Skocz do zawartości
pavełek

Przeróbka Ps2

Rekomendowane odpowiedzi

Sam mam w grubasie duo 2 giete , i nie wiem w sumei czemu miałbym placic 2x tyle za rippera. Odpalanie gierek problemow nei sprawia [no moze troszczke z tytulami z ps1 jest], hdd tez obsluguje....;]

Ale musisz korzystac z plyty, zeby odpalic HDLoadera czy jakikolwiek inny soft. W Ripperze czy dowolnym innym chipie oblugujacym .Dev Mode mozliwe jest bootowanie konsoli z memorki, z pominieciem czytnika - przy korzystaniu z HDD laser robi sie zbedny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale musisz korzystac z plyty, zeby odpalic HDLoadera czy jakikolwiek inny soft. W Ripperze czy dowolnym innym chipie oblugujacym .Dev Mode mozliwe jest bootowanie konsoli z memorki, z pominieciem czytnika - przy korzystaniu z HDD laser robi sie zbedny :)

Na duo tez mozna odpalac gierki z hdd z pominieciem lejzera ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na DUO 3. Czy znowu mnie czyms zaskoczysz? :D

Na dniach bede eksperymentowal z loaderem wiec teraz niewiele napisze.

Ale wlasnie od kumpla dowiedzialem sie ze lajtowo mozna odpalac jakiegos innego loadera z pendrive'a, wiec z pominieciem lasera :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, tylko sama konsola nie zabootouje sie z pendrive'a - musisz najpierw uruchomic jakis soft, za pomoca ktorego dostaniesz sie do loadera - a tego nie zrobisz na Duo2 bez plyty.

 

Moj kumpel korzysta z HDD na tym chipie, iwec mam info z pierwszej reki. Po prostu za pomoca Duo2 mozna bootowac konsole tylko z plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, tylko sama konsola nie zabootouje sie z pendrive'a - musisz najpierw uruchomic jakis soft, za pomoca ktorego dostaniesz sie do loadera - a tego nie zrobisz na Duo2 bez plyty.

 

Moj kumpel korzysta z HDD na tym chipie, iwec mam info z pierwszej reki. Po prostu za pomoca Duo2 mozna bootowac konsole tylko z plyty.

Nie chce sie klocic, ale ja mam informacje od ziomka z takim samym chipem ze da sie uruchomic gierki bez uzycia lasera.

 

I zaczynaja mnie powoli irytowac te wszystkei launchelfy, tworzenie system.cnf i inne takie [ciach!]ly. Jak ja nienawidze softu, jezeli mialbym jeszcze sie tak walic z renavi na memorce to by mnei chyba szlag trafil ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Ripper Navigator jest duzo prostszy w obsludze, tyle ze ilosc odpalanego softu jest bardzo ograniczona (tylko stuff made by ripper team, ew. przerabianie plyt instalacyjnych dostepnych na ripper3.com).

 

A poza tym - kto Ci kaze sie bawic w LaunchELF i inne takie? Jesli nie masz zamiaru korzystac z innego softu niz HDLoader, wystarczy tegoz wladowac na memorke i bootowac od razu, bez zadnych posrednikow. Zreszta w Ripperze od wersji 3.4 jest mozliwosc bezposredniego uruchomienia do 4 roznych programow (wystarczy odpowiednio nazwane .ELFy wrzucic do katalogu BOOT na memorce).

 

Jak ten Twoj znajomek ujawni metode bootowania bez plyty na Duo2 to sie podziel - bardzo mnie ciekawi jak ma on zamiar tego dokonac, i to jeszcze z pendrive'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym - kto Ci kaze sie bawic w LaunchELF i inne takie? Jesli nie masz zamiaru korzystac z innego softu niz HDLoader, wystarczy tegoz wladowac na memorke i bootowac od razu, bez zadnych posrednikow. Zreszta w Ripperze od wersji 3.4 jest mozliwosc bezposredniego uruchomienia do 4 roznych programow (wystarczy odpowiednio nazwane .ELFy wrzucic do katalogu BOOT na memorce).

No nikt nie kaze, napisalem tak ogolnie :P Za duzo grzebania z tym, nie podoba mi sie to ^^ Ogladania avikow i reszty w ogole nie widze jezeli mam sie dalej z tym dziabciac...;]

 

Jak ten Twoj znajomek ujawni metode bootowania bez plyty na Duo2 to sie podziel - bardzo mnie ciekawi jak ma on zamiar tego dokonac, i to jeszcze z pendrive'a.

Tematu nie bylo :lol: Kumpel sie ze mnie zlewal wczoraj poimprezowo ^^

 

Co nie zmienia faktu ze nie bede placic dwa razy tyle za chipa, tylko po to zeby grzebas sie jeszcze z memorką....od plyty hdloadera laser nie umrze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj umarl, wiec uwazaj... ;)

 

Co do grzebania - nie jest to strasznijsze niz skopiowanie paru plikow na memorke i robi sie to raz - a komfort jak dla mnie duzo wiekszy, bo nie dosc ze laser sie nie meczy to jest po prostu szybciej (nie musze ogladac animacji z "chmurkami" ani czekac na rozpedzenie sie plyty).

 

Moze zainteresuj sie H2O, on tez chyba udostepnia mozliwosc bootowania z memorki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj umarl, wiec uwazaj... ;)

 

Co do grzebania - nie jest to strasznijsze niz skopiowanie paru plikow na memorke i robi sie to raz - a komfort jak dla mnie duzo wiekszy, bo nie dosc ze laser sie nie meczy to jest po prostu szybciej (nie musze ogladac animacji z "chmurkami" ani czekac na rozpedzenie sie plyty).

 

Moze zainteresuj sie H2O, on tez chyba udostepnia mozliwosc bootowania z memorki?

A wiesz gdzie można kupić teraz H2O? Bo na allegro nic nie było jak patrzyłem. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zauwazyc emotke na koncu ;)

 

Akurat 760 jest wlasnym produktem, aczkolwiek biorac pod uwage fakt, ze poprzednie serie ich chipow (1.x i 2.0) byly zalosnej jakosci podrobami wspomnianego Matrixa, podchodze do tego wynalazku bardzo sceptycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

Postanowiłem że zakupię sobie konsolę PS2 z przeróbką. Przeglądając allegro znalazłem konsole przerobione chipami:

1 Ripper 3.41 np. http://allegro.pl/item122915344_nowa_pstwo..._gwarancja.html

 

2. H2O np. http://allegro.pl/item123180591_nowa_pstwo...ock_2_sony.html

 

3 MODBO 760 np. http://allegro.pl/item122940566_pstwo_slim..._gwarancja.html

 

Zastanawiam się którą wybrać. Konsola musi być nowa, przerobiona. Zależy ma na tym aby chip działał bezproblemowo. Bardzo prosze o odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70003 to v13

To to juz wiem :-P . Moj wybór padl na MODBO 760+ ten schemat :) . Co o tym sadzicie? <_<

edit:

za 37 zl z wysylka mam ten chip :-P

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze dalem na dwoch innych forach to tu sobie też zapodam, a co mi tam.. ;]

Witam!

 

Otoz mam konsolke jak w temacie. Dzisiaj zabralem sie za jej przerobienie uzywajac chipa modbo760. Plyta glowna konsolki ma oznaczenie GH-037-31 a oznaczenia z obudowy mowia ze jest to PAL.

Tak tez kierowalem sie tym schematem:

 

Dołączona grafika

 

I jaki wynik? Konsola nie wlacza sie. Swieci sie czerwona diodka, nie wazne jak dlugo przytrzymam power konsola sie nie wlaczy. Posprawdzalem wszystko miernikiem, nie ma zwarc czy spiec. Takze nie mam pomyslow co jest nie tak.. :?

 

Postanowilem dolutowac jeszcze punkt H z tego schematu:

 

Dołączona grafika

 

I konsola bez problemu włącza sie i chodzi czyta oryginalna gierke Resident Evil Outbreak (o wlasnie, ktos chetny? bede ja sprzedawał) ale kopii zapasowej nie rusza.

Nie mam pojecia co zrobic? Skoro wlasciwy schemat nie dziala a USA nie czyta kopii?

 

Jakies sugestie czy rade - bardzo prosze.

 

PS. Wg http://www.playstationworld.pl/articles.php?id=3

ModBo:

Odpalanie gier: Pełna auto-detekcja, wkładasz płytę a chip sam wszystko wykrywa.

 

Prawda or Fałsz?

;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...