Skocz do zawartości
MaZZeo

Mysz A Cena...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chodzi o to, że chce zmienić moją starą wysłużoną kulke a4techa (za bodajże 19 zł ;)) na coś sensowniejszego. Moje wymagania to oczywiście żeby była wygodna zarówno w grze, jak w buszowaniu po necie i pracy w windowsie. Żeby również nie wymagała nie wiadomo jakiej podkładki Icemata czy steelpada, bo nie chce wydawać kilkudziecięciu złotych na kawałek plastiku.

 

Cena jakby nie gra roli, ale nie znaczy żebyście mi dawali tu pozycję typu G5 za 300 zł i nie sugerować się, że skoro mogę wydać więcej kasy, to mam ją całą przeznaczyć. Coś co daje dużą jakość w stosunku do ceny

 

Co byście mi polecili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam A4Tech X-718, to mysz optyczna wiec najlepiej zachowuje sie na szmacianych podkladkach cena tez nie wygorowana bo ok 73-85 zl...

 

http://www.a4tech.com/en/product2.asp?CID=...D=103&MNO=X-718

http://www.allegro.pl/item87563824__a4tech...la_graczy_.html

 

opis myszki w mojim poscie powyzej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowi poprzednik. Optyka jest naprawde bardzo dobra. IMHO mysza nadaje sie do gry w kazda gre :)

Ja takze gram w q3 ale OSP/CA :) jeszcze ani razu sie nie zawiodlem.

 

//update

a myszka juz jest wlasciwie dostepna za 70 zl ;)

Edytowane przez Brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez gram osp CA xD, <dMo>Hann1

btw. to poloz ja na czrwonej podkladce to cie zacznie zawodzic xD

to zalezy tez wsumie od konkretnego odcienia czerwonego i jego intensywnosci. Przy bardzo zblizonym kolorze do diody, zacznie sie wlasnie gubic :) w tescie na pclab testowali to na firmowej teczce ATi. Kazda optyczna sie gubila :)

zreszta, nie podoba mi sie kolor czerwonym na podkladke ;) wole swojego EyePada :P

 

Mam myszke juz ok 1 miesiac i wyglada jak po wyjeciu z pudelka. Nic sie nie sciera. Myszka imho jest wygodna. Jets to bardziej konstrukcja palczasta :)

 

IE3.0/4.0

z tych dwoch wybralbym IE3.0

w IE4.0 bardzo czesto po jakims czasie lubi padac np lewy przycisk myszy... Sa tez uzytkownicy tej myszy, gdzie dziala im po roku czasu jak nowa.

Niestety nie mialem tych myszek w rekach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej storny polecam IE 4.0.Miałem teraz przez 2 tygodnie Razera Diamondbacka Plasmę,ale go sprzedałem i wróciłem do IE 4.0.Mysz ma przede wszystkim genialny kształt,i bardzo dobrą precyzję,może ma troche mało dpi ale w sumie to nie jest jakieś szczególnie dokuczliwe.Mam ją od ponad 1,5 roku i zero jakichkolwiek problemów,mysz wygląda jak nowa,żadnego zcierania i tym podobnych.Polecam,szczególnie że można je w dobrej cenie kupić na allegro. Jedynym argumentem przeciw zakupieniu tej myszy jest rolka tilk wheel,której szczerze powiem nie używam praktycznie więc mnie ona nie przeszkadza absolutnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nawet na allegro nie ma IE 3.0 :(

 

no wlasnie w tym bol jest ... czasem bywaja ,ale teraz to raczej zadkosc ;/ a mysz naprawde kultowa :) nadal jestem opinni ,ze ie 3.0 > g5

 

Co do 4.0 no to tutaj opinnie są podzielone.Jedni mowia ,ze bardzo dobra mysz innni wrecz przeciwnie,no i bardzo czesto psuje sie prawy (?) przycisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych kłopotów z prawym przycikiem nie mam,a myszka katowana mocno przez 1,5 roku ponad.Nie twierdzę że jest jakaś super,na pewno myszy typu G5 czy Cooperhead sa lepsze ale i duuuużo droższe. Poza tym mysz sprawdzona,i nie ulega np.wycieraniu jak MX 518 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego problemy ze zuzyciem klawiszy w IE4.0 zaleza od konkretnych egzemplarzy. I teraz problem w tym czy sie tafi na taka, ktora posluzy nam dlugo lub nie... wtedy zostaje oddanie na gwarancje.

 

Jak chcesz duza myszke to zainteresuj sie i poczytaj cos o Cooltek Hurricane. Przejzyj kilka ostatnich stron z tematu o myszkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IE4.0 (ktorej uzywam od dobrze ponad roku i jest jak nowa) ma jak dla mnie jedna zasadnicza wade: kolko. Juz nawet nie chodzi o poziomy scroll, z ktorego nie korzystam, ale o to ze nie ma ono skoku, wiec przewiniecie o jedna pozycje musi sie odbywac na czuja.

 

Mozna sie do tego przyzwyczaic, ale wymaga to pewnej wprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, chyba się zdecyduje na coś z a4tech seria x7. Ale może nie x718 tylko x710 ? Różnica w cenie jest, a i tak 2000 dpi które jest w 718 praktycznie niepotrzebne (według recenzji w necie).

Udowodniłem że jest potrzebne :], a recenzenci w necie często pomijają istotne testy jak np. realne dpi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc stałem się szczęśliwym posiadaczem a4tech... x-710. Po prostu nie chciałem przepłacać za 2000 dpi, na których i tak nie będe grał, ani korzystał w windzie. Poza tym x-710 jest ładniejszy :)

 

dzięki wielkie, pomogliście mi bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci zależy na stosunku cena/jakość to może byś poszukał Microsoft Optical Wheel Mouse? Udało mi się taką zakupić w Empiku za 59 zł, świetnie gra sięw Quake'a. A jeśli masz więcej pieniążków to może IE 4.0? Nie przekonuje mnie A4tech, którego miałem kiedyś dwa gryzonie. Starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedze obecnie na X-710 (czerwona) i jestem bardzo zadowolony z tej mychy. Szczegolnie podoba mi sie plastik z jakiego jest wykonana, nie slizga sie w dloni i bardzo przyjemnie sie go trzyma.

 

Mam w zasadzie tylko dwa zastrzezenia:

- przyciski sa dosc glosne

- brakuje mi bardzo opcji istniejacej w sofcie Microsoftu, pozwalajacej ustawic dla kazdego programu inne przypisania przyciskow (uzaleznilem sie od tego), albo chociaz profili, zebym przed wejsciem (i po wyjsciu) do gry nie musial za kazdym razem grzebac w setupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...