Skocz do zawartości
juicepp

[recenzja] Asus A6ja-q006h

Rekomendowane odpowiedzi

To moze ktos ma recepte na jakiej kwocie koncza sie low-endowe laptopy? Czy tez chodzi o jakies stotne szczegoly, np design obudowy czy rodzaj matrycy?

I jeszcze jedno... juicepp, czy podczas Twojego oceninia matryc widziales moze asusa M6Va z matryca SXGA? Jak on wypada w porownaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ktos ma recepte na jakiej kwocie koncza sie low-endowe laptopy? Czy tez chodzi o jakies stotne szczegoly, np design obudowy czy rodzaj matrycy?

I jeszcze jedno... juicepp, czy podczas Twojego oceninia matryc widziales moze asusa M6Va z matryca SXGA? Jak on wypada w porownaniu?

niestety nie mialem przyjemnosci ogladac tej matrycy, wiec nie wiem jak to wyglada. Jutro bede w mediamark i saturnie, to porównam i bede wiedział co i jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety to Low-End - ciezko to przyjac do wiadomosci, ale Dual Core za 6200 zl to b.dobra propozycja. Wsadzili slabszy model matrycy, ale za to dali nowa platforme.

i moze to sie dla nic zle skaczyc :)

bo calkiem mozliwe ze go oddam, albo do żyda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ja wprawdzie ze swoim sprzetem jestem z innej bajki, ale napisze moje spostrzezenia: u mnie matryca jesli chodzi o kolory itp jest ok, katy... no sa srednie, ale nie draznia mnie. Podswietalnie natomiast, wyraznie widac w dolnych rogach takie "reflektory" (chodzi mi oczywiscie przedstawienie efektu a nie techniczne opisanie swietlowki;D), srodek dolu widac ze jest ciut ciemniejszy niz boki itp. Aczkolwiek od razu napisze, ze jestem bardzo wyczulony na wszystkie takie anomalie itp. Ale nie dlatego pisze. Otoz w iBookach jest taki fjuczer, ze ta widocznosc punktow swiatla (moze nierownomierne rozprowadzenie swiatla bedzie trafniejszym okresleniem) potrafi sie zwiekszyc, gdy np laptop bedzie mial przyjemnosc zostac wcisnietym do plecaka itp. W skrocie jakies naciski na obudowe moga powodowac poglebianie sie tego efektu. Jest to potwierdzone przez kilka osob itd. Moze wlasnie Twoj laptop mial jakas przygode? Ktos go mocniej nacisnal? Zaliczyl glebe? Za "ciasne" zawiasy na poczatku spowodowaly takie odksztalcenia? Dlatego sprobowalbym zawalczyc o jazde testowa (no oblookanie;) innej sztuki tego samego modelu i ewentualna walke z serwisem.

 

Niewydaje mi sie, zeby asus montowal seryjnie gorsza matryce niz ta u mnie;D Wprawdzie ja mam oldschoolowy mat itp, ale katy boczne sa oki, w pionie juz szybko lapie "szarosc", ale wszystko to jak mowie jest akceptowalne przez osobe wrazliwa, nieprzeszkadza matce osoby wrazliwej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ja wprawdzie ze swoim sprzetem jestem z innej bajki, ale napisze moje spostrzezenia: u mnie matryca jesli chodzi o kolory itp jest ok, katy... no sa srednie, ale nie draznia mnie. Podswietalnie natomiast, wyraznie widac w dolnych rogach takie "reflektory" (chodzi mi oczywiscie przedstawienie efektu a nie techniczne opisanie swietlowki;D), srodek dolu widac ze jest ciut ciemniejszy niz boki itp. Aczkolwiek od razu napisze, ze jestem bardzo wyczulony na wszystkie takie anomalie itp. Ale nie dlatego pisze. Otoz w iBookach jest taki fjuczer, ze ta widocznosc punktow swiatla (moze nierownomierne rozprowadzenie swiatla bedzie trafniejszym okresleniem) potrafi sie zwiekszyc, gdy np laptop bedzie mial przyjemnosc zostac wcisnietym do plecaka itp. W skrocie jakies naciski na obudowe moga powodowac poglebianie sie tego efektu. Jest to potwierdzone przez kilka osob itd. Moze wlasnie Twoj laptop mial jakas przygode? Ktos go mocniej nacisnal? Zaliczyl glebe? Za "ciasne" zawiasy na poczatku spowodowaly takie odksztalcenia? Dlatego sprobowalbym zawalczyc o jazde testowa (no oblookanie;) innej sztuki tego samego modelu i ewentualna walke z serwisem.

 

Niewydaje mi sie, zeby asus montowal seryjnie gorsza matryce niz ta u mnie;D Wprawdzie ja mam oldschoolowy mat itp, ale katy boczne sa oki, w pionie juz szybko lapie "szarosc", ale wszystko to jak mowie jest akceptowalne przez osobe wrazliwa, nieprzeszkadza matce osoby wrazliwej;)

dziękuje za to co napisałeś, taki tez mam plan, no ale jeśli się jutro okaże ze wszystkie matryce jakie zobacze w saturnie i mediamarkcie tak po prostu mają a to bedzie znaczyło że jestem zbytnio wyczulony i mam zbytnio wyidealizowany pogląd na jakość matryc po roku użytkowania HP paviliona zd8000, wtedy pozostanie mi tylko zacisnąć zęby i siedzieć cicho ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6200PLN i to low-end? Nie no w takim razie ja wysiadam...

Co nie?;D Nawet sprzet dostepny w polsce, za taka kwote jest - moim zdaniem, ale moze sie nie znam;) - 'raczej' nie lowendowy, a z tanszych marek mozna by rzec wypasy;) Ze juz nie wspomne o forumowych importach typu dell i9400, czy Twoje zabawki;)

 

dziękuje za to co napisałeś, taki tez mam plan, no ale jeśli się jutro okaże ze wszystkie matryce jakie zobacze w saturnie i mediamarkcie tak po prostu mają a to bedzie znaczyło że jestem zbytnio wyczulony i mam zbytnio wyidealizowany pogląd na jakość matryc po roku użytkowania HP paviliona zd8000, wtedy pozostanie mi tylko zacisnąć zęby i siedzieć cicho ;)

Jeszcze dodam, mam tutaj pod reka np IBMa, P4 zwykle, matryca 14" 1024x768 i podswietlanie jest wyraznie rownomierniejsze. Wiec jak chca, to potrafia;) Ale na serio - IBM ma wyraznie - podkreslam - sztywniejsza rame/klape z LCD co poniekad potwierdza moja teorie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy ale jakie zabawki?! Przeciez to chyba nie na tym forum mowilem o G.I.JOE?! :blink:

No wiadomo o co chodzi;) Nie no zartowalem troche, sprzet do pozazdroszczenia (o laptopach mowie;;D)

 

 

Bhaarth sager to nie zabawka tylko lucyfer wsrod mobilnych lapow :twisted2:

 

No wiem wiem;) Mam tego apple'a ale jeszcze wiem co sie dzieje na swiecie;D

Edytowane przez Bhaarth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezle, czy to znaczy ze wszystkie A6 sa low-end? smiechu warte, dla mnie low-end to laptop za 3 tys z celeronem itp.

Prosze berdzo ladny mi lowend Za 7 tyś Q020

wg Pana z serwisu ORIKA wszystkie modele A6 sa LOW-endowe.... :D

szkoda ze mu nie powiedzialem ze za 1700$ w kilka razy bogatszym kraju jakim jest USA kupuje sie laptopa z matrycą 2 razy lepszą, i tam oprzecietny czlowiek pracuje na takiego laptopa miesiąc lub poltora miesiaca a w polsce caly rok!!!

polska mentalność...

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą matrycę,robiłem reckę na forum,i nie wiem czemu u ciebie jest taka słaba.Fakt,jest nierówno podświetlona ale ja siedzę czasem i po 10 godzin i zero pieczenia oczu,filmów oglądam tygodniowo ze 20 i kurczę matryca jest świetna.Minus to kąty w pionie ale nie jest źle.Nie wiem czego oczekiwałeś,ale powiem jedno: jak na matrycę laptopową jest bardzo dobra.Może faktycznie masz jakiś odchył od normy Asusa,ja bym go spróbował wymienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bueh nie oto chodzi - A6Va tak jak i A6Ja to seria popularna, czyli jakby low-endowa. Lepsze modele to seria V6Va itp. Co do tych samych matryc to juz walkuje n-ty raz - pisac sobie moze CrystalShine, a matryce moga byc rozne. Trzeba by dokladnie sprawdzic jaka to matryca w menedzerze urzadzen, albo jakis sticker z serialem.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą matrycę,robiłem reckę na forum,i nie wiem czemu u ciebie jest taka słaba.Fakt,jest nierówno podświetlona ale ja siedzę czasem i po 10 godzin i zero pieczenia oczu,filmów oglądam tygodniowo ze 20 i kurczę matryca jest świetna.Minus to kąty w pionie ale nie jest źle.Nie wiem czego oczekiwałeś,ale powiem jedno: jak na matrycę laptopową jest bardzo dobra.Może faktycznie masz jakiś odchył od normy Asusa,ja bym go spróbował wymienić...

napisz mi na jakiej jasnosci matrycy pracujesz, jakie zainstalowane sterowniki, czy zmieniales cos odnosnie kolorów, jasnosci i gamma? czy masz wszystko fabrycznie i nic nie zmieniałes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juicepp jak bedziesz jutro w media mozesz porownac jakosc z ta toshiba? Generalnie bebechy jak w tym asusie, ciekawi mnie czy to tez low-end z nieciekawa matryca.

nie sadze aby ta toshiba byla dostepna w polskim media mark :D

w zasadzie to w ogole tego modelu nie wyszukuje na polskich stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek z tego taki: serie A3,A6 to low-end(niezaleznie od flakow) , a im dalej literka w alfabecie, tym lepiej? (M - middle-end, V, W - high-end) ??

Verin cos jest w tym co mowisz bo faktycznie serie W i V to najwyzsze modele od Asusa a A najnizsze takze wiec to wlasnie moze tak dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ladny obrazek, na ktorym widac roznice w matrycach w dwoch asusach z US - z70va (nasz M6Va) i z81sp(nie znam odpowiednika). Co prawda matryca w M6va to wxga, a w drugim wsxga, ale widac problmemy ze swietlowka.

http://www.notebookreview.com/assets/7218.jpg

 

i ewentualnie linka do calego posta:

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=28164

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby sie oddzielic od porownan do najtanszych notebookow powiedzialbym ze to raczej middle end.

High end to nie jest kwestia wydajnosci,tylko zastosoanej technologi.

Na prozno szukac w komputerach nizszych klas rozwiazan np.Multibay/mediabay/ultrabay,multiport czesto nawet portu replikatora portow ;)

 

High end to np. FSC Lifebook S7020,Lifebook E8020,Celsius H230,IBM(Lenovo) Thinkpad T43(p),HP NC6220,NC6230,NC8230(choc nie wiem na ile roznic sie najbardziej wypasiony nx8220 od podobnego nc8230),NW8240,Toshiby z serii TECRA I QUOSMIO... i wiele innych(podalem tylko modele wmaire nowe bo mozn by pisac i pisac).

 

Cena nie jest jedynym wyznacznikiem klasy.Nie mozna powiedziec ze kupilem laptopa za 7000 i jest to high end :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrocilem wlasnie z ogledzin innych lapkow.

te laptopy po prostu takie mają matryce, może faktycznie toshiba ma troche lepsze kąty widzenia w pionie, ale to jest naprawde minimalna roznica, praktycznie niezauwazalna. Mialem takze w lapkach qosmio, ale to jest nie laptop tylko cegła, w dodatku wg mnie za droga jak na swoją wydajnosc, ale faktycznie matryca w qosmio troche lepsza niż w m70. Calkowite mistrzostwo swiata to lapki sony vaio, z matrycą x-black. Zasadnicza różnica pomiedzy tymi matrycami to przedewszystkim druga lampa zastosowana w sony, dzieki niej podświetlenie matrycy jest idealnie rowne, nie ma zadnych przebarwień, kąty widzenia sa perfekcyjne, dokladnie tak samo jak mialem w 17" hp pavilionie zd8000. Roznica jest takze w cenie, ponieważ wydajnościowy odpowiednik sony ale ze stajni asusa jest o ponad 2 tys zł tanszy.

dla zaiteresowanych podaje linka:

http://www.corvus.com.pl/sklep/pokaz_produkt.php?idprod=1293

 

Tak więc reasumując, kupiłem pożądny i wydajny sprzęt z [ciach!]ianą matrycą, trzeba nazwać sprawe po imieniu bo nie ma co owijać w bawełne. Ja mialem wczesniej porownanie, po roku pracy na pavilionie z doskonałą matrycą przesiadłem sie na matryce o klase gorszą.

Można powiedzieć że dałem się nabrac. Jest to moj drugi laptop, i nigdy bym nie przypuszczał że moge w polsce za ponad 6000zł kupic laptopa który bedzie miał gorszą matryce niż moj poprzedni HPek. Ktoś kto nigdy nie mial doczynienia z laptopami, albo miałt tylko nigdy nie pracował na bardzo dobrej matrycy to mi powie tak jak niejeden sprzedawca w sklepie, ze te matryce tak mają, ze wszystkie one są takie same :D że to nic dziwnego...

a ja mowie że to jest dziwne, bo to jest jakaś farsa, jestem bardzo wybrednym użytkownikiem, i za tą cene chce miec pożądny sprzęt...

 

Sprawa nie jest łatwa do rozwiązania. Wkopałem sie jak śliwka w przysłowiowy kompot. Ponieważ na dopłate do drogiego soniaka mnie nie stac, musiałbym dopłacic jakies 1600zł lub wiecej...

Troche sie juz przyzwyczajam do tej matrycy, w ciągu dnia jest niezle, ale wieczorami kolory jakby bledną... Ale jak mowie, nie jeden użytkownik laptopa powiedziałby że to normalne.

 

Chciałem jeszcze dodać, iż przytrafily mi sie juz 2 dziwne zdarzenia z nim. Wczoraj sprawdzalem sobie płytki które dostalem z lapkiem, okazało się że nagrywara kilkakrotnie nie mogła odczytac 2ch płyt, jednej recovery cd2/2 i jeszcze jednej z oprogramowanie, dopiero za 3 czy 4 razem odpaliło. Rownież wczoraj przy nagrywaniu na oryginalnie zqainstalowanym nero oem, plytka CD-r VERBATIM, nero zawisło i przestalo odpowiadać przy 90%, pozostał tylko reset kompa. Dzisiaj to jeszcze sprawdze, wypale kilka płyt dla testów, zeby sie nie okazało ze po tygodniu uzytkowania wysylam go na serwis, wole sprawdzic juz teraz, bo chyba jak sie cos zwali po kilku dniach uzytkowaniato mozna wymienic sprzet na nowy, zgadza sie czy sie myle? Wreszcie dzisiejsze dziwne zdarzenie, po dosc dlugiej rozmowie w karen polska w silesia city center, jak juz zamykalem system, nie czekalem do konca az sie zamknie, tylko zapakowalem lapka do torby i schowalem do plecaka (system sie najprawdopodobniej jeszcze zamykał) usłyszeliśmy ze sprzedawcą dość głośny pisk dochodzący z laptopa, sprzedawca na to: dysk piszczy? i mi mowi ze nie powinno sie obracac kompa pionowo, itp jesli system pracuje :D

hehe, cooo ja wyprawialem z moim poprzednim lapkiem i jakoś nie piszczał... obracałem go na wszystkie strony... wiec nie wiem co to był za pisk...zaznaczam ze byłto dosc głosny pisk. obecnie testuje lapka w poszukiwaniu blednych sectorow HD tune 2.52, wiec sie zobaczy czy sie nie popsuł ;) Pozatym jeszcze jedna wazna sprawa, mianowicie dysk podczas testowania osiagal temp 60 stopni, i hd tune mi pisal ze jest krytyczna tem dysku :D ciekawa sprawa... co Wy na to?

to tyle spostrzezeń, jak sie cos bedzie działo to dam znac :)

aa i jeszcze jedno, podpiolem monitor CRT jako drugi wyswietlacz, czy mozna na matrycy ustawic rozdzielczosc natywną a na CRT zeby byla 1024x768 i 85hz?

Jeszcze jedno spostrzezenie, jesli chodzi o roznice w cenie pomiedzy soniakiem a asus, to za nic w swiecie nie dolozylbym tych 1600zł... wolałbym za to kupic LCDka i powiesic go na scianie...

 

czy nie wiecie czy jest może możliwość zeby w laptopach serii a6j mozna bylo przelozyc (oczywiscie opdplatnie i w serwisie) matryce z high-endowych laptopow asusa? spotkał sie już ktos z czyms takim?

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te piski pochodza najprawdopodobniej z plyty glownej --rozne ich uklady oznaczaja cos innego.Ja mialem BARDZO glosne piski(1 dlugi i 2 krotkie) i dzialo sie to tylko po wyjsciu laptopa z HIBERNACJI--i jak sie okazalo ,tylko wyjecie baterii pomagalo pozbyc sie tego dzwieku.Pamietam jak kiedys w kawiarence zaczal halasowac i wszyscy z minami :angry: kazali mi to uciszyc--wtedy nie wiedzialem,ze tylko wyjecie baterii... :lol2:

 

To forum ma bardzooo duzy wplyw na osoby kupujace notebooki -- i po tej recenzji(matryca) ASUS_POLSKA straci wielu klientow ! zdecydowanych na ten model--juz teraz na innych forach daja odsylacz do tej recki gdy ktos pyta o tego asusa :wink:

 

Wspolczuje i pozdrawiam!

 

ps. Z tego co wyczytalem... bardzo dobra matryce ma seria "S" Megabook w MSI --co prawda maja tylko 12,1" ale za to ma bardzo dobre katy widzenia.Czekam na model s262 z DUO.Jak go juz bede mial :rolleyes: zrobie recke.

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie absolutnie nie przekreslam tej firmy, Asus to jeden z najlepszych producentow laptopow (zreszta nie tylko) i to ze akurat jeden egzemplarz padl nie moze rzutowac na cala marke. Poza tym jak ktos slusznie zauwazyl : jego poprzednik ma ta sama matryce i wszystko jest super takze to ewidentnie jakas usterka. Nie ma co panikowac i mieszac marki z blotem. Poza tym nie jedna linia decyduje o ocenie firmy : sa bardziej i mniej udane serie i juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie absolutnie nie przekreslam tej firmy, Asus to jeden z najlepszych producentow laptopow (zreszta nie tylko) i to ze akurat jeden egzemplarz padl nie moze rzutowac na cala marke. Poza tym jak ktos slusznie zauwazyl : jego poprzednik ma ta sama matryce i wszystko jest super takze to ewidentnie jakas usterka. Nie ma co panikowac i mieszac marki z blotem. Poza tym nie jedna linia decyduje o ocenie firmy : sa bardziej i mniej udane serie i juz.

dzisiaj pokazywalem to sprzedawcy w karen polska, w vobisie, w mediamark i w saturnie, i wszyscy mi powiedzieli ze to nie jest usterka, po prostu asusy z tej seri A6 takie mają matryce, toshiba ma wieksze katy widzenia w pionie i wg Pana w karen polska i vobisie moj asus lekko znieksztalca kolory pod minimalnymi katami.

Rowniez twierdze ze nie nalezy przekreslac marki ASUS, ten laptop to naprawde kawal dobreg sprzętu, wynik w 3dmarku 2005 - 3800pkt - nie powstydzi sie takim wynikiem zadna firma...

...ale to nie zmienia faktu ze matryca powinna byc tutaj high-endowa, doplacilbym nawet te pare setek aby miec pozadna matryce, no chyba ze asus nie ma takowych :twisted2:

Uważam że wprowadzanie na rynek laptopa w ktorym stosuje się najnowsze mobilne nowinki technologiczne takie jak core duo i radek x1600 i wyposażenie go w matryce ktore stosuje sie w lapkach za 3500zł jest jakims olbrzymim nieporozumieniem i osoba odpowiedzialna za tąnierozważną decyzje powinna wyleciec na bruk.

Założe się że każdy użytkownik laptopa wydając tak dużą sume jaką jest 6300zł ( w niektorych sklepach nawet 6600zł) wolałby dołożyć te pareset złotych i mieć pożądną matryce, bo do pełni szczęścia tylko tego brakuje.

Matryca powinna być tutaj CONAJMNIEJ takiej jakości jak w Qosmio a wskazane by było aby była taka jak w IBMach lub nawet Sony.

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...