Skocz do zawartości
lukmek

Testy Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Ty to masz zawsze jakiegoś farta do kostek... Ustawienia timingów z biosu?

Ja? Jesli chodzi o mnie to wszytsko z biosa :wink: btw. do wszytskiego mam farta jesli chodzi o oc :lol: Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morze ale jak na kosci promos to wynik calkiem calkiem :-P po swietach przyjda do mnie gskille 2x1gb 800mhz NQ tak wiec zobacze na co te pamieci bedzie stac

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba koniec mojego ramu :wink:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika
Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morze ale jak na kosci promos to wynik calkiem calkiem :-P po swietach przyjda do mnie gskille 2x1gb 800mhz NQ tak wiec zobacze na co te pamieci bedzie stac

Jest szerokie, dalekie i glebokie.

 

Pokazujesz wynik, ktory jest niby ciekawy, a tu marne 5-5-5-15, nawet jak na kosci Promos.

 

Rozumiesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]

Morze ale jak na kosci promos to wynik calkiem calkiem :-P po swietach przyjda do mnie gskille 2x1gb 800mhz NQ tak wiec zobacze na co te pamieci bedzie stac

Morze to masz Bałtyckie. Boze, chron nasz piekny kraj od takich bledow :mur:

 

Wesolych Swiat :wink:

 

[EOT]

 

Przepraszam, ale nie moglem sie powstrzymac. :unsure:

 

EDIT Devilek - byles szybszy :D

Edytowane przez Kaz!o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafiki20

Walisz błędów od pieruna :mur: tak trudno zainstalować ff rev. pl? :) zreszta tu sie pokazuje wyniki pokroju jak moje :wink: (no może troche przesadziłem). Ja o towim ramie myśle tak: "ale chała" btw. zapewnie twoj ram zrobi więcej, kwestia doświadczenia. Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafiki20

Walisz błędów od pieruna :mur: tak trudno zainstalować ff rev. pl? :) zreszta tu sie pokazuje wyniki pokroju jak moje :wink: (no może troche przesadziłem). Ja o towim ramie myśle tak: "ale chała" btw. zapewnie twoj ram zrobi więcej, kwestia doświadczenia. Pozdrawiam :wink:

 

A Ty niby lepszy? Polskich znaków brak, "z kąd" i inne kwiatki... widać, że Tobie i tak FF ze słownikiem nie pomaga :lol2:

 

BTW

 

Nie żebym kolegę bronił, bo błąd karygodny, ale inni też nie są bez winy...

 

BTW2

 

Wynik jak na ProMOSa (stara rewizja - kości z połowy 2006 roku) to taki średni. Nowsze ProMOSy fikają dużo lepiej :D

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh moje robia tylko 540 4-4-4-12 2.6V na am2 :/

do czarowania MHz tylko i680 :D

BTW wynik @ 660MHz na ramach mocno kiepawy :D

Jak widać z rankingu Low Clock Pi - można z 3GHz C2D i Ramek w okolicach 535 pociągnąć 7m05s ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czarowania MHz tylko i680 :D

BTW wynik @ 660MHz na ramach mocno kiepawy :D

Jak widać z rankingu Low Clock Pi - można z 3GHz C2D i Ramek w okolicach 535 pociągnąć 7m05s ...

no i nie wiem jak ma sie oc na am2 np do x975 :| te 540 to mowilem o prime stable, a teraz leci 590 5-5-5-15 prime

 

Yoto: on mial pewnie cwelowate alpha timingi jak na 680i do Spi

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arek1313

szczerze mowiąc osobiscie nie sprawdzałem <_<

 

btw. jakie alphy lubi 650sli? <_<

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czarowania MHz tylko i680 :D

BTW wynik @ 660MHz na ramach mocno kiepawy :D

Jak widać z rankingu Low Clock Pi - można z 3GHz C2D i Ramek w okolicach 535 pociągnąć 7m05s ...

Czarowanie = boot @ iles tam + memset.

 

Boot @ bios i np. CL4 = bsod.

 

Why ? Jest dzielnik np. 1066, nastepny 1142 na unlinked. Robisz boot @ bios na 1066 i cisniesz clockgenem, CPU-Z i wsio inne podaje wzrastajace MHz mem, ale faktycznie one stoja w miejscu :huh: na swoim biosowym 1066MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarowanie = boot @ iles tam + memset.

 

Boot @ bios i np. CL4 = bsod.

 

Why ? Jest dzielnik np. 1066, nastepny 1142 na unlinked. Robisz boot @ bios na 1066 i cisniesz clockgenem, CPU-Z i wsio inne podaje wzrastajace MHz mem, ale faktycznie one stoja w miejscu :huh: na swoim biosowym 1066MHz.

Czarować można całkiem sporo - w przypadku nf680i jest to bardzo łatwe.

Przykład, który opisałeś dość dokładnie analizowałem. Clockgen zmienia tylko taktowanie pamięci w trybie linked, który działa na zasadzie chipsetów intela.

 

Kolejny czar na nf680i z 1t.

 

Gdy zbootuje się kompa powyżej FSB422MHz (wyższy strap) to pamięci wyżej chodzą na 1T niż na niższym strapie, ze względu na fakt, że luzują się wewnętrzne timingi chipsetu na które nie mamy wpływu.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cl4? <_<

Tyle

 

Dołączona grafika

 

Ale podejżewam że pujdą więcej bo :

 

Na 490 i wyżej przechodzą memtesta ale co chwile w systemie zaliczam resety . Myśle hmm chyba się coś przegrzewa . Dotyka pamięci , mostek południowy mostek północny i aaaaa ała oparzyłem się :mur:

Teraz mam cały paluch w piance przeciw oparzeniom i boli jak cholera :unsure: . Kurde od kąd sie tak NB grzeją :?: :huh:

 

Mobo AB9 .

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...