Skocz do zawartości
xan123

Ic7 + Mobile Intel Pentium4 538

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tego napięcia to juz max. Sprawdzałem go jeszcze na 1.4V i doszedł na clockgenie do 2.9ghz (niestebilnie i zresetował się), no ale mi na dzień dzisiejszy zależy na niskim zużyciu prądu i maksymalnej bezszelestności, czyli najlepiej pasywnym chłodzeniu bo niechcę się pakować w WC.

Edytowane przez adam16v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 2.7ghz proc ma ścianę :-/ . Dochodzi do tej prędkości na 1.35v i zmiana nawet na 1.8v nic nie zmienia. Zaczynam sie zastanawiać czy to czasem nie jest sprawa płyty? no ale ona powinna pociągnąć fsb spokojnie do 250mhz bo w specyfikacji płyty podana jest obsługa extrime edition. ale plusem procka jest zajefajny underclocking. Z prędkością 1.6ghz potrafi pracować na napiąciu rzędu 0.8v. Na tani serwerek jak znalazł. Jak narazie chłodze go coolerkiem boxowym intela prescotta nastawionym na minimalne obroty czyli około 1100-1300 i jest w sumie cicho (pasywne chłodzenie grafiki-radiator z p4). Zastanawiam się teraz nad jednym, opłaca sie kupic np frezera 4 i czy wystarczy na pasywne chłodzenie? chodzi o to że niemam wentylowanej budy...

Edytowane przez adam16v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm trochę zwlekałem z odpowiedzią bo myślałem, że jeszcze coś wyczarujesz ale widzę, że nici. Fajnie, że 2.7 robi na niskim vcore ale C1 i ściana powyżej 2700MHz :blink: No coż masz cicho wydajnie.

 

Hehe to mój B wcale nie taki gniot :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to płyta to troche do papy, bo nieopłaca mi się inwestować w lepszą płytę na s478. Da się coś z tą płytą zrobić żeby pociągnęła wyższe fsb? Jakiś mod? może poprawić chłodzenie chipsetu? Myślałem kiedyś nad założeniem pelta na chipset. Jest sens...?

Edytowane przez adam16v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to płyta to troche do papy, bo nieopłaca mi się inwestować w lepszą płytę na s478. Da się coś z tą płytą zrobić żeby pociągnęła wyższe fsb? Jakiś mod? może poprawić chłodzenie chipsetu? Myślałem kiedyś nad założeniem pelta na chipset. Jest sens...?

Pelt na chipset to raczej nie jest dobre rozwiązanie, bo z nimi tylko same problemy niż użytek. Modów poszukaj na XS, a chipset posmarować na nowo pastą i dobry nawiew dać nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nastapiły pewne zmiany sprzetowe u mnie :lol2: . Jak się domyślałem kiepski oc wynikał z płyty głównej. Tak w ogóle na MSi miałem dziwne odczyty w biosie, a przepustowośc pamięci była strasznie niska, ogólnie klapa. Postanowiłem trochę doinwestowac i kupiłem używanego abita IC7. No i zaczęła się zabawa! Szkoda że jak narazie mam mało czasu i moje wyniki są tylko sprawdzone na prędce. Nie owijając w bawełnę wyniki są nastepujące max stabilny przy napięciu 1.7V to 3000mhz, a max na jakim wstał bios dla tego napięcia to 3120mhz :twisted2: :banana: Muszą mu zrobic moda żeby dostał 1.85v to myślę że wycisnę z niego jeszcze kilka MHZ B) W najbliższym czasie postaram sie o jakieś screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaka jest wydajność tego procka w stosunku do tego co mam. Przeszła mi przez głowe myśle sprzedać to co mam i kupić tego mobila - tak na oko był bym do przodu 150zł :lol:

 

Z ciekawości poszperałem po allegro i znalazłem takie cośtwo >>>click<<< - faktycznie jest na s478, kurcze może zaryzykować, Yotomeczek ładnie podkręcił swojego Dothana więc i ten może by się łądnie kręcił. Jak przewidujecie współprace tego proca z moją mobo:?:

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnmość mojego procesora w stosunku do twojego jest podobna bo mamy takie same mnonżniki. Procek taki jak ma yoto to pentium M a nie pentium 4-M jak mój. Na naszych płytach niema co marzyć o P-M. Takie rzeczy to tylko z przejściówką i na niektórych asusach. Twojego procka średnio opłaca się zamieniać na mobila takiego jak mój , bo stracisz HT. Natomiast plusem p4 mobilnych są ich niskie ceny na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zrobieniem moda napięcia na procu na 1.85v żeby jeszcze pociągnąć go o kilka mhz. Pozostaje jeszcze sprawa jak długo wytrzyma proc na takim napięciu? Znając siebie w ciągu 1 -1.5 roku go zmienię na inny :D . Wiem że napięcia powyżej 1.65 -1.7 są juz nie zdrowe dla northwooda.

Edytowane przez adam16v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...