Skocz do zawartości
juicepp

[recenzja] Asus A6ja-q006h

Rekomendowane odpowiedzi

więc tak, narazie jest jeden ATI TRAY TOOLS który obsługuje naszego lapka, ale to jest narazie wersja ReleaseCandidate i ma zablokowane OC dla kart X1xxx, ale ogólnie ten program ma taką możliwość (podkręcania w 3d, odkręcania w 2d) i sprawuje się to świetnie, przetestowałem na x700

co do chłodzenia to nie miałem z tym styczności, chciałem coś takiego zakupić, ale nikt w PL nie ma wersji Wide, czyli na lapki 15,4/17 cali :-|

z grafiką poradziłem sobie w następujący sposób, wgrywałem tym sposobem właściwie wszystkie stery i wszystko działa - ściągam sobie np catalysty 6.4, wiadomo, że jak chcesz zainstalować to nie rozpoznaje karty, ja to załatwiłem tak, że wrzucam pliki inf ze sterów asusa, tworze w katalogu driver/2KXP_INF katalog o nazwie tych plików inf czyli B_29781 i wrzucam do niego stery z katalogu B_32009, laptop myśli, że instaluje stery asusa a są to stery od ATI :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbę, wywaliłem z dysku parycję recovery i zainstalowałem sobie system wg mojego uznania ale zapomniałem skopiować tą ładną tapetkę ASUSA (czarna plus jakieś paseczki) a na załaczonym CD jej nie ma. Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi jąwysłac na e-amila (gal77@o2.pl) z góry dziękuje. I pozdrawiam.

 

Acha kupiłem sobie A6Jc - wszystko super tylko faktycznei matryca (średnia) jest co najwyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 : WIEKSZOSC laptopow na jedna lampe, te z dwoma to juz hi-endowe maszynki np Sony montuje w swoich matrycach chyba 2 lampy.

wcale nie muszą to być "hi-endowe maszynki", np mój IBM ma dwie lampy a nie powiedział bym że to wysoka półka, raczej niska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pabmar poczekaj troszkę, bo lada moment pokaże się notek Fujitsu Siemens prawdopodobnie o oznaczeniu AMILO Pi 1537 z grafiką GF Go 7600 , a z resztą

taką jak AMILO Pi 1536. Na stronie Fujitsu Siemens pojawiła się już strona w dziale Download sterowników z linkiem do modelu Pi 1537 ale pisze że jeszcze nie ma sterowników.

To może być dobra alternatywa dla Asusa A6Ja i Acera 5652. Zawsze to też pożądna marka. Grafika ma być w oparciu o złącze MXM co może umożliwić ewentualną wymianę na lepszą ale według testów GF Go 7600 też wystarczy do wszystkich gier. Model AMILO Pi 1536 staniał ostatnio o 400 złotych do poziomu 5599 złotych w Vobisie i Karenie,

co może też sugerować pojawienie się rychłe AMILO Pi 1537 z grafiką GF Go 7600. W orginalnym dokumencie Fujitsu wspominają połowę roku.

Kolega zakupił AMILO Pi 1536 z Radeonem X1400 i zauważyliśmy że jedyną wadą ale głównie dla mnie jest słaba wydajność grafiki X1400 w grach, więc może z GF Go 7600 Lapek rozwinie skrzydła na polu wymagających , nowoczesnych gierek.

 

Kurde sam myslalem nad Pi 1536 ale wystraszyly mnie testy z ktorych wynika, ze wg producenta matryca ma miec 160 cd/m2 a ma faktycznie ok 107 - dosc ciemna, w innym tescie bylo 151 ale to mnie wirygodne. Musialbymzobaczyc tego lapka live.

 

Zastanawiaja mnie tez acery 5672 i 5652

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisalem WIEKSZOSC co nie oznacza CALOSC, zawsze sie znajda jakies wyjatki od reguly.

tak dla ścisłości

 

"Po 1 : WIEKSZOSC laptopow na jedna lampe, te z dwoma to juz hi-endowe maszynki np Sony montuje w swoich matrycach chyba 2 lampy."

 

większość ma jedną lampę faktycznie znaczy że nie wszystkie, ale drugi człon zdania wyraźnie że z dwoma to już hi-end.

 

w sumie wiadomo że wyjątek potwierdza regułę.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Piotr Ślawski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

recenzja bardzo ladna ;] szczerze sie przyznam ze autor tej recenzji narobil mi troche strachu. myslalem ze rzeczywiscie matryca jest max. do bani. juz chcialem zrezygnowac z kupna tej maszynki. kupilem a6jm (ze wzgeldu na lepszego procka, wiekszy dysk i karte graficzna firmy do ktorej jestem bardziej przekonany niz do ati). laptop jest rewelacja. nie mam zadnych zastrzerzen jesli chodzi o matryce. komp jest bardzo solidnie wykonany. nic nie skrzypi, naprawde dobra jakosc. drugo mocny atut tego laptopa to glosnosc a raczej "cisza pracy". wiatraczek prawie wogole nie slychac co bardzo korzystie wplywa na koncentracje w czasie pracy. nic nie rozprasza :D wiatrak dopiero slyszalem jak wlaczylem dla testu gre z maxem detali. jak narazie testowalem ten sprzecik na nfs:mw. na max. detalach gra jest plynna. nie ma zadnych zacinek. nie mialem czasu jeszcze na benchmarki i inne testy. ale jak tylko bede mial jakies wyniki to zamieszcze.

 

ogolnie jestem mile zaskoczony laptopem i bardzo go polecam.

 

jedyne co jest wkurzajace, to to ze pod linuxem nie wykrywa karty sieciowej i grafiki wiec trzeba troche pokombinowac. ale to raczej wina tego ze sprzet jest za nowy :D wiec nie mozna tego uwazac za minus dla sprzetu, tylko za minus dla danej dystrybucji linuxa ze jest "przestarzala" ;]

 

p.s. szukam jakies lepsze sterowniki (zoptymalizowane) zeby jeszcze wiecej z grafy wyciagnac. NGU mi nie chca rozpoznac karty ;/

Edytowane przez KnoXar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten GF to ma dedykowane 512 czy z TurboCachem?? Zapodaj jakies 3dmarki bo mnie ciekawosc zzera jaka to ma wydajnosc w porownaniu do X1600. Co do sterow pod GF to polecam XtremeG, lepszych chyba nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim i gram i filmy ogladam.. aczkolwiek widze swoja przyszlosc w macbook pro chyba. ;)

 

co ciekawe - dzis mialem reset niezapowiedziany.. normalna praca, a raczej jej brak - tylko winamp w tle pracowal - i nagle reboot komputera. nie wiem dlaczego... lap normalnie wystartowal, i dziala do tej pory bez zadnych negatywnych zmian.

Edytowane przez maciek fly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak do cholerki ;) jest z tą matrycą? zla ? dobra? jakie katy ma? czy podobna do tej w nowych acerach z core duo?

 

filmy da sie ogladac?

w porównaniu do lapka 17" z 2 lampami to matryca jest gorsza, ale to chyba normalne i nie ma sie co dziwic, miałem ostatnio przyjemnosc porównać ją do acera za ponad 5 klocków z 15.4" i wg mnie obie mają te same katy widzenia, asus ma troszke zywsze kolorki i troszke lepsze odwzorowanie kolorów, pozatym wszystko to samo, generalnie nie ma sie co spodziewać że kupicie lapka W POLSCE który bedzie miał taki saam sprzęcior w sobie jak ten ASUS, takie samo bogate wyposażenie, i bedzie miał lepszą matryce niż ten asus.... oczywiscie mowa o tym przedziale cenowym....

no chyba że ja o czymś nie wiem to prosze mnie zaskoczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juicepp, nie wiem czemu tak narzekasz, jak dla mnie super lapek i oplacalo sie mi pare groszy dolozyc. gra sie super, filmy ogladam bez problemu, a jesli chodzi o prace to komfort jest wspanialy. nie ma to jak lezec w lozku i pracowac :D

 

jak obiecalem daje screeny (narazie jednego) z testow:

 

na poczatek super pi:

post-19218-1147813504_thumb.jpg

mysle ze wynik mnie zadowala :D

 

instaluje wlasnie stery do grafy i benchmarka 05, (06 sie sciaga ;p), wiec niedlugo update

 

update:

po zainstalowaniu XG_MobileForce_84.56_v2.40 i odpaleniu benchmarka 05 osiagnelem na fabrycznych ustawieniach ok. 3880pkt.

po o/c osiagnelem nastepujacy wynik:

post-19218-1147817349_thumb.jpg

czuje niedosyt w porownaniu do twojego wyniku ;p ciekawe czy to wina sterow. mysle ze tak, ale na o/c sie nie za bardzo znam bo juz dawno nic nie kombinowalem

 

update:

post-19218-1147845749_thumb.jpg

oto wynik na benchmarku 06

 

wedlug everesta ma dedykowane 512mb pamieci ;]

Edytowane przez KnoXar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juicepp, nie wiem czemu tak narzekasz, jak dla mnie super lapek i oplacalo sie mi pare groszy dolozyc. gra sie super, filmy ogladam bez problemu, a jesli chodzi o prace to komfort jest wspanialy. nie ma to jak lezec w lozku i pracowac :D

przeciez ja nie narzekam tylko wyraznie mowie ze kazda matryca, nawet ta z sony jest gorsza od matrycy z dwiema lampami niz matryca 17" (przynajmniej jesli by pporównac do hp paciliona zd8000).

wiez ze lapek jest super i wcale nie narzekam na niego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha to calkiem dobra karta, pytanie tylko czy A6JC ma SPDIF?

 

mialbym prosbe, bo bylem na sklepach wczoraj w kraku ale nie mieli nigdzie A6JA ani A6JC i nie widzialem matrycy - jakby ktos zrobil fotki w nocy przy roznych katach itd z wlaczonym filmem lub ciemnym tlem itd, fotki bieli i czerni, bo ja juz pewien oglad mam co do porownania fotek i rzeczywistosci, wiec moze troche bym skorzystal.. najbardziej mnie wlasnie te katy widzenia i biel/czern interesują w porownaniu do Fujitsu.

 

;)

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie w tym tescie napisane jest tylko sluchawkowe, ale zagladam do instrukcji (german i korean - ze tez pL nie ma na necie ;) ) i widze ze to jest kombinowane wyjscie - sluchawki/spdif jak zwykle bywa.. no bo inaczej karta tej klasy bez takiego wyjscia to bylby bezsens - czyli jest nadzieja z tym lapkiem

 

Czyli ma

Alc880 i SPDif , irda i bluethooth, DVI, gf7300 - wystarczy do filmow, office, Photoshopa itd, jest Pcmcia(czego brak w FSC). Jeszcze jak bedzie LCD ok - a cos czuje ze to podobna bestia do tego co w amilo Pi, to bedzie juz nad czym myslec ;)

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas pracy w 2d wiatrak gdy włącza się jest niesłyszalny - spokojnie poniżej 15dB dopiero w 3d jest słyszalny, ale nie jest to ciągła praca, tylko falowa - wywianie powietrza i przerwa, znowu wywianie i przerwa, ale to tylko w grach, po za nimi laptop jest NIESŁYSZALNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam porownanie.

 

Jak ktos chce sobie obejrzec dvd na lapku i nie gra w gry to znacznie lepsza matryce maja fujitsu siemens, np amilo l1310 a1650 itd.. niz ten asus a6j. Podobnie toshiba zachowuje sie jak asus, tzn negatyw pod katami, przy czym w asusie tym jw to szybko sie to zmienialo.

Fujitsu moze nie daje takich grafik i dvi ale do ogladania zdjec i filmow ma znacznie lepsza matryce - pod katami jedynie obraz ciemnieje, nie ma negatywu, kolory lepsze, nie ma roznicy w kolorze paska u dolu i u gory (blekit). Jednak amilo m 1437-3438 moga miec wadę tzw lagging issue. ;) ale tu nie o nich teraz mowa, a o slabszych modelach. Ogolnie FSC daje lepsze od konkurencji matryce - czern podczas uruchamiania sie windowsa jest jednakowa, a nie jak w asusie od dolu jasna i w inych miejscach tez..

 

Mowie to z punktu widzenia osoby wymagajacej - co moze pomoc tez komus kto zalozmy pierwszy raz widzi lcd lapka.

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam porownanie.

 

Jak ktos chce sobie obejrzec dvd na lapku i nie gra w gry to znacznie lepsza matryce maja fujitsu siemens, np amilo l1310 a1650 itd.. niz ten asus a6j. Podobnie toshiba zachowuje sie jak asus, tzn negatyw pod katami, przy czym w asusie tym jw to szybko sie to zmienialo.

Fujitsu moze nie daje takich grafik i dvi ale do ogladania zdjec i filmow ma znacznie lepsza matryce - pod katami jedynie obraz ciemnieje, nie ma negatywu, kolory lepsze, nie ma roznicy w kolorze paska u dolu i u gory (blekit). Jednak amilo m 1437-3438 moga miec wadę tzw lagging issue. ;) ale tu nie o nich teraz mowa, a o slabszych modelach. Ogolnie FSC daje lepsze od konkurencji matryce - czern podczas uruchamiania sie windowsa jest jednakowa, a nie jak w asusie od dolu jasna i w inych miejscach tez..

 

Mowie to z punktu widzenia osoby wymagajacej - co moze pomoc tez komus kto zalozmy pierwszy raz widzi lcd lapka.

Zgadzam się, kąty pionowe matryc ASUSA A6JC i Toshiby M70 to dziadostwo, a w dodatku obudowa Asusa to też jest plastik malowany, trocszkę teraz żałuje że nie kupiłem FSC - znacznie lepiej się na matrycę patrzyło a obudowa też jest malowana więc obuie się z czasem porysują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, caly czas siedze z wami w tym temacie bo bylem zainteresowany kupnem A6JA ale teraz to juz sie grubo zastanawiam... Cena w sumie nie chuda a za te pieniadze (a nawet mniej) mozna juz miec THOSIE A100-237

TOSIA + 512 MB Ramu

- wychodzi znacznieeee mniej niz ten asusik a podobno TOSIA jest firma znacznie bardziej renomowana niz ASUS (wiem ze to kwestia gustu ale przekazuje wam co jest opinia sporej czesci moich znajomych ktorzy sie zajmuja tymi sprawami). Nawet w jakims z testow na angielskich stronach wyczytalem ze ta tosia jest znacznie bardziej wydajna niz A6JA, jesli znajde go znowu to zapodam tutaj link...

Nie widzial ktos moze jak ma sie sprawa odnosie matrycy w tym modelu bo w sumie bebechy te same (podejrzewam ze matryca tez ale pytam profilaktycznie :)) Moze ma ktos ten model i chcialby sie pochwalic :D

Edytowane przez -RVN-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...