Skocz do zawartości
lukmek

Testy Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Powinny na luzaku ładnie brykać. Gdyby procek mi się tak szybko nie skończył to sprawdziłbym je wyżej, dałbym im max 2.4V i ciekawe gdzie by się zatrzymały.

Szkoda że nie ma programu do przeliczania zegara dla memek pod Intela, bo nie chce mi sie już dzielnika innego sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny na luzaku ładnie brykać. Gdyby procek mi się tak szybko nie skończył to sprawdziłbym je wyżej, dałbym im max 2.4V i ciekawe gdzie by się zatrzymały.

Szkoda że nie ma programu do przeliczania zegara dla memek pod Intela, bo nie chce mi sie już dzielnika innego sprawdzać.

to proste

dzielnik 4/5 to fsb x1,25

dzielnik 2/3 to fsb x1,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingstony dual 2x512 667 cl5 kupione w esc.pl (kosteczki fbga) 350zł

 

399Mhz 4-4-4-12 2.0V od "kopa" (a tak se w biosie ustawiłem i tak mi poszły) stabilnie sprawdzone w grze, zimne jak trup, dalej nie kombinowałem bo klient zabrał zestaw

 

Mobo Dfi ultra m2 infinity

Edytowane przez janosikkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś aktualizuje te wyniki, dlaczego nie ma mnie w rankingu?

Lukmek ostatnio byl 8 wrzesnia dlatego brak aktualizacji

 

Przyszedl czas na moj test :)

 

2X1GB G.Skill 800 HZ

 

Pamieci oparte na Micronach D9GMH. Im wyzsze napiecie pamiatki biegaja wyzej, prawie jak windondy ;) Memki wygladaja praktycznie tak samo jak zestaw 2X1GB HZ DDR1 odroznia je tylko zawartosc gustownych czarnych radiatorow i inna naklejka.

 

525 4-4-4-12

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

555 5-5-5-15

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

2.4V

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie uaktualniałem rankingu, ale w ostatnich dniach nie dysponowałem wolnym czasem (nowa szkoła, 1 klasa liceum)

Gratulacje dla Worms14 i Kas'a. Bardzo ładne wyniki.

 

Edit: Dodany także bardzo dobry wynik czesl4f'a

 

Edit2: Widzę lekką poprawę u Kas'a przy 2.3V. Już aktualizuję

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x512MB PDP Patriot PC2-8000ELK 5-5-5

 

Dołączona grafika

 

540MHz 4,0-4-4-8 2,4V Pi32m stable. :)

 

Dołączona grafika

 

Update 26.04.2007

 

Postanowiłem poddać badaniom okresowym moje Patrioty. :lol2: Ostatnio wynik(540MHz) dodałem 25.09.2006 więc sporo temu.Wynik poprawiłem o 4MHz; należy go uznać za podobny wziąwszy pod uwagę,że wykonany na dzielniku 2:3(poprzednio 4:5) i na gorszych alphach.Ale zawsze to poprawa :lol2: Na piątkach nie robiłem testu.Sprawdzian wykonany na Intelu 975X przy Vdimm=2,4V;mam nadzieję je przetestować na korzystniejszym chipsecie i wyższym Vdimm,więc chyba nie powiedziały ostatniego słowa. :)

 

544MHz 4,0-4-4-12 2,4V Pi32m stable. :)

 

Dołączona grafika

 

Update 27.04.2007

 

Poranna poprawka :lol2: Jak widać rano tempy znacznie korzystniejsze,w nocy wywaliło na 545MHz,z tym że popuściłem jeden parametr i do końca nie jestem przekonany czy to efekt niższej temperatury. :)

 

545MHz 4,0-4-4-8 2,4V Pi32m stable. :)

 

Dołączona grafika

 

 

Update 23.05.2007

 

Kolejny raz Patrioty w akcji,tym razem na DFI Infinity 965-S Dark.Tutaj mamy mozliwośc zapodania sporego Vdimm wiec może byc ciekawie.

Okazuje się że memki bardzo ładnie skalują się z napieciem przeciętnie wymaga 0,05V na 10MHz.

Dojechałem do Vddr=2,65V,wystarczy na razie.Wynik: :)

 

587MHz 4,0-4-4-12 2,65V Pi32m stable. :)

 

Dołączona grafika

 

Wg DDR2 moje memki sa na: Elpida,D9Fatbody,D9DQT. :)

Myślę,że Elpide można wykluczyć.... :lol2:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz moja kolej i też tak na szybko. :D

 

Corsair TWIN2X2048-6400C3

 

Test był wykonany przy napięciu 2,2V na memkach. Wyglądem nie wyróżniają się od pozostałych DDR2 Corsaira czyli czarny radiator i czarno-fioletowa naklejka.

Pamieci (najprawdopodobniej) oparte na Micronach D9GMH.

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoodRAM 512MB PC2-5300 CL5

@ 1000MHz 4-4-4-12 (dual channel)

Dołączona grafika

pamieci na kosciach Micron D9GCT, napięcie 2,25V.

poki co tyle ;)

 

ps. czy mozna spokojnie dac 2.4V i byc pewnym, ze nic sie nie stanie? :) pamieci bez radiatorow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. czy mozna spokojnie dac 2.4V i byc pewnym, ze nic sie nie stanie? :) pamieci bez radiatorow..

Dla pewnosci daj nawiew moje G.Skille przy 2,3V sa cieple nawet bardzo. Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...