Jump to content
slawekuu

Panorama A Napisy W Filmach

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie odnośnie matryc panoramicznych 15"4 :

Wiadomo że oglądanie na nich filmów jest przyjemniejsze (brak pasów u dołu i góry ekranu w stosunku do 15"). Wszystko jest pięknie (tak mi się zdaje) jeśli nie ma napisów w filmie. No bo jeśli oglądamy film z napisami (no chyba że ktoś zana bardzo dobrze dany język to niepotrzebuje napisów) ,to napisy są bezpośrednio na oglądanym obrazie.

Czy to niepowoduje, że trudniej jest czytać napisy na takej matrycy niż na matrycy 15" gdzie mamy pasy i wtedy napisy można sobie ustawić właśnie na dolnym czarnym pasie?

Może to trochę durny topic ale jakoś mnie tak naszło, bo osobiście nic na swoim kopmie nie mogę obejrzeć i zobaczyć jak to jest.

Pozdrawiam forumowiczów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisy pod obrazem to dla mnie porażka . Nawet jak oglądam film na telewizorze to ustawiam napisy żeby były na obrazie a nie pod nim na czarnych pasach . Po prostu męczy mnie ciągłe poruszanie gałkami ocznymi w górę i w dół ( oczywiście jest to ruch mały , ale za to często występujący ) . Gdy mam napisy na obrazie to patrzę jednocześnie na film i na napisy . Nie wyobrażam sobie inaczej . Niech państwo pomyślą jak to jest w kinie , tam tak samo napisy są nałożone na obraz a nie gdzieś pod obrazem .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.