Skocz do zawartości
lukmek

Testy Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

GOODRAM PRO 800 2x1GB - CL4-4-4-12, 2.4V = 600MHz.

To dużo? :rolleyes:

SS, valid a moze SPi? :D Prosimy jakieś skriny :wink:

 

Asus Blitz NB 1.5V

Tracer 8500 2.9V

takie sobie 1M IMG

Nice ;]

 

Albo mi sie wydaje, albo Crucial robi się coraz bardziej wytrzymalszy na napięcie :blink:

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SS, valid a moze SPi? :D Prosimy jakieś skriny :wink:

Nice ;]

Valid, co tam valid jak ja spi pół dnia na tym liczyłem chcąc coś wykrzesać do lowclocka (co oczywiście sie nie udało...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wspominał, że GD Pro nie są na D9? Czy to w innym temacie?

JA mam GD PRo 1066 i jedna kośc się wyłacza przy 2.5V, druga natomiast kręci mi się tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/41f1d09170dd8a86.html

 

niestety wyższego voltażu niż 2.5V nie ustawiłęm. Czasu brak :(

 

Druga kośc kręci się fatalnie i sądzę, że nie jest to D9GKX. Jak znajde czasu chwilkę to zdjeme z niej radiator. Pójdzie na gware chyba bo nie robi stabilnie tego co ma w SPD.

Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam GD PRo 1066 i jedna kośc się wyłacza przy 2.5V

A ja mam sprawne D9 co powyzej 2.1v od nowosci wali bluescreenami ile sie da. Przy 1.8-2v 100% sprawna. Czasem sie takie trafia i nic sie nie poradzi.

 

Gemmy pokaz alphy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam sprawne D9 co powyzej 2.1v od nowosci wali bluescreenami ile sie da. Przy 1.8-2v 100% sprawna. Czasem sie takie trafia i nic sie nie poradzi.

Moje dobije do końca (dla pewności żeby mi tych samych nie odesłali) i oddam na gware ;P

 

Pozatym dziwne - jedna kreci się super el0 a druga w ogóle.. ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GOODRAM PRO 800 2x1GB - CL4-4-4-12, 2.4V = 600MHz.

To dużo? :rolleyes:

DaRoN, czy to są te nowe 800 Pro na nowych Elpidach, co były ostatnio testowane na egiełdzie? Czy kupując je teraz w sklepie wiadomo, że dostanie się właśnie te nowe, a nie jakąś poprzednią rewizję? Albo czy można je jakoś odróżnić?

Edytowane przez jurass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DaRoN, czy to są te nowe 800 Pro na nowych Elpidach, co były ostatnio testowane na egiełdzie? Czy kupując je teraz w sklepie wiadomo, że dostanie się właśnie te nowe, a nie jakąś poprzednią rewizję? Albo czy można je jakoś odróżnić?

Tak - to dokładnie te same pamięci.

 

XA - Adelard teraz zaczaił je z IP35. Zobaczymy co z tego powstanie. Moze poza rozmiarem zmieniło się cosik jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu rozbudowałem pamięć do 4 x 1 GB.

 

Szukając informacji jak pracują takie zestawy trafiłem tutaj i postanowiłem się sprawdzić.

 

 

Pamięć to dobrze znane : OCZ Platinum Rev.2 , 800MHz

- pierwszy zestaw kupiony w Komputroniku w połowie listopada

- drugi zestaw odkupiony na giełdzie na innym forum

 

ZDJĘCIE :

 

Dołączona grafika

 

Prezentacja 3D : - KLIK

 

( Zdjęcie i prezentacja zapożyczone ze strony producenta )

 

 

Testy były bardzo krótkie - jest to pierwsze ustawienie na jakim uzyskałem stabilność.

 

Reszta sprzętu widoczna w podpisie czyli :

 

CPU : Pentium Dual Core E2180, rev. M0, VID: 1,2375v ( @8x375=3000 MHz ; 1,250v ) + BOX

MOBO: MSI Neo2-FR, rev. 1.1, P35, BIOS ver. 1.77beta ( VTT:1,30; NB:1,40; SB_I/O:1,6; SB_core:1,05 )

RAM : OCZ Platinium Rev.2 , 4x 1GB, DDR2-800, CL 4-4-4-15, ( @ 900 MHz , 4-4-4-18-42-5-5-5-5 )

GPU : MSI GeForce 7900GTO@GTX, 512MB, C650/M1320 (@2D:275/1750, @3D:710/1670)

CRT : PHILIPS - 109-B6, 19"

T V : LIFEVIEW FlyVideo 98 FM, (BT878)

HDD : SAMSUNG, 160GB, 7200 rpm, 8MB cache, SATA-2, NCQ, (HD160JJ)

OPT : SAMSUNG - SH-S203P, DL, LightScribe, SATA

PSU : TOPOWER P6 (526) - 420W

 

WYNIK :

 

900 MHz - z timingami : 4-4-4-18-42-5-5-5-5 - przy napęciu : 2,2 v

 

 

nie jestem maniakiem OC ale lubię wycisnąć conieco ze sprzętu jeśli potrafi więcej niż oferuje producent

nie wiem czy będę jeszcze walczył o MAX - więc prosze o dopisanie do rankingu

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez HigBee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę 450MHz a nie 900.

to żarcik czy brak wiedzy ??? :blink:

 

na ile mi wiadomo są o pamięci DDR czyli Double Data Rate (czy jakoś tak)

czyli efektywne taktowanie pamięci jest 2 x większe od podawanego

 

więc czy napiszę 450 czy 900 to nie ma to znaczenia dla kogoś kto wie o czym rozmawiamy

 

PS

pewnie nabrałem sie na prowokacje, ale co mi tam - :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się Tobie radził zastanowić nad brakiem wiedzy.

 

Idąc Twoim tokiem rozumowania Pentium D faktycznie miały po 7.2GHz - mam racje? W końcu do dwurdzeniowe jednostki.

 

Zastanów się także dlaczego CPU-Z pokazuje 450MHz a nie 900 i też nad tym jak kość DRAM jest zbudowana i jak pracuje.

To powinno Ci rozjaśnić rzekomą "prowokację".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DaRoN, nie czepiaj się pierdół 900MHz=450MHz... producenci sprzedają pamięci jako ddr 667MHz, 800MHz... itd. więc dlaczego on podkręcając i wrzucając wyniki nie może tak pisać? Przecie każdy wie że dla ddr2 rzeczywista częstotliwość zegara 900MHz jest nieosiągalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DaRoN, nie czepiaj się pierdół 900MHz=450MHz... producenci sprzedają pamięci jako ddr 667MHz, 800MHz... itd. więc dlaczego on podkręcając i wrzucając wyniki nie może tak pisać? Przecie każdy wie że dla ddr2 rzeczywista częstotliwość zegara 900MHz jest nieosiągalna.

Idąc tym tokiem rozumowania to można zaskarżyć producentów pamięci o "okłamywanie" nabywców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale efektywnie to i tak jest 667, 800MHz... nie okłamują, jak się uprzeć to te 400MHz zamiast 800MHz też byłoby okłamywaniem, bo w ddr2 masz jeszcze niższy zegar, tylko dodatkowo jest jeszcze sygnał przesunięty w fazie o pi/2 w ten sposób aby odczyt/zapis odbywał się na 4 zboczach sygnału w ciągu jednego taktu (dwa narastające i dwa opadające).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Team Xtreme Dark, nowa rewizja oparta o kości Powierchip oraz 6-warstwowe PCB Brainpowera, kosztowała mnie 199zł na allegro.

Dołączona grafika

2.3V(bios), 556.6mhz, 4-5-4-15.

Sprzęt jak w sygnaturce.

 

Dopiero za tydzień cl5, bo wyjeżdżam.

Edytowane przez mesti55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Team Xtreme Dark, nowa rewizja oparta o kości Powierchip oraz 6-warstwowe PCB Brainpowera, kosztowała mnie 199zł na allegro.

 

2.3V(bios), 556.6mhz, 4-5-4-15.

Sprzęt jak w sygnaturce.

 

Dopiero za tydzień cl5, bo wyjeżdżam.

No to całkiem miło śmigają. Miałem pare miesięcy temu kit Team'ów i śmigały 2,3V ale na równych 500@4-5-4-15 i aby coś ponad to wycisnąc trzeba było im 2,4V zapodać :] Albo ci się dobra parka trafiła albo faktycznie nowa rewizja lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...