Skocz do zawartości
lukmek

Testy Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

A ja widze 5-5-5-12 2t :)

Ale powiem wam ze jak liczylem 1M to nie bylo zadnej roznicy miedzy 5-4-4-10 a 5-4-4-1 czemu tak?

Przeliczylem 1M @840 3-3-3-9 2.5v, screena niestety nie mam, ale moze jeszcze zrobie :)

jaki czas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maneq1 a te 4 4 4 12 1000 mh to na jakim napięciu Ci jadą?

2.4v chyba raczej napewno:)

 

A czas nie pamietam, ale slaby bo proc taktowal 3GHz.

Edytowane przez manieq1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe OCZ na Qimondzie to [ciach!]o w porównaniu do tego co było na D9...

 

Żal dupe ściska, nie robią nawet 400 MHz (800 MHz DDR) na Cl3-4-4-15... :lol: Na 2.4v już nie wejdą do windowsa...

 

Mowa o reaperach PC9200 2x1 GB...

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe OCZ na Qimondzie to [ciach!]o w porównaniu do tego co było na D9...

 

Żal dupe ściska, nie robią nawet 400 MHz (800 MHz DDR) na Cl3-4-4-15... :lol: Na 2.4v już nie wejdą do windowsa...

 

Mowa o reaperach PC9200 2x1 GB...

Qimonda :

inaczej QiBiedronka

szybko i tanio ??

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że sprzedaję moje Goodramy z siga, kupiłem dziś 2x1GB Kingston 800MHz na Elpidach, szukałem 667, ale nie było. Mam 2 dni na przetestowanie, ciekaw jestem, jak się będą sprawować, zawsze mogę oddać. Jeżeli mi się nie spodobają, kupię Cruciale albo Mushkiny na allegro. W Komputroniku nie było Traescend'ów Axe, w innych sklepach też nie, dominowały Goodramy na przeróźnych kościach jak i Kingston na hynix'ach.

 

Miał ktoś do czynienia z tymi 800MHz na Elpidach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z tymi 800MHz na Elpidach?

a co masz w oznaczeniach na chipach?

podejrzewam że to to samo co jest teraz w kingston ddr667 na elpidach i wyniki powinny być podobne- 1050-1100 na piątkach ok 2.1V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy w dobrym temacie pytam, ale co sądzicie o tych nowych G.Skillach PI? Myślicie, że będą się dobrze kręcić? Cena nie jest bardzo wysoka, bo pamiątki widziałem w DDR2.pl : http://ddr2.home.pl/product_info.php?manuf...products_id=317 a w dodatku producent zapewnia, że się mniej grzeją w porównaniu do konkurencji. Jest sens ich kupna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co masz w oznaczeniach na chipach?

podejrzewam że to to samo co jest teraz w kingston ddr667 na elpidach i wyniki powinny być podobne- 1050-1100 na piątkach ok 2.1V

Racja zrobiły 1000MHz na 2.1V, teraz Orthos blend, a Goodramy już sprzedałem. Dość drogo zapłaciłem za Kingstony - 146 zł w jednym ze sklepów, ale przewertowałem wszystkie półki w poszukiwaniu czegoś na Elpidach. Przydałoby się 2x1GB 800MHz na Elpidach jeszcze ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj udało mi się zakończyć modyfikacje i podkręcanie kompa, przynajmniej na razie. Pamięci stanęły na 5 5 5 15, 2.3V i 1200 mhz. Wcześniej pamięci się grzały obecnie zainstalowałem na nich wiatrak i jest stable. Wiatrakipodpięte pod regulator obrotów pozwalają mi całkowicie wyciszyć kompa a WC na procu i grafie pomaga odprowadzić ciepło na zewnątrz, w zailaczu po fanswapie siedzi bezselestny nexus 12 cm: tutaj te modyfikacje: http://files.filefront.com/qauczuqrar/;10013871;/f

 

Tutaj wyniki pamięci z everesta:

Dołączona grafika

Edytowane przez QauczuQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodalem 2 komplety pamieci:

1). 2x1GB Corsair XMS2 800MHz CL4 na ProMOSach

2). 2x1GB Corsair Dominator 800MHz CL4 na ProMOSach

Osiagi w OC praktycznie identyczne: ok 1100MHz CL5 przy 2.1V.

W takim razie jaka jest roznica miedzy Dominatorami a zwyklymi XMS2? Tylko inny radiator?

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam komputer i nie wybrałem jeszcze tylko pamięci. Kompletnie się na tym nie znam, ale cały komputer składam z myślą o OC. W końcu wystarczy trochę poczytać i można zaczynać zabawę.

 

Potrzebuje 2 razy 2GB tak żeby mieć wolne sloty na przyszłość i dokupić drugi taki sam komplet. Chciałbym żeby pamięci się dobrze kręciły i były w granicach 260-280zł max.

 

Za pomoc z góry dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

wg. popularnej strony ramlistcośtam, mój komplet może być na D9GMH/GKX.

 

wiecej nie długo.

 

porównuj kostki (patrząc z profilu) to wyglądają jakby tam jednak były gmh.

 

porównałem do lanfestów.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

600 5-5-5-15,mialem D9GMH,ktore potrzebowaly ok 2.3v do 600Mhz,byly takie co 2.1v bez problemu lykaly,obecnie jade na Lanfestach i 2.15v styka :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

dobra to sie okaze ile potrzebują do 600 ;)

no otoz to,jak beda chcialy duzo,albo nie dadza rady to to nie sa d9gmh ;) na 99.9%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Wiesz co ja nie wiem za bardzo jak plyty pod AM2 prowadza memki,ale na p35,x38 jak nie masz nawet 570 5-5-5-15 2.3v to raczej watpie,ze to sa D9GMH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według tej popularnej strony są to d9 ale jak już pisałem, mają strasznie ciasne spd wiec do wysokich mhz potrzebują dość luźnych timingów na amd.

 

ps

pokaze memseta (najlepiej 3.5) przy 600 @ 2.15 na tych lf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...