Skocz do zawartości
Tranquility

Najlepszy Router Wi-fi Pod Neo Waszym Zdaniem...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy możecie polecić jakieś "bezproblemowe" routery Wi-Fi właśnie pod Neostarde 2Mb ? Do routera będą podłączone 2 komputery jeden przez kabel do routera (ponieważ komp i "baza" są obok siebie) a drugi właśnie bezprzewodowo w drugim pokoju (odległoś ok 10-15 m, 1 ściana działowa) i jeszcze przy okazji spytam się czy jakość połączenia będzie taka sama w przypadku podłączenia wi-fi na sticka usb i karty PCI wi-fi ? Myślałem o czymś takim:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11715 - Gigabyte Wireless Router GN-BR404W

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23375 - Pentagram Cerberus ADSL Wi-Fi 802.11g Plus

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25202 - US Robotics ADSL2+ MAXg Wireless Starter Kit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D-linka G604T konfigurowałem i zakładałem na neo, nie polecam, kłopotliwa konfiguracja i mało przejrzysty panel konfiguracyjny

W domu mam linksysa WAG54G i przy 2 laptopach pod wifi + stacjonarny podpięty kablem sprawuje się wyśmienicie, ani razu mi się nie zawiesił oraz zawsze po rozłączeniu neo łączy się spowrotem w ciągu 30sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D-linka G604T konfigurowałem i zakładałem na neo, nie polecam, kłopotliwa konfiguracja i mało przejrzysty panel konfiguracyjny

W domu mam linksysa WAG54G i przy 2 laptopach pod wifi + stacjonarny podpięty kablem sprawuje się wyśmienicie, ani razu mi się nie zawiesił oraz zawsze po rozłączeniu neo łączy się spowrotem w ciągu 30sek

:-) Czyli D-Link odpada po Neo hmmm a oprócz tego Linksysa co jeszcze możesz / możecie polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy z najlepszych -> U.S. Robotics 9106 z najnowszym firmwarem 2.6.

Trzy ściany z betonu i dwa piętra to dla niego nie problem.

 

Akurat odległoś nie jest tutaj problemem jak napisałem 10-15 metrów max - do drugiego pokoju tylko :-) ale musi być bezawaryjny, żeby się nie zawieszał i dobrze współgrał Neo ale widzę że opinie są podzielone i w sumie to za mało głosów żeby mieć faworyta :-(, poczekam jeszcze może ktoś się wypowie a jak nie to się "coś" kupi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chacie jak pisałem mam linksysa WAG54G i od bodajże pół roku siedzi u mnie i jest bezproblemowy, zasięg mam w całym mieszkaniu (blok, 4 pokoje gruba ściana), w innym domu montowałem WAP54GS na chello, zasięg jest w całym równierz (dom piętrowy, nie wiem ile pokoi ale spory) i kłopotów nie ma do dzisiaj a montowałem go w grudniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych zastrzeżeń co do stabilności pracy US Robotics'a 9106. Byłem z niego bardzo zadowolony, niestety zmieniłem provider'a na Aster co wiązało się z zakupem nowego sprzętu. Linksys, którego mam w podpisie pod względem jakości WiFi wypada sporo gorzej od USR 9106 nawet w tym samym pokoju.

 

Czy wybierzesz Linksys'a czy USR'a z każdego będziesz zadowolony. Innych firm raczej się wystrzegaj, oszczędny płaci dwa razy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linksys jes zawalisty

maja zaplecze - CISCO :>P

Jakoś im to za bardzo nie pomogło. Jedynie cięcia finansowe, coraz mniej sprzętu Linksys'a jest na Linux'ie, wypiera go Vxworks. Routery na Vxworks mają mniej RAM'u i flasha, przez co nie można wgrać firmware'u w wersji linux'owej.

Ale można spotkać na rynku te same modele z Vx i Linux'em, niestety nie wszystkie.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na innym forum polecił mi Linksys Wireless-G WAG54GS-EU http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23037 - co o tym myślicie ?

 

P.S. Czy trzeba specjalnie jakoś konfigurować pod Neostradę te routery czy wystarczy że mam dane od tpsa (nazwa użytkownika, hasło itp.) i powinno póść gładko ?

 

P.S.2 Jaka jest różnica pomiędzy bezprzewodową kartą na slot PCI a stickiem na USB również bezprzewodowym ? bo będę potrzebował właśnie jednego adaptera i zastanawiam się... PCI czy USB hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na innym forum polecił mi Linksys Wireless-G WAG54GS-EU http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23037 - co o tym myślicie ?

 

P.S. Czy trzeba specjalnie jakoś konfigurować pod Neostradę te routery czy wystarczy że mam dane od tpsa (nazwa użytkownika, hasło itp.) i powinno póść gładko ?

 

P.S.2 Jaka jest różnica pomiędzy bezprzewodową kartą na slot PCI a stickiem na USB również bezprzewodowym ? bo będę potrzebował właśnie jednego adaptera i zastanawiam się... PCI czy USB hmmm

Ten Linksys też będzie dobrym wyborem. Konfiguracja pod Neo jest banalna. Możliwe, że ograniczy się do wpisania usera i pass, jeśli nie to pewnie będziesz musiał wybrać pppoa/pppoe,vci/vpi, itp.

 

Karta PCI ma zazwyczaj większą antenę, w razie po trzeby można ją odkręcić i wkręcić inną/mocniejszą. Stick'i USB mają trochę mniejszy zasięg (choć wiele zależy od producenta, konstrukcji, modelu) ale można wszędzie ich używać, mobilność.

 

Kartę PCI WiFi polecam Linksys'a, ten router wspiera Speedboostera, jeśli karta też, to będzie miał lepsze transfery niż 54Mbit/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie tu podepne

Mam zamiar kupić własnie router bezprzewodowy do neo. Bedzie on pracował w domu i rozdzielał łacze dla jednego komputera stacjonarnego przez kabel i 2 laptopów bezprzewodowo. Zastanawiałem sie nad Linksys Wireless-G WAG54GS-EU albo nad US Robotics ADSL2+ MAXg Modem/Router 9108. Jednak ostatnio praktycznie przekonałem sie ze wezme roboticsa ze wzgledu na serwer wydruku ktory w moim przypadku bedzie dosc potrzebny. Jesli ktos ma ten router to prosiłbym o podzielenie sie informacjami na temat jego pracy (stabilnosc, czy zrywa połaczenia itp.). Prosiłbym równiez o jakies inne propozycje (jesli takowe sa) routerów z serwerami wydruku. Zaznaczam ze nie chciałbym przekroczyc 500zł.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do linksysa to swego czasu miałem jeden router od nich tylko ze wlasnie juz nie na linuxie tylko na VX i powiem wam. Syf!! Co chwile dostawał czkawki z pingami, to sie zawieszał z byle powodu. Ile to ja sie z nim nameczyłem az szkoda gadać. W koncu po 2 tyg. wymieniłem go na netgear'a ktory działał już lepiej, choć tez czasem dostawał czkawki na wifi z byle powodu. Tylko ze ten netgear sie upiekł czy co kolwiek innego gdy podlaczylem zasilacz a mniejszym natezeniu wyjsciowym ;/ No ale wrocmy do tematu. Mnie interesował by router z jakims limitem transferu w panelu sterowania tak aby mozna było ustawić limyty tudziez sprawdzić ile już jaki komputer zassał z netu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja też się wtrącę. Mam taki sam problem jak inni czyli chcę 2 kompy podłączyć do neostrady ale po kablu (lan) i do tego bezprzewodowo laptopa. Wszystko jest ok tylko ludzie czy nie ma coś tańszego ??? bo 450 zł za router to troszkę przesada. Mozna owszem ale nie do 3 komputerów w domu.

 

JEST COŚ TAŃSZEGO???

 

A MOŻE JAKIEŚ INNE ROZWIĄZANIE TAŃSZE DO MOJEGO PROBLEMU???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...