Skocz do zawartości
lukmek

Testy Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis z RMA wrocila do mnie nowa parka Patriotow 6400.

Memki pochodza z najnowszego wypustu i znaczaco roznia sie od tego co niegdys dostalem do testow i o czym pisalem na TPC (tamte byly raczej marne i do 1000MHz nie daly rady doczlapac).

Pamieci wspieraja EPP (aczkolwiek to malo znaczacy dla nas szczegol) i sa CrossFire Ready :lol: , ale ciekawa jest zawartosc SPD. Pamieci sa certyfikwane rowniez do pracy z ponadnormatywnym zegarem - 1000MHz z 5-tkami w timingach.

 

Zbytnio nimi sie nie bawilem z uwagi na brak czasu i wiem tylko ze napewno robia minimum 1000MHz 4-4-4. Wiecej sie nie ciskalem narazie bo i tak pracuja w parze z Corsairami, a taki tandem to ponad 900MHz srednio dziala. No niemniej dla mnie wazniejsza jest pojemnosc, a ze 3% wolniej w SPi to mi zwisa :P

 

Wyglada na to ze sa conajmniej godnym rowiesnikiem dla HZtow, ale niestety z Patriotami nic nie wiadomo bo jest przynajmniej milion roznych rewizji i mozna w bagno wdepnac.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciag dalszy testu moich 2x512MB

GoodRAM PC2-5400

na poczatku dodam moze pogladowe zdjecie:

Dołączona grafika

 

a teraz OC:

co prawda wiecej MHz nie udalo mi sie wycisnac, ale poprawilem dosc znacznie timingi.

4-4-3-6 @ 500MHz | 2.27V

Dołączona grafika

 

generalnie z pamieci jestem zadowolony, tymbardziej ze byly kupione praktycznie za pol darmo biorac pod uwage obecne ceny RAMu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem zabardzo gdzie zadac tego pytania. Testując pamieci memtestem na laptopie, na gotowym systemie recovery wyskakiwaly komunikaty. Zawsze gdy widzialem bledy w memtescie byly one na czerwonym tle, ale te wyskakują na niebieskim, o co chodzi? Moze to wina tego systemu i braku sterownikow do laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora podbić temat... Nieco sprzętu, który ostatnio mi się przez łapki przewinął...

 

 

2x1GB OCZ XTL EL Gold PC6400 800MHz - zestaw 1.

Trochę zakręcone :wink:. Nie lubią trójek, co mogę zrozumieć. Ale ciekawa sprawa, że wyższe timingi nie robią na nich różnicy. Bez względu na to, czy 4-4-4 czy 5-5-5 max. MHz na tym samym poziomie - ok. 940. Chyba, że to któraś konkretna alpha je tak trzyma i jeszcze nie odkryłem :wink:. Najlepsze możliwości OC przy 2.25v - cokolwiek wyżej bardzo je ogranicza (przy 2.40v kiszka)

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

2x1GB OCZ XTL EL Gold PC6400 800MHz - zestaw 2.

A tu z kolei zupełna odwrotność poprzednich - duże znaczenie timingów. Nie lubią czwórek i kończą się przy nich na 910MHz. Za to poluzowanie do 5-5-5 daje kopa i ciągną aż do 1020MHz B-). GoldMem stabilny do równego tysiączka. Napięcie 2.15-2.20v. Ewidentnie lepszy komplet - dziwi mnie tylko ta różnica "charakterów", bo oba są na identycznych kościach. Nie wiem dokładnie jakich, nie ściągałem radiatorów. Ale z tego co wypatrzyłem na odsłoniętym kawałku będą to Microny, ale nie D9. Co dokładnie? Nie mam pojęcia...

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

2x512MB OCZ EL Gold PC6400 800MHz

Z "klasycznej" serii, więc kości głębiej schowane pod radiatorami (nic nie widać). Ładnie reagują na prąd, czyżby D9? - aż się proszą o vdimm moda :wink:. Przy "standardowych" napięciach leciały stabilnie do 890MHz. Ale mam mocne przeczucie, że to jeszcze daleko od ich maksimum, bo system wstawał mi na nich nawet na 950MHz. Więc prawdopodobnie kwestia pogrzebania w alphach i wyłapania tych powodujących niestabilność. Na chwilę obecną tyle (i nie śmiać się z timingów - automat ustawiał :lol:):

Dołączona grafika

(i w tym miejscu zapraszam do mojej sygnatury :wink:)

 

 

Pozdr.

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci 2x1GB 667 Crucial Anniversary Edition - napięcie 2,25V (bios)

 

Dołączona grafika

 

Potrafią wiele więcej :D

 

600MHz 5-5-5-15 napięcie 2,3V (bios)

 

Dołączona grafika

 

Jeszcze mały edit:

600MHz 4-5-4-12 na 2,3V

 

Dołączona grafika

 

coś czuję że potrafią dużo więcej. Jak na razie rozczarowuje mnie płyta główna.

 

Dzięki bazi :wink:

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że wynik całkiem całkiem :D

Te pamięci, to obecnie bardzo dobry wybór dla osób mogących sprowadzić je sobie z USA.

Ja sam oczekuję na te pamięci, ponieważ wymieniam je za G.Skille HZ z nowych serii, które miały problem ze zrobieniem 500MHz 4-4-4-x 2.4V na P5W64 WS Pro. Próbowałem na różnych dzielnikach i nie mogłem ich ustabilizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie zdaje, że mogłem nawet nie trafić na microny. Najlepiej pracowało im się na 2.2V

Warto je popchnac na allegro i zamowic Cruciale wiadomo od kogo, niedlugo powinno byc zbierane kolejne zamowienie :)

 

BTW: G.Skill wykonal pokerowa zagrywke, wsadzil D9GMH do relatywnie tanich pamiatek wyrabiajac tym samym marke, by pozniej odciac doplyw dobrych kosci do Hz-tow jadac tylko na renomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci 2x1GB 667 Crucial Anniversary Edition - napięcie 2,25V (bios)

 

 

Potrafią wiele więcej :D

 

600MHz 5-5-5-15 napięcie 2,3V (bios)

 

 

Jeszcze mały edit:

600MHz 4-5-4-12 na 2,3V

 

 

 

coś czuję że potrafią dużo więcej. Jak na razie rozczarowuje mnie płyta główna.

 

Dzięki bazi :wink:

Nieźle

Pokaż jeszcze 550 na 4:5 i powiem że są świetne :D

hehe rozwaliły mnie te podziękowania :D (no chyba że to prezent :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że Yotomeczek podpuszcza ;)

Wszystko co udało mi się dotychczas uzyskać na dzielniku 4:5 to 535MHz. Niestety 550 jest na razie w swerze marzeń.

 

633MHz 5-5-5-15 2,35V (ale tylko 16M bo w to się akurat bawiłem)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O żesz w mordę, no to RAMy dały popalić... Gratuluję dobrego zakupu! :blink:

 

Myślę, że pytanie, kiedy następna dostawa takich kostek będzie jak najbardziej na miejscu :D

 

 

(I drugie stricte retoryczne: czemu nie pojawiły się 2 miesiące temu, kiedy sam mogłem ściągnąć :rolleyes:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny edit:

 

640MHz 5-5-5-15 2,45V (niestety już maks.)

 

Dołączona grafika

 

Znowu lekka poprawa:

 

644MHz 5-5-5-15 2,45V

Zacieśniony jeden timing CS # to MCH-ODT Latency z 3 na 2

 

Dołączona grafika

 

Kolejny edit będzie jak przekrocze 650MHz ;)

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - niedługo wyjedziesz nam z 5-6-6-20 :lol:

 

W przypadku Core2Duo liczą się duże MHz na pamięciach (okolice 500 MHz) wraz z timingami 4-4-4-x. Szczytem marzeń jest 600 MHz 4-4-4-x :wink:

 

"5" jak i "3" działają gorzej niż CL4 + odpowiednie MHz np. 400 MHz "3" będzie gorsze od 500 MHz "4" i 600 MHz "5" też będzie gorsze od 500 MHz "4" :D

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż 5 w podstawowych timingach bym nie dawał bo to już jest sztuka dla sztuki.

Co do dzielnika 4:5 to moja płyta wybitnie go nie lubi i nie daje się zmusić do pracy przy sensownych MHz. Na "czwórkach" jak na razie zrobiłem 558MHz

 

Dołączona grafika

 

To tak na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...