS. Jestem bardzo ciekaw jakby wyszlo porownanie po 9 miesiacach pracy ;)

 

PS2. fredus a masz moze linka pod reka do tego testu?

Edytowane przez insektcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

fredus a masz moze linka pod reka do tego testu?

Właśnie nie moge znaleźć tego porównania ale napewno gdzieś tam było :D aha zobaczcie na zapinke, jest taka sama jak w zalmanie więc zapewne zniknęły problemy z montażem :-P

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Cena wersji Al wcale nie taka duża tylko ~3zł droższa Kilk ciekawe jak z żywotnością wentylatora :-P Nie wiem jak wam ale mi bardzo sie podoba ten coolerek B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...