Skocz do zawartości
Orgiusz

Bitefight

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatio forum jest oblężone przez spamerów.

Wydaje mi się, że było by ich mniej, gdyby nowy użytkownik przez co najmniej 7 dni od zarejestrowania nie mógł pisać w działach: 'nowości', 'prezentacje' i 'ośla'.

Może i dobry pomysł :wink: Ale przecież są jeszcze PM'ki więc spamu to nie zlikwiduje tylko może lekko ograniczyć. I też może taki spamer pisać np. w dziale "Co kupić" więc to taka walka z wiatrakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtych działach najwięcej spamu się pojawia.

Można się też zastanowić nad możliwością napisania pierwszego posta (całe forum) np. po 24h + 7 dni na nowości, prezentacje i oślą.

Spamu przez PM nie ograniczysz.

Wiem, że to wszystko nie zlikwiduje problemu, ale ograniczy go, a to już coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Parówkowy_Skrytożerca

A Ty w ogole umiesz czytac ze zrozumieniem? :mur:

 

INFORMUJĘ IŻ Z CHWILĄ OBECNĄ KAŻDY, KTO ZAŁOŻY TEMAT/POST I PODA LINK ZAWIERAJACY S1.BITEFIGHT.PL/C.PHP?UID=****** BEDZIE TRAKTOWANY JAKO SPAMMER.

Bye :D

 

EDIT

Pewnie i tak juz nie zdazyl przeczytac mojego posta :lol2:

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://s9.*********.pl/c.php?uid=33410

 

to chyba nie spam chyba :) bo to nie nowy temat a post w już założonym :)

:lol::lol::lol:

 

Oj będzie banan :lol:.

 

A co do linków, to zawsze można je 'ocenzurować', tak jak to się stosuje na niektórych forach. Po prostu ciąg bitefight w linkach jest zamieniany na ********* i w tym czasie link staje się błędny, co przynajmniej uchroni kogoś przed kliknięciem, a koleś zakładający temat lub post jak pan powyżej się nieźle zdziwi :).

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Cebix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol::lol::lol:

 

Oj będzie banan :lol:.

 

A co do linków, to zawsze można je 'ocenzurować', tak jak to się stosuje na niektórych forach. Po prostu ciąg bitefight w linkach jest zamieniany na ********* i w tym czasie link staje się błędny, co przynajmniej uchroni kogoś przed kliknięciem, a koleś zakładający temat lub post jak pan powyżej się nieźle zdziwi :).

 

Pozdrawiam.

ja bym proponował przy linkach do takich gier robić niewinną litreówkę. Nawet nie wiecie ile takie coś człowiekowi potrafi krwi napsuć (sprawdzone na własnym przykładzie przy pisaniu dość długiego adresu "z palca").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Mac4

:lol::lol::lol:

 

Oj będzie banan :lol:.

 

A co do linków, to zawsze można je 'ocenzurować', tak jak to się stosuje na niektórych forach. Po prostu ciąg bitefight w linkach jest zamieniany na ********* i w tym czasie link staje się błędny, co przynajmniej uchroni kogoś przed kliknięciem, a koleś zakładający temat lub post jak pan powyżej się nieźle zdziwi :).

 

Pozdrawiam.

Coś mi się zdaje że to cenzuruje tylko tekst, a URL pozostaje taki jak był ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje że to cenzuruje tylko tekst, a URL pozostaje taki jak był ;]

A właśnie nie :). Patrz np. forum KFD, tam nie można podawać linków ani rapidshare ani yousendit, bo po prostu są automatycznie cenzurowane, sam się o tym przekonałem :).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedzialem ze nie mozna w sygnaturce dawac linkow. To ze zakladanie glupiego tematu czy pisanie glupich postow by ten link wsadzic jest zle i jest spamem to wiem i tego nie robilem. Sam zreszta na forum na ktorym jestem adminem wywalilem palanta co spamowal wklajajac ten link.

 

Czy za taki link jak mam w podpisie tez mozna dostac bana? No bo to spam nie jest :)

 

Narazie na wszelki wypadek troszke okroilem link tak ze nie dziala. Poczekam na odpowiedz.

Pozdrawiam

Edytowane przez verul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@verul

Wszystko masz opisane w regulaminie.

Do podpisu nie wolno wstawiać żadnych reklam, obrazków (w tym także emotikonów ze zdalnych serwerów - jedynymi emotikonami dopuszczalnymi są emotikony udostępnione na naszym serwerze), a jedyne linki, które można w nim umieszczać, to linki do konfigu (strony www z konfigiem) i benchmarków (wyników testów) oraz do topików na forum.purepc.pl (również tych w dziale "Giełda"). Linka do własnej strony www nie umieszcza się w podpisie, ale w innym polu profilu (link dostępny w karcie i profilu użytkownika). W podpisie można umieścić swoje dane kontaktowe (identyfikatory wybranych komunikatorów, jeden adres mailowy). Dozwolone jest także wstawianie linków do akcji humanitarnych. Inne linki można zamieścić jedynie za zgodą administracji forum.purepc.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:evil:

Nie można. Przecież wszystko jest wyraźnie opisane w regulaminie:

PODPIS (sygnatura, sig) - tekst wyświetlany pod każdą wiadomością użytkownika, definiowany w profilu. Może to być krótki opis posiadanego komputera (konfig) lub ważna dla użytkownika maksyma.

Do podpisu nie wolno wstawiać żadnych reklam, obrazków (w tym także emotikonów ze zdalnych serwerów - jedynymi emotikonami dopuszczalnymi są emotikony udostępnione na naszym serwerze), a jedyne linki, które można w nim umieszczać, to linki do konfigu (strony www z konfigiem) i benchmarków (wyników testów) oraz do topików na forum.purepc.pl (również tych w dziale "Giełda"). Linka do własnej strony www nie umieszcza się w podpisie, ale w innym polu profilu (link dostępny w karcie i profilu użytkownika). W podpisie można umieścić swoje dane kontaktowe (identyfikatory wybranych komunikatorów, jeden adres mailowy). Dozwolone jest także wstawianie linków do akcji humanitarnych. Inne linki można zamieścić jedynie za zgodą administracji forum.purepc.pl.

Podpis nie powinien być wizualnie męczący dla innych użytkowników forum: maksymalna wielkość czcionki to czcionka domyślna (2), należy unikać stosowania rażących kolorów, a przy długich (np. kilkulinijkowych) podpisach zdecydować się na zmniejszenie czcionki. Maksymalną długością sygnaturki jest 10 linii. W podpisie nie należy stosować znaczników [ quote], [ code] i pochodnych ([ php], [ sql], [ html], etc.).

To, co robisz, jest próbą obejścia regulaminu. Lepiej to zmień, bo za jakiś czas nie będę już tak wyrozumiały.

I płetwa pójdzie w ruch.

 

EDIT:

Good job, Rafael. Nie ma to, jak czujny użytkownik. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest proba obejscia regulaminu? Specjalnie ucialem "t" zeby link nie dzialal bo chcialem miec odpowiedz i nic wiecej.

No ale skoro nie mozna to trudno, jakos przezyje.

 

EDIT:

Zastosowalem sie do polecen i usunalem link z sygnaturki

Edytowane przez verul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest proba obejscia regulaminu? Specjalnie ucialem "t" zeby link nie dzialal bo chcialem miec odpowiedz i nic wiecej.

No ale skoro nie mozna to trudno, jakos przezyje.

No, jakoś będziesz musiał. :-P

A wyobraź sobie taką sytuację:

Użytkownik klika w twój link, strona mu się nie uruchamia i zauważając brak części adresu poprawia go.

Twój link w sposób nieco pokrętny, co prawda, ale jednak spełnia swe zadanie. Czyli ofiara oddaje Ci nieco krwi.

I to właśnie potraktowałem jako teoretyczną próbę obejścia regulaminu. A że zadałeś pytanie o legalność czegoś takiego, konsekwencji nie wyciągałem.

 

BTW, całego podpisu nie trzeba było usuwać. Wystarczyło trzasnąć tylko ten niepełnosprawny link. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedzialem ze nie mozna w sygnaturce dawac linkow. To ze zakladanie glupiego tematu czy pisanie glupich postow by ten link wsadzic jest zle i jest spamem to wiem i tego nie robilem. Sam zreszta na forum na ktorym jestem adminem wywalilem palanta co spamowal wklajajac ten link.

 

Czy za taki link jak mam w podpisie tez mozna dostac bana? No bo to spam nie jest :)

 

Narazie na wszelki wypadek troszke okroilem link tak ze nie dziala. Poczekam na odpowiedz.

Pozdrawiam

Moze sie czepiam, ale sam sobie zaprzeczasz. Dales obciety link w sigu do strony, ktora przekierowywuje na do Bitefight, a sam takich ludzi nazywasz "palantami". Nie wiem co chciales tym osiagnac, chyba bana.

 

Sikor, trzeba byc czujnym o kazdej porze dnia i nocy :)

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym się czepiał, ale verul wciąż ma link do BiteFight tyle że nie bezpośrednio. Zostajemy tam dopiero przekierowani przez tiny.pl/xxx, które znajduje się w sygnaturce:>

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link usunalem. Jak klikniesz to nigdzie nie przekierowuje. Jezeli zle interpretuje regulamin to mnie poprawcie, ale to nie jest link.

 

Rafael, nie chce tu tworzyc off topikow, lepiej miec sie na bacznosci, ale odpowiem na Twe spostrzezenia. Na moim forum dopuszczam wlasciwie kazdy adres strony w sygnaturce, a palantem go nazwalem bo on tego adresu nie napisal w sygnaturce lecz w postach, zupelnie nie na temat, a pisanych celowo by napisac je z tym linkiem. To inna kategoria wagowa ze tak powiem czynu :)

 

Jezeli nadal w jakis sposob moim zachowaniem lamie regulamin (choc w moim odczuciu nie, ale z doswiadczenia wiem, ze nie liczy sie odczucie uzytkownika a moderatora) to prosze o poinformowanie mnie o tym :) Podporzadkuje sie.

 

Jednakowoz nie wiem co zlego jest w tym, ze ktos w sygnaturce zamieszcza jakis link ktory de facto nikomu nie wyrzadza zadnej krzywdy. Bo tepicie to jak najgorsze spamerstwo albo oszustwo. Oczywiscie mi to pozostaje tylko zaakceptowac (chcac korzystac z tego forum, na czym mi zalezy) i to akceptuje, ale ciekawosc uzasadnienia takiego stawiania sprawy pozostaje :)

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

Dlaczego tylko 10%? Najlepsze trunki sa 40% :D

Edytowane przez verul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Twoje wyjaśnienie i Twoja postawa. Nie krzyczysz, nie klniesz, tylko konkretnie i delikatnie napisałes o co Ci chodzi (takze na PW).

 

Musisz zrozumiec jak uciążliwe jest bitefight dla nas - moderatorów, kiedy ostatnimi czasy kasujemy dziesiatki tego typu linkow dziennie. Jestesmy na to przewrazliwieni (przynajmniej ja - za innych raczej nie powinienem sie wypowiadać).

 

Spokoj i powaga, z jaka podszedles do tego ostrzezenia niech bedzie nauczką dla innych, ktorzy nie potrafią zrozumiec, ze własnie w ten sposob 'zwojują' najwiecej. Zdejmuje to ostrzezenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje :)

Skoro to dla Was takie usiazliwe to nie bede wiecej na tym forum zamieszczal linkow czy tez "zakamuflowanych linkow" (wlasciwie nie wiadomo jak takie cos nazwac). Dla mnie to nie jest az takie wazne.

 

Co sie zas tyczy spokoju, to chyba trzeba byc wpierw moderatorem albo adminem, by wiedziec jak jest on cenny w dyskusji z obsluga forum. Krzykiem nigdy nic sie nie da zdzialac, a tak to nawet jak nie osiagne celu to atmosfera jest przyjemna :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bycie moderatorem uczy cierpliwości. Jeśli chodzi o łamanie regulaminu i tak tutaj nie jest źle. Najgorzej jest na forach o grach. Jako moderator nie dawałem rady samemu czyścić jednego działu. Potrzeba było minimum dwóch. Bany mógł dawać tylko administrator, co było dodatkowym utrudnieniem. Naszym zadaniem było ostrzeganie forumowiczów oraz czyszczenie forum z brudów. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam lepszy pomysł, nie pamiętam dokładnie jakie plik odpowiada za zapisywanie/wyswietlanie sygnaturki ale mozna w nim wstawic

 

str_replace('adres_do_bitefight, Bitefight na forum mówimy nie!, $zmienna_sigparsera');

Byłby spokój :)

 

dodatkowo dodać to do postparsera :)

 

Dla niewiedzących: adres do affilate bitefight byłby zamieniany na "Bitefight na forum mówimy nie!"

Edytowane przez danioX4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość używa bitefight, więc przynajmniej wyeliminowało by to takie przypadki :-)

 

A tiny też by szło sprawdzić, co prawda tutaj by był potrzebny skrypt opierający się o CURL, ale mało na tym forum PHP masterów? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: gierka jest zarąbista, bo zapełnia wolny czas jaki mamy serfując po Necie, a i gra sie w nią całkiem przyjemnie (o ile sie lubi taki rodzaj gry).

A to, że ludzie wklejają tutaj swoje linki do BiteFight jest ich własną niepomierną głupotą. Admini na stronie tej gry musieli dopisywać specjalne komunikaty na konto graczy, aby nie umieszczali na jakimkolwiek forum linków do BiteFight, bo grozi to BANem. Zresztą ludzie walą zasady, bo pod linkiem znajduje się dodatkowa informacja:

Dodaj ten link do Twojej strony domowej, podpisu na forum albo przeslij Twoim znajomym. [...]

Nikt tego nie widzi ! Takich ostrzeżeń pisanych "małym druczkiem" (małym, bo nikt "nie chce" go widzieć) jest więcej na polskiej stronie domowej BiteFight.

A co do tych "podpisach na forum" - każde forum deklaruje się jakie informacje NIE MAJĄ prawa być umieszczane w tych podpisach, a jak ludzie nie czytaja regulaminu to tak jest i tyle

Edytowane przez Szczurky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak fatalnego porównania jeszcze nie widziałem xD. No offence ofc :). Inaczej, g w pudełku może by mi przeszkadzało ale spam w mailu nie. Imo troche forum jest szpecone tym ogłoszeniem o bitefight. Przez to tylko bedzie wiecej takiego spamu, zobaczycie.

Skoro spam w mailu ci nie przeszkadza to cie podziwiam stary :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...