Skocz do zawartości
Makonar

Problem Z Uruchomienie Radeona 9700 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Oto co mnie dziś spotkało. Rano przypadkiem usunąłem sterowniki mojej płyty głównej (nForce2), po czym przestał sie odpalać Windows XP (restart). W trybie awaryjnym zainstalowałem stery, ale nie pomogło (zwiechy przy odpalaniu).

Usunałem Driver Cleanerem wszystko: ATI i nVidię i odpaliłem system na nowo.

Poszło.

 

Zainstalowałem najnowsze sterowniki do nForce2 i ściągnąłem Omegi do Radeona (dawniej miałem Catalyst 5.9).

Po uruchomieniu systemu karta sie nie wykrywała - kliknięcie w skrót do omegi wyswietliło komunikat o braku sprzętu - czy cos podobnego.

OK, Driver Cleaner i najnowsze stery ze strony ATI Catalyst 6.2 - niestety bez efektu.

 

Znowu czyszczenie i teraz moje stare Catalyst 5.9 - efekt jest taki, że po uruchomieniu komputera pojawia sie komunikat, ze nie można uruchomic Panelu ATI, gdyż nie jest zainstalowany żaden sterownik albo zainstalowany sterownik nie działa poprawnie - i skontaktuj sie z dostawcą...

 

taa.... no to co teraz? W systemie, menadzerze urządzen Radeon 9700 Pro jest pod zakładką "nieznany" i mam tam dwa: Radeon 9700 Pro i Radeon 9700 Pro - secondary. Żółty wykrzyknik przy pierwszym, a w środku taki opis:

 

Typ urządzenia: nieznany

Producent ATI Technologies

Lokalizacja: Magistrala PCI 2, urządzenie 0, funkcja 0

Stan:

Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

 

Radeon 9700 Pro - secondary:

Typ urządzenia: nieznany

Producent ATI Technologies

Lokalizacja: Magistrala PCI 2, urządzenie 0, funkcja 1

Stan:

To urządzenie działa poprawnie.

 

No i co teraz? Rozwiązywanie problemów kazało odinstalowac i ponownie zainstalowac sprzęt, a jak to nie pomogło to dodatkowo wyjąć i ponownie włożyć kartę do slotu - czyli generalnie jak zwykle bezużyteczne.

 

Reszta sprzetu działa. Karta do dzis pracowała bez zarzutu.

 

Co ciekawe - bez problemów odpaliło się wyjście TV-Out!

 

Opis z właściwości ekranu:

 

"Monitor domyślny i" - zwykle jest tu nazwa karty.

 

We właściwościach karty wszystko jest "<niedostępny>"

 

No i rzecz jasna, nie ma opcji ATI. Moge pracować w 3 rozdzielczościach: 800x600, 1024x768 i 1280x1024 - w 32 bitach - chyba za dobrze jak na brak karty w systemie...

 

Moja karta to Hercules Radeon 9700 Pro. Czy ktoś miał cos podobnego?

 

Miałem podobny problem jak próbowałem uruchomić na moim sprzecie GeForce 256 DDR Creative'a - za kazdym razem komputer dzialał, ale nie udało się wejść do właściwości ekranu bo wywalał błąd, że nie ma poprawnie zainstalowanego sterownika albo urządzenie jest niedostępne - generalnie zachowywał sie podobnie...

 

Pomóżcie - juz 6 godzin z tym walcze i nie mam pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki problem, po flashu mojego radka biosem z 9600 nie moglem zainstalowac poprawnie sterow do grafy. Na szczescie mam obraz partycji systemowej (goly system + office) i przywrocenie systemu trwa jakies 5 min + instalacja najnowszych sterow kolejne 5 min. W 10 min masz nowiutki system, bez smieci zawalonego rejestru itp. Radze nad tym pomyslec, program to Norton Ghost..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...