Skocz do zawartości
pavełek

Przeróbka Ps2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gladiac

Jako ze dalem na dwoch innych forach to tu sobie też zapodam, a co mi tam.. ;]

;>

odpowiem tylko na ostatnie pytanie -czy chip sam wykrywa czy plyta jest oryginalna czy tez backup'em?,otoz oczywiscie wykrywa jak najbardziej bez zadnych problemow.

 

Jednak co do schematu ,czy tez blednie byc moze polutowanych kabelkow sie nie wypowiem ,z tego wzgledu ze wole takie rzeczy zlecic komus i miec spokojna glowe-choc zdolnosci manualnych mi nie brak :)

 

powodzenia w obejsciu problemu

 

ps. staraj sie poszukac schematow na innych stronach nie tylko ze zrodla chipa-moze zauwazysz jakies roznice ktore pomoga rozwiazac problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie chip niedotarl , dzis powinien byc, ja mam 13v :-P

 

edit:

Właśnie dostałem chipa :-P :) :) :)

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka sprawe bo niema dostatecznej wiedzy na temat przerabiania ps2 a potrzebuje sie dowiedziec jaki mam model ps2 (chodzi mi o V1 lub cos takiego)

mam model scpr-3003 a chciałbym go przerobic bo trudno gry dostac.

Zdaje sie na wasza wiedze. mam prosbe najlepiej jaki chip wybrac co by nie było problemu z montarzem

.

 

POZDRooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scph-3003 jak juz i to jest ta gruba tak? <_< Chip kup Modbo 760, dzis do mnie przyszedł, nawieczur powinienem zdac relacje :-P i jak masz gruba to dysk zamontować żeby laser miał spokój B) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scph-3003 jak juz i to jest ta gruba tak? <_< Chip kup Modbo 760, dzis do mnie przyszedł, nawieczur powinienem zdac relacje :-P i jak masz gruba to dysk zamontować żeby laser miał spokój B) B)

Taaaaaak, do grubasa modbo :lol:

I dysk żeby laser mial spokoj :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz zamiar korzystac z hdd to polecam rippera. Jezeli nie to h2o albo duo3 gdyż są tansze a w odpalaniu gier rownie dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe chyba skusze sie na DUO3 ale niewiem jeszcze skad mam wziaść schemat został mi tylko ten jeden mankament.

 

 

MAM PS2 SCPH 3003 GRUBAS:D tylko potrzebuje schemat do zainstalowanie a niewiem gdzie go moge znalezc. BO musze dac go gosciowi który mi go zamontuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pupa musze cieńsze kabelki znalesc :lol:

Polecam płaski kabel hdd ata100- pojedyńcze kabelki są b.cieńkie.

 

Piotrunjo -> wersję konsoli odczytasz z naklejki a najlepiej z PCB.

 

http://www.modchipsource.com/ps2versions.htm

 

http://www.saveware.com/ps2version.htm

 

http://www.modchip.ca/help/whatps2.php

 

http://www.modchipstore.com/Playstation-2-FAQs-5.html

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz na to wpadłem :-P jestem w fazie pkt. GHIB :lol:

 

edit:

12.05-21., tyle czasu zajeło mi lutowanie B) B) ;] i mam mały problem, chip chodzi wyczytuje go konsolka, obraz jest muza leci wszytsko w menu sie smiga :-P ale do cholery naped niekreci :mur: nie raz zakreci i chodzi ale kurde...co jest?? ta 2 płytka wlutowana :unsure: co moze byc?

 

edit:

silnik od lasera smiga, laser chyba tez więc został jeszcze silnik od CD :-P

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrunjo -> znajdź dokładną wersję konsoli- linki podałem wyżej.

 

teat -> dokładnie sprawdź wszystkie połączenia- ja wiem (z obdukcji) że łatwo się mówi... ale to jedyne rozwiązanie.

BTW- problem mechl!k'a nieaktualny 8-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wersja gruba chyba sam mam taka :D no zeby podlaczyc dysk potrzebujesz Network adaptor takie ustrojostwo na allegro dostaniesz do tego potrzebujesz zeby sie nie klopotac chipa:

- sam mam modbo 760 tanie i ma wszystko co potrzebuje tryby dev (bootowanie prosto z hdd albo z memorki) czyli nie uzywasz wogole lasera

- no i dysk potrzebujesz polecam seagete w kondona (znaczy sie w takiej gumie chocby opakowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...