Skocz do zawartości
juicepp

[recenzja] Asus A6ja-q006h

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jesli tak to jedna jaskolka wiosny nie czyni, czy wszyscy olali firme Mercedes bo ich samochod mial duze problemy z "testem losia"? Nie, wlasnie dlatego ze nawet najlepszym zdarzaja sie wpadki. I juz. Kwestia jest taka zeby tych wpadek bylo jak najmniej i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz mi na jakiej jasnosci matrycy pracujesz, jakie zainstalowane sterowniki, czy zmieniales cos odnosnie kolorów, jasnosci i gamma? czy masz wszystko fabrycznie i nic nie zmieniałes?

Na jasności dwie kreski do maksa,stery to Omegi 5.8,nic nie zmieniałem co do kolorów i gammy.Wszystko fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jasności dwie kreski do maksa,stery to Omegi 5.8,nic nie zmieniałem co do kolorów i gammy.Wszystko fabryczne.

przydałby sie ktos z okolic KATOWIC z takąsamą matrycą, chetnie bym postawił piwko i porównał międzyczasie te matryce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem dzisiaj tego asusa co prawda A6VA ale matryca ta sama. I nie zrobila na mnie pozytywnego wrazenia, ustawilem jednolite tlo i patrzac prostopadle na nia na dole byl jasniejszy, a u gory ciemniejszy odcien ustawionego koloru. Pozatym wystarczylo lekko uniesc glowe i kolorystyka sie zmieniala:) Kazalem wlaczyc jakis film na DVD, tu rowniez nie zaciekawie, rowniez patrzac na wprost na matryce u gory kolor czarny byl czarnym, a na dole brazowy. Akurat mieli jakiegos ARISTO tez ze szklana matryca na celeronie i intelu zintegrowanym. Jakos ok 3tys kosztowoal. Odpalilismy go iiiii nie ma porownania;] Obraz byl o niebo lepszy na tym Aristo niz na Asusie, kolory znacznie zywsze, katy rowniez. Podziekowalem sprzedawcy i pojechalem gdzie indziej poogladac toshiby i je porownac do asusa. Ogladalem M70 i Qosimo. Ogolnie M70 troszeczke lepsze kolory od Asusa i lepszy kąt w pionie, ale rowniez bez rewelacji, w porownianiu do tego Aristo za 3tyś;] Następna była qosimo F20, no tutaj to zeczywiscie, zywe kolory katy rownież niczego sobie. Generalnie podsumowując , najlepsze matryce miala Qosimo, Aristo, nastepnie M70, a tuz za nia ASUS:/

I co tu teraz wybrac:) Chyba pozostaje ChiliGreen z 7800GTX

Edytowane przez riatb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem dzisiaj tego asusa co prawda A6VA ale matryca ta sama. I nie zrobila na mnie pozytywnego wrazenia, ustawilem jednolite tlo i patrzac prostopadle na nia na dole byl jasniejszy, a u gory ciemniejszy odcien ustawionego koloru. Pozatym wystarczylo lekko uniesc glowe i kolorystyka sie zmieniala:) Kazalem wlaczyc jakis film na DVD, tu rowniez nie zaciekawie, rowniez patrzac na wprost na matryce u gory kolor czarny byl czarnym, a na dole brazowy. Akurat mieli jakiegos ARISTO tez ze szklana matryca na celeronie i intelu zintegrowanym. Jakos ok 3tys kosztowoal. Odpalilismy go iiiii nie ma porownania;] Obraz byl o niebo lepszy na tym Aristo niz na Asusie, kolory znacznie zywsze, katy rowniez. Podziekowalem sprzedawcy i pojechalem gdzie indziej poogladac toshiby i je porownac do asusa. Ogladalem M70 i Qosimo. Ogolnie M70 troszeczke lepsze kolory od Asusa i lepszy kąt w pionie, ale rowniez bez rewelacji, w porownianiu do tego Aristo za 3tyś;] Następna była qosimo F20, no tutaj to zeczywiscie, zywe kolory katy rownież niczego sobie. Generalnie podsumowując , najlepsze matryce miala Qosimo, Aristo, nastepnie M70, a tuz za nia ASUS:/

I co tu teraz wybrac:) Chyba pozostaje ChiliGreen z 7800GTX

jak masz kase to kup soniaka, link masz powyzej. Widzialem tą matryce dzisiaj i dosłownie rewelacja... 15.4 cala i 2 lampy.

 

PS. przed chwilą włączyłem film, w którym dominują nocne sceny, nie da sie oglądać, musimy patrzec na gorną krawędz matrycy wtedy cos widać, ale wtedy również obraz poniżej jest jasniejszy, czyli nie ma normalnych kolorów. Jeśli patrzymy prostopadle na srodek matrycy to w ciemnych scenach u góry bedzie totalna klapa, czyli czarno...

W ciągu dnia nie jest tak tragicznie, powiedzialbym nawet ze jest niezle...

Sprzedawca w sklepie mi mowi ze to normalne i ze te matryce tak mają, no to ja sie pytam czy to jest jakiś żart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wszyscy staraja sie np w plazmach i LCD uzyskac idealna czern, to jedna z najbardziej cenionych cech ;)

:)

tylkko że w tym przypadku bardziej to przypomina NEGATYW (klisza).

żeby mnie nikt źle nie zrozumiał...

Sprzęcik jest naprawde super, procek jest bardzo dobry i szybki, grafa jest wydajna, wygląd też niczego sobie, nie ma sie do czego przyczepić poza matrycą (i wolnym dyskiem, ale to już wida pazerności polskiego dystrybutora)...

Może ja mam faktycznie cos z oczami, albo matryca jest sknocona, ale skoro sprzedawcy mowiąże to normalne to czy jest sens to wymieniać lub wysylac na serwis? Facet w serwisie mi powiedział że jesli go do nich przyśle i oni nie stwierdzą usterki to będe musiał zapłacić za transport tego sprzęta... wiec nie chce ryzykowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moj budzet jest ograniczony, wiec sony odpada. No chyba ze bede czekal az stanieje ale tak to mozna czekac w nieskonczonosc:)

 

A co do wysyłania do serwisu, to nie ma sensu, poprostu takie te matryce sa - niestety:/

Edytowane przez riatb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze A7J troszke drozszy ale wedluk asusa:

 

"Niesamowita jakość obrazu

INajnowsze technologie firmy ASUS wspomagające obróbkę obrazu oraz ogromny, 17”, szeroki panel LCD sprawia, że A7J olśni Ciebie jakością obrazu zarówno podczas pracy, jak i rozrywki. Wsparcie ze strony ATI AVIVO™ gwarantują dodatkowe, mocne wrażenia graficzne w każdym z czterech kluczowych zastosowań: centrum multimediów, telewizja cyfrowa, płyty wysokiej rozdzielczości (Blu-Ray & HD-DVD) oraz obrazy cyfrowe o wysokiej jakości obrazu (wideo i zdjęcia)."

 

Jezeli to ta sama Niesamowita jakosc co w A6 to ja wysiadam hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto cytat komentarza klienta z komputronika ktory kupil lapka z tą matryca, co prawda model lapka jest inny bo Asus A6VA-Q039H, ale chyba ta matryca nie jest gorsza od tej w tym modelu, oto cytat:

 

"Obraz Kryształ -SUPER SUPER SUPER... POLECAM PRZENOŚNYM GRACZOM i WLanowcom..."

 

bede oddawal tego lapka i wymienial na inny egzemplarz, ale ponoc nastepna dostawa dopiero 15 marca :/ i także 6 sztuk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto cytat komentarza klienta z komputronika ktory kupil lapka z tą matryca, co prawda model lapka jest inny bo Asus A6VA-Q039H, ale chyba ta matryca nie jest gorsza od tej w tym modelu, oto cytat:

 

"Obraz Kryształ -SUPER SUPER SUPER... POLECAM PRZENOŚNYM GRACZOM i WLanowcom..."

 

bede oddawal tego lapka i wymienial na inny egzemplarz, ale ponoc nastepna dostawa dopiero 15 marca :/ i także 6 sztuk...

Niemozliwe poniewaz dzisiaj wlasnie ten model ogladalem i wcale nie jest super super super krysztal, jak zreszta wyzej pisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na uczelni godzinę bawiłem się ASUS'em A3VC sądze, że może on miec taka samą matryce jak twój. Moje spostrzeżenia: to ta dziwna jasna poświata :-( od świetlówki. Świeci na czarnym tle strasznie i widac to też pod tradycyjnym pulpitem Windowsa. Tragedia. Pracowałem na tanich Acerach, ale aż z takim efektem się nie spotkałem. Na czarnym tle widac było poświate, ale już przy normalnych kolorach i teapetach nie. Różnice zawsze jakie zauważałem to odwzorowanie kolorów, troche zreguły był problem z niejednorodnym podświetleniem - jednak z efektem negatywu jeszcze się nie spotkałem. I matryca w A3VC nie miała z tym problemu. Co prawda kąty w porównaniu z F-S i Toshibą akurat ten model miał gorsze. Ale występowało jedynie przyciemnienie barw oraz ich zmiana. O czym piszesz - czarny zmieniał się na jakiś taki wyblakły. Jednak obraz nadal był czytelny. Także osobiście troche się zmartwiłem twojimi wypowiedziami. Z początku myślałem, że to może jakiś feler, ale teraz to już sam niewiem. Troche bez sensu tracić 200zł na ekspertyze serwisu :-( Jednak ja na twojim miejscu dążyłbym do porównania z takim samym modelem jak twój. Wprawdzie pisałeś, że byłeś ponownie w Karen, ale przecież Karen nie sprzedaje ASUSów ?? Osobiście proponuje iść do sklepu gdzie kupiłeś tego kompa i zmusić ich do porównania z takim samym modelem. Bo ja bym się normalnie załamał jakbym kupił kompa i by mi takie coś wyszło.

 

W sumie to czekam do 10 marca, może się pokażą ASUS'y A7JC 17" bo chce z Tunerem TV, ale jeżeli nie będę mógł go najpierw zobaczyć - tzn. matrycy i jedynym wyjściem będzie zamówienie go wciemno w MEDIA MARKT to pewnie to oleje i albo zamówie ChiliGrena tylko szkoda, że nie ma Core Duo, albo wogóle sobie odpuszcze i wezmę ACERA 5652.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to czekam do 10 marca, może się pokażą ASUS'y A7JC 17" bo chce z Tunerem TV, ale jeżeli nie będę mógł go najpierw zobaczyć - tzn. matrycy i jedynym wyjściem będzie zamówienie go wciemno w MEDIA MARKT to pewnie to oleje i albo zamówie ChiliGrena tylko szkoda, że nie ma Core Duo, albo wogóle sobie odpuszcze i wezmę ACERA 5652.

Z tego co pisza na stronie asusa nie ma wzmianki o tunerze TV w A7J przynajmniej w polskiej edycji, bo generalnie powinien byc analogowy oraz cyfrowy. Standardowo dysk 4200:/ W A7Vc jest tuner. Aaa jeszcze wyszly 2 nowe toshiby na dual core

link. Szczegolnie ta A7 ladnie wypada, no i w miare niedroga jak na Tecre

 

[Edit]

Czytalem ze na poczatku marca ma wyjsc nastepca M570A - M570U z dual core.

Edytowane przez riatb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisza na stronie asusa nie ma wzmianki o tunerze TV w A7J przynajmniej w polskiej edycji, bo generalnie powinien byc analogowy oraz cyfrowy. Standardowo dysk 4200:/ W A7Vc jest tuner. Aaa jeszcze wyszly 2 nowe toshiby na dual core

link. Szczegolnie ta A7 ladnie wypada, no i w miare niedroga jak na Tecre

 

[Edit]

Czytalem ze na poczatku marca ma wyjsc nastepca M570A - M570U z dual core.

sam jestem ciekaw jak będą wygląday te toshiby, konkretnie ich matryce, czy to bedzie cos lepszego czy zblizonego do asusa....

rzeczywiscie specyfikacja prawie identyczna co do tego co mam teraz, tylko ciekawe jak jest z matrycą, czy tecry mają lepsze matryce niż m70? jakb mialy zblizone do sony to byloby lux :) i kiedy mozna bedzie je kupic?

juz sam nie wiem co o tym wszystkim myslec

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z Toshiby juz się lekko wyleczyłem - jedyne co maja według mnie dobre za pieniądze jakie trzeba zapłacić to matryce. Na nia raczej nikt nie będzie narzekał. Reszta to już inna historia. Z reguły 6000zł i 512MB RAM. Jak dla mnie przepłacone komputery.

Po drugie to Toshi chce zawojować rynek średni, a nie dość, że ze standardowych producentów jako jedna z ostatnich znanych firm wprowadza kompa z Core Duo to jeszcze niczym nie zachwyca - pełen standard, przy mojim zdaniem bardzo przeciętnym wyglądzie.

Dla mnie OUT.

 

Co do tunera w A7J - to nie ma go tam na bank. Ale za to w A7JC jest :-)

A7JC

A7JC po raz drugi

- tyle, że według mnie również nie ma w nim nic szczególnego :-( Ponadto jest o 1cm dłuższy i aż o 3cm szerszy od konkurencji. Ale cóż na cos sie będzie trzeba zdecydować :-)

 

Jeżeli chodzi o ChiliGREEN to nawet jak do obecnej konfiguracji wrzucą nowy procek to cena wzrośnie do minimum 8500zł, a to już jak dla mnie troche dużo jak za komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze malo ktory sklep w naszym pieknym kraju daje mozliwosc obejrzenia lapka przed kupnem. Standardowo wyglada to tak - wplac zaliczke, to sprowadzimy sprzet. Moze w stolicy jest inaczej, ale w innych (nawet duzych miastach) jest tak :angry: Inna sprawa, ze szukalem lapkow z troche wyzszej polki (znaczy sie ponad 5k) a w sklepach jesli juz cos maja to tylko takie do 3k (z reguly). Najgorsze ze taki proceder uprawiaja nawet w najwiekszych salonach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na uczelni godzinę bawiłem się ASUS'em A3VC sądze, że może on miec taka samą matryce jak twój.

czy ten asus ktorym sie bawiles mial szklana powloke czy zwykla matowa? bo w jego opisie na stronie asusa jest szklana,a na forum jest recka gdzie jak byk stoi,ze to nie jest color shine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze malo ktory sklep w naszym pieknym kraju daje mozliwosc obejrzenia lapka przed kupnem. Standardowo wyglada to tak - wplac zaliczke, to sprowadzimy sprzet. Moze w stolicy jest inaczej, ale w innych (nawet duzych miastach) jest tak :angry: Inna sprawa, ze szukalem lapkow z troche wyzszej polki (znaczy sie ponad 5k) a w sklepach jesli juz cos maja to tylko takie do 3k (z reguly). Najgorsze ze taki proceder uprawiaja nawet w najwiekszych salonach!

Najwiecej drogich lapkow widzialem salonach Vobisu, tylko tam znalazlem miedzy inynnymi Qosmio i M70, M60, FS ale Asusow niestety nie maja. Mi udalo sie ogladanac asusa w innym sklepie ale tylko dlatego ze ktos go zamowil i czekal na klienta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze malo ktory sklep w naszym pieknym kraju daje mozliwosc obejrzenia lapka przed kupnem. Standardowo wyglada to tak - wplac zaliczke, to sprowadzimy sprzet. Moze w stolicy jest inaczej, ale w innych (nawet duzych miastach) jest tak :angry: Inna sprawa, ze szukalem lapkow z troche wyzszej polki (znaczy sie ponad 5k) a w sklepach jesli juz cos maja to tylko takie do 3k (z reguly). Najgorsze ze taki proceder uprawiaja nawet w najwiekszych salonach!

zadzwon do serwisu asusa do oriki to sie dowiesz (o ile sie jakims cudem dodzwonisz) że laptop A6J który kosztuje ponad 6K to jest niska półka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tym serwisem to tez ciekawe. juz widzialem na innym forum narzekania na orike i kompetencje ludzi tam. nie bylo ich tyle co na slawetny blasc acera. pytanie tylko czy dlatego ze asusy mniej sie psuja i stad malo niezadowolonych czy dlatego ze asusy drogie i malo osob ma :) w sumie to mam nadzieje,ze nie bedzie z tym problemow bo jak cos to pojade do niemiec i wykorzystam miedzynarodowa gwarancje ;D czy jest tu ktos jeszcze kto mial stycznosc z orika? bo ze uwazaja lapki za 6 tys za low-end to wiemy, ja zreszta bym goscia za jaja za to powiesil. ciekawe co powie o sprzecie za 2 tys ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już ktoś o tym wyżej pisał, także zacytuje jego odpowiedz na to samo:

 

ja zreszta bym goscia za jaja za to powiesil. ciekawe co powie o sprzecie za 2 tys ;)

"the-end"

:D

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Już sam nie wiem co myśleć o tym "low-end". Otóż znalazłem na necie dwie recenzje na temat asusa a6ja i na obydwu go zachwalają. Mało tego, jest napisane że matryca w nim występująca jest b. dobra.

 

http://www.vr-zone.com/index.php?i=3114&s=1

 

http://www.hexus.net/content/item.php?item=4359&page=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Już sam nie wiem co myśleć o tym "low-end". Otóż znalazłem na necie dwie recenzje na temat asusa a6ja i na obydwu go zachwalają. Mało tego, jest napisane że matryca w nim występująca jest b. dobra.

 

http://www.vr-zone.com/index.php?i=3114&s=1

 

http://www.hexus.net/content/item.php?item=4359&page=1

tak, ale w pierwszym przypadku jest całkowicie inna matryca bo WSXGA, i rzeczywiscie tam piszą ze jest wspaniała...

moj laptop pojechal do serwisu, oddalem go do mojego sklepu a oni maja go wyslac gdzie trzeba, moze mam faktycznie zepsuta matryce, zobaczymy jak sie sprawy potoczą...

a odnosnie tych dwoch recenzji to jest ich wiecej na ktorych zachwalają te matryce, ale wez pod uwage ze oni moga testowac matryce od innego producenta niz te ktore trafiaja do polski, pozatym tak jak mowie, w tym pierwszym linku jest inna matryca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.notebookreview.com/showthread...?t=42705&page=2

 

"I also got one from Germany a couple of days ago. Same 7200 rpm HD, only 2 GB ram and it was around 1700 euros. I got to say that it's probably one of the fastest machines I've ever seen. Build quality is great and it runs cool and almost totally quiet. The only thing that I'm not so happy about is the screen, not because it's WXGA but because of the pretty bad viewing angles (at least on my machine). This is not so noticable while working in Windows but it is when I'm watching a DVD for example."

 

In short, I think it's a great machine and I would definitely recommend it to everyone trying to get the most value for money."

 

Na Hexus.net testowali A6Ja z WXGA 1280x800.

Na VR-Zone testowali model z matryca WSXGA+ 1680x1050.

 

Co do matryc - wkladaja to co maja aktualnie na stanie magazynowym QDI, Samsung, AU, LG.

 

Foty A6J WXGA:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"I also got one from Germany a couple of days ago. Same 7200 rpm HD, only 2 GB ram and it was around 1700 euros. I got to say that it's probably one of the fastest machines I've ever seen. Build quality is great and it runs cool and almost totally quiet. "

zgadzam sie w 100%, sprzet bardzo wydajny i super cichy!

 

The only thing that I'm not so happy about is the screen, not because it's WXGA but because of the pretty bad viewing angles (at least on my machine). This is not so noticable while working in Windows but it is when I'm watching a DVD for example."

Tutaj też niestety sie zgadzam, ale mam nadzieje ze w serwisie dostrzegą ze ta moja matryca jest wibitnie kiszkowata i wsadzą mi cos lepszego, może od innego producenta...

 

Tylko dlaczego zawsze do nas trafiają WXGA? :angry:

i dodatkowo trafiają do Polski z dyskami TYLKO 4200rpm...

 

I also got one from Germany a couple of days ago. Same 7200 rpm HD, only 2 GB ram and it was around 1700 euros.

no to cena taka jak w polsce szkoda tylko ze nasze wersje mają duzo wolniejsze dyski, polowe mniej ramu, można więc domniemać że matryca także jest 2 razy gorsza...

 

Cóż... Asus trafił na bardzo wymagajacego klienta jakim jeste ja, nie może być tak że wydam 6300 i dostane matryce taką samą jaką dają do asusów za 3000zł...

Jak bedzie trzeba to go wyśle na serwis do NIEMIEC lub USA! tam jak zobaczą w serwisie co mi tu dali do tego lapka to mi odrazu wymienią... ;)

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...