Skocz do zawartości
L!z@rD

4 Rdzenie ?

Rekomendowane odpowiedzi

AMD poinformowało ze prace nad 4 rdzeniowymi procesorami prowadzone są zgodnie z planem.Pierwsze ukłądy mają sie pojawic pod koniec 2006 roku.Czterordzeniowe mikroprocesory będą montowane na płytach ze złączem Socket F(złącze to było pierwotnie przeznaczone dla procesora Operton).4 rdzeniowe chipy będą obsługiwać konfiguracje 32 procesorową.Nowe ukłądy będą wyposazone w pamięc podręczną 3 poziomu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem o tym. Zapowiada się nieźle. Mówiono też o dwóch procesorach dwurdzeniowych. Dobra rzeczy by była z dwóch procesorów czterordzeniowych. Np. 2 procki 4*3,00GHz. 24 GHz to by był komp. Ale jeszcze dosyć daleko nam do tego. Ale dwa procesory dwurdzeniowe mają być. Jak narazie czytałem, że w serwerach. Czytałem o tym w PC World Komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pandi wrote : Co nie zmienia faktu, że to rozwiązanie nie umywa się nawet do fizycznych 4 rdzeni.

 

 

 

błąd: 2 rdzenie Intela o czym napisał Genocide to najprostsza droga do Quad Core'a który prawdopodobnie pod koniec tego a pewniej na początku 2007 roku zagości w serwerach .. ma mieć o 34% mniejszą prądożerność i o jakieś 20 % większą wydajność niż dwujajowiec ... tyle że nie mogę znaleźć strony więc nie dam się zabić czy nie pomyliłem czegoś w procentach .. niemniej dane od fachmenów Intela sa takie że procki zbudowane na arch. Conroe będą potrzebowały mniej żarcia niż jakiekolwiek inne tego typu ... zwróćcie uwagę że w testach użyty był - jak zarzekają się testujący - najsłabszy z Inteli zbudowany w architekturze Con. oraz podkręcony FX ... dziwne to wszystko ale pożyjemy zobaczymy.

 

 

 

P.S: co do wykorzystania w 100% ... czy nie wystarczy czasem przełaczyć CDROM w tryb PIO zeby pożarł procka w całości podczas kopiowania płyty ? :P

 

 

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

intel wpadł na "łatwiejszą" drogę... wywalił 2 rdzenie z technologią HT i mamy do czynienia z 4 jednostkami logicznymi coś ala 4 rdzenie AMD ;)

no tak, tyle że w cenie 1k USD :lol: śmiech na sali

 

pandi wrote : Co nie zmienia faktu, że to rozwiązanie nie umywa się nawet do fizycznych 4 rdzeni.

 

 

 

błąd: 2 rdzenie Intela o czym napisał Genocide to najprostsza droga do Quad Core'a ...

no chyba żartujesz !! Akurat Netburst jest architekturą która jest bodaj najbardziej nieodpowiednia do wielordzeniowości - dowód -słabowydajne Pentium D, czyli sklejone dwa rdzenie które porozumiewają się przez FSB (baaardzo wąskie gardło)

jedynie Yonah i przyszła Microarchitecture coś zmieniają. ten pierwszy dotrzymuje kroku K8, a drugi, miejmy nadzieje wniesie cos nowego

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka dopiero walka będzie jeśli Intel zrobi 4 rdzenie w HT = 4*2 = 8 rdzenie w systemie i AMD 4 rdzenie w technologi jednowątkowej 4 rdzeni wtedy wszystko będzie wykonywane 4 razy szybciej niż dotychczas. A intel z HT 8 razy więcej zadań niż np. Willamette 2,0 GHZ bez HT z tą samą wydajnością. Dlaczego dałem P4 2,0 GHz zamiast 1,5 GHz bo te nowe 4 rdzeniowe proce będą miały większe cache co się równa większa wydajność. Ale która technologia dla 4 rdzeni będzie lepsza to się okarze. Dla mnie najlepsza była by technologia która łączy 4 rdzenie w 1 i w zależności od ilości zadań dzieliła by je do 8 maksymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba żartujesz !! Akurat Netburst jest architekturą która jest bodaj najbardziej nieodpowiednia do wielordzeniowości - dowód -słabowydajne Pentium D, czyli sklejone dwa rdzenie które porozumiewają się przez FSB (baaardzo wąskie gardło)

jedynie Yonah i przyszła Microarchitecture coś zmieniają. ten pierwszy dotrzymuje kroku K8, a drugi, miejmy nadzieje wniesie cos nowego

źle przeczytałem co Genocide napisał... chodziło mi o Meroma, który jak wiadomo z NetBurstem nie bedzie miał wiele wspólnego... zresztąNetBurst by zamienił tki procek w bardzo wydajny piec do pizzy...

 

kurde ile się trzeba czasami oszukać takiego posta :(

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem tyle ze 4 rdzenie i będzie koniec dalszej rozbudowy może powstaną 9 rdzeniówki ale 16 będą wpierniczały tyle prądu że hoho i tu już nie pomoże proces technologiczny 1nm bo wtedy prąd będzie latał między poszczególnymi tranzystorami nawet przy napięciu 0.1V. x86 jest za bardzo rozbudowany o dziwne mikrokody, anarchczne rejestry 386 a nawet 286... robienie tego tego całego ustrojstwa sprzętowo jest nie potrzebna. Arm`y albo PPC idą inną drogą i są tylko częściowo kompatybilne z poprzednikami. Droga jest taka że lepiej mieć maszyne ze ja piernicze do nowych rozwiązań i jakiegoś P3 do starszych... Tu się powinna już wbijać specjalizacja jeden rdzeń powinien być wogle inny od drugiego i realizować np. inne instrukcje. Tak jak w dzisiejszych wielordzeniowych procesorach(nawet do 32 ) z innej półki i systemach multiprocesorowych (cray`e). Zawsze starsze rozwiązanie można zaemulować i tak będzie działać szybciutko.

Edytowane przez Walonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...