Skocz do zawartości
kecim

Zakupy Na Allegro ...

Rekomendowane odpowiedzi

czesto na allegro widze taki tekst "komputer jest nowy. wlaczony jednokrotnie dla sprawdzenia parametrow."

 

1) widzac tego laptopa przed / w momencie zakupu czy istnieje jakas mozliwosc zweryfikowania tej tezy ?

 

2) na co jeszcze powinienem zwrocic uwage sprawdzajac tego lapka ?

 

nigdy jeszcze niczego nie kupilem przez internet ... i powiem szczerze ze sie boje. :( ten post to jedna z prob przelamania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesto na allegro widze taki tekst "komputer jest nowy. wlaczony jednokrotnie dla sprawdzenia parametrow."

 

1) widzac tego laptopa przed / w momencie zakupu czy istnieje jakas mozliwosc zweryfikowania tej tezy ?

 

2) na co jeszcze powinienem zwrocic uwage sprawdzajac tego lapka ?

 

nigdy jeszcze niczego nie kupilem przez internet ... i powiem szczerze ze sie boje. :( ten post to jedna z prob przelamania :)

Najprostsza metoda na allegro jest poprosic sprzedajacego o ubezpieczenie transakcji tzw Escrow oraz jesli nie jestesmy pewni co do stanu przedmiotu to trzeba zadac pytanie sprzedajacemu o wszystko co nas interesuje - mozna poprosic o dodatkowe fotki w duzej rozdzielczosci na maila - a gdy jest nieuczciwy sprzedawca to mozemy

zglosic sprawe do adminow allegro ( zwracaja kase od 50 do 300 zl ) jesli i to nie pomoze pozostaje zglosic na policje i droga sadowa

Pozdrawiam andrzej_espero :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już trochę rzeczy kupiłem na Allegro . Według mnie trzeba po prostu zaufać sprzedawcy i wybrać tego najbardziej uczciwego . Ja jak widzę że ktoś ma np. 100 lub 500 komentarzy , widzę że sprzedaje np. 5 lub 10 laptopów ( używanych ) naraz , to raczej wątpię żeby coś dobrego z tego wyszło . Dla takiego człowieka liczy się tylko zysk i jeśli np. laptop był uszkodzony to sprzedawca ci wmówi że to przez pocztę czy firmę kurierską ( po prostu nie będzie chciał stracić na transakcji ) . Co innego jak kupujesz od kogoś kto ma np. 20 , 30 lub 50 komentarzy ( mowa o używanych cały czas ) i ma na sprzedaż tylko jednego laptopa . Wtedy można uwierzyć że laptop jest jego własnością i można mu zaufać . Ja stosuje takie zasady ale każdy ma inne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już trochę rzeczy kupiłem na Allegro . Według mnie trzeba po prostu zaufać sprzedawcy i wybrać tego najbardziej uczciwego . Ja jak widzę że ktoś ma np. 100 lub 500 komentarzy , widzę że sprzedaje np. 5 lub 10 laptopów ( używanych ) naraz , to raczej wątpię żeby coś dobrego z tego wyszło . Dla takiego człowieka liczy się tylko zysk i jeśli np. laptop był uszkodzony to sprzedawca ci wmówi że to przez pocztę czy firmę kurierską ( po prostu nie będzie chciał stracić na transakcji ) . Co innego jak kupujesz od kogoś kto ma np. 20 , 30 lub 50 komentarzy ( mowa o używanych cały czas ) i ma na sprzedaż tylko jednego laptopa . Wtedy można uwierzyć że laptop jest jego własnością i można mu zaufać . Ja stosuje takie zasady ale każdy ma inne .

ja sprzedaje uzywane lapki (co prawda selekcjonowane, najwyzszej jakosci) i zawsze pisze prawde :)

zawsze daje gwarancje rozruchowa, sam je testuje przez kilka dni i dopiero pozniej sprzedaje

mam dojscie do naprawde swietnych modeli, jak nowki i zawsze mam zadowolonych klientow ;)

co do kupowania przez net laptopa, to jednak lepiej dokonac tego zakupu osobiscie.

zadzwon do sprzedajacego i umow sie z nim na wizyte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie !!! Jak się osobiście kupuje to nie może być mowy o żadnej ściemie . Wszystko wyjdzie na jaw . Także nawet jeśli ktoś nie chce odbierać osobiście i woli wysyłkę , to warto zapytać sprzedawcy czy wogóle umożliwia odbiór osobisty . Jeśli się zgodzi znaczy że nic nie ukrywa . Jeśli zacznie coś ściemniać to ja już bym nie ufał . Wiadomo że są przypadki że ktoś ( w związku z tym że pracuje , wyjeżdża w delegacje , jedzie po nowe laptopy na sprzedaż ) nie może umawiać się na odbiór osobisty , ale mi zawsze takie tłumaczenie trochę podpada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze jak ktos sprzedaje buble to czas to zweryfikuje i pojdzie z torbami a to za sprawa negatywnych komentarzy. Takie wciskanie kitow to moze byc dobre ale na krotka mete. Sam sporo sprzedalem rzeczy i tego jestem akurat pewien. Poza tym zawsze inaczej brzmi porzadnie napisany komentarz w ktorym az czujemy zadowolenie a nie zwykle "ok, polecam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak stałem przed dylematem jakiego lapar kupić to też oczywiście zaglądałem na allegro i było tam na prawdę wiele kuszacych ofert jednak raz już zostałem oszukany (kupiłem telefon o wartości 450 zł, otrzymałem o wartości 50 zł jakiegoś zabytkowego złoma. po 2 latach ywgrałem sprawę w sądzie i odzyskałem kase z odsetkami, jednak żebym nie miał ciotki prokuratora, mamy kuratora i wielu znajomych w sądzie to nawet nie wiedziałbym jak się za to zabrać. zwykły kowalski by powiedział "trudno stało się") i nigdy nie kupię już na allegro czegoś powyżej 100zł :-) Lapa tylko bym kupił jak byłby 100% nowy, zapakowany, jeżeli używka to całodniowy test, 12h stresowania proca, grafiki, kopiowania plików, bateria i wszystko co można robić z kompem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedalem telefon 3 tygodnie temu gosciowi ktory ma 400 komentarzy poz i 8 neg. Wlicytowal i mi nie kupil telefonu, zwodzil mnie przez 3 tygodnie jak mu napisalem negatywa (zgodnego z prawda, po uprzednim upominaniu) to on mi tez wysmarowal na zasadzie odwetu ze smieszny jestem itp a mam 24 komentarze wiec jemu rybka ten negatyw a mi zrypal opinie ale pomyslalem ze nie moge kmiotowi odpuscic, musi ponisc konsekwencje. Dobrze ze nie wysylalem za pobraniem tylko czekalem na przelew. Sprawe zaraportowalem do servisu allegro ale zgadnijcie z jakim skutkiem :/ , telefon poszedl 3 (TRZY) minuty potem jak go drugi raz wystawilem :) na allegro jest bardzo malo sprawdzonych regul, prawidlowosci, pelna przypadkowosc <_<

sory za offtopic

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupuje na allegro i w sklepach www minimum kilka rzeczy co miesiac najczesciej o wartosci do 300-500zl ale zdazaja sie tez zakupy za pare tysiecy!

 

Najbardzie nie podoba mi sie,ze jezeli zostaniesz pokrzywdzony i w 100% slusznie wystawiasz negatywny komentarz to w odpowiedz( w zemscie) dostaniesz taki sam (negatyw) --to jest chore!!--i powinni cos z tytm zrobic!!--juz nie raz mialem sytuacje gdzie powinienem wystawic negatywa i kilka razy neutrala ale nie robilem tego bo dostalbym to samo :(

a mam same pozytywy,wiec zalezy mi na "czystym" koncie.

 

gdy kupuje to patrze na komentarze i ostatnio sprzedane rzeczy ( u sprzedajacego) jezeli mam jakies watpliwosci to szukam tego samego produktu u kogos innego.

 

Kiedys kupilem laptopa za 3800zl -platnosc kurierowi -- gdy otworze paczke i wlacze laptopa.Mial on 3miesiace gwarancji -bo byl porysowany na obodowie zew.Podobno w trakcie transportu , wszytko mial po niemiecku -lacznie z winXP. I powiem jedno JUZ nigdy nie KUPIE laptopa przez allegro!!--tyle stresow starczy mi do konca zycia :) --caly proces zakupu wygladal jakby sprzedawal go jakis oszust--jednak na koncu okazalo sie byc ok a laptopa samemu naprawilem(piski na plycie glownej).

 

Teraz szykuje sie do zakupu notebooka i wiem,ze zrobie to przez sklep www ,ktory ma swoje placowki w moim miescie-- zamowie go z netu,zeby miec 10dni na ewentualny zwrot--po dokladnym przetestowaniu)

 

Pozdr.

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne macie przypadki, bo ja jeszce nie trafilem nigdy na allegro na oszusta :) sam bardzo duzo sprzedaje za gruuuuba kasiorke i tez kazdy jest zadowolony :)

ale zawsze trafi sie jakis s@##% co zszarga dobre imie transakcji internetowych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...