Skocz do zawartości
juicepp

[recenzja] Asus A6ja-q006h

Rekomendowane odpowiedzi

No niechce się mądrzyć bo przecież nie oto tu chodzi. Jezeli mam być szczery to wedle moich informacji F20-138 nadal kosztuje w przedziale 6500-7000zł. Kwestia tych cen polega na tym, zę w małym sklepie jest taniej a w duzym drożej. A ceny zreguły jeżeli chodzi o lapki są stałe - bo i tak maxymalnie obniżone. A różnice wynikają z marży sklepów. Jeżeli sklep jest duży (czytaj KAREN) to ma i dużo pracowników i dla niego 1000zł zarobku to jest mało więc siekaja po 1500zł od cen hurtowych. I potem w jednym skepie F20 kosztuje 6000zł a w innym 7000zł. Według mnie to nie jest spadek tylko kwestia obniżania marży. A jakoś niechce mi sie wierzyć, żeby sklep sprzedał coś po kosztach dlatego nie licz, że np. QUSIMO będzie jeszcze tańszy niż te 6000zł.

 

1997984[/snapback]

Witam

 

Właśnei jestem po oględzinach Acera z rodziny 5020 i musze przyznać że określając tak mniej więcej z kolegą katy w pionie, to przy około 20stopni w dół już jest zniekształcony kolor na filmie coś jak na zamieszczonych zdjeciach więc podobnie jak w Asusue A6j:):) w góre jest kont wydaje sie byc większy ale to może mi sie wydawać:) na niebieskim tle też było widać leciutkie podświetlenie na środku na dole matrycy

 

uf pocieszyles mnie :)

 

Tajemnica Bukowno Mountain ;)

 

Co do reszty postow to trudno sie nie zgodzic z opinia Buczera - drastycznych spadkow cen nie bedzie, chyba ze ktos trafi na wyjatkowa okazje i sprzedawca bedzie chcial sie pozbyc modelu - napewno nastapi wymiana platform na nowa, co juz powoli sie dzieje. Niektore lapki high-end jednak stanialy i to mocno w stosunku do tego co oferowaly na poczatku np. najwyzsze modele LG. Szukajacym dobrej jakosci obrazu polecam obejrzec sie za takim wlasnie sprzetem i schowac urazy do koreanskich koncernow elektronicznych - obejrzec zawsze mozna, zeby wyrobic sobie wlasna opinie.

 

heheheh, chyba mnie zle zrozumiales, oczywiscie zapraszam Buczera do bukowna jeśli woli, nie ma sprawy, zawsze mozna wypić kawke u mnie, lub cos mocniejszego ;)

po prostu mam teraz mały remoncik toteż wiecie jak to jest...

 

Dodam jeszcze że czasami sklepy sprzedają cos nawet poniżej cen zakupu... wyobraźcie sobie że na przyklad tacy z karen maja na sklepie 5 qosmio... i jak sie to nie sprzeda to co z tym zrobią... wyrzucą ? jak oni teraz to sprzedają po cenie ponad 7000zl to kto im to kupi powiedzmy za 3 miesiace kiedy kazdy mając na lapka 7000zl, bedzie chcial go kupić z centrino duo...

jak są wyprzedaże w sklelach to ceny moga nawet spaść poniżej 30% cen zakupu (przez sklep)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że czasami sklepy sprzedają cos nawet poniżej cen zakupu... wyobraźcie sobie że na przyklad tacy z karen maja na sklepie 5 qosmio... i jak sie to nie sprzeda to co z tym zrobią... wyrzucą ? jak oni teraz to sprzedają po cenie ponad 7000zl to kto im to kupi powiedzmy za 3 miesiace kiedy kazdy mając na lapka 7000zl, bedzie chcial go kupić z centrino duo...

jak są wyprzedaże w sklelach to ceny moga nawet spaść poniżej 30% cen zakupu (przez sklep)...

No a tu ja się nie zgadzam. Chyba, że opierasz się na czymś takim:

- widzisz cene 140 zł a nad nią 240zł :-) przekreślone :-P To wcale nie oznacza, ze ten sprzet został przeceniony o 100zł. Najprawdopodobniej koszyuje nadal tyle ile kosztował :-P Inna rzecz, że duże sklepy mają większą siłę przebicia niż małe. I zreguły te większe mają prędzej nowości niz małe. Więc jeżeli mam coś pierwszy to mogę sobie dać cene sugerowaną przez producenta np. 8000zł. Tyle, że cena sugerowana to teoretycznie cena maxymalna (przykład cen na paczkach papierosów, piwie itd.). I to jest cena wiele większa od rzeczywistej ceny rynkowej. Co pokazuje nam mniejszy sklep który dostaje daną nowość 2 tygodnie później i w nim dany sprzęt kosztuje już tylko 7000zł. I to wcale nie oznacza ze sprzedają towar po kosztach.

 

Według mnie wygląda to mniej więcej tak - na przykładzie dużego salony gdzie Toshi Quismo kosztuje 8000zł.

Koszt wyprodukowania takiego sprzętu to 1000zł (materiał) +1000zł koszt nowych technologii (czyli jakby zysk za to, że pozwalają nam kupić nowość :-P ogólnie mówiąc płacimy dużo więcej niż to jest warte - coś jak z kartami graficznymi) +1000zł kosztów produkcji (pracownicy ble, ble, ble itd.) +500zł zysk firmy + 500zł (koszty czarteru, czyli dostawa towaru np. z Japonii do Europy - chyba, że składają je w Europie wtedy zysk jest nie 500zł tylko 1000zł). Końcowa cena producenta to 4000zł za Quismo warte 8000zł.

 

I następnie +1000zł bierze hurtownik ogólno europejski + 1000zł hurtownik polski. Razem 4000zł + narzuty 6000zł.

Tyle kosztuje np. F20 w hurcie. No a cena detaliczna za jaką my mozemy kupić ten komputer to już jest zależna od wielkości sklepu w jakim kupujemy, regionu kraju i chciwości detalisty :-P i potem w Softon komp kosztuje 6000zł, a w Karen 7000zł :-)

 

Oczywiście są to rozważania czyto teoretyczne, które nie mają prawdziwego podłoża (bo nie pracuje w Toshibie :-)). Chodzi tylko o sam mechanizm cen, który sprawdza się w 90% cen produktów. Dobrze to widać w amerykańskim programie laptop za 100$. Pokazuje to jaka jest prawdziwa wartość takiego komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy tez musza z czegos zyc - widzisz tylko jedna strone medalu. Ciekawe czy chcialo by Ci sie babrac i sluchac popierdywania marudzacych polskich klientow za te pieniadze - mi osobiscie nie.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcowa cena producenta to 4000zł za Quismo warte 8000zł.

 

Chce ktos MAX wypasione Quismo za 4000zl ??

 

prosze bardzo: http://www.allegro.pl/item89713714_toshiba...o_sprawdz_.html

 

nie wiem kto dalby sie na to nabrac! :lol:

 

 

edit.

 

wplacasz na konto i czekasz 1,5miesiaca az przyleci z Japonii :) hehe

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a tu ja się nie zgadzam. Chyba, że opierasz się na czymś takim:

- widzisz cene 140 zł a nad nią 240zł :-) przekreślone :-P To wcale nie oznacza, ze ten sprzet został przeceniony o 100zł. Najprawdopodobniej koszyuje nadal tyle ile kosztował :-P Inna rzecz, że duże sklepy mają większą siłę przebicia niż małe. I zreguły te większe mają prędzej nowości niz małe. Więc jeżeli mam coś pierwszy to mogę sobie dać cene sugerowaną przez producenta np. 8000zł. Tyle, że cena sugerowana to teoretycznie cena maxymalna (przykład cen na paczkach papierosów, piwie itd.). I to jest cena wiele większa od rzeczywistej ceny rynkowej. Co pokazuje nam mniejszy sklep który dostaje daną nowość 2 tygodnie później i w nim dany sprzęt kosztuje już tylko 7000zł. I to wcale nie oznacza ze sprzedają towar po kosztach.

 

Według mnie wygląda to mniej więcej tak - na przykładzie dużego salony gdzie Toshi Quismo kosztuje 8000zł.

Koszt wyprodukowania takiego sprzętu to 1000zł (materiał) +1000zł koszt nowych technologii (czyli jakby zysk za to, że pozwalają nam kupić nowość :-P ogólnie mówiąc płacimy dużo więcej niż to jest warte - coś jak z kartami graficznymi) +1000zł kosztów produkcji (pracownicy ble, ble, ble itd.) +500zł zysk firmy + 500zł (koszty czarteru, czyli dostawa towaru np. z Japonii do Europy - chyba, że składają je w Europie wtedy zysk jest nie 500zł tylko 1000zł). Końcowa cena producenta to 4000zł za Quismo warte 8000zł.

 

I następnie +1000zł bierze hurtownik ogólno europejski + 1000zł hurtownik polski. Razem 4000zł + narzuty 6000zł.

Tyle kosztuje np. F20 w hurcie. No a cena detaliczna za jaką my mozemy kupić ten komputer to już jest zależna od wielkości sklepu w jakim kupujemy, regionu kraju i chciwości detalisty :-P i potem w Softon komp kosztuje 6000zł, a w Karen 7000zł :-)

 

Oczywiście są to rozważania czyto teoretyczne, które nie mają prawdziwego podłoża (bo nie pracuje w Toshibie :-)). Chodzi tylko o sam mechanizm cen, który sprawdza się w 90% cen produktów. Dobrze to widać w amerykańskim programie laptop za 100$. Pokazuje to jaka jest prawdziwa wartość takiego komputera.

tak tak, ze wszystkim sie zgadzam, piszac ze ceny spadaja o 30% mialem namysli cene za jaką dany sklep kupuje towar u swojego hurtownika, czyli defacto sklep może miac stala marze a kupowac coraz taniej i w ten sposob ceny beda spadac. Proces przeceniania towaru jest bardzo skomplikowany i dzieje sie na plaszczyznie tych wszystkich posrednikow ktorych wymieniles( tu tez jest duza konkurencja), to nie jest tak że tylko sklep obniza ceny i dlatego są takie wahania jakie są...

w chwili obecnej taki np ACTION pracuje na 2% marżach...

Moja znajoma ma sklep chemiczny, ma przykladowo marze 30%... ale kiedy towar ktory sprowadzila rok temu nadal stoi (pomimo że już go przecenila do ceny zakupu) to przeciez go nie wyrzuci, tylko wystawia go ponizej swojej ceny zakupu, bowiem lepiej jest sprzedac go nawet taniej niz sie go kupilo i odzyskac chociaz czesc kasy, niz miec zamrozona forse... tak sie dzisje gdy towar robi sie przestarzaly, lub wystepuje na przyklad likwidacja sklepu...

takie sytuacje mają miejsce...dlatego przyrownalem do tego sprzedaz lapkow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy tez musza z czegos zyc - widzisz tylko jedna strone medalu. Ciekawe czy chcialo by Ci sie babrac i sluchac popierdywania marudzacych polskich klientow za te pieniadze - mi osobiscie nie.

No to nieźle. Mały sklep i 1000zł zysku z jednego kompa. To mało ?? Ty chyba nie wiesz, że to jest Polska. W tym kraju 55% ludzi pracuje za 650zł netto. A strasznie się narobi w takim sklepie komputerowym. 8 godzin z komputerami - męczące jak cholera.

Rozbraja mnie mentalność niektórych ludzi. Co ma powiedzieć osoba pracująca 8 godzin na infolini za 800zł ?? Ona sie dopiero musi nasłuchac marudzenia.

 

Właśnie takie podejście jak ty ma 85% polskich sprzedawców. Jak widzi klienta to pierwsze co mu przychodzi do głowy to "...pocoś tu przyszedł baranie...", a następnie "...nie zadawaj żadnych pytań - kupuj i spierd......". Takie sklepy omijam szerokim łukiem. Bo z idiotami co sie na komputerach nie znają, a prowadzą sklep internoetowy lub siec lokalną to miałem przez 2 lata do czynienia. Nigdy więcej. Dziękuje postoje.

To własnie przez to, że za sprzedaż kompów bierze się byle kto powoduje, że kompa mozemy zobaczyć jak sobie za niego zapłacimy. I potem sie okazuje, że tego nie ma, tego nie ma, a matryca jest do [gluteus maximus]. Bo facet w sklepie się nie zna i nic nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wacham się ale chyba się skuszę na a6j. Tylko chciałbym kupić dysk 5400. Możecie coś doradzić ?

jest taka firma, ktora handluje na allegro lapkami, mają tego w brod, sa z Krakowa, dogadalem sie z nimi ze dam im ten moj dysk 4200rpm a oni mi dadzą 5400 seagate momentus 8mb cache z 5 lat gwarancji za dopłatą 120zł. Możesz zrobic tak samo :)

 

tu masz linka do jednej z ich aukcji...

http://www.allegro.pl/item89697735_p_nowy_...rama_torba.html

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Sorki za offtopic:) Zamówiłem A7Ja wpiatek odbieram jak coś to powiem cos o jego matrycy:)

 

Pozdrowienia dla wszyskich!!

oj powiesz powiesz.... i czekamy na recenzje i testy :)

 

EDIT:

Zmienilem dysk na SEAGATE MOMENTUS ST98823A 80GB 8MB Cache 5400rpm...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

dopisalem do recki...

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj powiesz powiesz.... i czekamy na recenzje i testy :)

 

EDIT:

Zmienilem dysk na SEAGATE MOMENTUS ST98823A 80GB 8MB Cache 5400rpm...

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

dopisalem do recki...

Czy ja dobrze widze, 58/59 st HDD?

 

Powiedz cos o temperaturze dysku w Twoim modelu.... W moim, przy stresowej albo dlugiej pracy temp dochodzila do 57st a mam tylko 4200RPM :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj zalozylem nowy temat i ni huhu nikt nie odpisal :)

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...687&hl=momentus

 

przy normalnej pracy to tak 55 stopni max, jak go katuje to 60 dochodzi :D

 

moze sie nie zdymi zobaczymy... mam 5 lat gwarancji jakby co.... ;)

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Seagate Momentus 40GB 5400RPM 2MB i max temperatura jaka byla to 39

stopni - nawet podczas gry w GTA SA i NBA 2006 nie przekroczyl tych 39 stopni. Wiec Twoje temperatury sa dość duże. Takie temperatury osiagaja Samsungi raczej.

 

W tej chwili ten dysk jest w obudowie i robi za duzy pendrive, a w laptopie mam WD dysk i powiem jedno - rewelacja - cichy i chlodny.

 

Ten Seagate sie spie.przyl - s.m.a.r.t jest niby ok i program od Seagate tez pokazuje ze dysk jest ok ale HD Life pokazuje ze sprawnosc dysku jest tylko 30%, ciagle mielil i cos czytal, a serwis powiedzial ze jak narzedzie seagate pokazuje ok to mi nie wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

 

NO i mam dzisiaj przyszedł. ASUS A6J. Co prawda nie miałem zbytnio czasu na testy ale parę spostrzeżeń na gorąco.

 

1. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

2. bardzo cichy

3. DVD dość głośny

4. Ekran: hmmm nie wiem co powiedzieć. Jako, że to jest mój pierwszy laptop to dla mnie ekran jest rewelacyjny. Oglądałem nawet jakieś kawałki filmy i muszę powiedzieć że ogląda się normalnie. (tzn. nia ma czegoś takiego, że jak patrzę na dół to góry nie widać). Przy uruchomieniu systemu widać lekką poświatę u dołu ekranu, natomiast jak windows wystartuje wszystko wraca do normy. Taraz trochę o kątach: Kąty poziome b.dobre, kąty pionowe między 3+ a 4 w pięcio stopniowej skali. (oczywiście to moja ocena). A i jeszcze jedno, Przy silnym żródle światła z tyłu (tzn. zza pleców) widać odblaski.

Jeżeli "juicepp" miał to co opisywał z ekranem to mógł mieć uszkodzoną matrycę.

Testów narazie nie robiłem bo czasu brak ostatnio. Ale jak będzie go troszku więcej to i może zdjęcia będą.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

 

NO i mam dzisiaj przyszedł. ASUS A6J. Co prawda nie miałem zbytnio czasu na testy ale parę spostrzeżeń na gorąco.

 

1. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

2. bardzo cichy

3. DVD dość głośny

4. Ekran: hmmm nie wiem co powiedzieć. Jako, że to jest mój pierwszy laptop to dla mnie ekran jest rewelacyjny. Oglądałem nawet jakieś kawałki filmy i muszę powiedzieć że ogląda się normalnie. (tzn. nia ma czegoś takiego, że jak patrzę na dół to góry nie widać). Przy uruchomieniu systemu widać lekką poświatę u dołu ekranu, natomiast jak windows wystartuje wszystko wraca do normy. Taraz trochę o kątach: Kąty poziome b.dobre, kąty pionowe między 3+ a 4 w pięcio stopniowej skali. (oczywiście to moja ocena). A i jeszcze jedno, Przy silnym żródle światła z tyłu (tzn. zza pleców) widać odblaski.

Jeżeli "juicepp" miał to co opisywał z ekranem to mógł mieć uszkodzoną matrycę.

Testów narazie nie robiłem bo czasu brak ostatnio. Ale jak będzie go troszku więcej to i może zdjęcia będą.

 

Pozdrawiam

witam CIe!

skoro to Twoj pierwszy laptop to mozetego nie zauwazasz :)

postaw sobie obok sony vaio to zobaczysz roznice, btw u mnie filmy tez nie wygladaja tragicznie, ale te w ktorych dominuja jasne sceny, zapodaj cos co sie dzieje w nocy, pozatym sprawdz wg doswiadczenia z avatarem limerro, nie ma cudów, skoro producent podaje katy widzenia 20 stopni w pionie do gory i 20 na dol (w sumie 40) to sprawa jest jasna :)

btw, jaka masz temp na dysku fujitsu podczas normalnej pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Jeszcze nie wiem bo nie mam teraz czasu na zabawe w testy ale jak tylk zrobi się luźniej w robocie to obiecuje, że testy się pojawią.

Mam pytanie odnośnie netu. Podpiąłem kabelek i NIC się nie dzieje. Netu nie mam.

Jakieś pomysły?

Byłbym wdzięczny. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Jeszcze nie wiem bo nie mam teraz czasu na zabawe w testy ale jak tylk zrobi się luźniej w robocie to obiecuje, że testy się pojawią.

Mam pytanie odnośnie netu. Podpiąłem kabelek i NIC się nie dzieje. Netu nie mam.

Jakieś pomysły?

Byłbym wdzięczny. :D

napisz jakies konkrety, jak sie polaczyles? masz na sztywno ustawione czy z dhcp?

najwazniejsza sprawa jesli jestes w LANIE, admin musi wpisac Twojego nowego MACa na serwerku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Siec już jest. Problem był po stronie modemu. Modem z kablówki trzeba zresetowac jak się podłącza do innego kompa.

 

Właśnie zdałem sobie sprawę z dwóch rzeczy które mnie denerwują w laptopie.

1. Jak się go otwiera to trzeba drugą ręką przytrzymac dół ponieważ jak się tego nie zrobi to cały laptop idzie do góry. :?

2. Mało czasu żeby się nim pobawic i po testowac.

Grrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko wczoraj odebralem Asusa a7j jednak proba instalacji dzwieku nie powiodla sie. Przed instalacja powinienem zainstalowac " microsoft bus driver " gdzie to znalezc moze ktos wie na plycie ze sterownikami asusa nic takieg nie ma.

 

ps.

 

Matryca swietna katy widzenia duze jak dla mnie, rownomiernie podswietlona, ogladanie filmow bezproblemowe. Jak sie nim wiecej pobawie to napisze cos.

 

Wielkie dzikei za odpowiedzi

 

Problem rozwiazany znalazlem steroniki.

Edytowane przez MANDARK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to jest ta matryca, to ką ty widzenia w pionie są 40 stopni, tzn że mając skierowane oczy na środek matrycy, jeśli spojrzymy na gorną czesc matrycy powinnismy miec taką samą widoczność jak w centrum, ponieważ w tej sytuacji kąt nie osiąga 40 stopni, wg mnie ja mam przeklamania już kolo 20-30 stopni i to dosc spore (patrz doświadczenie z avatarem limerro na poprzednich stronach), ale tylko jeśli w gre wchodzi kolor czarny, jasne kolory sa tylko przyciemnione, ale czarny wpada w negatyw...

gdybym miał tą matryce:

http://www.auo.com.tw/auoDEV/products.php?...d=19&items_id=2

myśle że byłbym raczej szczęśliwy, ona ma już 120 stopni kąty widzenia w pionie i jest WXGA (1440 x 900), jeśli chodzi o jasność to też jest prawie dwarazy lepiej bo Brightness (cd/m²) (5 points average) - 300, gorzej jest z czasem reakcji, 25ms.

z tego co tam piszą to dostepne beda w Q2 06, wnioskuje że chodzi o 2 kwartał 2006.

Ja mam w swoim Samsunga LTN154X3-L01

 

SIZE 15.4"

 

RESOLUTION WXGA

 

NUMBER OF PIXELS 1,280 x 800

 

ACTIVE AREA(mm²) 331.2 x 207.0

 

PIXEL PITCH(mm) 0.259

 

NUMBER OF COLORS 262K

 

Color Gamut(%) 45

 

CONTRAST RATIO 300:1

 

BRIGHTNESS(cd/m²) 200

 

RESPONSE TIME(ms at 25 °C) 25

 

VIEWING ANGLE(U/D/L/R) 20/45/45/45

 

INTERFACE LVDS(1ch)

 

OUTLINE DIMENSION(mm) 344.0 x 222.0 x 6.0

 

WEIGHT(g) 530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróce może do zdjęć matrycy pokazujących nierównomierność. W szczególności to z domalowanym uśmiechem na debecie :wink: Mam to samo i w tym samym miejscu,ale tylko w Operze :) podobnie jak u Ciebie chyba. Matryce mam inną bo 15' więc problem raczej po stronie Opery. No chyba,że jeszcze wbudowany mikrofon tak działa na matryce, bo znajduje sie tuż nad miejscem z tym "efektem". Pytanie tylko, czemu tylko w przypadku opery? Oczywiście żartuje z tym mikrofonem. Chociaż jak najbardziej znajduje sie on nad tym miejscem. No i jeszcze test "limero" podobnie jak u Ciebie. No ale ciął się nie będę :wink: W końcu mam łapciaka za 4700pln (A3VC) ,a nie za 6k przeszło. Co do ceny,to kupując dwa miesiące temu wersje z XP zapłaciłem 4698pln, w dniu dzisiejszym w tym samym sklepie wersja bez XP kosztuje 4722pln. W chwili obecnej w cenniku nie mają z XP. W czasie gdy kupowałem bez XP kosztował poniżej 4500. Więc nie powiem,zeby ceny jakoś specjalnie spadły. Podobne trendy zanotowałem w innych sklepach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróce może do zdjęć matrycy pokazujących nierównomierność. W szczególności to z domalowanym uśmiechem na debecie :wink: Mam to samo i w tym samym miejscu,ale tylko w Operze :) podobnie jak u Ciebie chyba. Matryce mam inną bo 15' więc problem raczej po stronie Opery. No chyba,że jeszcze wbudowany mikrofon tak działa na matryce, bo znajduje sie tuż nad miejscem z tym "efektem". Pytanie tylko, czemu tylko w przypadku opery? Oczywiście żartuje z tym mikrofonem. Chociaż jak najbardziej znajduje sie on nad tym miejscem. No i jeszcze test "limero" podobnie jak u Ciebie. No ale ciął się nie będę :wink: W końcu mam łapciaka za 4700pln (A3VC) ,a nie za 6k przeszło. Co do ceny,to kupując dwa miesiące temu wersje z XP zapłaciłem 4698pln, w dniu dzisiejszym w tym samym sklepie wersja bez XP kosztuje 4722pln. W chwili obecnej w cenniku nie mają z XP. W czasie gdy kupowałem bez XP kosztował poniżej 4500. Więc nie powiem,zeby ceny jakoś specjalnie spadły. Podobne trendy zanotowałem w innych sklepach :wink:

wgraj nowy bios, problem z pixloza w operze zniknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazacie ze warto ladowac okolo 2000 zl wiecej i kupic tego asusa albo acera 5650 z GF7600, czy jednak zaoszczedzic troche i kupic acera 5024??

pokaz mi link do acera 5650 w ktorym kosztuje on o 2000zł wiecej niz asus a6ja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej juicepp ... troszke chyba niedokładnie przeczytałes ... boo on ma namysli czy warto dopłacic 2k ... ! do a6j bądz 5650 ! ... czy ma zaoszczędzic i kupic 5024 .... czyli 2k jest droszy a6j i 5650 od 5024 ... :) aa teraz do osoby która zadała to pyt ... hm ... czy warto ... zalezy do czego ma ci słuzyc ten notek ... choc ja osobiscie ... gdybym był na twoim miejscu ... i nie robiło by mi róznicy 2k w tączy w tamtą too bym dopłacił ;) boo to naprawde sprzet który jest tego wart ... pzdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej juicepp ... troszke chyba niedokładnie przeczytałes ... boo on ma namysli czy warto dopłacic 2k ... ! do a6j bądz 5650 ! ... czy ma zaoszczędzic i kupic 5024 .... czyli 2k jest droszy a6j i 5650 od 5024 ... :) aa teraz do osoby która zadała to pyt ... hm ... czy warto ... zalezy do czego ma ci słuzyc ten notek ... choc ja osobiscie ... gdybym był na twoim miejscu ... i nie robiło by mi róznicy 2k w tączy w tamtą too bym dopłacił ;) boo to naprawde sprzet który jest tego wart ... pzdro ;)

aha, no chyba ze tak :D

zgadzam sie z Tobą w 100%, bo roznica wydajnosci jest wielka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...