Skocz do zawartości
lukmek

Testy Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

takie wyszczególnianie tego, że się ma 900MHz i to taką czcionką po prostu mi czasem uderza w oczy...

dla mnie bardziej oczywiste było napisanie 900MHz

 

skoro producent pisze że są to pamięci 800MHz a OC polega na zwiększaniu taktowania to czemu miałbym podawać liczbę mniejszą od fabrycznej ???

a jeśli się mylę to wyjaśnijcie mi czemu selekcjonerzy w ogłoszeniach piszą ... @1000 CL4 ... , ... @1400 5-5-... (np. sygnatura XA)

 

podsumowując : PEACE - niech będzie że to ja się mylę , WhatEver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale ja podaję "1400DDR" itp., dokładnie zaznaczam, że to jest tryb efektywny (ang. - double data rate). Poprawne są 2 oznaczenia:

 

*dla pamięci PC6400*

 

- 800 DDR

- 400 MHz

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawne są 2 oznaczenia:

- 800 DDR

- 400 MHz

Jak już w ogóle to 800MHz DDR. Ale wy to macie problemy i to jeszcze na forum gdzie czy się napisze 900MHz czy 450MHz to i tak wszyscy wiedzą o co chodzi. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozczarowaniu jakie nastalo po zakupie aXeRAM 800, koniec z zbawa i probowaniem.

 

Stwierdzilem ze najbardziej optymalnym zakupem bedzie zestaw 2x2GB. Na oku mam dwoch pretendentow

 

Patriot DDR2 800 CL4 2x2GB LLK PDC24G6400LLK

 

OCZ 2x2GB 800DDR TITANIUM CL 4 OCZ2T800C44GK

 

 

No wlasnie, posiada ktos takowe zestawy? Jestem ciekaw jak wychodza w praniu na jakich sa kostkach i na co mozna liczyc w kwestii OC.

 

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie ospowiedzi i rady.

 

 

EDIT:

 

Dosc dziwne, tu znalazlem te same patrioty o ponad 70zł tansze niz wszedzie indziej. Dzwonilem takze do sklepu by potwierdzic i ok jest to 2x2GB LLK 800 Cl4. I wlasnie przyszla nowa dostawa, jak ktos poluje na dobry zestaw 2x2GB to ten jest chyba ok http://sklepwgk.pl/prod22095_Patriot_DDR2_...Perf_CL4_0.html

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybki wyniczek z timingami auto, 4x1GB, 2,14v 467MHz 4-4-4

transcend axe 800, ustawienie wydaje się całkiem "codzienne"

 

nie robiłem 32 bo nie doczytałem, wczoraj robiłem pi32 na nich @ 480MHz 2,2v no problem ale sie przegrzewały,, nie zrobiłem sandry bo nie mam sandry :P jak mnie nie wsadzicie do rankingu to sie nie pogniewam ;)

 

Dołączona grafika

 

jutro odbieram 2x2 D9FTB mam nadzieję że będą fajniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie jarajcie się niskim PL na 1:2 :lol: Kto jedzie na tym dzielniku na 24/7? (mowa o posiadaczach DDR2)? Ważne jest PL na 5:6/4:5 tak naprawdę...

 

Hmm na celku nie chce mi się puszczać SPI32M :( Ale spróbuję pobić twój wynik na DFI + OCZ Reaper PC9200... na ok. 2,3v :wink:

 

jak dojdzie E8400

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie jarajcie się niskim PL na 1:2 :lol: Kto jedzie na tym dzielniku na 24/7? (mowa o posiadaczach DDR2)? Ważne jest PL na 5:6/4:5 tak naprawdę...

 

Hmm na celku nie chce mi się puszczać SPI32M :( Ale spróbuję pobić twój wynik na DFI + OCZ Reaper PC9200... na ok. 2,3v :wink:

 

jak dojdzie E8400

Oczywiście niewielu. Większość podkręci proca i wtedy 266, 333 lub 400 a wtedy PL=5-7.

Właśnie u mnie chodzą 24/7 na 5:6 i wtedy PL=6. 525MHz Cl4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już w ogóle to 800MHz DDR. Ale wy to macie problemy i to jeszcze na forum gdzie czy się napisze 900MHz czy 450MHz to i tak wszyscy wiedzą o co chodzi. :lol:

nie wazne o co chodzi i ze kazdy wie ale ddr 800 dziala na 400mhz i tego nie zmienisz - a piszac 800mhz wprowadzasz ludzi w blad

 

zegar jest 400 i na tym koniec - poczytaj sobie o trybie ddr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ladnie pocisniete...napiecie tez

 

co daje zmniejszenie tRC(bank cycle time)?

Jeszcze nie sprawdzałem jak reagują na mieszanie tajmami (lecę loopy do recenzji).

 

lukasp - memki sa od ddr2.pl a jakie to są to XA napisał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mi pół godziny OK? :D

 

EDIT: Xtreme - wygrałeś. Pamięci powyżej 2.5V odmawiają już jakiejkolwiek skalowalności...

 

A tak mi niewiele do Ciebie brakło ;P

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytania...

crucial ballistix posiada wsparcie SLI, dla plyt z chpsetami nForce, a jesli plyta posiada intelowski chpset i crossfire to czy ta pamiec traci w wydajnosci, sa jakies roznice, czy to nie ma znaczenia??

 

jeszcze jedno pytanie:

ktora pamiatka jest lepsza crucial ballistix tracer 2gb 1066mhz cl5 czy OCZ reaper HPC 2gb 1066mhz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P5K PRO 0601

GOODRAM PRO 900 4x1GB (GP900D264L5/1G) - 2.26V

C2D E8200 2.66GHz@7x500MHz

Dołączona grafika

 

GOODRAM PRO 900 4x1GB (GP900D264L5/1G) - 2.26V 5-5-5-5

C2D E8200 2.66GHz@8x507MHz

Dołączona grafika

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...